Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-10-16 ~ Mieszkaniec Rynku ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
7 0

Co z kostką brukową w Rynku


Czy ktoś wie, co stanie się z odsłoniętą kostką brukową w Rynku?
Jedni mówią że, zostanie odtworzona inni, że zerwana a jeszcze inni, że zostanie przykryta nową warstwą kostki.

Forum Obywatelskie - Co z kostką brukową w Rynku
ilość ostatnich komentarzy: 60.
2019-04-12 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak wam się podoba układana kostka w Rynku.
Dla mnie beznadzieja i straszny prymitywizm.
Kostka za drobna, spoiny za szerokie, rzędowe układanie wygląda paskudnie.
Nie wróżę dobrego efektu.
Zobaczcie jak wygląda Rynek w Brzegu po modernizacji jak i w innych miastach.
Nic nie zaczerpnięto z ich rozwiązań.

2018-12-21 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znalazł się panicz od zapachów.
Śmierdzi Ci miasto to na wieś się przeprowadź, tam gdzie prowadzą hodowlę trzody chlewnej, swojskie zapachy bardzo orzeźwiają. W zimie dostaniesz dawkę polskiego dymu kominowego z polskiego zapachowego węgla.

2018-12-20 ~ lokalny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Takiego Rynku nie ma w okolicy.Bałagan,smród,bród i ubóstwo.

2018-12-10 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Idź do sklepu i sobie kup.

2018-12-09 ~ właściciel nieruchomości ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mam pytanie do inwestora, w jaki sposób można tę kostkę nabyć, bo wiem, że tego typu materiał nie trafia na podoławskie składowisko gruzu?

2018-12-09 ~ oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Właśnie kostka brukowa wyjechała z pacu budowy! :*

2018-12-07 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No ruszyło coś wreszcie !! !

2018-12-02 ~ I po robocie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chwila , to nie pomnik i nie będą się z tym zwijać jak ,, dżentelmen"

2018-11-25 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
przedmówca trafił w sedno ... --- koszty demokracji władza zdobyta ...teraz mają was w dupie ! oczywiście do następnych wyborów

2018-11-25 ~ obserwator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skończyły się wybory, sprzęt do bazy to robota ruszy na drugi rok? :P

2018-11-22 ~ wummbat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Inwestycja przeciąga się przez niekompetentnych urzędników, którzy najpierw zaczną coś robić na hura, bo zbliżają się wybory, a dopiero potem wychodzą różne problemy, zamiast wszystko najpierw dwa razy sprawdzić. Ciekawe czy jakby chodziło o ich prywatne pieniądze to też postępowaliby w tak nieodpowiedzialny sposób?

2018-11-22 ~ do zenka! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jasne masz racje, tylko ze prace stanęły w miejscu przez kilka nawiedzonych ludzi , którzy zablokowali inwestycję i nie wiadomo do kiedy! To sprawka tych dwóch młodych w kapeluszach najwidoczniej strasznie się nudzi dzieciom, bo to dzieci co mogą wiedzieć na ten temat tylko z internetu i szkoły!

2018-11-22 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O kostce wszyscy wiedzieli, ostatnio był robiony gaz i woda i na przekopach wyraźnie było widać co jest pod spodem.
Nie ma tu zaskoczenia, zaskoczeniem jest może jej dobry stan, jednak nijak to nie pasuje do projektowanego zagospodarowania. To ma być ładny pełny plac a nie wyznaczona jezdnia i chodniki. Plac ma być wyłączony z ruchu samochodów.

2018-11-22 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z powodu dwóch gówniarzy kapelusznikow wstrzymać rewitalizację rynku.Skandal kilku nawiedzonych wstrzymało pracę!?,bo im się kostka nie podoba

2018-11-21 ~ do Zenka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A to nikt wcześniej nie sprawdził co jest pod asfaltem? Wybory się skończyły to się pracownicy zwinęli. Szkoda tylko, że parking zburzyli, ale tak to jest jak się wybiera niepoważnych ludzi.

2018-11-21 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Prace zostały zatrzymane przez takich baranów co im się kostka spodobała i manifestacji się zachciało.
Teraz prace ruszą może za pół roku.

2018-11-21 ~ gość do redakcji ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mnie ciekawi ta sprawa , jest ta rewitalizacja RYNKU, czy jej nie ma ! Bo widzę ,ze nie tylko moim zdaniem ale jej nie ma w ogóle . Nawet tych pseudo pracowników z łapami w kieszeni nie ma , nie ma nikogo!
Burmistrz informuje ,ze trwa rewitalizacja , może Szanowny administrator, albo redakcja naszego forum wie w czym tkwi problem . Cisza wszystko stoi rozgrzebane , nic się nie dzieje , nie ma miejsc do parkowania , musimy parkować na zakazach itd, a to wiąże się wiadomo z czym! Gdyby prace na budowie jakieś trwały , to rozumiem co innego a tak na co czekamy czy ktos potrafi to wyjaśnić! Rozkopano tydzień przed wyborami i co?, ile lat potrwa ta część prosimy o odpowiedz gdyż z UM , nie mamy odpowiedzi !

2018-11-20 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co jest z tym remontem prace stanęły , wszystko rozgrzebane , czekamy na wiosnę? , czy o co chodzi ?, a może kolejny inwestor ogłosił upadłość, bo u nas to modne !! ! Pracowników nie ma w ogóle żadnych a samochody parkują gdzie chcą i jak chcą? Kiedy prace ruszą , obawiam się że za rok!

2018-10-24 ~ do Agaty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ależ BRZEG , kwitnie że 80% pracuje razem z szoszonami u nas w Oławie ! Natomiast szoszoni mieszkają razem z Brzeskimi ciawaresami wśród kebabów na STARYM MIEŚCIE!

2018-10-24 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
samo widzisz ,że w Oławie nkazami pod groźgbą kary trzeba ludzi zmuszać do korzystania z lokalnej gastronomii ... a Brzeg kwitnie

Oława bije jek chce Brzeg ilością ukraińców ... tutaj Oława jest mocna :) a oni preferują oławski styl życia sami wiecie jaki :)

2018-10-24 ~ do Agaty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Natomiast ty nie zapomnij znajomych na jesienny spacer do Fantastycznego jak z bajki Brzegu! Oczywiście już rezerwuj miejsce w ekskluzywnych restauracjach NA STARÓWCE :D Brzeskiej , bo pękają w szwach i ponoć do wielkanocny brak miejsc !! !!

2018-10-24 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jeżeli będziemy rozumować w ten sposób iż każdy wychodzi tylko raz do roku do restauracji to nie utrzyma się nawet przyczepa z hod-dogami w rynku! Oj ludzie , ludzie zawsze nie dogodzi wam w żaden sposób Więc nie biadolcie że w rynku nic nie ma tylko same banki .chyba że tego wam potrzeba

2018-10-24 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
powinni przegłosować demokratycznie uczwałę ,że każdy musi 2 razy w roku zjeść obiad w każdym lokalu w rynku ... pod rygorem kary pieniężnej ... nie odfajkują Cię w lokalu masz prze..... plus ostry mandat ... powiedzmy 200 zeta ...
zadowoleni ?

ilu mamy mieszkańców ... podzielcie przez dni w roku pomnózcie przez 2 ... :)

nie zapomnijcie uchwalić dobrej pogody

2018-10-24 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja już temat skończyłem i nie zamierzam polemizować się czy mam czy nie mam racji ! Jeszcze raz powtórzę , jest taka możliwość wprowadzenia ustawy . Nie godzi ona w niczyje dobra i własności . Sporo miast to wprowadziło i funkcjonuje do dzisiaj ! Czy utrzyma się czy nie ?, cóż ja od lat słyszę same narzekania nie da rady , własność prywatna itd ,a spróbował ktoś z radnych , burmistrzów wprowadzić taką ustawę ?, nie teraz kolejne 5 lat rządzić będzie BBS , czas to zmienić! Innym się udało nie powstają w pustych lokalach banki, lombardy bo jest ustawa! Nikt nie spróbował! Nie chcę podawać przykładów bo zaraz zostanę obrzucony epitetami ! Sprawdzić sobie można u radcy prawnego , prawnika , w sądzie itd. Na początku w innych miastach były zgrzyty teraz ludzie się przyzwyczaili i koniec ! Napisałem wystarczy chcieć a tymczasem spoglądając na tempo prac od wczoraj ani żywego ducha na placu rewitalizacji w rynku, więc o czym my mówimy!Kontroli nad tym nie ma żadnej!

2018-10-24 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No to raz do roku wychodzę do restauracji.
Czy z tego Restaurator się utrzyma?

2018-10-24 ~ do Zenka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zenku aby stołować się codziennie w restauracji to trzeba mieć naprawdę dużo kasy i raczej być kawalerem. Na takie obiady wyskakuje się raz na jakiś czas, nie pozwól żonie się nudzić i niech czasem też coś ugotuje ;) Nie wiem czy prezesi spółki którzy mają w domu " normalne" żony stołują się codziennie w restauracjach, skąd te Twoje wyliczenia ? Kto " normalny " na co dzień jada wyłącznie na mieście ?

2018-10-24 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żadna restauracja w Rynku się nie utrzyma. Winne są ceny.
Obiad 25 zł to przez miesiąc wychodzi 750 zł.
Jak bym poszedł z 4 osobową rodziną to wychodzi 3000 zł miesięcznie.
Jak tu żyć?
Dlatego skazany jestem na odgrzewane obiady z dnia poprzedniego lub inne wynalazki.
Piwo w sklepie 2 zł w knajpie 8 zł.
Nie stać nas na takie luksusy.
Zarobki są nieadekwatne do poziomu cen.

2018-10-23 ~ Realistka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
@OŁAWIAK
No dobra, sam tego chciałeś. Wyzwanie: podaj przykład skuteczności wprowadzenia takiego prawa/rozwiązania w miasteczku wielkości Oławy, o podobnej "atrakcyjności" turystycznej, położonego ok. 25 km od dużego miasta. Czekam z niecierpliwością.

2018-10-23 ~ JA też do AGATY ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzeg?, dziewczyno co tam cię tak podnieca! Smród, brud no zabytków więcej i dwa pseudo disco dla gówniarzerii.Dla mnie atrakcja na spędzenia wolnego czasu żadna! Wrocław i nasza Oława to już lepiej

2018-10-23 ~ Do Ralistki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chyba się nie zrozumiemy itd , szkoda żebym tu tłumaczył tutaj na forum. Jednak już od dawna takie ustawy obowiązują w kilkudziesięciu miastach , w tym na Dolnym śląsku np, w JELENIEJ GÓRZE , gdzie mieszkańcy mieli dość banków , lombardów szperów itd. Ta ustwa niczego nikomu nie zakazuje i nic nie prowadzi do centralizacji! Zapamiętaj jeżeli ktoś ma jakąś własność w miejscowości itd a tym bardziej jeszcze w centrum owszem to jest jego ale są jeszcze miejscowe plany zagospodarowania i inne obwarowania ale nie będę tego tu tłumaczył ! To nie jest tak ,że mam 2 metry np. pod ratuszem i mogę sobie robić co ze chcę itd, itp, .

2018-10-23 ~ do Agaty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Weź ty już skończ kobieto, odłóż trochę pieniędzy i jedź ze znajomymi do Wrocławia bo szkoda tych ludzi którym za każdym razem raczysz dziadowski Brzeg. To, że pochodzisz Pasikurowic ( nie obrażając mieszkańców ) i jedyne co zrobiło na Tobie wrażenie do katedra i Zamek w Brzegu to już Twoja sprawa, każdy ma taki Wawel na jaki go stać.

2018-10-23 ~ Realistka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
@OŁAWIAK
Z tego, co piszesz wynika, że jesteś miłośnikiem centralnego planowania: "włodarze uchwalić uchwałę , która by zakazywała lokalizacji np.banków i innych lichw", "wprowadził bym to o czym pisałem z zakazem i uruchomił kilka lokali gastronomicznych". Nie tędy droga. Po pierwsze tego nie wolno władzom zrobić, ponieważ wszystko to, co się dzieje, odbywa się zgodnie z prawem, a wszelkie zmiany pociągnęłyby pozwy o odszkodowania (od tych, którzy wynajmują lokale atrakcyjnym klientom. Po drugie, nawet gdybyś dopiął swego z rynku zostałyby wygnane "banki i inne lichwy", żaden przytomny i myślący biznesowo restaurator nie zainwestowałby pieniędzy w taką (w oławskim rynku) lokalizację. No chyba żebyś dotował mu czynsz i refundował klientom koszty zakupu dań. "Oławiak" (słowo równie okropne co "Oławian" ;) , nawet jeśli w miarę zasobny, nie da zarobić prywaciarzowi i zostanie w sobotni wieczór w domu, gdzie w TV będzie oglądał program dla inteligentnych inaczej typu "Sławomir przedstawia" lub "Marek Sierocki Disco Orgazm". Spożywać będzie przy tym "kiełbasę" z promocji za 12 pln/kg i popijać piwo za 8 pln (za czteropak, żeby nie było, że 8 pln za jedno). W chwili refleksji ponarzeka, że powinni "włodarze uchwalić uchwałę , która by zakazywała lokalizacji np.banków i innych lichw" i "wprowadził bym to o czym pisałem z zakazem i uruchomił kilka lokali gastronomicznych". I da capo al fine. Nie bierz tego personalnie. Ale mnie więcej tak sprawy się mają.

2018-10-23 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fakt w Oławskim rynku gastronomia NIE ISTNIEJE, jakieś marne tosty na Wrocławskiej . Dawno mówiłem iż powinni włodarze uchwalić uchwałę , która by zakazywała lokalizacji np.banków i innych lichw . Owszem prywatne kamienice , prawo pierwokupu itd , zgoda. Jednak bardzo wiele miast i miasteczek wprowadzając takie rozporządzenie pozbyła się tego typu miejsc w centrum miast. U nas jest odwrotnie niby to na czas zastępczy remontu tajemniczy wielki zabawkowy pozostał w miejscu dawnej ARII ,ADRII , szok. Po bokach pełno banków i tandetnych komisów , sklepów po 5 zł, po ABC . Prywatni właściciele i co z tego , to jak jest to jego to może dom publiczny otworzyć albo sex shop , bo to jego. Taka ustawa nie pozwalała by na tego typu banki i lichwy itd. Kiedy to już mówiono iż w podziemiach ratusza powstanie restauracja po renowacji i co? Zdaje się że to już będzie trzecia kadencja i dalej lipa . Można wiele rzeczy ale trzeba jeszcze chcieć! Co do BRZEGU i fantastycznego klimatu , to nie przesadzał bym jak poniżej . Cóż tam takiego jest STARE MIASTO ?.(fakt stare i zaniedbane) Ja jakoś z rodziną nie muszę do niby to przepięknego Brzegu jechać , bez przesady ! Mamy może mniejszy ale piękny park , który staje się coraz piękniejszy. Na spacer można teraz się wybrać wałem rzeki Oławy od np . drogi na Siedlce , aż do parku przy PKP , zatrzymując się np na basenie , potem dalej koło stawów przy pkp. W sezonie spływ kajakami aż do Radwanic i dalej , popływać kajakami przy stawach .Pójść do jednego z dwóch kin , bo to w Brzegu to wczesna komuna. Dobra mają katedrą a my sanktuarium , które w niczym nie odbiega od Brzegu! Miasteczko ruchu drogowego , które coraz bardziej nabiera nowinek . Wreszcie na Młyńskiej można zjeść na prawdę w kilku lokalach dość przyzwoicie i za dobrą cenę.Skosztować regionalnego piwa z browaru , tego nie ma każde miasto, nawet Brzeg. Można udać się też w sezonie na spacer rowerkiem za Odrę w stronę Ryczyna i dalej . Fakt z życiem rozrywkowym i lokalami typu DISCO , to u nas lipa nie ma nic! Kiedyś były na 3 maja np SPEED , ale on nie podobał się najwięcej jednemu radnemu, którego już nie będzie w tej kadencji! Co do bazy noclegowej to możemy się pochwalić sporo 3 dobrej klasy hotele i dość dobrym menu. Fakt to powinno być częścią serca miasta w rynku ! Może teraz wreszcie coś się zmieni , chociaż wiele wody upłynie . Patrząc na szybkość rewitalizacji jednej części strony rynku ogarnia mnie wielkie rozczarowanie. Zaledwie dwóch robotników od kilku dni , którzy praktycznie nic nie robią albo udają że pracują .W takim tempie to obecnemu burmistrzowi zabraknie 5 lat na rewitalizację tego kawałka . Praca powinna tam tętnić , a tak idzie jesień, zima i co lipa postój itd, itp. Kończąc wcale bym tak aż strasznie nie dramatyzował z tym Brzegiem . Nic mnie tam nie zachwyca a jestem często bo mam rodzinę . To miasto jakby zatrzymało się w czasie i stoi nadal , takie jest moje zdanie . Wydaje mi się iż nasza Oława pomimo iż nie ma az tylu zabytków , to i tak może pochwalić się innymi atutami jak basen kryty (w Brzegu nie do porównania) Otwarcie nowego nowoczesnego basenu odkrytego już w sezonie 2019 , w Brzegu brak . 2 kina , centrum kultury europejskiej , odnowiony park , budowa fantastycznych kortów .Fakt z centrum miasta należało by wyprowadzić ruch samochodów do minimum lu całkiem . Jakoś nie słychać teraz żalów iż brak miejsc do parkowania w ryku jak trwa ten praktycznie nieistniejący remont! Na miejscu burmistrza i władz przypatrzył bym się na tempo prac , które stoi w miejscu , co to za firma ?Oczywiście w nowej kadencji wprowadził bym to o czym pisałem z zakazem i uruchomił kilka lokali gastronomicznych. W tej chwili jest to parking, sypialnia i po godzinie 18 po zamknięciu sklepów wieje ?

2018-10-23 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
i to się zgadza ,,, przyczyna zbyt wysokie podatki branża usługowa jest zaduszona podatkami !
Następna sprawa nie wspominasz bliskość Wrocławia .. auto jest dziś tanie jaki sens siedzieć w Oławie ?

Brzeg już odległość do Opola ...Wrocłąwia znaczna to zatrzymuje ludzi -- pojawia się efektskali :) jest więcej miejscowych klientów więc zaczyna się opłacać coś się rozwija ... plus dojadą Ci z Oławy...
88
Generalnie widać jakie spustoszenie w mózgach zrobił system socjalistyczny ,,, jak czytam ;bo my chcemy w rynku .... "

to sobie jeden z drugim wykup lokal w rynku zapłać podatki i chciej w tym lokalu stworzyć restaurację ... chcieju jeden z drugim :)

2018-10-23 ~ Realistka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
@marzenia
To, o czym piszesz, jest niewykonalne z kilku powodów. Najważniejsze:

1) Lokale w rynku są od dawna wykupione na własność przez tych, którzy mieli prawo do pierwokupu (długoletni dzierżawcy). Wolą wynająć długoterminowo stabilnemu klientowi (typu bank).

2) Gastro w Oławie w tygodniu nie żyje (w weekendy żyje tylko dzięki imprezom), bo ludzie nie mają nawyku wychodzenia z domu na miasto. Wielokrotnie w oławskich "zakładach żywieniowych" słyszałam komentarze "ale drożyzna", gdy ktoś płacił X pln za danie, które we Wro kosztuje co najmniej 2x więcej. Wsad, energia i podatki kosztują tyle samo, praca już niewiele mniej. O efekcie skali nawet nie wspomnę.

3) W dużym związku z 2: ludzie nie doceniają jedzenia dobrej jakości. Oglądają te wszystkie programy z TV o gotowaniu, ale jak przyjdzie co do czego, oczekują dań prostych i - przede wszystkim - tanich. A danie tanie musi mieć tani wsad. Cudów nie ma. Tak samo jak w sklepach rzucają się na "kiełbasę" po 12 pln za kg.


4) Fastfoody - osobny rozdział. Można płacić więcej za markę, niekoniecznie za jakość.

Trochę oczywiście generalizuję, ale tak sytuacja z grubsza wygląda.

2018-10-23 ~ marzenia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzeg ma klimat, którego nie ma Oława.Jak przyjeżdżają do mnie latem goście zawsze jeździmy do Brzegu pospacerować po starym mieście, odwiedzić zamek, piękny kościół i katedrę, a potem idziemy coś zjeść i napić się kawy.Gdzie w Oławie w Rynku napiję się kawy? No gdzie?Moim zdaniem miasto powinno pomyśleć jak przyciągnąć restauratorów do centrum.Wyrzucić samochody z Rynku,pozwolić na ogródki letnie, zwolnić z opłaty tytułem zajęcie pasa drogowego.Niech coś się w końcu zacznie dziać.

2018-10-23 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Potwierdzam Brzeg to dziura zabita dechami

2018-10-22 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
co kompleksy ? Oława jest mniejszym biednieszym miastem .. co tu niby się dzieje takiego ?? wieczorami ulicami chodzą tylko ukraińcy ,,, rynek jak w w Wiązowie tylko zaasfaltowanu plackami masy bitumicznej .. Brzeg katedra ogromna ... u nas koścół -- oczu nie macie ratusz w Brzegu to kompleks budynków swierzo odremontowane a u nas jeden budynek w kształcie kostki :) wąskie uliczki bo Brzeg miasto stare zamek siedziba ostatnich Piastów i rynsztoki Sredniowieczne odremontowane --- jesteście hipokrytami ... sobota jedyna impreza TROPIK a tam prawie sami ukraińcy :) W Brzegu w tym czasie kilka klubów pełnych ... parki w Brzegu w centrum miasta ...

wasza wina ,że musicie zaklinać rzeczywistość i bzdety na forum wypisywać? nie no taką pracę macie w urzędach miasta Oława ... durna władza w tej Oławie no ale przecież mieszkańcy sami ją wybrali :)

2018-10-21 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzeg to smętne ponure miasto! Co tam się dzieje takiego ? Rynek obskurny i wąskie dziurawe ulice. Basen nedzny po kostki wody , odkrytego długo nie będzie , podupadłą kręgielnia co park , pierdel i zamek którym nie ma się co tak strasznie podniecać Miast kebabów i cyganów oraz szoszonów

2018-10-21 ~ Agata ogarnij się ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kobieto wyjdź na nowe osiedla w Oławie to zobaczysz młode małżeństwa, młodzież i dzieci. Kto mądrzejszy to zostawił te nory z grzybem w centrum miasta i poszedł na swoje. Wieczorami więcej ludzi spaceruje ulicami osiedli niż Rynku.

2018-10-21 ~ do Agatki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Poniosło Cię z tym Brzegiem i to dość mocno. Co tam jest takiego, że Cię zauroczyło ? Brzeg stoi w miejscu od lat 90. Uliczki smutne, wąskie i ponure , mieszkaniówka leży i kwiczy, przemysł ledwo dycha... Strzelin który był dziurą jeszcze kilka lat temu teraz bije Brzeg na łeb. No chyba, że Rynek tak się zafascynował i masa cyganów w pobliżu.

2018-10-20 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kto był w Brzegu wie ,że w porównaniu Oława to taki Wiązów biednie -pusto -- wiadomo nikt młody tu nie będzie tracił czasu Wrocłąw blisko stąd tylko emeryci na ulicach Oławy potykający się o rozkopane ulice.
jak można Brzego do Oławy porównać Brzeg ma gospodarza ... a Oława jak zwykle :) propagandzistów i naiwnych wyborców

czas na zmiany i to takie głebokie --ratujmy sie jest szansa na wyborach --po wyborach jak zwykle będą was mieli tam gdzie zawsze

2018-10-19 ~ Obserwator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olawa jest super i ma super burmistrza

2018-10-19 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Głosujemy na burmistrza Frischmanna!

2018-10-19 ~ Głosujemy na burmistrza Frischma ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moi znajomi z Brzegu przeprowadzają się do Oławy. Tu jest najlepszy burmistrz wszechczasów.

2018-10-19 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a gdzie widać rozwój ?? czym się przejawia ?? rozkopanym rynkiem ? proszę porównać Brzeg ... przy nim Oława to wiejska dzióra brzydka rozkopana coś jak Wiązów

Oława nie ma szczęścia do burmistrzów .. ludzie są ogłupiani

2018-10-19 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Super że jest robiony rynek. W ogóle Oława wypiękniała.Super się rozwija.

2018-10-19 ~ do Mańka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeżeli jesteś podatny na upadki to wystarczy się solidnie ubezpieczyć, będziesz jedynym w Polsce który utrzymuję rodzinę ze szpagatów na zabytkowej kostce.

2018-10-19 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pani Konserwator Zabytków nie jest specjalistką od nawierzchni drogowych.
Powinna się dobrze ubezpieczyć od wypadków na krzywym bruku.

2018-10-18 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy ta firma ma tylko 3 pracowników żal patrzeć tempo zabujcze czekamy na prace stop wydaje ruchy szybciej w tym tępie to lodowce się roztopią ch

2018-10-18 ~ oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
maniek - na szczęście na zabytkami czuwa organ państwowy Konserwatora Zabytków i nikt nie będzie słuchać takich łekspertów jak maniuś. W swoim Pierdziszewie zamiast zabytkowego bruku zamontuj nowe klocki brukowe równe jak stół załóż lakierki z filcem i czuj się jak pan na włościach.

2018-10-17 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ogrodzić Rynek metalowym płotem i skansen zrobić z Rynku. Takie jest Wasze rozumowanie.
Gumofilce jeszcze rozdawać dla zwiedzających.
Ja oczekuję Rynku równego jak stół z eleganckiej równiótkiej kostki granitowej.
Ta kostka ma góra 100 lat, czy to jest od razu zabytek?2018-10-17 ~ oxo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wczoraj przed 14 nie pracował NIKT, dziś ok 13 jeden pan trzymał miotłę, a drugi pan przyglądał się. W tym tempie to na remont rynku poczekamy do usr.... śmierci.

2018-10-17 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Praca wre !! !! jedna osoba na zdezelowanej koparce przerzuca z kupki na kupkę piasek !! ! Ile osób liczy ta firma do tego etapu rewitalizacji i jaki mają czas? Jeszcze jedno pewnie od pojawienia się pierwszych przymrozków prace staną do wiosny! To jest skandal !! !!

2018-10-17 ~ do Mańka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Taflę równą jak stół to zrób u siebie na podwórku bo po deszczu woda zapewne po kostki. Rynek ma być wyłączony z ruchu, wystarczy zrobić szerszą "szpilkostradę" ( nie każda kobieta na co dzień biega na szpilkach ) a na reszcie Rynku zachować oryginalną kostkę.

2018-10-17 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mamy XXI wiek, jak chcesz się cofnąć do średniowiecza to proszę bardzo.
Ja bym oczekiwał równej, estetycznej nawierzchni.
Na Rynku we Wrocławiu już przerabiali zabytkowe bruki i później przerabiali nawierzchnię na równe kosteczki.
CZy mamy powtórzyć sytuację wrocławskiego Rynku?

2018-10-16 ~ oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
maniek tam u siebie w Pierdziszewie układaj kostkę a tu w Rynku zostaw bruk ułożony kilkaset lat temu, wystarczy uzupełnić i wyrównać, zresztą i tak o wszystkim zdecyduje Konserwator zabytków.

2018-10-16 ~ oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spytajcie konserwatora zabytków

2018-10-16 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Odkryta kostka jest nierówna i badziewna. Tak można podwórko na wsi wybrukować.
W obecnych czasach są płyty granitowe cięte, równiutkie jak stół i takich bym oczekiwał.
Można to zobaczyć przy nowej galerii Wroclavia.
Trzeba to wyrzucić i zrobić taflę równą jak stół.

2018-10-16 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W ogóle ten remont idzie jak krew z nosa! Ciekawe ile lat to potrwa , bo nic sie nie dzieje od kilku dni a po godzinie 15 nie widać nikogo z czterech pracowników fest firma !! !

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin