Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-09-06 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
20 0

Wieści z budowy


Cześć. Tutaj i tylko tutaj wpisujemy o nowych budowach w Oławie . Proszę powstrzymać się od komentarzy typu " reklama developera", " u mnie dziadek buduje altankę na działce" itp.
Z tego co wiem dość mocno zaczyna się rozbudowywać teren za dawnymi koszarami wojskowymi na 3 Maja, nareszcie łąka w tamtej części miasta zostanie zagospodarowana. Omijając ostatnio korki spowodowane remontem ul. Kutrowskiego postanowiłem przejechać przez osiedle Nowy Górnik. Zdziwiłem się, że na końcu Baczyńskiego ( w kierunku Stanowic ) buduje się jakiś brzydki, nie pasujący tam kompletnie tworek ... Ktoś wie co to ma być ? Na dole jakby witryny - kompletnie żre się to wszystko z otaczającymi domkami jednorodzinnymi.
ilość ostatnich komentarzy: 64.
2018-11-11 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wizualizacja firmy Margot bardzo fajna niestety mocno zakłamana. Ktoś kto ma zamiar kupić mieszkanie może nabrać się na ogrom zieleni w tym miejscu. Te klimatyczne łączki które możemy zobaczyć na wizce to place budowy, min Osiedla Probusa. Mieszkam tutaj na co dzień, spaceruję więc widzę , że będzie tam bardzo ciasno. Osobiście pozwoliłbym na góra 3 bloki ( góra ! ). Ciekawie jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Osiedle mocno się rozbudowuje i może w końcu przestanie się je nazywać osiedlem Sobieskiego z którym nie ma nic wspólnego poza nazwą ulicy. Mamy już Sobieskiego, Chrobrego, czas na Piastowskie lub Piastów.

2018-11-09 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na Wiejskiej inwestorem jest firma ATK2 Inwestycje Sp.z o.o.
Nr działki AR_59.11/2 i AR_59.11/3

2018-11-09 ~ ciekawski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A te szeregówki na wiejskiej kto buduje?

2018-11-09 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jasne ,że fajnie ,ze będzie KFC, a co ci do tego! Nie chcesz , nie jedz, nie kupuj, nie krytykuj. Pierwsi polecą ci, co tak strasznie krytykują, iż jest to bardzo nie zdrowe itd. Z resztą ciekawe czy będąc we Wrocławiu nie chodzą

2018-11-09 ~ autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale radosc ,ze w Olawie bedzie kfc !! Nastepny nafaszerowany chemia zabijacz !! A mamusie kupia za 5 zl obiad dziecku i spokuj ,a co tam wazne ze byli w KFC,bo dla wiesniakow to zaszczyt !! Cale Sobieskiego,i to stare i nowe bedzie tam siedziec tak jak teraz w MD

2018-11-09 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Probus planuje łącznie 5 bloków. Na sąsiedniej działce będzie także 5 budynków budowanych przez firmę Margot z Brzegu. Na Youtube są ładne wizualizację i animacje przestawiające planowaną zabudowę.
Inna sprawa, że będzie tam bardzo gęsta zabudowa okno w okno.

2018-11-09 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Inwestorem jest firma Margot Polska Sp.z o.o., napisałam,że za Weną, bo nie każdy kojarzy gdzie jest ulica Łagodna.
Nr działki - Obręb 021501_1.003
działki AR_30.20/61

2018-11-09 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za Weną są małe zakłady i Majster. Probus to 3 bloki z czego 2 już stoją, brakuje tylko jednego. Nie widzę tam miejsca na 5 bloków. Jaki inwestor ?

2018-11-09 ~ do Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ale to niby gdzie przy tej Łagodnej? Bo os. Probusa ma być na bazie trójkąta (Łagodna-Serdeczna-Miła) i stoi narazie jeden budynek os. probusa, budują drugi a jeszcze mają być trzy (w tym jeden wzdłuż Łagodnej), tak, żeby to tworzyło trójkąt. Obok tego wybudowanego stoi blok Dombudu, a dalej w kierunku Biedronki jest zabudowa domków jednorodzinnych

2018-11-09 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie. Bloki Probusa już przecież stoją. To nowa inwestycja i inny inwestor. Pozdrawiam.

2018-11-09 ~ do DOA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
z tą Łagodną to masz na myśli Osiedle Probusa?

2018-11-09 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na ulicy Łagodnej(za Weną) ma powstać 5 bloków z garażami podziemnymi.

Na ulicy Wiejskiej szeregówki (osiem segmentów)

2018-10-15 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No i fajnie. Nikt nikogo nie zmusza to żywienia się w tej restauracji.

2018-10-12 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po byłej alpejskiej koło ronda naprzeciw Mać Donalda

2018-10-12 ~ Ciekawy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Lokalizacja ?

2018-10-12 ~ Fakt ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A więc plotka stała się faktem , fajnie .na reszcie bo bardziej wolę KFC niż. MACA

2018-10-11 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No i co niedowiarki? A nie mówiłam? :-P

2018-10-11 ~ obserwator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wreszcie , będziecie mogli najeść się do syta, ale rewelacja!

2018-10-10 ~ Truck food ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Acha, że niby w 2 miesiące ?

2018-10-10 ~ Food ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gdzie budują w Oławie?,w którym miejscu?

2018-10-10 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dzisiaj przejeżdżałem i faktycznie jest tablica informacyjna o budowie KFC

2018-10-10 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Budowa Restauracji KFC w Oławie rozpoczęła się wczoraj.Planowane zakończenie budowy to 31.12.2018

2018-09-21 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Więc dziel się " człeku " w sposób kulturalny swoją wiedzą, pozwól ludziom pisać nawet o tym co usłyszeli. Jeżeli masz ochotę to prostuj te plotki ale w normalny sposób. To tematu działki koło Mc Donalds i zagranicznym inwestorze jeszcze wrócę. Przedstawię Tobie to co wiem a ty się do tego odnieś.

2018-09-20 ~ DO PIOTRA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie komentuję więcej w temacie tego gościa o pseudonimie (piotr), skoro tak się nazywa i podpisuję się takim nickiem. Ja w odróżnieniu od niego podaję sprawdzone informację . Skoro on założył post a tak mi się wydaje, to chciałbym go poinformować iż pracuję bardzo długo i do tego jeszcze dodatkowo w urzędzie wojewódzkim. Chciał aby były to tylko sprawdzone info! Więc prosto z pieca , człeku spółka NETTO! , nie wycofała się z inwestycji w Oławie lecz zawiesiła procedure a to róznica . Temat powróci ponownie po uzupełnieniu wszystkich dokumentacji jeszcze przed wyborami!

2018-09-20 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przykre, że taki nerwowy pajac pracuje w budżetówce. Pewnie stażysta z miesięcznym stażem a wyszczekany jak Ela przed emeryturą. Wracamy do tematu, Broń Boże nie piszcie, że coś słyszeliście bo wkurzycie pana ze Starostwa. Od dziś tylko on ma prawo głosu bo wie wszystko.

2018-09-19 ~ Do Piotra poniżej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tyle samo jestem anonimowy , jak i ty człeku ze sprawdzonymi wiadomościami. Nie muszę się tobie przedstawiać , bo Piotrków jest na forach mnóstwo więc też jesteś anonimowy. Tyle że ja w przeciwieństwie do ciebie napisałem gdzie pracuje i staram się nikogo nie obrażać . Nie wiem kto ma problem emocjonalny , bo nie ja żyję informacjami , które nie mają żadnego potwierdzenia we władzach samorządowych miasta. Widzę że szybko zmieniasz swoje zdanie ma lub miał wybudować bo to jest kolosalna różnica. Mogę cię zapewnić iż obydwie informacje nie mają żadnego odzwierciedlenia w urzędzie .

2018-09-19 ~ Piotr do pana poniżej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie wiem kim jesteś i do czego masz dojścia, dla mnie jesteś zwykłym dzbanem na dodatek z problemem emocjonalnym. Nie mam zamiaru podawać tutaj źródła informacji ponieważ jesteś zwykłym anonimowym Jasiem. Tyle w kwestii tematu obcokrajowca który ma ( miał ) się budować koło McDonalds.

2018-09-19 ~ Do do ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Człowieku , gęstą zabudowę to ty masz , nie chce mi się pisać gdzie! Z kim i gdzie ty rozmawiałeś o gęstej zabudowie opamiętaj się ! Nie jestem ,żadnym moderatorem mam po prostu sprawdzone informacje a to tylko z tego względu iż pracuje w starostwie powiatowym i podkreślę jeszcze raz żaden obcokrajowiec z Rosji, Ukrainy i innych państw nie starał się nawet o kupno ziemi ,ba nawet by go nie uzyskał pod zabudowę mieszkaniową lub szeregową i taka jest prawda ! A tu już mowa o polu naprzeciw drugiego głównego wejścia , co za plotki! Błagam nie róbmy zamieszania w temacie , typu w każdej plotce itd, itp. To tyle w temacie pozdrawiam!

2018-09-18 ~ do do Piotra ( Piotr ) ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żadna plotka, rozmawiałem z facetem który siedzi trochę w budowach a do niedawna wynajmował mieszkanie w mojej okolicy, mało tego widziałem nawet na to dokumenty . Być może temat umarł ale na mapie była to dość gęsta zabudowa. Wejścia do Maca są dwa panie kolego, jedno od drogi 94, drugie od pola i to o te pole chodzi. To ja założyłem ten temat a ty starasz się bawić w samozwańczego moderatora. Wyluzuj facet. Nie masz nic do powiedzenia na ten temat to chociaż nie mów, że ktoś sieje farmazony. Pozdrawiam .

2018-09-18 ~ do Piotra ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O , kolejna plota i jest w niej ziarenko prawdy?,jakie! Pewne info żaden z obcokrajowców nie kupił żadnej działki budowlanej w Oławie . Natomiast nie wiem o co chodzi ,jaką działkę ? Na przeciw , głównego wejścia do Maca jest droga krajowa 94 a , po jej stronie budują myjnię samoobsługową dlatego nie wiem o jaką działkę chodzi?

2018-09-17 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spokojniej trochę, to jedyny temat w którym nie ma syfu ( jeszcze ). W każdej plotce jest ziarenko prawdy, można grzecznie komuś wyjaśnić bez tekstów w stylu " myśl coś ".
Wiadomo już coś na temat tego Rosjanina lub Ukraińca który podobno wykupił działkę na przeciwko głównego wejścia do budynku Mc Donalds ? Jaka to ma być zabudowa ? Bloki, bliźniaki czy domki jednorodzinne ?

2018-09-17 ~ Do olawianki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie rozśmieszaj mnie numer działki jest koło ronda razem z wydanym pozwoleniem na budowę myśl coś i nie siej plotek

2018-09-17 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chodzi plotka ,ze Jezewska ma w rozbudowanej galerii robic K

2018-09-15 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kiedy wiec ruszy budowa?, bo cisza !! !

2018-09-12 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fakt, pozwolenie na budowę jest! Maciek w garnku a, ty już kaszę gotujesz! Wiele wody upłynie jeszcze w Odrze zanim ruszą z budową! Wszystkie procedury itd , nie wydaje mi się aby budowa w ogóle ruszyła w tym roku! Amrest , jest inwestorem i kupił działkę ba nawet uzyskał pozwolenie. Zaznaczam sami nie budują , muszą ogłosić przetarg na wykonawcę projektu. Niestety realia mówią iż mało prawdopodobne jest aby ruszyli z budową jeszcze w tym roku!

2018-09-11 ~ Do zbulwersowanego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moja dobra rada -przestań krzyczeć i naucz się korzystać z wyszukiwarek. Pozdrawiam i do zobaczenia za kilka miesięcy na kurczakach w KFC.
Doa

2018-09-10 ~ do Eli, I DOA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Właśnie w tym sęk ,że nic nie wynajduje , czyli jest wydane pozwolenie,czy się stara o pozwolenie bo to kolosalna róznica? Z resztą czy wpisze się tak czy siak to i tak ta przeglądarka nic nie wyszukuje . Wniosek jeden KOLEJNA PLOTA BEZ POTWIERDZENIA i basta . DOA , jeszcze raz jak podajesz jakieś info to niech będzie ono wiarygodne . Raz piszesz ,że pozwolenie , jest wydane, podajesz numer działki , a póżniej każesz szukać gdzie napisała Ela. Tak czy siak ,
j
edna wielka plota i basta! Dowody, piszesz ,że są ogólnodostępne? Pytam gdzie ?Jawne?, gdzie?

2018-09-10 ~ Doa do gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Info jest wiarygodne, bo oficjalne, a, że Ty masz wątpliwości to co ja na to mogę poradzić? Jeśli musisz zobaczyć to na własne oczy, to szukaj tam gdzie napisała Ela. Tam są różne kryteria wyszukiwania, więc trzeba zaznaczyć to co Cię interesuje i gotowe. Pozdrawiam.

2018-09-10 ~ Do Eli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale pozwolenie ponoć jest już wydane

2018-09-10 ~ Ela ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Informacje ,że KFC stara się o pozwolenie na budowę znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę (Wyszukiwarka publiczna RWDZ) zaznaczasz Miasto i masz info co i gdzie się buduje.

2018-09-10 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Też jestem ciekawy DOA, gdzie jest ta jawna opublikowana informacja na temat budowy KFC w naszym mieście/ Jak na razie to same plotki a zero szczegółów Jak już coś piszesz to podaj wiarygodne info

2018-09-09 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gdzie ta informacja się znajduje,gdzie te info bo nikt nic nie wie

2018-09-09 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co do KFC to nie jest plotka. Jest to informacja jawna ogólnodostępna. Każdy może sobie to sprawdzić. Pozdrawiam niedowiarków :-)

2018-09-09 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Faktycznie , sprawdziłem na geoportalu Oława, to jest numer działki po byłej alpelskiej , koło ronda - Nowy Górnik.O tym iż w Oławie firma Amrest chce zainwestować w Oławie od kilku lat jest coraz głośniej. Lokalizacje były już różne. Czy jest to informacja na tyle wiarygodna iż jak twierdzi DOA , wydano już pozwolenie na budowę okaże się jak się dowiem to napiszę .W każdej plotce jest trochę prawdy, cierpliwości.

2018-09-09 ~ @do @ doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A jest coś takiego jak geoportal i akurat te dane są ogólnie dostępne na przedstawianych tam mapach.

2018-09-09 ~ do @ doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przecież ten teren dawno stoi odłogiem i z kąd wiesz że to jest numer działki należącej do firmy AMREST ?Wydaje mi się ze teren jest na sprzedaż niedawno tak było

2018-09-09 ~ Jarek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli chodzi o budowę na końcu Baczyńskiego i Korczaka warto uważać na tą firme. Budowali już kiedyś blok vis a vis Biedronki na kutrowskiego...
www.forumbudowlane.pl/opinie-o-deweloperach/deweloper-oszust-t21322

2018-09-08 ~ @Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli piszesz prawdę, to miejsce które wskazujesz jest przy rondzie, tam gdzie była kiedyś Alpejska ;)

2018-09-07 ~ do DOA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Popytam po niedzieli znajomego to będzie wiedział bo pracuje w geodezji to coś może wyłapie

2018-09-07 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pozwolenie jest wydane na budowę budynku restauracji KFC, a nie na przebudowę, więc powinien to być budynek wolnostojący tak jak McDonald.DZIAŁKI obręb ew. 021501_1.0001,działki nr
AR_57/3,AR_25.27,AR_25.58
Może Tobie to coś mówi? Gdybyś znalazł gdzie to ma być to daj znać.

2018-09-07 ~ do DOA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z tego co wiem to faktycznie firma AMREST SP. ZOO , faktycznie jest właścicielem między innymi KFC .Dziwna jest ta osoba z forum nie potrafi zlokalizować działki ale zna numer? Z tego co ja wiem ale być może się mylę, to ta firma nie buduje tylko wynajmuje już wybudowane lokale ewentualnie remontuje. Moje pytanie brzmi koło czego , kogo i w jakiej okolicy jest ten numer ?To można określić, co do NETTO , to nic mi nie wiadomo

2018-09-07 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Oławie będzie budowało się znacznie więcej niż tu napisaliście.

-budowa KFC, będzie budowała firma AMREST SP. z o.o., znam nr działki, ale nie wiem jak ją zlokalizować na mapie.Kyoś ma jakiś pomysł gdzie to może być?

-Na Iwaszkiewicza miało budować się Netto, ale póki co wniosek o pozwolenie został wycofany przez inwestora.

-Dombud na Magazynowej będzie budował 3 bloki 4 piętrowe 2 klatkowe z garażami podziemnymi.

-Firma Margot 5 budynków z garażami podziemnymi, placem zabaw itp. nie znam ulicy tylko nr działki.

-3D Group szeregowce na ul Słowiczej

Jest tego więcej.

A czyja jest działka między Domaxem, a McDonald's?

2018-09-07 ~ Piotrek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gość - dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

2018-09-07 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dombud ma działkę na Magazynowej, będzie tam kilka bloków oraz za Lidlem.
Na Iwaszkiewicza została jedna działka między PSM a Domax. Jest to działka miasta.
Wszystkie pozostałe grunty są zabudowane, i ani PSM, ani Domax i Dombud nie mają tam działek.
Na Serdecznej/Zacisznej buduje jeszcze Probus. Jest także jedna wolna działka od strony Majstra. Właścicielem jest deweloper z Brzegu i też w najbliższym czasie planuje budowę.
W Nowym Otoku kolejne bloki planuje Domax ale ponoć nie zgadzają się właściciele domków jednorodzinnych.
Na Zwierzynieckiej buduje ktoś jakiś mały blok. Więcej nowych mieszkań w Oławie nie ma.
Tylko na 8ha koło torów na Sobieskiego Burmistrz planuje Mieszkanie+ ale jak widać program się sypie i nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie.


2018-09-07 ~ Piotrek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dombud już opuszcza osiedle Zaciszna /Sobieskiego ? Jest tam jeszcze trochę terenu do zagospodarowania ( w stronę Zabardowic ). Wygląda na to, że cała ta działka należy już tylko do PSM.


2018-09-07 ~ jacek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Psm ma też bloki na Iwaszkiewicza 80 82 itd pzdr ;)

2018-09-06 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dziękuję OŁAWIAK za informację, tablicę widziałem ale z daleka, ruch był całkiem spory jak na tą okolicę więc nie było się jak zatrzymać. Ogólnie tragedia, myjnia w takim miejscu ...

2018-09-06 ~ czesiek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
stoję na Iwaszkiewicza patrzę na budynki te bez lokali usługowych na dole i jak byk jest napisane na tabliczkach PSM, a urzędowo czy one są przypisane do Zacisznej czy Iwaszkiewicza to już odrębna kwestia.

2018-09-06 ~ Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A nieprawda. Bloki na Iwaszkiewicza są dombudu. PSM ma na zacisznej i jeden na serdecznej. Nie wiesz to się nie udzielaj.

2018-09-06 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ten brzydki budynek niby na końcu Baczyńskiego itd prawie na ulicy Rodziewiczówny budowa kolejnej myjni samochodowej samoobsługowej wyraznie jest napisane na tablicy informacyjnej , zaś koło ruskich koszar młyńska- magazynowa kolejna inwestycja bloków DOMBUD

2018-09-06 ~ czesiek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nowe bloki na Iwaszkiewicza głównie czyje są? PSM, czyli spółdzielni w której jeszcze niedawno prezesem był obecny burmistrz

2018-09-06 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Śmieszy mnie to, że nowe bloki na Iwaszkiewicza, a połowa aut parkuje na chodnikach lub drogach dojazdowych bo brakuje miejsc parkingowych.
Co będzie za 5-10 lat? Krótkowzroczność zupełna.
Planowanie architektoniczne nie istnieje.
Wciska się duże budynki na małe działeczki a samochody na pobliskich ulicach parkują.
Za parę lat udusimy się w tym mieście. Widać co się dzieje z ruchem samochodowym, przyrasta lawinowo.2018-09-06 ~ @forumowicz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wysokość bloku zapewne jest powiązana z wielkością działki na której jest budynek. Idąc dalej mała działka to mało miejsc parkingowych, a tych musi być odpowiednia ilość do mieszkań (patrz ustawa).

2018-09-06 ~ forumowicz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mnie natomiast zastanawia czy plan zagospodarowania przestrzennego zabrania budować wyżej niż np 7 pięter i czy jest to opłacalne dla developera ? Do czego zmierzam, Oława podobnie jak Wrocław nie dba o ziemie w swoim mieście. Każdy kawałek wolnego miejsca zabudowywany jest 4 piętrowymi kurnikami ( u nas są to bloki we Wrocławiu - biurowce ) , zapotrzebowanie na mieszkania rośnie, chętnych nie brakuje a za chwilę nie będzie gdzie się już budować. Osiedle które rozbudowuje się w kierunku Zabardowic za niedługi czas sięgnie granicy miasta, coś tam napominano o zaczęciu budowy zaraz za Mc Donaldem ( kierunek północny ) ale temat ucichł, z tego co widać na mapach pod większą zabudowę pozostaje tylko teren pomiędzy "Oławką" a byłą stadniną koni pod lasem Siedleckim. Kiedy ktoś dojdzie po rozum do głowy, że wyżej to także więcej ? W Kraśniku zaczyna budować się osiedle 9 piętrowych bloków, u nas zaprzestano budowy 6 piętrowców kończąc na 3 - 4 blokach. Nie opłacało się ?

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin