Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-08-24 ~ xxx ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
0 2

Remont dobrych dróg


Wszystkim dają się we znaki remonty dróg w Oławie. Zastanawia mnie jaki sens ma wydawanie pieniędzy na naprawę dobrej drogi i kto o tym decyduje oraz dlaczego tych prac nie przeprowadza się nocą?Przy panujących upałach byłaby to ulga dla pracowników i kierowców.
ilość ostatnich komentarzy: 21.
2018-09-03 ~ do Waleriana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Koniec remontu, wracają korki na mieście.

2018-09-02 ~ Walerian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dajcie sobie już spokój, doradcy z bożej łaski.
Remont zakończony !! !

2018-09-02 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak kierowali na rondzie tym koło poczty to potrafili wpuścić samochód pod prąd. Kiedy to jest banalnie proste wpuszczasz 5 samochodów na rondo, czekasz aż zjadą, wpuszczasz z następnego wjazdu 5 i tak w kółko i nic się nie blokuje.

2018-09-01 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przelożenie jest proste , starszy Tomka jest drogowcem , wskazał " wlaściwą drogę " Tak się zarabia " piniondze "
po co firma ? Dwie roboty na raz za mostem i przez całe miasto . Trzeba sie spieszyc bo może juz nie będzie takich możliwosci .

2018-09-01 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wczoraj był piątek, około godziny 16 zawoziłem żonę z dzieckiem na miasteczko ruchu ( zakończenie wakacji). Dojazd z Sobieskiego pod korty tenisowe ( parking przy przychodni ) i z powrotem zajął mi .... 10 min. Zero korków, każdy uprzejmie wpuszczał tych jadących ze Strzelnej w stronę miasta, ruch taki mały , że na wysokości nie istniejącej stacji CPN przy " oławce " można było się czołgać przez drogę bez obawy, że zostanie się rozjechanym. Coś pięknego - powtarzam PIĄTEK, GODZINA 16 ! Jak będzie wyglądała Oława za kilka dnie każdy wie, sami chcieliśmy poczuć się mniej małomiasteczkowi i mamy sygnalizację na główniejszych skrzyżowaniach miasta ( wiadomo oprócz Lipowej - dzięki Bogu ). Dlaczego, żaden rządzący miastem łeb nie wpadnie na to aby wyłączyć sygnalizację na Strzelnej ? Każdy z nich jest przecież użytkownikiem dróg i wie jak wygląda nasze miasto w godzinach szczytu.

2018-08-29 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ real nie na 102 opiszę Ci, jak remonty dróg odbywały się w Holandii (miałem okazję tam trochę mieszkać). Na jakieś dwa tygodnie przed planowanym remontem pojawiały się tablice informujące, że od tego i tego dnia, od tej godziny, do tej droga będzie zamknięta i należy ją objeżdżać w następujący sposób. Następnie w wyznaczony dzień pojawiała się ekipa, zamykała drogę, zdzierała tyle starej nawierzchni, ile była w stanie położyć nowej, co też czyniła, a rano, punkt godzina na tablicy informacyjnej, droga była ponownie otwierana dla ruchu. Co ciekawe, taki remont wcale nie nie trwał dłużej niż to, co nam fundują nasi drogowcy. Mieszkańcy nie protestują, bo zdają sobie sprawę, że remont to rzecz istotna dla ogółu i są w stanie wytrzymać te kilka nocy.

Co do stania na wahadle, to jakkolwiek remont nawet idzie, to kierujący ruchem są tragiczni! Nie wiem, skąd ich wytrzasnęli, ale to, co robią woła o pomstę do nieba. Jakby byli upośledzeni.

2018-08-29 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Problemy pokazały, że obecny burmistrz nie jest skuteczną osobą,,,nie sztuka postawić ławeczkę czy drabinki na miasteczku.

2018-08-29 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Idealnym byłoby wybudować wysepki dla pieszych i wyłączyć światła ale jest to niemożliwe bo chcieliście parę lat temu świateł to macie.
To samo z budową ronda jest pewne, że każde rondo przy dużym natężeniu ruchu, a takie jest w Oławie powoduje powstawanie korków, więc nie cieszcie się z budowy ronda na Kutrowskiego Lipowej bo będzie tam później w godzinach szczytu ładny koreczek.

2018-08-28 ~ Ela ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Proszę zobaczyć jaki płynny jest ruch bez sygnalizacji świetlnej na ulicy Strzelnej. Kutrowskiego i Strzelna odkorkowane"
Zgadza się, to nie pierwszy raz.

2018-08-28 ~ brak korków w mieście ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proszę zobaczyć jaki płynny jest ruch bez sygnalizacji świetlnej na ulicy Strzelnej. Kutrowskiego i Strzelna odkorkowane , szkoda, że za niedługo wszystko wróci do normy.

2018-08-27 ~ czesiek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
w gorszym stanie jest droga pomiędzy Oławą a Stanowicami, a to reż jest DK94

2018-08-27 ~ Ela ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"czekam na hejt"
Postój sobie ze dwa razy w ciągu dnia na wahadle, to będziesz miał hej w sobie.
W bardziej cywilizowanych krajach roboty realizuje się z uwzględnieniem ich uciążliwości dla ruchu kołowego. Często w nocy, a jeśli nie, to przynajmniej do zachodu słońca. U nas fajrant dużo wcześniej (jedna zmiana). To tak trudno zrozumieć?

2018-08-26 ~ real nie na 102 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Już widzę remont w nocy, jak jeszcze niedawno krytykowano zamiatanie miasta w nocy, a to trwa tylko chwilę - tyle co przejazd zamiatarki. W nocy hałas z maszyn rozchodziłby się na pół miasta. Przy tej pogodzie gdy każdy ma otwarte okna to wiemy co by się działo !! ! Do tego jeszcze należy dodać zapach asfaltu. Poza tym prowadzenie prac w nocy nie skróci czasu trwania remontu - bo rozumiem ,że w dzień prace nie byłyby prowadzone. Jeżeli jednak miała by być to praca ciągła to już teraz współczuję mieszkańcom nie dość że w dzień utrudnienie to jeszcze w nocy zamiast spokoju to ciągły hałas i to w imię tego że inni nie mogą cierpliwie przeczekać tak potrzebnego remontu. Oczywiście teraz czekam na hejt.

2018-08-26 ~ Ela ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Zakładajcie firmy drogowe, zobaczę wtedy wasze uśmieszki,"
To jest wiejska filozofia. Ale na pierwszy wpis konkretnie nie odpowiedziałeś, więc czego się tu spodziewać? Na drogach świat się nie kończy. Są ciekawsze branże.

2018-08-26 ~ Drogmen ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zakładajcie firmy drogowe, zobaczę wtedy wasze uśmieszki, bo oczywiście Wy się znacie najlepiej na wszystkim.
Fajnie patrzeć komuś nad ręką i doradzać.

2018-08-26 ~ Ela ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"żaden szanujący się drogowiec nie będzie pracował w nocy"
Takie farmazony możesz dzieciom w przedszkolu zapodawać. Nie wiem, czy uwierzą. Ale jak chcesz trolować, to troluj dalej.

2018-08-26 ~ do Drogmena ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja ci chłopie gwarantuje, że Ci chłopcy który zapierniczali na drodze przy 34 stopniach ( nie wspominając o temperaturze " oddającego " asfaltu ) woleli by pracować w nocy niż w tym żarze .

2018-08-26 ~ Drogmen ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szkopuł w tym, że żaden szanujący się drogowiec nie będzie pracował w nocy.
Brakuje teraz wykwalifikowanych pracowników i tak naprawdę to nawet pierwszą zmianę ciężko złożyć.
Skończyły się bitwy w przetargach publicznych, teraz z reguły jest tylko jedna oferta i to trzeba uważnie z Wykonawcą, żeby wziął robotę. W wielu głupich przetargach nikt nie składa ofert, szczególnie już widzę chętnych do pracy w nocy. Poza tym jakość prac nocnych na pewno byłaby o wiele niższa. Nie wiem jak można niwelatorem optycznym zobaczyć coś ze 100 metrów. Ile potrzeba by było lamp aby oświetlić kilometr pasa roboczego drogi.
Już widzę jakbyście miesiąc nie spali tylko słuchali dźwięków młota pneumatycznego, frezarki, koparki, rozkładarki, walca i kliku aut ciężarowych.


2018-08-26 ~ do Drogmena ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogmen sztywniaku, ty byś pewnie musiał brać urlop na żądanie po " nieprzespanej " nocy. Na całym świecie drogi remontuje się w nocy. No ale my oławianie jesteśmy wyjątkowi, mieszkamy w mieście uzdrowiskowym i tutaj nie wolno. Połowa normalnych mieszkańców ma w nosie ( żeby nie napisać gdzie indziej ) czy 2 noce zarwą im remonty czy pijacy którzy drą ryje w każdej części miasta. Ogarnij się .

2018-08-25 ~ Ela ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogmen, nie napinaj się. Co do spękania, racja. Do do organizacji i godzin pracy - jeśli jesteś tym, za kogo się podajesz - wiesz doskonale, że się wcale nie śpi, jeśli jest budżet.

Kryterium 100% w zamówieniu publicznym na tego typu roboty jest zwykle cena. Nikt nie przejmuje się stratami, jakie w związku z robotami poniesie każdy z uczestników ruchu na sparaliżowanym robotami odcinku drogi. Te straty można policzyć i ich suma nie byłaby niższa od dodatkowego budżetu, jaki trzeba by przeznaczyć na roboty prowadzone w trybie 24/7. Problem w tym, że w socjalistycznym myśleniu nikt nie przejmuje się kosztami "ludu pracującego miast i wsi". Niech lud stoi i marnuje czas. Towarzyszy to nic przecież nie kosztuje.

2018-08-25 ~ Drogmen ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie znasz się to nie zabieraj głosu.
Nawierzchnia była już mocno spękana i to kwestia jednej zimy to by się rozsypała.
Chwała za to że remontują, prace idą bardzo szybko jak na polskie realia.
W nocy się śpi, a nie pracuje. Sam sobie możesz pracować po nocy jak sprawia Ci to radość.
Już to widzę jakbyś wytrzymał hałas maszyn drogowych.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin