Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-08-27 ~ DAWID ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 1

Pytanie za 100 pkt.


Na jakiej ulicy w Oławie ma swoją siedzibę Zjednoczona Prawica ?? ?
ilość ostatnich komentarzy: 119.
2018-10-11 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przyjdź na Konwencje Wyborczą dowiesz się więcej o tym Komitecie. :P

2018-10-10 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Cóż.... aby być całkowicie uczciwym, w mojej skromnej opinii, oczywiście bez obrażania kogokolwiek, kto myśli inaczej z mojego punktu widzenia, ale także poprzez spojzenie na tę sprawę z innej perspektywy i bez potępienia własnego poglądu i przez próbę uczynienia go zobiektywnym oraz wywazonym, i biorąc pod uwagę każdą obiektywną opinię, szczerze przyznaję, że całkowicie zapomniałem, co zamierzam powiedzieć aczkolwiek wydawało mi się to ważne z mojego punktu widzenia

2018-09-21 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
.. a teraz tlumaczenie listu Magierowskiego przez Weglarczyka dla czytelnikow onetu

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Pytanie za 100 pkt.

2018-09-21 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
pieknie

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Pytanie za 100 pkt.

2018-09-20 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanowna Pani „Ktośka”. Widać gołym okiem, że nie ma Pani bladego pojęcia o tym, czym jest obiektywizm. Proszę się najpierw trochę dokształcić, choćby w encyklopedii i dopiero potem publicznie zabierać głos, bo sieje Pani nienawiść do najwartościowszych dziennikarzy w Polsce.

Całkowicie obiektywny może być tylko ktoś, kto nie jest w ogóle, ani w najmniejszym nawet stopniu, zaangażowany po jednej ze stron sporu. Ważne jest, aby był rzetelny i prawdomówny, ale Pani tych pojęć nie zna w ogóle, więc nie da się Pani tego wytłumaczyć, tak jak np. jakiemuś zatwardziałemu bolszewikowi nie da się wytłumaczyć, co to jest uczciwość. NIE DA SIĘ.

2018-09-20 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
" ;( ...)nigdy nie będzie wzorem obiektywności i wcale o to nie chodzi.(...)" napisał Rolf.

No tak bo on ma być tubą propagandową obecnej władzy, a nie obiektywnym dziennikarzem.


Panie Rolf to przynajmniej tak dla elementarnej uczciwości nie nazywajmy przynajmniej tego pana dziennikarzem tylko naczelnym propagandzistom!
Szanujmy dziennikarzy!2018-09-20 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Popcorn! Nie twierdzę, że „Gazeta Polska” Sakiewicza to standard obiektywności, bo tak gorący patriota i tak mocno zaangażowany w sprawę polską dziennikarz nigdy nie będzie wzorem obiektywności i wcale o to nie chodzi. Chodzi o rzetelność przekazu medialnego i o walkę z POstkomuną bazującą na obcej agenturze. A z nimi walczy się mieczem, lub sierpem i młotem, a nie obiektywnością stanowiska. Ważne, żeby walka była z naszej strony uczciwa, mimo skrajnej nieuczciwości ze strony totalnej opozycji, chociaż świerzbią mnie ręce, żeby takiego jednego i drugiego po prostu wbić na pal za sabotaż przeciwko Polsce.

2018-09-20 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tomcio! Jeśli ścisły sojusz z najsilniejszą armią świata, przeciwko wiecznie nas gnębiącym Ruskim i Szkopom, ze stałymi bazami wojskowymi tej armii w Polsce, to dla ciebie farsa, to ty dla mnie jesteś obrzydliwy pomiot szkopsko-bolszewicki, bo nawet ostatni debil nie może być aż tak głupi. I to nie jest żadna obelga, lecz czysta, żywa prawda i faktyczny fakt, który się faktycznie sfakcił.

2018-09-20 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
tomcio,

jeżeli sobie poczytasz w jaki sposób większość ludzi odbiera informacje dowiesz się, że przeczytanie czegoś więcej niż tytuł to już wysiłek obecnie... nie zgodzę się z Rolfem, że media Sakiewicz to standardy obiektywności ale szukanie informacji o wizycie prezydenta w USA u Lisa ( NaTemat ) czy z definicji w satyrycznym ( NaszDziennik ) nienajlepiej o nas świadczy... mówisz o farsie? ciekawe, że zagraniczne tytuły o największej "aktywności" internautów tego nie pokazują a narzucają ją nam "oblegane" tytuły "opozycyjne"... czy to nie jest narzucanie narracji? czy to ma coś wspólnego z prawdą? ok, parę wpadek było ( choćby zdjęcie jak podpisuje stojąc ) ale obiektywnie patrząc wypada o wiele lepiej niż opowiadanie pierdół o bigosie...
2018-09-20 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przedstawione zestawienie nie przedstawia treści artykułów o wizycie tylko wejścia internautów. Widać większość Polaków dostrzega farsę tej wizyty.

2018-09-20 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pan Krzysztof zrobił sondę internetową i opublikował wyniki:

jeżeli umówimy się, że ogon to też noga. to ile koń ma nóg?
46% 4
54% 5


Ciekawe jest to co napisał potem:

otóż sformułowanie tego problemu przypisuje się Feliksowi Konecznemu,
badaczowi cywilizacji. ponieważ cywilizacja to sposób myślenia,
zachowania to odpowiedź na to pytanie pozwala (w uproszczeniu oczywiście)
określić w jakiej cywilizacji mentalnie się znajdujemy


pytanie to zadawane jest także studentom przy wykładaniu tego problemu.
chodzi tu głównie o starcie dwóch cywilizacji, które walczą ze sobą na naszym terenie:
łacińskiej i bizantyjskiej. zadałem je tutaj, ponieważ wszedłem w mały spór.


otóż pewien człowiek twierdził, że cywilizacja łacińska obecnie w zasadzie zanikła,
ja natomiast uważam, że istnieją jeszcze jej ostatnie (co prawda słabe i nieliczne) bastiony.
za taki uważam między innymi Polskę. więc do meritum:


otóż na tak zadane pytanie cywilizacja łacińska odpowie zawsze "4". przecież takie są fakty,
w tej cywilizacji co do faktów się nie umawiamy, możemy je jedynie odkrywać, stwierdzać.
w przeciwieństwie do cywilizacji bizantyjskiej, w której na fakty można się umówić.


A konkretnie umowę taką narzuca władca, dwór, kasta, elita - różnie to na przestrzeni dziejów można nazywać.
ocenę kto miał rację w moim sporze pozostawiam Wam. na koniec ciekawostka: studenci odpowiadają około 70% za "5".


I jeszcze żeby zobrazować poprzedni ciąg tweetów: czyż obecnie nie próbują się z nami umówić na różne rzeczy?
na to, że płeć nie istnieje, na to, że życie ludzkie zaczyna się wtedy kiedy się umówimy, na to,
że małżeństwo to związek w kształcie na jaki się umówimy... itdciekawe?

2018-09-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brawo „popcorn”! To porównanie daje znakomity obraz, pod czyim wpływem jest większość mediów w Polsce. Są to media finansowane i kierowane z bardzo nieprzyjaznych nam Niemiec, albo z Rosji, specjalnie utworzone po to, żeby Polaków skłócić, podzielić i zarzucić dezinformacją. Te media uprawiają regularną dywersję.

Polacy powinni czerpać swoją wiedzę o tym, co naprawdę dzieje się w Polsce i w świecie, z polskich mediów publicznych i z mediów niezależnych, z „Gazetą Polską Codziennie” i tygodnikiem „Gazeta Polska” na czele. Polecam też gorąco miesięcznik „Nowe Państwo”. W tych mediach nie szczuje się Polaków przeciwko Polakom, lecz informuje się rzetelnie o wszystkim.

2018-09-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znowu jakiś esbecki propagandowy bełkot w twoim wykonaniu, bez żadnej merytorycznej treści. To ty jesteś tym, który ubliża i wyzywa, bo ktoś ośmiela się mówić prawdę i nazwać ją po imieniu.

Ja operuję faktami, a złodziejami nazywam tylko tych, którzy rozkradali i nadal jeszcze próbują rozkradać Polskę. Postkomunistami i ubeckim pomiotem nazywam tylko tych, którzy zachowują się dokładnie tak, jak postkomuniści i ubecki pomiot. Tak się składa, że skupili się oni w szeregach PO/PSL/SLD i lokalnych sitw pod różnymi nazwami.

PiS systematyczne i skutecznie rozwala postkomunistyczną rzeczywistość III RP i buduje Polskę suwerenną, silną gospodarczo i militarnie, gospodarną i sprawiedliwą. Prędzej, czy później dotrze to też do zakomuszonej Olawy. To jest już nieuchronne i tylko dlatego takie postubeckie trolle jak ty, tak wyją i szaleją.

2018-09-19 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dyskusja ma dość luźne podejście do tematu pod jakim się toczy wiec wrzucę jako to jako ciekawostkę:

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Pytanie za 100 pkt.

2018-09-19 ~ Do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jesteś rasistą , nie jesteś antysemitą , ie jesteś żydem! Nie jesteś żydem, komunistą też nie jesteś . Pytanie kim naprawdę jesteś człowieku ?, aby wszystkim narzucać i zarzucać złodziejstwo , komuchowstwo i inne różnego rodzaju epitety! Pytam kim , tylko proszę nie pisz że Polakiem , bo tak prawdziwy Polak się nie zachowuje ! Jest wolność słowa , wolność poglądów i podkreślę każdemu wolno wyrażać się o władzy tak czy inaczej! Kim ty jesteś , wszędzie węszysz złodziejstwo, komunę , przekręty itd! Kim jesteś ,ze piszesz nie będziemy szanować tego czy tamtego! Otóż muszę cię poinformować ,że coraz większa rzesza Polaków ma dość rządzenia PIS ! Niestety taka jest , prawda . Nie upoważnia cię to człowieku do ubliżania i wyzywania na publicznym forum! Aby nie być gołosłownym przekonasz się jak zagłosuje wiekszość Oławian w wyborach . To tyle i proszę swoje epitety i wulgaryzmy oraz inne aforyzmy pozostaw sobie . W jakimkolwiek temacie potrafisz zbesztać , zrugać i poniżyć Powtórzę jeszcze raz RODOWITY PRAWDZIWY POLAK TAK NIE POSTĄPI POZDRAWIAM!

2018-09-19 ~ jerry ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dyskutujemy tu o nadchodzących wyborach samorządowych i kandydatach. Na stronie PKW podane sa komitety wyborcze oraz kandydaci z naszego okręgu. Zamiast pisać o ubecji, postkomunie, złodziejach , bolszewikach proponuję skupic się na konkretach dotyczących naszego regionu i dyskutować o zgłoszonych kandydatach czyli w większości komitetów tych samych wiecznych kandydatach na kandydatów wszelakiej maści czyli na układ olawski.Niestety w większości te same nazwiska od kilku kadencji .
wyścig do koryta trwa, mamy coraz więcej zawodników. Gra toczy się o wysokie stawki. Wygrywa ten co ma najwięcej i jest najbogatszy ( vide oświadczenia majatkowe radnych kilku kadencji)

2018-09-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jestem rasistą, ale Murzyni niech rządzą sobie w Afryce. Ostatnio taki jeden mocno opalony rządził w USA i co z tego wyszło, wszyscy wiemy. Cały świat na tym cierpi.

Nie jestem też antysemitą, ale Żydzi niech rządzą sobie w Izraelu. Polską powinni rządzić Polacy, ale uczciwi. Do 2015 roku Polską rządzili zarówno nieuczciwi Polacy jak i nieuczciwi Żydzi i też wszyscy wiemy, co z tego wyszło.

Odpowiedzialność za nieuczciwych Polaków ponosi Naród Polski, jak dopuści ich do władzy. A kto poniesie odpowiedzialność za nieuczciwych Żydów, którzy dorwali lub dorwą się do władzy w Polsce? Mogą sobie Żydzi u nas spokojnie żyć, pracować i kiwać się do woli na pokucie, ale od władzy w naszym kraju wara.

Trzeba ich też trzymać z daleka od władzy w bankach, bo lichwa i machloje finansowe, to specjalność nieuczciwych Żydów i wie o tym cały świat, choć, jak w każdym narodzie, tych nieuczciwych jest znacznie mniej, niż tych uczciwych.

Polak żyjący w Izraelu też nie będzie się pchał do władzy, chyba że należy do Polaków nieuczciwych, ale to już problem Izraelczyków.

I to jest pełna tolerancja. Ale nieuczciwych tolerować nie będziemy, obojętnie jakiej są narodowości.

2018-09-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olek! Sam jesteś „bulion” z ubecką wkładką. I nie chodzi tu tylko o zagrabiony VAT. Chodzi też o setki miliardów zysków wyprowadzonych z Polski bez żadnego podatku i o kolejne steki miliardów strat spowodowanych przez wyprzedaż majątku publicznego (przemysłu, ziemi itd.) za grosze. Szczegółowe informacje są dostępne na stronach odpowiednich ministerstw i GUS. Mamy te strony tutaj przekopiowywać, bo ciebie ubecja nie nauczyła korzystania z Internetu? Spadaj stąd ubecki pomiocie, bo cię tak pogonimy, że ci się woda w d… zagotuje.

2018-09-18 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olek, KE nie wierzysz?


Powołana w lipcu tego roku komisja śledcza ds. VAT liczy 9 członków i zajmuje się m.in. tak zwaną luką VAT, czyli różnicą między planowanymi a a faktycznymi wpływami z tego podatku w latach 2007-15, za rządów PO. Według szacunków Komisji Europejskiej ta różnica wyniosła ponad 260 miliardów złotych na niekorzyść polskiego budżetu.

2018-09-18 ~ Olek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"PO rozkradło Polskę na kilkaset miliardów" napisał poprzednik. Jakieś szczegółowe wyliczenia masz w tej sprawie? A czemu kilkaset miliardów a nie bulionów. Po cholerę tak skromnie? Miej człowieku rozmach i krzycz, że trylin ukradli. Co za pisowskie bzdury... Albo proszę mi to konkretne wyliczenia pokazać, albo zamilcz trolu. Jak wiesz o jakieś kradzieży to biegnij do prokuratury. Ja z PO nie jestem ale krew mnie zalewa jak ktoś rzucać takie jasełka i nie podaje ani wyliczeń ani dokumentów popierających takie dyrdymały.

2018-09-18 ~ Do „do Rolfa” ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Złodziejem jest ten, kto kradnie. PO rozkradło Polskę na kilkaset miliardów. Złodziejstwo, to nie jest pogląd.

Komunistą, czy Postkomunistą jest ten, który praktykuje ideologię komunistyczną, a z tą się nie dyskutuje, tylko się ją wypala gorącym żelazem. Ty najwyraźniej wyznajesz tylko demokrację komunistyczną, a tej tolerować nie będziemy.

Polska jest dziś wolna i suwerenna. Media są do tego stopnia wolne, że w Polsce panoszą się niemieckie media wymierzone w naszą suwerenność, wolność i w rozwój naszej gospodarki.

Jasne, że komuniści, czy POstkomuniści nie są zwolennikami wywalania ich z publicznych funkcji, ale trzydzieści lat po upadku komuny czas jest najwyższy, żeby ich odstawić od władzy i wszelkich wpływów, a tych, którzy dopuścili się przestępstw, zagonić do pracy w więzieniach.

2018-09-17 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
takie samo pytanie można zadać -Gdzie jest siedziba BBS, gdzie można znaleźć jej program, listę członków, kto pełni funkcje kierownicze, gdzie i kiedy można porozmawiać o problemach oławskich z członkami BBS. No, itd,itd. :D

2018-09-16 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
nie wierze w sondaze ale pis przegra bo zrobilem sondaz wsrod znajomych przy piwie i wiem. mam duzy dystans do prognoz ale palade to nie cbos czy badania na zamowienie tvn.

2018-09-16 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sondaże , sondażami a PIS i tak przegra !! ! Na sondażach było wiadomo ze wygra Komorowski i kto wygrał ?, one są przeprowadzane na bardzo małej grupie ludzi i nie za bardzo s wiarygodne dlatego dla mnie NIC NIE ZNACZĄ

2018-09-15 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
prognoza jest dla bogaczy, dla niebogaczy sa prognozy zle

@MarcinPalade
·
Zwycięzcy wyborów do sejmików wojewódzkich w okręgach na podstawie prognozy z 15 września 2018. Na biało remis
@pisorgpl z
@KObywatelskaPON

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Pytanie za 100 pkt.

2018-09-08 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
w zeszłym tygodniu w trojce przed poludniem byl Jakubiak, kandydat Kukiza na prezydenta Warszawy... nie pamietam dokladnie, ale na pytanie o Pawla Kukiza powiedzial cos takiego... Pawel jest teraz bardzo zajety, nagrywa plyte, nie mialem pojecia, ze to taka ciezka robota... pare tygodni do wyborow a Pawel nagrywa plyte?

polityka po polsku ;)

2018-09-08 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jasne , tylko napisałem ,ze wolał bym inne zło no i oczywiście nie KUKIZ 15

2018-09-07 ~ wummbat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
no właśnie, bo takie oławiaki uważają, że albo pis albo po, a to jest w sumie jedno i to samo, typowa partia władzy, który obieca wszystko byleby doić z koryta, należy wybrać innych ludzi, żadne tam PO, PiSy czy inne BBSy. Są jeszcze inne komitety również w Oławie

2018-09-07 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To ja bym oczywiście wolał aby było PO/PIS , tak aby ci drudzy nadal nie mieli samodzielnej władzy i nie rządzili samorządami tak jak nie rządzą obecnie

2018-09-07 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie

dyskutanci czesto popelniaja blad potocznie sadzac, ze wybory wygral PiS, w sejmie istnieje klub parlamentarny "Zjednoczona Prawica" zrzeszajacy poslow PiS, Polski Razem/Porozumienia, Solidarnej Polski i Partii Republikanskiej... aktualnie do wyborow w kontrze do "Zjednoczonej Prawicy" szykuje sie szeroka koalicja opozycji z PO/N na czale ktora w sejmikach bedzie wchodzic mniej lub bardziej oficjalnie w porozumienia z SLD, PSL czy tzw. "bezpartyjnymi"

w uproszczeniu wybieramy pomiedzy PiS/PO a PO/PiS2018-09-07 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy każdy kto nie po myśli PIS , i twojej jest złodziejem tak! Kto wam i niby to dobrej zmianie nie wierzy jest komunistą ?, człowieku WOLNA POLSKA, WOLNE MEDIA I WOLNOŚĆ POGLĄDÓW TO JEST DEMOKRACJA ! Nie każdy jest zwolennikiem waszej czystki człowieku opamiętaj się , co wy dyktaturę chcecie wprowadzić, nigdy !! !! !

2018-09-07 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hejter pisze: „nikt nie jest żadnym hejterem i nikt nie szkaluje PiS”. Złodziej złapany na gorącym uczynku za rękę krzyczy: „ja nic nie ukradłem, to nie moja ręka!”. Nic, tylko dać takiemu „z liścia”, jak tej rudej wrzeszczącej babie, która ubeckimi hasłami chciała zakrzyczeć uroczystości kombatanckie.

Ale zaraz po tym obrońca hejterów i POStkomuchów pisze, że to chodzi mu tylko o poglądy, a jego poglądy, odwrotne do poglądów PiS, to pozwalanie na rozkradanie Polski, na niszczenie polskiej gospodarki, na nędzę w polskich rodzinach, na wysługiwanie się obcej agenturze, na szkodzenie Polsce na arenie międzynarodowej, na demontaż Wojska Polskiego itd. itd.

Takie „poglądy” będziemy wypalać gorącym żelazem!

2018-09-07 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie

moze zamiast po "europejsku" i "katolicku" wymieniac razy na forach warto zastanowic sie komu ma sluzyc sklocanie spoleczenstwa, poczytac jak takie klotnie konczyly sie w historii...

nie masz argumentow - emocje wyladuj biegajac lub pomagajac babci niesc ciezkie siaty z zakupami

cisza na morzu wicher dmie, kto pierwszy glupio odezwie sie... balwanem jest

2018-09-06 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tylko ,że nikt nie jest żadnym hejterem i nikt nie szkaluje PIS. Po prostu ludzie z regionu Oławskiego , ba całej Polski mają dość rządów waszych. Czy tego nie widzisz , czy musimy zgadzać się tylko z wami! Tylko PIS ma racją a cała reszta to dno komuniści , hejterzy itd. Polska to wolny kraj i nie każdy musi zgadzać się z twoimi poglądami czy chcesz tego czy nie . Kto nie z wami ten przeciw wam a reszta Polaków, Europy , świata też się myli?

2018-09-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja nie używam żadnego nicku. Publikuję zawsze po moim własnym imieniem i nazwiskiem, o czym moi adwersarze doskonale wiedzą, sami chowając się za anonimowością. Jeśli zatem użyte przeze mnie sformułowania mogą być obraźliwe, to nie obrażają one nikogo, bo kogoś anonimowego, kogo nie ma w obrocie prawnym pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, obrazić się nie da.

Za to obelgi kierowane pod moim adresem, dotyczą konkretnej, publicznie znanej osoby i mogą pociągnąć za sobą konsekwencje prawne.

Jeszcze raz powtarzam, że nie mam i nie będę miał żadnego szacunku dla anonimowych załganych POstkomunistycznych hejterów, szkalujących PiS i aktualny rząd i nie będę przebierał w słowach w odpowiedziach na ich kłamliwe i fałszujące rzeczywistość komentarze.

2018-09-04 ~ do BKK i Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panowie wasza wymiana zdań to zwykły rynsztok słów. Jaką trzeba być amebą umysłową aby do chorej dyskusji włączać swoje matki i to z zerowym poszanowaniem. Wstyd ! Od dziś lepiej używajcie innych nicków a moderatora ( jak jest ) prosimy o obowiązkową rejestrację.

2018-09-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Tęcza” wyszła na durnia z oskarżeniami mnie o rzekomą obrazę. Za to sama miała poważne kłopoty z Prokuraturą i dalej je ma, bo SMSM tych przekrętów na grube miliony z użyciem pacjentów „Tęczy” nie odpuściło i nie odpuści. Zobacz rubrykę „Wiosna w Oławie – do Tęczy przyleciały prokuratory” na stronie „stanowice-marcinkowice.npage.de”.

Ty BKK za to uważaj z wyśmiewaniem się ze Stanowiczan, bo to bardzo charakterny lud. Drugiego takiego stowarzyszenia mieszkańców, jak w Stanowicach, nie masz nawet w całym województwie. Zapytaj Kownackiego, albo Brezdenia.

I może już się nie wysilaj, bo za każdym wpisem pogrążasz się jeszcze bardziej w tym twoim bolszewickim bagnie.

2018-09-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Uwierz mi, ja już wiem, kim jesteś. Znalazł się wielki prezes stowarzyszenia stanowicko-marcinkowickiego. Jaka wieś, taki sołtys i taki prezes... Sam osobiście cię zaciągnę do prokuratury, a w zębach będziesz trzymać screeny tej dyskusji! A że to nie twoja pierwsza sprawa, vide obrażanie towarzystwa Tęcza, które już cię zidentyfikowało. Prokuratura już raz się tobą zajmowała, teraz będzie powtórka...

2018-09-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No i bardzo proszę. BKK (Beznadziejna Komunistyczna Kanalia) pokazał swój prawdziwy poziom i swoje prawdziwe oblicze. A tak próbował tumanić, niby merytorycznie, niby o rzekomych faktach, choć to wszystko są kłamstwa szkalujące demokratycznie wybrany i uczciwy rząd. Wystarczyło dać mu werbalne w jego ubecki pysk i już się całkowicie odsłonił i o to właśnie chodziło. Oczywiście taka anonimowa POstbolszewicka kanalia nie jest w stanie obrazić ani mnie, ani mojej rodziny. Tak, jak bąki puszczane przez myszy gdzieś na polu nie są w stanie zepsuć powietrza.

Żeby jednak przestrzec innych przed anonimowym groźbami karalnymi na forach internetowych, zawiadomię Prokuraturę o groźbach kierowanych pod moim adresem przez BKK i wniosę o ustalenie jego tożsamości, którą podam potem do publicznej wiadomości.

Jeszcze raz powtarzam: CZYTANIE BKK GROZI USZKODZENIEM MÓZGU.

Obrończyni BKK wyjaśniam, że nie mam zamiaru szanować POstkomunistycznych hejterów, ani ich zleceniodawców. Wyjaśniam również, że merytoryczna dyskusja z oczywistymi bezczelnymi kłamstwami i oszczerstwami ma swoje granice. Tacy „ludzie” liczą na to, że uwikłają innych w idiotyczną dyskusję nad oczywistymi kłamstwami, żeby odwrócić ich uwagę od rzeczy naprawdę ważnych.

2018-09-04 ~ do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I tu cytat... "Nigdy nie rozmawiaj z debilem, bo najpierw zniży cię do swojego poziomu(co właśnie nastąpiło), a potem pokona cię doświadczeniem. "

Do Rolfa... czasami czytałam Twoje elaboraty, czasami nawet się z nimi zgadzam, ale tym ostatnim wpisem pokazałeś co sobą reprezentujesz,a mianowicie poziom kreta na Żuławach.
Można mieć inne zdanie w dyskusji i podjąć dialog merytorycznie się wypowiadając jednocześnie szanując rozmówcę, ale robienie z czyjejś matki koorwy jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.

2018-09-04 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy jest tu jakiś moderator czy można pisać co się chce?

2018-09-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Rolf Michałowski o szmaciarzu! Teraz to przegiąłeś! Jeszcze, jak waliłeś inwektywami do mnie, to to znosiłem, ale po tym, co napisałeś o mojej matce, to Cię (...) pisowska namierzę! i zniszczę! Ty (...) potomku ruskiej (...) i menela! Ty (...) bez godności! Ty niehamowany chamie! Znajdę cię (...) jeden!

2018-09-04 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na początku rządów PiS odbyła się całodniowa pokazowa konferencja na której przedstawiano zaniedbania i oszustwa rządów PO-PSL na te właśnie wspomniane przez Pana Rolfa miliardy. Miały być postawione zarzuty. Mijają 2, 3? lata i cisza. Temat ucichł.
Na 96 miesięcznicę smoleńską miał być przedstawiony raport. Mija kolejny rok i cisza. Macierewicz w ukryciu bo już nie jest potrzebny. Raportu nie ma, winnych nie ma. To jak to w końcu z tym zamachem jest? ..a wiadomo według Pana Rolfa winny jest Tusk, Komorowski i Putin. Bo tak i już.
Ma być komisja do spraw wyłudzeń VAT, czekamy na nią 3 rok. Pytanie czy powstanie widząc obecną sytuację w budżecie. Przez pierwsze 2 lata udało się kombinować z obliczeniami, zwroty przed czasem, po terminie, przeniesienie środków ze stycznia na grudzień, itp. Obecnie okazuje się że wzrost VAT obecnie jest niższy niż wzrost PKB i inflacja - czyli ściągalność znowu spada. Czy teraz też ktoś kradnie?
Do tego warto porównać ściągalność podatków w Polsce i całej Europie. Przepisy dzięki którym obecnie jest lepsza ściągalność powstawały już za rządów PO-PSL z rekomendacji EU (cyfryzacja, JPK, itp.). W całej Europie zmniejsza się luka VAT.
Podobnie ma się sytuacja z bezrobociem, wzrostem PKB, cenami paliw, itp. Polska nie jest oderwaną od reszty świata wyspą i wpisuje się w obecną sytuację. Wskaźniki są podobne do naszych sąsiadów.
W związku z tym nasuwa się pytanie na ile PiS korzysta z dobrej sytuacji a ile w tym ich pracy.
Można czerpać wiedzę z propagandy TVP, portali prawicowych i tak jak Pan Rolf ślepo twierdzić, że w końcu wstajemy z kolan. Ale może warto posłuchać co mają inni do powiedzenia.

2018-09-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przestaję czytać komentarze BKK (Bękart (...) i Komunisty), tak jak nie czytam już GW-na, czy lisowego szmatławca i niniejszym przestrzegam innych:

CZYTANIE BKK, GW-na itp. JEST SZKODLIWE DLA ZDROWIA I MOŻE SPOWODOWAĆ USZKODZENIE MÓZGU!

Każda tkanka ma jakąś wytrzymałość, a przekroczenie pewnej granicy grozi uszkodzeniem tej tkanki. Ilość kłamstw, fałszu, obłudy, manipulacji i demagogii w wypocinach BKK, podobnie jak GW-na, czy wcześniej „Trybuny Ludu” jest niebezpieczna dla tkanki mózgowej, więc lepiej nie ryzykować.

Poza tym szkoda mi czasu na czytanie takiej ilości załganej ubeckiej propagandy, nawet na zasadzie – żeby wroga zwyciężyć, trzeba go dobrze poznać. Już go poznałem aż nazbyt dobrze. Wolę ten czas poświęcić na działalność na rzecz Mieszkańców i na konstruktywną współpracę przy tworzeniu programów dla rozwoju regionu.

Zamiast czytania jadowitej i załganej dywersji BKK, polecam wszystkim czytanie programów wyborczych i informacji o kandydatach. POstkomuna, nie mając żadnego konstruktywnego programu dla Polski, oparła swoją kampanię wyborczą na oszczerstwach skierowanych przeciwko PiS, który ma bardzo bogaty i bardzo ambitny program i który pokazał już, że swoje programy konsekwentnie realizuje. Jeśli POstkomuna, zamiast kłamliwych i nudnych już ataków na PiS, zajmie się tworzeniem i propagowaniem swojego programu wyborczego, to będziemy to czytać i weryfikować. Idiotycznych ataków na PiS czytać nie będziemy.

Próby szukania jakichś rzekomych skaz na działaniach rządu PiS, mają przesłonić setki gigantycznych afer rządów POstkomuny, które kosztowały Polskę kilkaset miliardów złotych i straty kolejnych setek miliardów złotych na grabieży majątku narodowego i na niszczeniu polskiego przemysłu. Jednak Polacy mają dobrą pamięć, potrafią też ocenić teraźniejszość i nie dadzą się już omamić ubecką propagandą.

Co do najnowszej historii, to nikt nie ma zamiaru wymazywać z niej takich kanalii, jak Mazowiecki, Krzywonos, czy Wałęsa, na równi z Jaruzelskim, Kiszczakiem, Kwaśniewskim, Tuskiem, czy Komorowskim. Wręcz przeciwnie. Pozostaną oni na zawsze w polskiej historii, jako przykłady zdrady, warcholstwa, zapewniania bezkarności komunistycznym oprawcom, zaprzedania obcej agenturze i działania przeciwko Polsce. Amen.

2018-09-03 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ popcorn, tylko jeśli w zeznaniu myli się kilkukrotnie minister, który nie widzi różnicy między metrami kwadratowymi, hektarami i kilometrami, a na co dzień operuje takimi jednostkami, do tego jego urzędnicy puszczają tą wiadomość dalej, to chyba świadczy o niekompetencji człowieka i jego podwładnych. Do tego dochodzą sprawy zafałszowania wartości budynku, którego wartość została podana przez szyszkę na 17 tysięcy, a niezależni rzeczoznawczy budowlani ocenili ją na około 500 tysięcy. Do tego nie wpisuje w deklarację wartościowej kolekcji poroży (też kilkanaście tysięcy). I jak się to ma do zegarka za 12 tysięcy, za które Nowak stracił posadę?

To 620 zł na pewno utknęło mi podane w jakimś programie telewizyjnym, a nawet bardziej radiowym (usłyszane podczas jazdy). Nie jestem w stanie stwierdzić, kto dokonał wyliczeń. Jednak fakt jest faktem, każdy podatnik w tym kraju dopłaca niemałą sumę do programu, z której to grube pieniądze idą na obsługę i reklamę. Dzięki temu programowi znów przybyło urzędników...
Ja dziś miałem dzień robienia zamówień i spędziłem przed ekranem niemalże cały dzień i mam dosyć. Co do Lema, to niejedna jego "przepowiednia" się sprawdziła. To był doskonały futurysta.
Co do spraw politycznych, to tak, jak nie cierpię obłudy i chamstwa pisu, tak i nie popieram po. Zastępowanie jednych drugimi, to wybór między dżumą, a cholerą. Psl? Partia, która wejdzie w układ z każdą inną, byle być u władzy. Generalnie alternatywy nie ma, a wybory się zbliżają i obywatelski obowiązek trzeba spełnić. Jednak moje przerażenie budzą kreatury pokroju rolfa, który jeśli pis utrzyma się u władzy, może zostać twarzą partii, a nie daj boże jej funkcjonariuszem obsadzonym na jakimś stołku.

2018-09-03 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK

to oświadczenie majątkowe Szyszki to coś jak przypadek Palikota, sąd wtedy uznał, że „Nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych posła wynikają z filozoficznego wykształcenia i stosunku do wartości materialnych”... tak się tworzy precedensy, inna rzecz, że nie zauważyłem by był właścicielem "województwa"

to, że 620 zł netto to koszt 500+ podaje Fundacja FOR think tank Balcerowicza, są kwoty, brak merytoryki obliczeń
poziom wiarygodności Balcerowicza można samemu ocenić czytając o jego zamieszaniu w aferę FOZZ ( matka wszystkich afer ), jego wpisy na twitterze popierające KOD czy też wspominając jaką nadzieją polskiej polityki i ekonomi był ( jest? ) jego protegowany i uczeń Petru

przyglądam się często wymianie zdań w internecie i dochodzę, do wniosku, że gdybyśmy tyle energii ile poświęcamy na udowadnianie swojej racji choć w części przeznaczyli na dokształcenie się bylibyśmy najmądrzejszym narodem świata ;)

wrzucę jeszcze Lema, tak na dobranoc:Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Pytanie za 100 pkt.

2018-09-03 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ popcorn, co do koni, to fakt, w tej chwili rynek jest nasycony i niechętny zakupom, ale oprócz pieniędzy pozostają jeszcze sprawy profesjonalizmu. Na przedostatniej aukcji np licytowano dwa razy tą samą klacz, co na tego typu wydarzeniach jest rzeczą niedopuszczalną. W ciągu jednego roku z wizyt na aukcjach zrezygnowali najwięksi tego świata w branży koni arabskich. I jeśli nawet przyjąć mniejsze wpływy za oznakę koniunktury, to strata wizerunkowa jest nie do odrobienia i wyraźnie zawiniona przez aktualnie zarządzających.

2018-09-03 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O majętności ministra szyszki wpisz sobie w google "minister szyszko zeznanie majątkowe". Oprócz dziwnych zawiłości z ziemią, jaką imć minister posiada, wątpliwości budzi także zadeklarowana na kilkanaście tysięcy zł "stodoła", a tak na prawdę głęboko zmodernizowany i wart dziesiątki razy więcej budynek. Minister nie wpisał też w zeznanie wartej kilkanaście tysięcy zł kolekcji poroży, no i pozostaje sprawa nielegalnej skóry rysia. O wszystkim możesz poczytać w necie wpisując odpowiednie hasła/ I piszą o tym m.in. Wprost i inne periodyki niezbyt krytyczne wobec aktualnej władzy.
Co do kosztów programu 500 +, to odsyłam np do (mam nadzieję, że częściowy link przejdzie)
innpoland . pl /143057 , ile-kosztuje-nas-500-znamy-dokladne-wyliczenia
Poszukaj też pod hasłem "ile kosztuje 500+" i poczytaj o kosztach dodatkowych wygenerowanych przez ten program, a idą one w setki milionów zł. Można poczytać na wielu niezależnych stronach.


2018-09-03 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Apropo koni arabskich, ciekawe info. Hmm, w koncu to PiS winny czy dekoniunktutra. Moze ktos sprawdzi jak radza sobie inne stadniny na swiecie o marce zblizonej do Janowa...
"Prezes pytany o przyczyny spadku sprzedaży koni wyjaśnił, że obecnie na świecie znacznie zmniejszyło się zainteresowanie zakupem koni arabskich, co m.in. pokazała ubiegłoroczna aukcja w Michałowicach pod Krakowem zorganizowana przez byłych prezesów stadnin w Janowie i Michałowie, gdzie sprzedano tylko 6 z 30 koni za kwotę 70 tys. euro."

2018-09-03 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK
moglbys podac zrodlo informacji ktore twierdzi, ze Szyszko jest wlascicielem 1/20 powierzchni kraju oraz wzor ktorym obliczyles, ze 500+ kosztuje kazdego z nas 620 zl netto ( nawet tego kto podatkow nie placi ). prosze.

2018-09-03 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I jeszcze tak a propos wot i jej kadry, to o jej poziomie świadczy choć bo, jak organizują sobie ćwiczenia. Na przykład w Mięćmierzu pod Kazimierzem Dolnym, gdzie wot urządziło sobie strzelanie w bezpośrednim sąsiedztwie domostw i przebywających tam ludzi. Z ust byłego już ministra obrony padały niesamowite zapewnienia - kupimy tysiąc dronów! Po czym tą liczbę zmieniono na CZTERY, a koniec końców żadnych zakupów nie dokonano. Ciekawe, czyja wina?

2018-09-03 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po raz kolejny rolf nie może się powstrzymać od obrażania. Widać daje mu to jakieś spełnienie. i czegóż innego oczekiwać od pisowskiego koprofaga, który przepełniony katolicką miłością wyrżnąłby w pień wszystkich swoich oponentów. Widać, że to jednostka, której gdyby pozwolić,to ruszyła by z pałą w pierwszym szeregu, by bić "niewiernych".
Czy armia 200 tysięczna jest lepsza od 100 tysięcznej? Otóż NIE! Stutysięczna armia zawodowa, złożona z dobrze wyszkolonych i uzbrojonych żołnierzy, których jedynym zajęciem jest "wojenka", jest na pewno wielokrotnie lepsza, niż nawet kilkukrotnie liczniejsza "armia" złożona z pospolitego ruszenia, którym cały ten wot jest. To zbieranina ochotników, którzy podbudowani patriotyczną merytoryką, wyposażeni w różańce bojowe (wsak niejaki antoni twierdził, że wot służy też krzewieniu chrześcijaństwa), co jakiś czas odbywają sobie ćwiczenia w formie pikniku. I nie, wot nie jest częścią składową armii. To osobna formacja, z własną kadrą, w której trzon stanowią kapelani, bo zgodnie z założeniem, KAŻDY batalion będzie mieć swojego duchownego, podlegająca bezpośrednio ministrowi obrony. Z wyłączeniem jurysdykcji wojska. A ponieważ było to oczko w głowie, na szczęście poprzedniego ministra, to przelewał on olbrzymie fundusze z budżetu regularnej armii na rzecz wymyślonego przez siebie wot.
Na koniach się nie znasz. Tak samo, jak każdy członek pisu od szeregowego po samą górę. Bo kilkoma decyzjami zniweczyli kilkadziesiąt lat ciężkiej pracy i dorobku ludzi, którzy pracowali na to, by polskie stadniny były jednymi z najważniejszych ośrodków hodowli na świecie. I fakt, nie chodzi tu o pieniądze, bo to jest drobny wycinek gospodarki, ale o prestiż i historię. Tego też pis nie potrafi uszanować. A w zasadzie przede wszystkim. Pokaż mi no palcem rolfie, gdzie te "gigantyczne przekręty"? Co się tam złego działo, że faksami z dnia na dzień odwołano wieloletnich prezesów, a na ich miejsce przysłano pisowskich nieudaczników, którzy rozłożyli na łopatki te firmy w kilka miesięcy? Drzesz histerycznie ryja - PO kradło!, PSL kradł!, WSZYSCY kradli!. A co w tej chwili robi pis obsadzając co chwilę stanowiska tych i innych prezesów nowymi osobami, które odchodząc biorą sowite odprawy? bo przecież "nagrody im się należały !! !" jak to w tonie twoich wypowiedzi histerycznie wykrzykiwała niejaka szydło z mównicy. Podaj konkrety tych przekrętów, albo zamilcz! Co do byłej na szczęście pani premier (choć nie wiadomo, które z tej dwójki gorsze), to przypomnieć ci, ile kosztowały wizażystki tej kobiety dbające o jej wygląd? Co ciekawe, to wiele z faktur się rozmyło lub są zatytułowane tak, że tyczyć mogą wszystkiego i niczego. Ale przecież PO żarła ośmiorniczki! Tylko ostatnimi czasy do restauracji sejmowej kupiono ich tyle, że PO nie byłoby tego przeżreć. Przypominasz sobie sprawę zegarka ministra Nowaka, który za niewpisanie wartego około 12 tysięcy zł czasomierza stracił stanowisko? To porównaj to z deklaracją majątkową niejakiego szyszki, swojego czasu ministra środowiska, a właściwie wyniszczenia środowiska, który "zapomniał" wpisać do deklaracji majątkowej "stodoły" przerobionej na luksusowy obiekt o wartości około pół miliona zł, do tego sam się gubił w deklaracjach, ile ziemi posiada na własność. A jest to wartość niebagatelna, bo około 1/20 powierzchni całego kraju !! ! Ale pis partią uczciwości!
piszesz, że "naprawianie zabawek jest dobre", ale to jak na razie pis wręcz rozjeżdża walcem zabawki, książki, ludzi, historię... O wykluczaniu z najnowszej historii takich nazwisk, jak Wałęsa, Mazowiecki, Krzywonos i wielu innych, zastępując je jedynie słusznym nazwiskiem - kaczyński nawet nie ma co pisać. Ale każdą reformę, za którą się pis zabierze, potrafi doskonale spieprzyć! Choćby reformę szkolnictwa. Żeby cię rolfie wrzaskliwy zdziwić, sam byłem zwolennikiem likwidacji gimnazjów, bo nie rozumiem, po jaką cholerę zostały wprowadzone, skoro poprzedni system działał i sprawdzał się. Więc założenia były słuszne. Ale metoda i forma, w jakiej te zmiany przeprowadzono woła już o pomstę do nieba! Najbardziej ucierpiały na tym dzieci. Ale któż się nimi będzie przejmować. Najwyżej wcieli się je do wot i zrobi pogadankę patriotyczną. Bo każde działanie "specjalistów" z pis wygląda mniej więcej tak
Po raz kolejny rolf nie może się powstrzymać od obrażania. Widać daje mu to jakieś spełnienie. i czegóż innego oczekiwać od pisowskiego koprofaga, który przepełniony katolicką miłością wyrżnąłby w pień wszystkich swoich oponentów. Widać, że to jednostka, której gdyby pozwolić,to ruszyła by z pałą w pierwszym szeregu, by bić "niewiernych".
Czy armia 200 tysięczna jest lepsza od 100 tysięcznej? Otóż NIE! Stutysięczna armia zawodowa, złożona z dobrze wyszkolonych i uzbrojonych żołnierzy, których jedynym zajęciem jest "wojenka", jest na pewno wielokrotnie lepsza, niż nawet kilkukrotnie liczniejsza "armia" złożona z pospolitego ruszenia, którym cały ten wot jest. To zbieranina ochotników, którzy podbudowani patriotyczną merytoryką, wyposażeni w różańce bojowe (wsak niejaki antoni twierdził, że wot służy też krzewieniu chrześcijaństwa), co jakiś czas odbywają sobie ćwiczenia w formie pikniku. I nie, wot nie jest częścią składową armii. To osobna formacja, z własną kadrą, w której trzon stanowią kapelani, bo zgodnie z założeniem, KAŻDY batalion będzie mieć swojego duchownego, podlegająca bezpośrednio ministrowi obrony. Z wyłączeniem jurysdykcji wojska. A ponieważ było to oczko w głowie, na szczęście poprzedniego ministra, to przelewał on olbrzymie fundusze z budżetu regularnej armii na rzecz wymyślonego przez siebie wot.
Na koniach się nie znasz. Tak samo, jak każdy członek pisu od szeregowego po samą górę. Bo kilkoma decyzjami zniweczyli kilkadziesiąt lat ciężkiej pracy i dorobku ludzi, którzy pracowali na to, by polskie stadniny były jednymi z najważniejszych ośrodków hodowli na świecie. I fakt, nie chodzi tu o pieniądze, bo to jest drobny wycinek gospodarki, ale o prestiż i historię. Tego też pis nie potrafi uszanować. A w zasadzie przede wszystkim. Pokaż mi no palcem rolfie, gdzie te "gigantyczne przekręty"? Co się tam złego działo, że faksami z dnia na dzień odwołano wieloletnich prezesów, a na ich miejsce przysłano pisowskich nieudaczników, którzy rozłożyli na łopatki te firmy w kilka miesięcy? Drzesz histerycznie ryja - PO kradło!, PSL kradł!, WSZYSCY kradli!. A co w tej chwili robi pis obsadzając co chwilę stanowiska tych i innych prezesów nowymi osobami, które odchodząc biorą sowite odprawy? bo przecież "nagrody im się należały !! !" jak to w tonie twoich wypowiedzi histerycznie wykrzykiwała niejaka szydło z mównicy. Podaj konkrety tych przekrętów, albo zamilcz! Co do byłej na szczęście pani premier (choć nie wiadomo, które z tej dwójki gorsze), to przypomnieć ci, ile kosztowały wizażystki tej kobiety dbające o jej wygląd? Co ciekawe, to wiele z faktur się rozmyło lub są zatytułowane tak, że tyczyć mogą wszystkiego i niczego. Ale przecież PO żarła ośmiorniczki! Tylko ostatnimi czasy do restauracji sejmowej kupiono ich tyle, że PO nie byłoby tego przeżreć. Przypominasz sobie sprawę zegarka ministra Nowaka, który za niewpisanie wartego około 12 tysięcy zł czasomierza stracił stanowisko? To porównaj to z deklaracją majątkową niejakiego szyszki, swojego czasu ministra środowiska, a właściwie wyniszczenia środowiska, który "zapomniał" wpisać do deklaracji majątkowej "stodoły" przerobionej na luksusowy obiekt o wartości około pół miliona zł, do tego sam się gubił w deklaracjach, ile ziemi posiada na własność. A jest to wartość niebagatelna, bo około 1/20 powierzchni całego kraju !! ! Ale pis partią uczciwości!
piszesz, że "naprawianie zabawek jest dobre", ale to jak na razie pis wręcz rozjeżdża walcem zabawki, książki, ludzi, historię... O wykluczaniu z najnowszej historii takich nazwisk, jak Wałęsa, Mazowiecki, Krzywonos i wielu innych, zastępując je jedynie słusznym nazwiskiem - kaczyński nawet nie ma co pisać. Ale każdą reformę, za którą się pis zabierze, potrafi doskonale spieprzyć! Choćby reformę szkolnictwa. Żeby cię rolfie wrzaskliwy zdziwić, sam byłem zwolennikiem likwidacji gimnazjów, bo nie rozumiem, po jaką cholerę zostały wprowadzone, skoro poprzedni system działał i sprawdzał się. Więc założenia były słuszne. Ale metoda i forma, w jakiej te zmiany przeprowadzono woła już o pomstę do nieba! Najbardziej ucierpiały na tym dzieci. Ale któż się nimi będzie przejmować. Najwyżej wcieli się je do wot i zrobi pogadankę patriotyczną. Bo każde działanie "specjalistów" z pis wygląda mniej więcej tak
youtube . com/watch?v=UHw-F7LWrEM
Z 500+ też oczywiście nie zrozumiałeś i nie chcesz zrozumieć! Każdego podatnika w tym kraju ten program kosztuje 620 zł netto rocznie. I każdemu państwo te pieniądze zabiera. Więc jeśli słyszy się, że "pi zabrało złodziejom", a zabrało każdemu, to każdy jest złodziejem. Bo tak pis traktuje swoich obywateli. Choć trafniejsze byłoby tutaj hasło - "pis zabrał złodziejom a dał ojcom", właściwie ojcu, jednemu, bo rydzykowi. A można je liczyć w setkach milionów złotych. Ręka rękę myje...
2018-09-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Tomcio! Ja tylko twierdzę, że naprawa i sprzątanie zabawek jest dobre, a ich rozwalanie jest złe. Czy to tak trudno pojąć?


2018-09-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Stan umysłu BKK (znaczenie tego skrótu zostało wyjaśnione poniżej), czy raczej tego, co u tego BKK ma „robić” za umysł: rząd rozbił mafię VAT-owską, odebrał jej łupy (wyłudzone zwroty podatku VAT na lewe faktury) i forsę rozdzielił między dzieci, szczególnie w najbiedniejszych rodzinach – wniosek BKK: „każdy pracujący w tym kraju jest złodziejem”.

Inny przykład na brak umysłu w ogóle, to twierdzenie BKK, że powołanie nowego, dodatkowego rodzaju Sił Zbrojnych w postaci Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), to „osłabienie możliwości regularnej armii”. A co to jest WOT, jak nie część składowa armii? Według BKK Armia 200-tysięczna jest słabsza od armii 100-tysięcznej. Budynek 10-piętrowy jest niższy od 5-piętrowego. Tylko w jakiejś bolszewickiej głowie mogą zachodzić takie procesy „myślowe”. Poza tym, forma WOT jest już od wielu lat stosowana w wielu krajach. Ale dla tego durnego bolszewickiego pomiotu spod znaku BKK, to jest przecież „wykrwawianie narodu”. Gdybu Ukraina miała na Krymie swoje WOT, to zielone ludziki Putina zostałyby wybite co do nogi, zanim wyrządziłyby jakąkolwiek szkodę.

Czy z czymś takim można dyskutować w ogóle o czymkolwiek?

Na koniach się nie znam i nie wydaje mi się, żeby konie były jakąś istotną częścią polskiej gospodarki, chyba że dla platformersów i totalsów, żeby mieli czym robić w konia społeczeństwo. Zresztą tajemnicą poliszynela jest, że za rządów PO/PSL w tej, jedynej chyba większej stadninie w Polsce, dochodziło do gigantycznych przekrętów, jak WSZĘDZIE za ich rządów.

Z tej listy rzekomych podwyżek podatków (no bo przecież obniżek podatków za rządów PiS wg tego załganego bolszewickiego pomiotu nie było wcale, ani trochę!), to połowę stanowią nowe podatki dla tych, którzy doili polską gospodarkę wyprowadzając z niej zyski i nie płacąc podatków, jak inni, a druga połowa, to implementacja prawa unijnego, której platformersi i totalni „zapomnieli” przeprowadzić.

2018-09-03 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
specjalnie dla tych którzy właśnie w znoju i trudzie wertują google w poszukiwaniu jednych jedynych wiarygodnych danych dotyczących ekonomi, żeby przywalić oponentowi

Na bezludnej wyspie znajdują się fizyk, chemik i ekonomista...i jedna zamknięta puszka konserw.
Fizyk: Postawmy ją na słońcu. Temperatura roztopi metal i jesteśmy uratowani.
Chemik: Nie, nie. Włóżmy ją do oceanu a wszystkie związki i pierwiastki chemiczne zrobią to samo
Ekonomista:

Załóżmy, że mamy nożyk...

p.s.
wraz z szerokim i tanim dostępem do informacji znacznie zdrożał dostęp do prawdy ;)

2018-09-03 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
c.d.
Nigdzie nie napisałem, że popieram działania PO. Natomiast mogę odwrócić to co Pan napisał. Dla Pana PiS jest super i koniec, a PO złe.

2018-09-03 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Grzecznie piszę a zostaję przez Pana Rolfa obrażany.
"Wsparcie dla węgla będzie wynosiło 11 mld zł rocznie
Z ostrożnych szacunków ekspertów z WiseEuropa wykonanych na podstawie dostępnych danych wynika, że jeżeli rząd będzie kontynuował obecną politykę energetyczną, to w latach 2017-2030 dopłacimy do utrzymania górnictwa oraz energetyki opartej na węglu ponad 154 mld zł (ta kwota nie uwzględnia m.in. kosztów zewnętrznych). Tym samym, średnie roczne wsparcie dla węgla będzie wynosiło 11 mld zł rocznie i będzie o 30 proc. wyższe niż w ubiegłym ćwierćwieczu."
Przedstawione przez Pana Rolfa wsparcie dotyczy tylko części łącznej kwoty jaką przeznacza państwo dla górnictwa. Jest to jeden kolejny z programów wsparcia, uzgodniony z KE.
Ponadto z jednej strony wkleja Pan wycinki z artykułów z internetu, a później dodaje od siebie swoje przekonania, które nie mają żadnego potwierdzenia.

2018-09-03 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
rolfiemichałowski dostajesz wytrysku, jak tak innych obrzucasz obelgami?Widzę, że nie potrafisz funkcjonować inaczej, to po prostu to zignoruję. Niestety niedorozwój umysłowy, jaki prezentujesz nie rokuje szans na jakiekolwiek leczenie. Pozostaje tylko współczuć twojemu otoczeniu. W kraju na prawdę dobrze się dzieje. Cudotwórca Morawiecki, który doradzał Mieszkowi I w sprawach chrystianizacji Polski, konsultował budowę osady w Biskupinie, był pierwszym i jedynym Polakiem w kosmosie, negocjował przyjęcie Polski do Nato i co tam jeszcze, bo miejsca mało na spisywanie jego zasług, chełpi się tym, że wszystkie sukcesów udało się dokonać "nie podnosząc podatków". Tyle tylko, że od czasów objęcia rządów przez ubóstwianą przez ciebie "dobrą zmianę" dostaliśmy:
- daninę solidarnościową,
- podwyższenie akcyzy na samochody,
- opłatę wodną i recyklingową,
- opłatę emisyjną,
- zniesienie limitu składek ZUS,
- podatek bankowy,
- opłatę OZE,
- opłatę mocową,
- cięcia w sprawie aut służbowych,
- podatek dla sklepów,
- akcyzę na e-papierosy,
- podatek deszczowy,
- opłatę jakościową
i wiele wiele innych drobnych opłat, dopłat i podateczków, które coraz głębiej sięgają do naszych kieszeni.
I jeszcze jedna fajna rzecz - pis się chwali tym, że "zabrał złodziejom i oddał dzieciom" podsumowując swój program 500+. Tyle tylko, że ten program kosztuje jakieś 620 zł KAŻDEGO płatnika podatku w tym kraju! Czyli według pis KAŻDY pracujący w tym kraju jest złodziejem! I to jest prawdziwa twarz pisokracji. Każdy jest winny, chyba że jest nasz, to go się zamiecie pod dywan.
Piotrowicz, który otrzymywał odznaczenia za wydajną pracę był prokuratorem działającym przeciwko systemowi, który go na stanowisko wstawił. No tak pokrętnej retoryki już się po prostu nie da znieść.
I teraz zadanie dla ciebie piewco dobrej zmiany - wytłumacz mi, co przyświecało aktualnej władzy, że poprzez swoje decyzje, przekazywane swoją drogą w skandaliczny sposób, w kilka miesięcy obrócili w niwecz tradycję handlu końmi w Polsce? Dwie stadniny z kilkudziesięcioletnimi tradycjami. Jedne na najważniejszych ośrodków hodowli koni arabskich na świecie, z bardzo szacownymi klientami ze śmietanki światowej i... Szast prast - wchodzi nowe, lepsze, NASZE... I w ciągu roku totalna porażka. Wiele, wiele lat ciężkiej pracy ludzi poszło na marne. A ludzi tych potraktowano gorzej, niżby byli cieciami przyłapanymi na piciu w pracy. Mam rozumieć, to to jest ta "dobra zmiana"? Bo o ciągłych rotacjach na stanowiskach prezesów nawet nie wspomnę.
Podaj te konkretne zakupy dla zbrojeniówki! Prócz malowania hełmów. I oczywiście nie zdajesz sobie sprawy, że stworzenie pospolitego ruszenia w formie WOT, to osłabienie możliwości regularnej armii? Na ten pomysł szaleńca w władzach poszły pieniądze, które mogłyby być spożytkowane na uzbrojenie dla zawodowców. A tak uzbrojone zostały jednostki, które w przypadku agresji, oczywiście ze wschodu, zostałyby rzucone na pierwszą linię walki ze specnazem. Ciekawe, na ile stratedzy określają szanse na przeżycie takich żołnierzy? Na kilkanaście sekund na polu walki? Nie jest to planowe świadome wykrwawianie narodu?

2018-09-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tomcio! Jak było dziś w przedszkolu? Pani mówiła coś o dotacjach dla górnictwa? Ale ty nie zrozumiałeś bidaku ani w ząb, o co właściwie chodzi?

Zgodnie z przyjętym przez rząd i zatwierdzonym przez Komisję Europejską programem, łączna maksymalna wartość pomocy publicznej dla sektora górniczego w latach 2016-2018 to ponad 7,2 mld zł, z czego ok. 3,3 mld zł to koszty redukcji zdolności produkcyjnych kopalń i rewitalizacji terenów pogórniczych, a prawie 2,4 mld zł - koszty roszczeń pracowniczych (w tym 2,1 mld zł osłony socjalne).

Chodzi zatem o koszty zaniedbań poprzedniego rządu, który, zamiast likwidować kopalnie rzeczywiście nierentowne, likwidował te, które dziś są rentowne i o koszty wstrzymanych świadczeń dla górników. Są w tym też koszty rewitalizacji terenów pogórniczych, których rządowi PO/PSL nie chciało się przeprowadzić, bo Rostowski mówił „piniendzy nie ma i nie będzie”. Ale Tomcio i tak tego nie kapuje. Dla niego PO jest cacy a PiS jest be, tak jak rozwalanie zabawek jest cacy, a ich sprzątanie i naprawianie jest be. Ot, filozofia Tomcia.

2018-09-03 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Górnictwo węgla kamiennego miało 1,45 mld zł zysku już tylko w I półroczu 2017 r. - wynika to z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Po pierwszych sześciu miesiącach w roku 2016 branża miała stratę przekraczającą 800 mln zł.

Taką informację można przeczytać na portalu gornictwo.wnp.pl. W tym samym artykule jest mowa o wzroście cen węgla o 40% - to już wiadomo skąd większy zysk. Wszyscy za to płacą.
W kolejnym artykule na tym portalu jest informacja, że Polska przeznacza 1,5 mld dolarów na bezzwrotną pomoc dla górnictwa rocznie - około 7-8 mld zł.
Czyli 2 razy więcej niż roczny zysk kopalni.

2018-09-02 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wrzucam jako ciekawy dodatek do dyskusji, mozna swobodnie wyciagac wnioski ( pomiar z dzisiaj )

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Pytanie za 100 pkt.

2018-09-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oto i cały Beznadziejnie Kłamliwy Komuch (BKK). To pewnie jeden z najlepszych uczniów Tuska (TUSK – Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa). No to jedziemy po kolei:

Górnictwo węgla kamiennego miało 1,45 mld zł zysku już tylko w I półroczu 2017 r. - wynika to z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Po pierwszych sześciu miesiącach w roku 2016 branża miała stratę przekraczającą 800 mln zł.

Z danych cytowanych przez „Dziennik Gazetę Prawną” wynika, że górnictwo węgla kamiennego wypracowało w 2017 roku ponad 3,6 mld zł zysku netto. Z danych ARP wynika, że w ub. roku BRANŻA ODZYSKAŁA RENTOWNOŚĆ, a jej wyniki finansowe były najlepsze od lat. Przypomniano, że w 2015 r. strata sektora węglowego netto przekraczała 4,5 mld zł. Przejście od bardzo wysokich strat za rządów PO/PSL do bardzo wysokich zysków za rządów Zjednoczonej Prawicy nie wynika z żadnych dotacji.

Chwilowe zwiększenie zakupów węgla z zagranicy zostało spowodowane gwałtownym rozwojem gospodarki powiązanym z nagłym wzrostem zapotrzebowania na węgiel. Górnictwo węglowe, „wygaszane” przez POstkomunę, co też za rządów kopaczki smoleńskiej na metr, strzelała do protestujących górników, wymaga trochę czasu na odbudowę.

Przemysł zbrojeniowy, to produkcja uzbrojenia w Polsce, a nie kupowanie za prawie dwukrotną cenę (przecież musiało być na łapówki) przestarzałych śmigłowców z Francji, które w ogóle nie latają. Polska zbrojeniówka realizuje już olbrzymie zamówienia MON, ale też z zagranicy. Oficjalne dane na ten temat są oczywiście niejawne, ale taki tłumok, jak BKK tego przecież nie rozumie. Niech mu zatem wystarczy, że całe uzbrojenie i wyposażenie, z transportem włącznie, dla Wojsk Obrony Terytorialnej, jest produkowane w Polsce.

Wbrew fałszywej propagandzie BKK, zakupy uzbrojenia za granicą nie zostały wstrzymane, lecz wzrosły i to potężnie. Cały świat wie i zazdrości Polsce zakupu najnowocześniejszego modelu amerykańskiego systemu obronnego „Patriot”.

Te rzekome straty w wys. 100 mln. w polskiej zbrojeniówce, to fałszywe informacje rozsiewane przez Siemoniaka, na podstawie jakiegoś rzekomo wewnętrznego raportu, którego nikt nie widział. To właśnie Siemoniak chciał kupić nielatające przestarzałe śmigłowce po cenie dwukrotnie wyższej od tej, po której kilka lat temu te śmigłowce chodziły. Już tylko w roku 2017 eksport polskiej zbrojeniówki wzrósł o 43%, a informuje o tym ten sam „bussines insider”, na który powołuje się Bardzo Kłamliwy Komunista (BKK).

Prezydent RP nie jest ani kupcem, ani ministrem obrony, żeby kupował jakieś fregaty, więc Bardzo Komunistyczny Kłamca (BKK), łże, aż się belki wyginają. Poczytaj sobie komunistyczny kołku z płota zakres uprawnień i obowiązków Prezydenta RP.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Postkomunistyczna mafia nienawidzi Patryka Jakiego, za zdemaskowanie i rozliczanie mafii reprywatyzacyjnej w Warszawie. Widać, ten bałwan p.t. BKK do tej mafii należy. Z insynuacji „przesunięć finansowych” w stosunku do Patryka Jakiego ten Biedny Kurdupel Komuny (BKK) musi się wytłumaczyć tu i teraz.

O tym, co dzieje się w Polskiej energetyce, ten komunistyczny trep BKK nie ma zielonego pojęcia. Szczegółowe informacje o rozwoju polskiej energetyki podaje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. w publikacji „Sektor Energetyczny w Polsce”.

Piotrowicz nie jest i nigdy nie był sędzią. Beznadziejnie Kopnięty Kłamca (BKK) znowu łże, aż się belki wyginają. Piotrowicz był prokuratorem działającym na rzecz opozycji antykomunistycznej. O którego Kryże ci chodzi, obrońco ubeckich sędziów? Romana, czy Andrzeja? Jak coś piszesz, to pisz dokładnie, a nie ubeckimi hasłami, Bolszewicko-Komunistyczna Kanalio (BKK)!

Mało konkretów? Czy ty w ogóle potrafisz czytać po polsku, czy może ktoś ci to czyta i tłumaczy to na polski, a ty i tak nie rozumiesz? Ty najwyraźniej należysz do tych wesołków, co to z każdego kawału śmieją się trzy razy. Pierwszy raz, bo wszyscy się śmieją, drugi raz, jak ci wytłumaczą, o co chodzi i trzeci raz, jak zrozumiesz, o co chodzi. No to pośmiej się trzy razy z tego znaczenia skrótu BKK – Bękart Kur.. i Komunisty.

2018-09-01 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
tej sily nic juz nie zatrzyma

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Pytanie za 100 pkt.

2018-09-01 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niech rządzący trochę ostrożniej podnoszą ten kraj z kolan bo jak pierdykną o sufit to ten kraj przez kolejnych 20 lat się nie podniesie.

2018-09-01 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sukces kopalni - faktycznie jest, przynoszą mniejsze straty, a są potężnie dotowane. Jakoś ostatnio bardzo głośno o masowym handlu węglem z Donbasu w naszym kraju. A które to kopalnie się tak dynamicznie rozwijają?
Zbrojeniówka - wstrzymanie wszelkich zakupów z najgłośniejszym przetargiem na śmigłowce. Ostatnio zaś na fali jest zakup fregat z Australii, po które pojechał tzw. prezydent, a w trakcie podróży się dowiedział, że kupić jednak mu nie wolno. Sukces dyplomatyczny pełną gębą! Aha - Polska Grupa Zbrojeniowa przyniosła 100 mln strat. Proszę bardzo:
https : //businessinsider . com . pl/finanse/pgz-wyniki-finansowe-z-2017-r/wtq1tsg
Co do sukcesów lokalnych, to czemu niejaki Jaki nie startuje w wyborach na prezydenta Opola? Przecież to jego matecznik. Tylko po tym, co zrobił z granicami miasta i przesunięciami finansowymi, to niech się cieszy, że z życiem uszedł.
Energetyka w Polsce w tej chwili opiera się na dwóch filarach - węglu i... matce boskiej. Bo jak węgla braknie, to żarliwa wiara na pewno rozgrzeje pod kotłami.
Co do sędziów, to dwa nazwiska - Piotrowicz, Kryże. Dowiedz się, kim są, czym się wsławili i jakie miejsce teraz zajmują na firmamencie (jeśli nie rozumiesz pewnych słów, to pytaj) pisu.
Widzisz? To są konkrety! Nazwiska, wydarzenia, osoby, realne dane. A ty nadal potrafisz tylko krzyczeć - "Skończyło się rozkradanie!", "Polska wstaje z kolan!" i jakie tam inne puste frazesy. Niestety rozmowa z tobą przypomina próbę dialogu z marnym botem, który ma tylko kilka formułek w menu i nie potrafi udzielić jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi. A jak go coś przerasta, to jak rasowy prostak potrafi tylko obrażać i szczuć. Twoje wypowiedzi to tradycyjne "a u was biją murzynów" (bardzo wątpię, byś wiedział, skąd się to powiedzenie wzięło) wygłaszane na rzeczowe argumenty.

2018-09-01 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
KONSTYTUCJA!

2018-09-01 ~ Do rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chłopie gdzie ta dwukrotna przewaga PiS nad twoimi bolszewikami?Co ty tu za pierdoły wypisujesz o gospodarce bezrobociu itd Chyba ci się marzy wygrana w wyborach samorządowych Brak słów ,,kiełbasa wyborcza i to ze straszną salmonellą Obiecywać można wszystko,tym razem miarka się przebrała i bekniecie za wszystko pomalutku.Poczatkiem będą sromotne baty już w październiku ten tępy elektorat pisowskiej trzeba wytępić jak amerykańską stonkę Konstytucja

2018-09-01 ~ Do rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chłopie gdzie ta dwukrotna przewaga PiS nad twoimi bolszewikami?Co ty tu za pierdoły wypisujesz o gospodarce bezrobociu itd Chyba ci się marzy wygrana w wyborach samorządowych Brak słów ,,kiełbasa wyborcza i to ze straszną salmonellą Obiecywać można wszystko,tym razem miarka się przebrała i bekniecie za wszystko pomalutku.Poczatkiem będą sromotne baty już w październiku ten tępy elektorat pisowskiej trzeba wytępić jak amerykańską stonkę Konstytucja

2018-09-01 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ależ się postkomunistyczna bolszewia wścieka, a pluje jadem, a wyzywa, a złorzeczy, a łże w żywe oczy, aż się belki wyginają. Co im się stało? Co ich tak strasznie wkurzyło?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Skończyło im się bezkarne rozkradanie Polski na szczeblu krajowym i zagląda im w oczy koniec rozkradania miast, gmin i powiatów. Zagląda im w oczy też odpowiedzialność karna za rozkradanie Polski i dlatego tak bronią POstkomunistycznych sędziów, którzy zapewniali im dotychczas bezkarność. Poza tym odkłamuje się ich fałszerstwa dotyczące historii Polski, ujawniając bardzo dla nich niewygodne fakty i oddając hołd prawdziwym bohaterom, którzy walczyli zarówno z bolszewią, jak i z niemieckim faszyzmem. Komuna funkcjonowała tylko na fałszu i kłamstwie, bo na tym została zbudowana. Ujawnianie prawdy rozwala fundamenty komuny i dlatego dzisiejsza postbolszewia tak wściekle walczy z prawdą.

Sukcesy rządu PiS są bardzo poważne i ewidentne. Wystarczy przejrzeć i porównać dane GUS z czasów rządów POstkomuny i z ostatnich trzech lat. Bezrobocie spadło z 20% na niecałe 6%, strategiczne gałęzie gospodarki, jak górnictwo, stocznie, przemysł zbrojeniowy, kolej itp., które za rządów POstkomuny przynosiły wysokie straty i były „zwijane” i „wygaszane”, teraz przynoszą krociowe zyski i są rozwijane, znacznie wzrosły dochody Polaków, bo średnio o ok. 20% na osobę w ciągu ostatnich trzech lat. Tak można jeszcze długo, ale nie będę tu powtarzał liczb i faktów, które są powszechnie dostępne dla wszystkich w oficjalnych statystykach, a linków na tym portalu podawać nie można.

Dlatego też we wszelkich sondażach, również w tych organizowanych przez POstkomunistyczne ośrodki, PiS bije na głowę wszystkich innych, mając dwukrotną przewagę nad PO. Taka jest opinia społeczeństwa.

Nic wam nie pomogą wasze wrzaski, krzyki, obelgi i kłamstwa. Czasy waszych złodziejskich rządów na szczeblu państwa minęły bezpowrotnie, a i na szczeblu lokalnym też skończą się niebawem.

Jak już raz powiedziałem poniżej, postbolszewickie śmieci o moralności wszy łonowej, jak „ktośka”, „BKK”, czy „Olawiak”, nie są w stanie obrazić mnie żadnymi wyzwiskami. Nie ma mnie na poziomie moralnego rynsztoku, więc to olewam. Obchodzi mnie to tyle samo, co bąki puszczane przez myszy gdzieś na polach.

2018-08-31 ~ DO Rolfa Michałowskiego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Człowieku zamilcz , KTOŚKA , BKK, OŁAWIAK,czy OŁAWIANIN mają świętą rację i ja się z nimi zgadzam.
Apogeum waszej pychy i kłamstwa i zakłamania w Gdańsku . W szczególności jak wyrażał się biskup Głódż w kościele i prezydent i jego przemówienie! Nie ulega wątpliwości iż raz się wam udało i macie swojego prezydenta ! Został on wybrany w demokratycznych wyborach , to nie ulega wątpliwości , miał on być dla wszystkich POLAKÓW a czy jest?
Człowieku , jak można dzielić tak naród na lepszych i gorszych! Czy to było stosowne miejsce i stosowna sytuacja aby w ten sposób przywłaszczać sobie całą historię wyjścia z komunizmu.
Jeśli Polska nadal będzie posuwać w kierunku takim jakim chce wasz guru to grozi nam katastrofa tragiczna!
Czy widziałeś co działo się pod bramą stoczni , słyszałeś okrzyki!
Całe szczęście ,że oprócz Głódzia są jeszcze całe rzesze normalnych biskupów, księży którzy nie są wam przychylni!
Raz omyliliśmy się jako Polacy , więcej pomyłek nie będzie, czego dowodem będą PRZEGRANE Z KRETESEM WASZE WYBORY SAMORZĄDOWE i wszystkie kolejne! Zapamietaj człowieku jest wolność słowa, pogladów itd i nie wszystkim się podoba jak obrażasz wszystkich wypowiadających się na forum od różnych komunistów, świń itd! Pycha , chamstwo, kłamstwo i obiecanki bez pokrycia , czy tak ma wyglądać kampania wyborcza ?

2018-08-31 ~ Jonasz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Powiem Wam jak będzie. Znając PiSowską zajadłość to najpierw dostaną ostre baty w wyborach samorządowych, a potem zaczną niszczyć samorządność w tym kraju bo jak wiadomo PiS nienawidzi struktur, których nie jest w stanie kontrolować!

2018-08-31 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ popcorn zamiast zabrać rzeczowy głos w dyskusji, to zachowujesz się, jak coraz popularniejszy ostatnio bezmyślny gap, który bez względu na zdarzenie przychodzi i "on to musi nagrać". Chcesz zabrać głos, proszę bardzo, byle merytorycznie.

~ czesław błazen, to cię spłodził i wychował. I widać tego skutki. Wyobraź sobie, że właśnie przed chwilą wróciłem z pracy i jem drugie śniadanie. Tak, pan ma teraz relaks, jak to w jednym filmie było.

~ Rolf Michałowski, ty pisowski, zaślepiony nienawiścią "katolicką miłością" śmieciu. Jedno słowo, którego nie rozumiesz - KONKRET! Podaj konkretne fakty, sytuacje, wydarzenia, a nie frazesy o uznaniu Polski, wstawaniu z kolan, uzdrawianiu i całej reszcie reszcie majaczeń, których masz pełną gębę. Podaj KONKRETNE FAKTY! Jeden fakt! Data, kto, gdzie, kiedy i jaki odniósł sukces.

2018-08-31 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf zamilcz prosty człowieku!
Ludzie mają dość:
dojnej zmiany,
prostackiej propagandy TVPiS,
miernych ale wiernych aparatczyków
nachalnego patriotyzmu w prostackim wydaniu,
beszczelnego fałszowania historii
opluwania wszystkiego co niePiSowskie
bezmyślnego rozdawnictwa i zadłużenia państwa,
marginalizacji kraju na świecie zwanego "wstawaniem z kolan",
paranoi smoleńskiej,
dzielenia na lepsze i gorsze sorty,
PLUCIA
SZCZUCIA
CHAMSTA i
PROSTACTWA.2018-08-31 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK (Bardzo Komunistyczna Kanalia) pokazał wreszcie swoje prawdziwe oblicze bolszewickiego prostaka. Merytoryki żadnej, tylko wylewanie jadu całymi wiadrami. Jeszcze raz powtarzam, bo do niego to najwyraźniej nie dociera, że rozkradanie budżetu i majątku narodowego nie jest innym zdaniem, że służenie obcej, wrogiej Polsce agenturze, nie jest innym zdaniem, że współudział w zbrodni na urzędującym Prezydencie RP i prawie setce wysokich urzędników państwowych, naczelnych dowódców wszystkich rodzajów Wojska Polskiego i elity niepodległościowej i fałszowanie śledztwa w tej sprawie też nie jest innym zdaniem. To są przestępstwa i trzeba je nazywać po imieniu. Po imieniu trzeba nazywać również tych, którzy chcą te przestępstwa tuszować i je usprawiedliwiać.

Trudno wymagać od bolszewickiego prostaka, żeby potrafił zdiagnozować, kogo lub co ja popieram. Celem mojego poparcia i poparcia bardzo wielu Polaków nie jest PiS, jako taki. Celem naszego poparcia jest silne państwo prawa, sprawiedliwość, dynamiczny rozwój gospodarczy, bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Polaków, uniezależnienie się od naszych odwiecznych wrogów, szanowanie polskiej rodziny, wykurzenie esbeckiego pomiotu z urzędów, żeby wyliczyć tylko te najważniejsze.

Tak się składa, że wszystko to ma w swoim programie PiS i program ten realizuje z pełną konsekwencją. Gdyby PO, będąc u władzy, miała taki program i go konsekwentnie realizowała, to bylibyśmy zwolennikami PO. Ale czy bolszewicki prymityw jest w stanie to zrozumieć? Bardzo wątpię.

Na obelgi tego prymitywa nie będę się obrażał, bo taki moralny śmieć nie jest w stanie mnie obrazić, tak jak nie jest w stanie obrazić mnie leżący w rynsztoku pijak obrzucający wulgaryzmami wszystkich, którzy koło niego przechodzą.

Co do międzynawowego uznania dla Polski pod rządami PiS, to wystarczy posłuchać oficjalnych wystąpień szefów rządów wielu państwa, publicznie chwalących rozwój gospodarczy Polski, po zwijaniu gospodarki przez PO/PSL, poczytać oficjalne prognozy międzynarodowych agencji ratingowych, oficjalne prognozy inwestycyjne wielkich światowych banków i międzynarodowych organizacji gospodarczych.

Z Unii Europejskiej nikt nas nie wyrzuca, ani my nie mamy zamiaru z niej występować. Mamy jednak zamiar uzdrowić Unię, a w szczególności zdominowaną przez lewactwo i przez Niemcy Komisję Europejską, która nie ma żadnej demokratycznej legitymacji i której silna Polska przeszkadza w jej mafijnych interesach.

Polacy budzą się z letargu, bo widzą, że postkomunistyczna beznadzieja III RP jest wypierana przez dynamiczny rozwój gospodarczy i społeczny. Budzi się też głęboka wiara w opiekę Najświętszej Marii Panny i Jezusa Chrystusa nad Polską, a wściekłe pogańskie i esbeckie ataki na tę wiarę i na Kościół tylko tę wiarę wzmacniają. Zajrzyj do historii, jak to było z bolszewikami pod Warszawą, albo ze Szwedami, którzy najpierw podbili prawie całą ówczesną Polskę bazując na zdradzie ówczesnych „lemingów”, ale jak Szwedzi zaatakowali Jasną Górę, losy tej wojny odwróciły się o 180 stopni, bo są dla Polaków świętości, których ruszać nie wolno nikomu. Przekonali się o tym bolszewicy, przekonali się Szwedzi i wielu innych wrogów Polski, ale dzisiejsze kolejne pokolenie bolszewickiej UB, jak ten tu BKK, nie potrafi tego pojąć. Tym gorsze będzie dla nich przebudzenie.

2018-08-30 ~ czesław ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK masz ty chłopie jakieś życie poza OSI Oława ? Na jakim forum jeszcze robisz z siebie naczelnego błazna, chętnie poczytam.

2018-08-30 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
doBKK

nie sadzisz, ze troche cie ponioslo, malo znaczace lokalne forum a ty po kilku poklepaniach po plecach zaczynasz gwiazdorzyc... przykro stwierdzic ale niczym nie roznisz sie od typowego propagandzisty opozycji co to z jednej gazety "newsy" czyta

nabierz dystansu i poczucia ironi

2018-08-30 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
doBKK

nie sadzisz, ze troche cie ponioslo, malo znaczace lokalne forum a ty po kilku poklepaniach po plecach zaczynasz gwiazdorzyc... przykro stwierdzic ale niczym nie roznisz sie od typowego propagandzisty opozycji co to z jednej gazety "newsy" czyta

nabierz dystansu i poczucia ironi

2018-08-30 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK,tylko uwaga na słowa, bo usuną Twój wpis tak jak ok. południa zrobili z moim. Obrazisz Rolfa to Cię skasują, a Rolf rzuci na Ciebie klątwę :) Rolf to ksenofob i nie warto strzępić sobie języka. To koleś, który może zwyzywać wszystkich wokół, ale powiedz tylko słowo przeciw niemu to będzie obraza majestatu.

2018-08-30 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No i wreszcie ktoś Rolfowi nawtykał. BKK coraz bardziej Cię lubię :)

2018-08-30 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiedziałem! Bez obrażania się nie da. Pislamista, który nie obraża swoich opnentów, nie jest pislamistą! W imię boga i ojca rydzyka byś palił i mordował wszystkich, którzy ślepo nie popierają twojej partii i nie podzielają twoich poglądów. Bez najmniejszego poszanowania dla odminnego zdania. I znowu mam pewnie skojarzenia. W ten sposób zachowywali się faszyści, bolszewicy, ISIS... A to rolf, to od czego jest? Nie jesteś pomiotem faszystowskiej świni? Ja ja du bist eine polnische patrioten! Tak się składa, że mój nick, to są moje inicjały, a przerabianie ich w ten sposób tylko świadczy i tym, jakim chamem i prostakiem jesteś!
Zacytuję więc, lekko parafrazując (tak, wiem, trudne słowo) jedną klasyczną wypowiedź, która podsumuje tą tragiczną dyskusje z prostakiem, jakim jesteś - że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić twoje pisanie do innych, bucu! W moich oczach jesteś nędznym gadem omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem. Nie mam zamiaru dłużej z tobą dyskutować bydlaku!

Jeśli ktoś się podpisuje ~do BKK, a wstydzi się wyrażać swoje opinie pod jednym nickiem, to nie jest dla mnie żadnym partnerem do dyskusji. Co chwilę będziesz sobie nick zmieniał i pisał w wielu osobach?

~popcorn, jeszcze zacznij się onanizować, bo tego tu brakuje.

PS. Panie rolf, ja bardzo chętnie się zapoznam z tymi sukcesami, bo przyznam, że prócz wybitnie dobrej zmiany ze stadninami, zastosowania wobec Polski artykułu siódmego przez UE, groźbą wykluczenia z rad sądownictwa, to jakoś mi umknęło...

2018-08-30 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakie to sukcesy PiSu zostały uznane na całym świecie? Bo jak narazie to wyrzucają nas ze wszystkich stowarzyszeń i organizacji, mało tego, chcą nas wywalić z UE.

2018-08-30 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A jakie to sukcesy PiS zostały uznane na całym świecie?i jakie to sukcesy bo nie pamiętam.Nie będzie pozwolenia suwerena aby oczerniać Wałęsę!To jest nie wiarygodne co wy już wyprawiacie ,wam wolno zmieniać całą historię Polski Jasne tylko PiS się liczy ile jeszcze tych obelg ,wyzwisk będzie z Pana strony pod adresem forumowiczow Mam nadzieję że już wkrótce w październiku Prawdziwi Polacy i katolicy pokażą jak bardzo zależy im na dojnej zmianie,ostatnie wasze podrygi

2018-08-30 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
popcorn, dawac popcorn!

w lewym narozniku zrecznie mijajacy sie z niewygodnymi faktami liberalny BKK, prawy naroznik zajmuje Rolf mistrzowsko wladajacy maczuga nabita antykomunistycznymi cwiekami

czas na kolejna runde, coz za emocje prosto z zenitu

2018-08-30 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak można prowadzić jakąkolwiek dyskusję z kimś, kto porównuje PiS do NSDAP, kto stawia zdrajcę, esbeckiego agenta i buraka Wałęsę na równi z Kościuszką i Janem Pawłem II?

To tak, jakby porównał kawałek gów.. z najwykwintniejszym daniem. To potrafią tylko komuniści i bolszewicy.

Z POlszewią się nie dyskutuje, podobnie jak nie dyskutuje się z bandytą, który chce nas ograbić i zabić. POlszewię trzeba eliminować z życia publicznego, tak jak izoluje się zarazki każdej zarazy.

Jakbyś się nie wykręcał BBK (Beznadziejny Baran Komunistyczny), to (...) zawsze będzie z tyłu. Sukcesy rządu PiS zostały już uznane na całym świecie. Nic wam już nie pomoże ani hipokryzja, ani demagogia, ani tym bardziej kłamstwa i fałsz. Na nic wasze histeryczne wrzaski. Wasze złodziejsko-bandyckie rządy skończyły się definitywnie i już nigdy nie wrócą. Jeszcze tylko przegonimy was z samorządów. Ludzie mają was dość i nie dadzą się już nabrać na wasze kolejne, a często te same kłamstwa. Ludzie chcą wreszcie godnie żyć, mieć przyzwoicie płatną pracę i móc pozwolić sobie na dzieci, a to zapewnia im PiS, co już zostało udowodnione ponad wszelką wątpliwość.

Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!

2018-08-30 ~ doBKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
bardzo wybiorczo punktujesz

walesa? poczytaj jego wypowiedzi na kontach spolecznosciowych, juz nawet aktualna opozycja nie szuka jego poparcia po tym jak ocenil ze za malo ich na walese, w dyskusje o dzialalnosci bohaterskiej pod pseudonimem bolek nie ma co wchodzic

skoki? sprawdz jak to wyglada kwotowo, ponad polowa wyprowadzonych kwot to odzialy kierowane przez lokalne struktury po i ludzi sluzb, obie strony maja za uszami wiec nikt naprawde nie szuka wyjasnienia

zolnierze wykleci? ludzie ktorzy w wiekszosci nie zgodzili sie z "z niepodlegloscia" jaka zaserwowali nam obecni krzykacze opozycji z pod znaku emerytow ktorym obnizono wylaty swiadczen jakie otrzymywali za utrwalanie systemu
warto poczytac wypowiedzi zychowicza w tym temacie
walesa za swoja "bohaterska walke o wolnosc" po 50 latach wygrywal w totka ich komuna zakopywala pod plotem lub chodnikiem

"pis" dzieli? nie, ludzie maja obecnie dostep do dwoch rodzajow propagandy, jedna serwuje tvp druga tvn ( glosy, ze za wlasne pieniadze sa tak smieszne jak nieznajomosc tego skad te pieniadze na poczatku byly ), dla tych ktorzy nie dywersyfikuja zrodel swoich informacji kraj wyglada zgola inaczej niz w rzeczywistosci

wszytko moge zrozumiec,ale nie nawolywanie opozycji bo przegrala wybory do wojny domowej ( stuhr, walesa... )...

2018-08-29 ~ Oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brawo BKK. Takim jak Rolf Nie można odpuszczać. Zawsze sobie tłumaczę, ze z każdą jego wypowiedzią ubywa zwolenników tzw. "dobrej zmiany", więc może te jego bzdury na coś pożytecznego się przydają ;)

2018-08-29 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Doskonale się zaprezentowałeś Rolfie Michałowski! I całkowicie się wpisałeś w obraz i postawę prezentowaną przez twoją ubóstwioną partię. Jak wynika z tego, co napisałeś, to każdy, kto nie jest tak gorącym orędownikiem nowego porządku jest załganym postbolszewikiem, ubekisynem, pohitlerowskim pomiotem, kolejnym pokoleniem UB, i tak dalej... Poziom buty,chamstwa i pogardy, jaki reprezentujesz w stosunku do niepodzielających twoich poglądów jest porażający! Jeśli tylko byś mógł, to lał byś takich, pluł na nich i poganiał nahajką. I niestety wpisujesz się w obraz zagorzałego pislamisty.
Jeśli nie jest wypaczaniem historii pomijanie takich nazwisk, jak Wałęsa (trzy najbardziej znane na świecie polskie nazwiska - Kościuszko, Wałęsa, Wojtyła), Mazowiecki, jeśli przy rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej całkowicie pomija się nazwiska podpisujących traktaty, a okazuje się, że głównym negocjatorem był niejaki Morawiecki, to jest to już wybitne wypaczenie faktów. Ja rozumiem, że według ciebie i tobie podobnych przez plot skakał Jarosław, komunę rozwalił Jarosław (własnoręcznie!), pokojowego Nobla dostał Jarosław, i tak dalej i tym podobne...
co do SKOKów, to zapoznaj się z dwoma nazwiskami - Adam Jedliński i Grzegorz Bierecki. Obaj bardzo blisko związani z pisem i obaj dorobili się milionów na mętnych operacjach finansowych SKOKów. Bardzo ciekawa lektura. Oczywiście tego nie zrobisz, bo dla ciebie każdy z pisu jest bardziej święty od boga i stawianie mu jakichkolwiek zarzutów, to świętokradztwo. Po prostu brak słów, bo żadne argumenty nie dotrą. Obawiam się, że twoja następna wypowiedź w tym wątku będzie w podobnym tonie.
Oławianinie, teraz już nie AK. AK przestała być nośna. Teraz na fali są żołnierze wyklęci. Bez względu na to, co o ich poczynaniach mówili naoczni świadkowie. Żołnierz wyklęty jest święty, a każdy jego czyn jest błogosławiony... Pozostaje nam jedynie to przetrwać i mieć nadzieję, że te kilka lat rządów pis nie odcisną się zbyt głębokim piętnem na kraju i narodzie. Choć na narodzie już się odcisnęło, bo od bardzo wielu lat nie było takiego podziału na lepszych i gorszych i tak strasznej pogardy dla tych, którzy nie popierają władzy. Kiedy niejaki błaszczak obraża ludzi wyzywając ich od sodomitów (oczywiście użył słowa, którego nie rozumie i nie zna, ale jego brzmienie robi wrażenie) to wszystko jest w porządku. Ale jak ma nie być, skoro wzorem cnót małżeńskich jest marta kaczyńska - żona trzeciego męża, która mając pierwszego męża dziecko urodziła drugiemu na trzy lata przed jego poznaniem. No cud! Może nie do końca, ale jednak niepokalane poczęcie! Kto nie wierzy, to szybko odszuka sobie te informacje. Ogólnie - szkoda słów.
PS.rolfie michałowski! Polecam zapoznać się z definicją słowa HIPOKRYZJA i bardzo mocno się nad nią zastanowić!
PPS. W mojej wypowiedzi nie padły ŻADNE inwektywy pod twoim adresem. Potrafisz zachować się tak samo?

2018-08-29 ~ Oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Jesteś przedstawicielem kolejnego pokolenia UB, które próbuje walczyć z kolejnym pokoleniem AK..." napisał Rolf. Co autor miał ma myśli? Jest jakieś nowe pokolenie Armii Krajowej? Jeśli tak to kto w tej armii niby służy no i kto tą nową armią kieruje?

Ktoś tu chyba już całkiem doleciał!

2018-08-29 ~ Inzynier ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Platforma nie wystawi nikogo na burmistrza bo nie tylko że nie mają człowieka z wyższym wykształceniem ale nie mają programu !! !!

2018-08-29 ~ I jeszcze jedno do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Błagam niech Szanownego Pana ulubieńcy nie próbują pisać historii na nowo bo to są już sprawy poniżej pasa

2018-08-29 ~ Do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak widzę nadal w każdym temacie nadal Pan chce być górą, czy nadal tak trzeba obrażać wszystkich od najgorszych itd Nie chce mi się cytować Pana słów zrównać z ziemią zniszczyć zutylizować wszystkichprzeciwników PiS oj nie tędy droga Ja nie straszę sądem prokura jak co nie którzy Nadal przekonanie kto nie za Warmii z wami to wróg komunista złodziej że pozostałych słów nie przytoczę Oj ale kampania wstyd mi nie o taką Polskę walczyła solidarność, która teraz nią nie jest

2018-08-29 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po pierwsze, porównywanie wprowadzania programów społecznych przez aktualny rząd z rozgrabianiem majątku polskich rolników, nazwanych przez komunistów kułakami, świadczy o zakłamaniu godnym takich wzorców jak Lenin, albo Gomółka. Ich celem było zniszczenie wszelkiej własności prywatnej społeczeństwa, a celem PiS jest pomnażanie stanu posiadania społeczeństwa.

Po drugie, rozdawnictwem było czynne wspieranie przez rząd PO/PSL rozkradania budżetu i majątku Polaków, na setki miliardów. Zasiłek rodzinny na wychowanie dzieci, stosowany od dziesięcioleci w prawie wszystkich krajach znanych z gospodarności i dobrze funkcjonujących gospodarek, nie jest żadnym rozdawnictwem, tylko dbaniem o dobry rozwój społeczeństwa.
Bezrobotnych w Polsce jest już tylko 5,9%, więc twierdzenie, że 500+ to zasiłek dla bezrobotnych jest kolejnym bezczelnym kłamstwem jakiegoś załganego postbolszewika.

Po trzecie, afera SKOK jest aferą komunistycznej bezpieki, która przy „okrągłym stole” przemieniła się w postkomunę i nie ma nic wspólnego z PiS. Jest to więc kolejne bezczelne kłamstwo kolejnego pokolenia UB.

Po czwarte, za rządów PiS rzeczywiście możesz twierdzić, co ci się podoba i na co masz ochotę, co za rządów PO/PSL było ścigane tak samo, jak za PRL. Jednak jeśli twoje twierdzenia są kłamstwem, fałszem i obłudą, to musisz się spodziewać nazwania takiego warcholstwa po imieniu i publicznego potępienia.

Po piąte, sądy i wymiar sprawiedliwości, zdominowane przez kolejne pokolenia UB, aż do odsunięcia POstkomuny od władzy, nie są przejmowane przez PiS. To jest kolejne bezczelne kłamstwo jakiegoś ubekisyna. Wymiar sprawiedliwości jest reformowany zgodnie z polskim prawem, na wzór wymiarów sprawiedliwości wielu innych demokratycznych krajów, a reforma polega na przejęciu kontroli nad sądami przez Naród, bo tak stanowi Konstytucja.

Absolutnym szczytem ubeckiej bezczelności, jest twierdzenie, że PiS wypacza historię. Widać, jesteś nie tylko jakimś ubekisynem, ale też jakimś pohitlerowskim pomiotem, który z ofiar robi morderców. Jesteś przedstawicielem kolejnego pokolenia UB, które próbuje walczyć z kolejnym pokoleniem AK, ale już nie powalczysz. Durny przykład z tablicą w Stoczni Gdańskiej, będący czystą bolszewicką prowokacją (Jarosław Kaczyński nic nie wiedział o umieszczeniu również Jego na tej tablicy i zablokował jej odsłonięcie).

„Partia kacyków, prostaków, chamów”, to bardzo trafne określenie dla PO, PSL, SLD i im podobnych, choć nie zgadzam się z nazwą „partia” (czyli partia polityczna), bo to nie są żadne partie polityczne, lecz mafie mające w swoich programach wyłącznie rozgrabianie Polski.

2018-08-29 ~ walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szacunek Panie Rolfie , pozdrawiam !

2018-08-29 ~ Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Przepowiednia mów, że DOBRA ZMIANA dopełni się wówczas, gdy koń z Janowa będzie kosztował tyle co kostka masła" :) ))))

2018-08-29 ~ doBKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
pieknie tylko nie do konca z sensem,
500plus ma poprawic demografie, piekni, bogaci, inteligentni tez moga z niego korzystac ale im sie nie chce zmieniac pieluch
jakies badania potwierdzajace, ze szerzy on patologie? czy tylko powtarzanie propagandy ptzeciwnikow programu?


skoki to bardzo szeroki temat i ciezko nim obarczac tylko pis, komorowski na skok wolomin ( najwieksze straty ) przejechal sie w swojej kampani

www.polskieradio.pl/130/6718/Artykul/2181707,Afera-SKOK-Wolomin-straty-przewyzsza-trzy-miliardy-zl

a co z miliardami z ofe? ( wrzucilem link jako baron von pis ponizej) jakies takie kwoty w miliardach wyparowaly znaszych emerytur gieldy, gdzie protestowali wtedy obecni obroncy demokracji i konstytucji?2018-08-29 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pięknie napisane BKK :) Zastanawiam się tylko, czy pozostałe kilkaset osób które przebywały wówczas w tej słynnej już hali również dostanie tablice za przebywanie :) Niedługo podobno w muzeum narodowym w Warszawie mają wystawić kołdrę pod którą Jarek spał w stanie wojennym ;) Ha Ha

2018-08-29 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Uważam ,ze BKK , ma świętą rację

2018-08-29 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Równość społeczna, zabezpieczanie bytu socjalnie najsłabszym, oczywiście z portfeli tych zamożniejszych, to nie socjalizm? Tylko wtedy to się nazywało rozkułaczanie. I "panom" się odbierało, by dać podzielić między ubogich... Czym jest dziś 500+ z rozdawnictwem pieniędzy bezrobotnym, którzy w tej chwili zamienili się w ludzkie fermy rozpłodowe? Bo nie dość, że 500+, to jeszcze z opieki skapnie, inne instytucje dorzucą i można żyć!
Gospodarka ma służyć wszystkim, a nie tylko rozkradającym ją... I oczywiście ci rozkradający ją byli tylko z poprzednich rządzących. To jak wyjaśnisz ciągłą karuzelę z prezesami, którzy zmieniają się na stołkach z prędkością dźwięku i prędkość ta stale wzrasta. Oczywiście biorą odprawy. Jak wytłumaczysz zarżnięcie w kilka chwil wieloletniego dorobku stadnin? Jak wyjaśnisz niejasności finansowe związane z kasami SKOK? O! To jest dobry temat! Człowiek z PiSu, który to zorganizował uciekł ze swojej funkcji na chwilę przed tym, jak SKOKi weszły pod nadzór KNF, a wtedy zaczęły wychodzić takie brudy, że afera AmberGold, którą twoja ulubiona partia rozdmuchuje do niebotycznych wymiarów, to jedynie małe pierdnięcie. AmbrGold - całość afery, to około 850 milionów złotych. Na upadające, źle zarządzane SKOKi z kieszeni podatników poszło już 5 miliardów. Ale komisji w tej sprawie nie będzie, bo siedzą w tym wysoko postawieni działacze pisu!
I mogę twierdzić, co mi się podoba i na co mam ochotę. Prawa nie łamię, a mamy przecież wolność, tak bardzo gwarantowaną przez aktualnie rządzących, którzy w tej materii przejmują sądy i wymiar sprawiedliwości. No przecież tylko po to, by było dobrze, nie?
O wypaczaniu historii i pisaniu jej na nowo pod konkretną osobę nawet nie będę wspominać, bo nie zrozumiesz. Ostatnio bardzo popularne jest odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku uczczeniu pewnych dwóch braci, którzy "przebywali na sali podczas strajku". I tak, jak premier Morawiecki dyktował Bogu, jak ten ma urządzić świat,tak okaże się zaraz, że jedynie słuszny Jarosław wyzwolił Polskę z niewoli. Kilka razy, w przeciągu kilu stuleci.
Cały ten pis, to partia kacyków, prostaków, chamów, prących do przodu na zasadzie "teraz (...) my! i co nam zrobicie!". Mam bardzo dużą nadzieję, że zostaną za to rozliczeni i osądzeni. Łącznie z pożal się boże prezydentem, którego aktualnym zadaniem jest w tej chwili skracanie dzieł literackich (akcja Narodowego Czytania, gdzie tzw prezydent czytać będzie to, co zostało po skróceniu "Przedwiośnia". Skrócili i uprościli, żeby mógł zrozumieć?)

2018-08-29 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Marks byłby dumny z tego co piszesz. Dorzuć jeszcze interwencjonizm państwa i komunizm jak sie patrzy. :D

2018-08-29 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Socjalizm nie ma nic wspólnego z programami socjalnymi w gospodarce kapitalistycznej. Skrajne ubóstwo ludności jest główną cechą charakterystyczną socjalizmu. Wszyscy są równi (równo ubodzy) a tylko kasta równiejszych tuczy się na biedzie pozostałych. Państwo socjalistyczne dba tylko o tych równiejszych i o ich psy łańcuchowe, czyli bezpiekę, milicję i kapusiów, takich, jak np. Wałęsa. Państwo socjalistyczne stoi na straży złodziei i oszustów, ale tylko tych, którzy należą do tych równiejszych. Socjalizm, to dziecko bolszewii.

Programy socjalne w gospodarkach kapitalistycznych nie mają nic wspólnego z socjalizmem, bo zabezpieczają godny byt tym socjalnie najsłabszym, dając jednocześnie nieograniczone możliwości rozwoju wszystkim, którzy tylko chcą i potrafią i działają w ramach obowiązującego prawa.

Gospodarka i jej efekty mają służyć całemu społeczeństwu, a nie tylko kaście będącej u władzy. Państwo ma dbać o całe społeczeństwo i nie dopuszczać do rozgrabiania efektów gospodarki przez różne mafie, działające pod płaszczykami rzekomych partii politycznych i mające na celu jedynie rozkradanie gospodarki i majątku publicznego, jak to ma miejsce w wypadku PO, PSL, SLD i paru innych.

W końcu, państwo ma rozwijać gospodarkę, a nie ją zwijać, jak to robiła mafijna koalicja PO/PSL.

Kto publicznie twierdzi, że PiS jest rzekomo partią lewicową i socjalistyczną, jest agentem postbolszewickich kół, posługujących się kłamstwem, fałszem i obłudą i szkodzących Polsce i Polakom.

2018-08-29 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do BKK, czyli Bardzo Komunistycznej Kanalii! Cały ten twój chory wywód dowodzi, że nie masz zielonego pojęcia ani o nowoczesnej gospodarce, ani o kierowaniu państwem. Gospodarki Europy Zachodniej, mają w swoich czysto kapitalistycznych systemach wbudowane zasiłki rodzinne na dzieci i to już od dziesiątek lat. Ty po prostu nie możesz zdzierżyć, że to, co ty do tej pory kradłeś z budżetu, teraz dostają ci, którzy mimo ciężkiej pracy cierpieli biedę. Koniec twojego Eldorado!

Za porównanie PiS do NSDAP powinieneś dostać po twojej bolszewickiej mordzie i to fest.

Ostatnim zdaniem dowiodłeś niezbicie, że jesteś po prostu obrzydliwym komuchem, bo wychwalasz i uznajesz za prawicowca Korwina Mikke, który wychwala … PUTINA!

Jaki ci się w Polsce rządzonej przez PiS nie podoba, to won do Rosji, albo do Chin, albo do Korei Północnej. Tam rządzący myślą dokładnie tak jak ty.

2018-08-28 ~ PO mocno po zadzie w sondażu :) ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PO nie ma w Oławie.

2018-08-28 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kto wystartuje na burmistrz zPO

2018-08-28 ~ Trzycha ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pewnie jakiś jest. Pytanie po co ci on?

2018-08-28 ~ zniesmaczony internauta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy wyście szaleju się najedli , pytanie jest o siedzibę Oławskiej Zjednoczonej Prawicy a wy bzdury piszecie.

2018-08-27 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Anonimowo plujecie, tylko Tyle wam zostało.

2018-08-27 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wont z PISEM

2018-08-27 ~ Jola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Won z PiSiorami! Każdy tylko nie oni!

2018-08-27 ~ Kutango ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sorry, dałem minus, bo zdawało mi się, że pytasz o Korwina.

2018-08-27 ~ rafael ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wskażcie mi naprawdę prawicową partię na świecie, która zaproponowała coś takiego jak 500+, albo daninę solidarnościową? Przecież to komuna w czystej postaci. Żeby stwierdzić, że PiS jest partią prawicową to chyba trzeba w życiu nie przeczytać nic więcej niż program telewizyjny.

2018-08-27 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolfie Michałowski. Bój się boga, jakiego tam wyznajesz. Czy twoja ubóstwiana partia ma w swoim programie ochranianie biednych, rozdawanie pieniędzy osłony społeczne i pomoc socjalną? Jeśli tak, to programowo bliżej jej do lewicowości i ustroju socjalistycznego, w którym każdemu się należy. To, że wpiszą sobie w program antykomunizm, wiarę i religię nie czyni z niej ugrupowania prawicowego! NSDAP również walczyła z komunistami, a zdecydowanie nie była prawicą. A Wermacht miał na pasie "got mit uns"! W Polsce wymieszały się się te pojęcia i są bardzo niepoprawnie używane. PO, PiS i ich satelity, to partie prezentujący mniej więcej ten sam kurs, te same osłony socjalne, to samo myślenie za obywatela - obywatel ma płacić obowiązkowe składki, bo państwo go będzie leczyć, płacić mu emeryturę, troszczyć się o niego.... Różnią się akcentowaniem i oficjalną merytoryką. PiS jest nawet bardziej socjalistyczna, bo rozdaje pieniądze wszystkim, bez względu na ich wkład w finanse społeczne. Patrz - poroniony program 500+, gdzie daje się do ręki pieniądze każdemu, kto spełnia wymagania brania, a wcale nie musi dawać niczego od siebie. Bo uczciwym byłoby ten program prowadzić w formie odliczenia 500 zł od podatków, które odprowadza każdy pracujący od swojej pensji. Czyli pracujesz - dostajesz. A tak w tej chwili rośnie rzesza ludzi żyjących w myśl hasła - czy się stoi, czy się leży... Bardzo popularnego w socjalizmie.
Co do walki z "sitwą", to chyba tylko ślepy nie zauważy wyczynów związanych z takimi ludźmi, jak Misiewicz, tego co zrobili ze stadninami koni, stocznią w Radomiu i wielu innych wyczynów, kult jednostki, pisanie historii na nowo...
Tak na prawdę jedyne prawicowe poglądy reprezentuje Korwin Mikke, który twierdzi, że obywatel powinien płacić minimalną daninę państwu, które powinno minimalnie ingerować w jego życie, a o swoje sprawy - ubezpieczenie zdrowotne, emerytura, inne, każdy powinien zatroszczyć się sam.

2018-08-27 ~ do PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak ktoś nie potrafi odróżnić od siebie pojęć socjalny i socjalistyczny, to trudno się dziwić, że wypisuje takie głupoty.

2018-08-27 ~ Do: PiS PO… ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak kto głupi, to nawet do sera się śmieje.

2018-08-27 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PiS jest partią prawicową, a to heca, ale się uśmiałem :D

2018-08-27 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Złodziej krzyczy: łapać złodzieja! Ale już niedługo przestanie krzyczeć, bo w pierdlu mu nie pozwolą. Komuna bis, czyli postkomuna, to PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Kukiz i jeszcze parę różnych mniejszych lewackich ugrupowań.

PiS jest partią prawicową, konserwatywną w sprawach moralności, patriotyczną, a nader wszystko uczciwą i mającą bardzo dobry program dla wyciągnięcia Polski z postkomunistycznego gnoju i dla jej dynamicznego rozwoju i realizuje ten program bardzo konsekwentnie.

Postkomuniści, którym PiS nie pozwala już rozkradać Polski i okradać Polaków, nie mogą tego zdzierżyć, bo tak dobrze i tak bezkarnie się kradło, więc fałszem, kłamstwami, demagogią i manipulacją próbują dezawuować PiS, jednak, poza komuchami, ubekami i ich kolejnymi pokoleniami, nikt już tego nie kupuje.

PiS jest już w społeczeństwie tak mocny i ma tak wielkie poparcie, że nawet taki wrzód na du… PiS-u, jak Brezdeń z jego pomagierami, nie jest w stanie PiS-owi zaszkodzić. Tylko samodzielne rządy PiS w Oławie, Jelczu-Laskowicach, powiecie i gminach mogą rozwalić lokalne sitwy i zlikwidować wszechobecną korupcję, sięgającą aż do lokalnych prokuratur i do sądów.

Na szczeblu krajowym PiS już pokazał, że można to zrobić i że można rozwalić wszystkie postkomunistyczne sitwy i mafie. Zrobi to też w Polsce powiatowej, ale musimy wybrać w wyborach tylko i wyłącznie PiS i nikogo innego. Nawet taki Brezdeń będzie lepszy od każdego innego kandydata z innych ugrupowań, bo będzie miał za sobą całą krajową potęgę PiS i wsparcie rządu, ale też i skuteczną kontrolę nad sobą. Musi tylko odciąć się od lokalnej sitwy i z pewnością zostanie do tego zmuszony, jeśli chce kandydować z listy PiS, albo wyleci z PiS z wielkim hukiem.

Precz z Przestępczą Organizacją, precz z Bardzo Bogatą Sitwą i ich satelitami! Dość rozkradania budżetów i majątków samorządowych! Dość poniewierania Mieszkańcami! Dość bezkarnego łamania prawa! DOŚĆ! DOŚĆ! DOŚĆ!


2018-08-27 ~ baron von Pis ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to sa jakies kwoty ktore wynikaja z roznych dzialan
mobile.twitter.com/pikus_pol/status/1031121885327704065/video/1

2018-08-27 ~ ddd ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Won Pis dość komuny bis won

2018-08-27 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Precz z PiSem

2018-08-27 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co chcesz się zgłosić?

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin