Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-09-28 ~ Skandal ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
2 0

Likwidacja dworca PKP


Oglądam Sesję Rady Miejskiej i dyskusję radnych na temat likwidacji obecnej stacji PKP . Nie mogę zrozumieć kto wpadł na tak kuriozalny pomysł aby na historycznej stacji PKP pozostawić tylko ruch towarowy i przewozy regionalne. Rozumiem pomysł budowy przystanku kolejowego na os.Sobieskiego, ale nie kosztem praktycznie likwidacji obecnie stacji. Wychodzi na to,że ktoś wyszedł przed szereg i nieźle namieszał.
ilość ostatnich komentarzy: 30.
2018-10-17 ~ Wies ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czyli obrażamy się dalej,a wracając do tematu jestem za dworcem PKP w Ścinawie Polskiej😁

2018-10-16 ~ Wies ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jesteśmy na Ty i raczej nie będziemy. Nie piliśmy razem tylko niechcący pomogłem go Tobie kupić. Odprowadziłeś grzecznie wózek zakupowy w którym była złotówka, zrobiłeś to sprawnie więc podarowałem Tobie jeszcze 1,10 zł. Biegłeś w podskokach krzycząc " będzie na kustosza, będzie na kustosza". Nie ważne, wrócmy do tematu.

2018-10-15 ~ Wies ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie przypominam sobie żebym pił Kustosza z Tobą , że już jesteśmy na TY :D

2018-10-13 ~ wies ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty to sobie możesz chcieć, póki co walisz Kustosze z Biedronki i po pijaku siadasz za klawiaturę.

2018-10-11 ~ Wies ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja chcę dworzec w Ścinawie Polskiej. :D

2018-10-08 ~ do Oli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olu, rozumiem, że przy jedynce jest masakra bo nie masz gdzie zaparkować samochodu tak ?

2018-10-08 mrjacob909 mrjacob909 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
A za moich czasów, pieszo na dworzec PKP mam 45 minut drogi :O

2018-10-07 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za moich czasów z Sobieskiego na PKP chodziło się przez park ( nieoświetlony!) na piechotę! Do szkoły dzieci zasuwały ze Zwierzyńca, zza Odry SAME! na piechotę! Dzisiaj z Chrobrego do Kościoła jadą samochodami, z Bażantowej wożą dzieci, przy szkole Jedynce rano masakra - jakbyśmy mogli, to do szkoły byśmy wjeżdżali. A tyłki rosną.

2018-10-05 ~ Do Mietka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
" Dworzec PKP we Wrocławiu jest po za centrum " - no szkoda, że nie ma go w rynku ! Wbrew pozorom bliżej z niego do centrum niż z PKS ( 300 metrów )...

2018-10-05 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Mietek tutaj chodzi o masowość przewozów. Pociąg jednak jest w stanie zabrać zdecydowanie więcej pasażerów, niż autobus. No i nie stoi w korkach. Dodatkowo jest to transport ekologiczny. Oczywiście są sytuacje, kiedy traci swoje atuty, ale załóżmy, że to są wyjątki. Ideałem byłby jakiś szybki tramwaj lub coś w stylu warszawskiej WKD, ale to raczej bardzo odległa pieśń przyszłości.

2018-10-05 ~ Zbulwersowany ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po obejrzeniu sesji na temat dworca PKP stwierdzam że nie będę głosował na przewodniczącą

2018-10-05 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drugi aspekt to taki, że np z Iwaszkiewicza do torów jest jakieś 700 m w linii prostej, a chodnikami trochę dalej.
Czy będzie mi się opłacało tracić cenny czas ok. 15 min na dojście do wymarzonego przystanku PKP.
Jak przystanek autobusowy mam pod nosem, dojście 2 min.
Dworzec PKP we Wrocławiu też jest raczej lekko poza Centrum znowu dalsza droga.
Pytanie zasadnicze ile osób będzie chciało jeździć pociągiem?
Czy ktoś prowadził jakiś sondaż wśród mieszkańców Sobieskiego?
Piszą Radni pisma w naszym imieniu a nikt nas nie pyta czy chcemy jeździć pociągami.

2018-10-05 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ P@weł, sprawa jest banalnie prosta. W mieście nie ma terenów, gdzie mogłyby powstać nowe domy. Miasto zaczęło się rozrastać w strony, które kiedyś były zapomniane. Przez długie lata, po budowie "starego" Iwaszkiewicza i "lotniska" nic się nie działo. O kierunku strzelińskim nawet nie wspominając. Ale w tej chwili potrzeba nowych miejsc pod zabudowy i szuka się ich, gdzie się da. W związku z tym przesuwa się też centrum życia. W tej chwili znajduje się ono właśnie w okolicach Sobieskiego, Iwaszkiewicza, osiedla Reńskiego.
Osobiście jestem przeciwny zamykaniu stacji w jej obecnym miejscu i formie. Należałoby jednak zadbać o infrastrukturę wokół niej i ewentualny transport w obrębie miasta. Jej usytuowanie uważam też za atut, bo gdyby znajdowała się w ścisłym centrum miasta, to paraliżowałaby ruch drogowy, który i tak jest już tragiczny. Nie zapominajmy też, iż jest to najstarszy w kraju dworzec kolejowy i należałoby jakoś ten fakt uszanować.
Natomiast to, co piszesz o samochodach uprzywilejowanych, to czysty idiotyzm. Bo te pojazdy tak, czy siak muszą dojechać w miejsce, gdzie są potrzebne. Wiec bez względy na to, skąd będą jechać, to i tak będą hałasować. Równie dobrze mógłbyś sobie zażyczyć, by w promieniu kilometra od miejsca gdzie mieszasz nikt nie chorował, nic się nie paliło, nie występowały sytuacje alarmowe...
Kto kazał rozbudowywać Sobieskiego? To wskaż obszar wokół Chrobrego nadający się do zabudowy! kto broni zlikwidować działki za Odrą i tam budować? Tylko, że z działkowcami jeszcze nikt nie wygrał, choć w ich posiadaniu znajdują się bardzo atrakcyjne tereny w mieście. Nie tylko zresztą w Oławie.

2018-10-02 ~ do do Pawła ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z Sobieskiego parkiem jest szybciej na PKP niż z Chrobrego, wiec właściwie nic nie macie.

2018-10-02 ~ ~Do~do Pawła ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale My, z Chrobrego, bliżej mamy do Odry :)

2018-10-02 ~ do ~ do P@wła ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Ty masz Kwadraciak i najgorszą Biedronkę w Oławie tuż obok. Tyle." a czy o lokalizacji dworca ma decydować to skąd jest bliżej do maka i która biedra jest lepsza...? Jeśli jest tak jak piszesz i macie "tego więcej", a my tylko kwadraciak i najgorszą biedronkę to odpowiem: ale my mamy za to bliżej na stację i kto ma lepiej? ;) Stacji na Sobieskiego nie będzie tak jak obwodnicy, więc nie rozumiem po co wybebeszać ciągle odgrzewaną kiełbasę wyborczą, a jeśli chodzi o likwidację obecnego dworca to nie po to inwestowano w parking park&ride, żeby teraz likwidować stację. Pamiętajcie, że ruch kolejowy to nie drogi asfaltowe to bardzo skomplikowany układ zależności i uzależnień pomiędzy pociągami w całej Polsce w ruchu osobowym i towarowym. Kolej to taki przykład na tzw. efekt motyla, kiedy jeden pociąg stanie w Oławie to ma to wpływ na ruch pod Warszawą - no może trochę przesadziłem, ale tylko dla zobrazowania powagi zagadnienia ;)

2018-10-01 ~ Pewny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po obejrzeniu sesji gdzie była poruszana sprawa stacji PKP wiem jedno. Nie zagłosuję na przewodniczącą

2018-10-01 ~ do P@wła ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Pawła. Ty to chyba dawno nie byłeś na "rozbudowanym osiedlu Sobieskiego " na którym jest więcej niż na Chrobrego.Jedyne czego tutaj brakuje to stacji kolejowej, do Kauflandu, Biedronek, Jakuba, Intermarche, Szpitala,Lodziarni, Mc Donalds, Kwiaciarni, Szkół i Przedszkola jest rzut beretem. Ty masz Kwadraciak i najgorszą Biedronkę w Oławie tuż obok. Tyle. Gdyby nie te banki w Rynku to nie byłoby tam po co chodzić... Tyle z nowej części miasta.

2018-10-01 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja jestem za całkowitą likwidacją stacji PKP w Oławie, wtedy będzie spokój i obejdzie się bez przepychanek w którym miejscu ma stać dworzec... Idąc tokiem rozumowania wcześniej wypowiadających się: ja mieszkam na Chrobrego i do Kauflandu muszę jechać przez całe miasto, dlaczego nikt nie wybudował tego sklepu bliżej Odry...? Dlaczego karetki pogotowia i straż pożarna muszą jeździć przez całe miasto, hałasując syrenami, kiedy można było wybudować szpital i remizę poza miastem i to w czterech miejscach na Jelcz, Wrocław, Brzeg, Strzelin - byłby spokój... Ludzie opanujcie się i nie powielajcie bzdur jakiegoś cymbała, który zwyczajnie chciał zaistnieć na sesji RM pieprząc jak potłuczony !! ! PS. A kto kazał wybudować i rozbudować os. Sobieskiego, teraz ci ludzie, którzy tam mieszkają mają wszędzie daleko i "przez miasto"... ;)

2018-09-29 ~ do kobiety ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To nie panikuj, bo stacja na Sobieskiego nie powstanie tak samo jak obwodnica i zabudowa powyżej 7 piętra. Śpij spokojnie.

2018-09-29 ~ kobieta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeżdżę TLK (PKP Intercity), bo ma dla mnie dogodniejsze godziny odjazdu. Nie chce mi się przesiadać na Regio, bo zatrzymuje się na wszystkich przystankach.

2018-09-29 ~ do kobiety ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kobieto do pracy dojeżdżasz Pendolino ? Było mówione wyraźnie , że Regio mają się zatrzymywać. Czytanie boli.

2018-09-29 ~ kobieta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mieszkam za wiaduktem i dojeżdżam do pracy we Wrocławiu i na studia w Opolu pociągiem, nie dość, że rządzący od wielu lat zapomnieli, że to co jest za wiaduktem to w dalszym ciągu Oława, a nie jakieś zakazane rubieże, to jeszcze chcą nam odebrać możliwość podróżowania poza miasto? Dlaczego mamy się przebijać przez całe miasto? Już na marginesie zostawię to, że na głosowanie to trzeba udać się aż do przedszkola koło basenu, jakby nie można było urządzić komisji do głosowania w hucie, jak było przez wiele lat? Ale ja udam się i na pewno nie zagłosuję na żadne ugrupowanie, które zasiada bądź zasiadało do tej pory w radzie.

2018-09-29 ~ pytanie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A gdzie można zobaczyć tą sesję?

2018-09-29 ~ Lokomotywa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Radni pociągami nie śmigają , więc mają w d**** gdzie bedzie stacja

2018-09-29 ~ Do skandal do dekojat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przecież wyraźnie napisałem aby utrzymać kasę na starej stacji. Zytaj ze zrozumieniem bo wprowadzasz zamieszanie.

2018-09-29 ~ gekojat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To można odwrócić pytanie - mieszkaniec z Kasprowicza, Polnej czy Rybacka-Chrobrego będzie musiał się teraz przeciskać przez miasto na Sobieskiego, które nie jest przygotowane na przyjęcie dodatkowych samochodów. Jak się czegoś nie wie to lepiej nie zajmować się tym , bo można zepsuć.

2018-09-29 ~ do skandal ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Lokalizacja oławskiego dworca jest tragiczna. To nie Brzeg w którym stacja dzieli miasto na dwie części, w Oławie stacja jest na kompletnym zadupiu. Budynek stacji można wykorzystać jako izbę muzealną dotyczącą pierwszej linii kolejowej na ziemiach polskich, do tego utrzymać jedną kasę dla ludzi z Opolskiej i tej części miasta od Poczty do wiaduktu. Daje głowę, że sprzedaż biletów na nowo powstałym przystanku kolejowym biłby na głowę starą stację. Na razie to etap marzeń , póki co robią parking koło starej stacji tylko tak naprawdę nie wiem dla kogo ? Znakomita większość oławskich użytkowników PKP to ludzie pracujący we Wrocławiu ( wykluczając Opole i wycieczki wakacyjne ) , więc jaki sens jest aby mieszkaniec Lipowej, Zacisznej czy Chopina przebijał się w korkach przez całe miasto jeśli w tym czasie jest już Siechnicach lub w lepszym przypadku na stacji w Lizawicach ? Alternatywą i trochę projektem SF byłoby stworzenie wokół Sobieskiego a potem wzdłuż torów na Wiejskiej strasy dla mini autobusów elektrycznych które cyklicznie jeździłyby w kółko ( patrz Strzelin i 12 osobowe autobusy miejskie ). Fantastyka.

2018-09-29 ~ BEN ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hej to po co budują parking koło stacji PKP, jak mieliby likwidować stację? [pytanie]

2018-09-29 ~ Gibo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeżeli to prawda to ja się mocno zastanawiam jaki w tym jest cel. Nie zgadzam się na to.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin