Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-08-13 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
9 4

Wybory samorządowe - kandydaci


Jak myślicie kogo wystawią w wyborach lokalni działacze/politycy na burmistrza Oławy? W ostatnich wiadomościach oławskich było, że z PiSu kandydował będzie mało znany Mariusz Łuczkiewicz. Kto waszym zdaniem jeszcze będzie kandydował?
ilość ostatnich komentarzy: 178.
2018-09-23 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przez takie durne rozumowanie co 4 lata mamy w większości tych samych wielokadencyjnych milczących samorządowców, są tacy że w ogóle nie uczestniczą w pracach rady czy komisji a i tak dietka choć pomniejszona leci na konto co miesiąc.

2018-09-22 ~ do wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wyborca, ale Ty kocopoły walisz.

Jedynym wyznacznikiem powinna być wola mieszkańców. Jeśli mieszkańcy uważają, że ktoś dobrze rządzi, to czemu się go pozbywać ??

Ja proponuję kadencyjność jeśli chodzi o bycie prezesem partii. Jarek już ma za stary odwłok, żeby przez kolejne lata wytrzymywać włażenie w niego partyjnych aparatczyków.

2018-09-21 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Że też Kaczyński wycofał się z pomysłu II kadencyjność z datą wsteczną dla burmistrzów , wójtów , prezydentów miasta, no i starostów a czemuż oni mieliby być traktowani inaczej, ja bym poszedł jeszcze dalej, aby wprowadzić II kadencyjność od szczebla najniższego czyli radnych miasta, gminy i powiatu, może wreszcie odeszliby na założoną emeryturę polityczną wielokadencyjni radni którzy milczą na sesjach i nic nie mogą a tak mamy bananowy samorząd , dalej ci sami , nuda,nuda i jeszcze raz nuda!

2018-09-20 ~ Wow! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Lenin wiecznie żywy u nas w Oławie.
Jedzmy, jedzmy koledzy, póki można.
Ależ mlask z koryt się rozchodzi !! !

2018-09-20 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi „wyborco”, wyraziłem się jasno i uzasadniłem swoje stanowisko. Mam Pan lepszy pomysł? Chętnie posłuchamy, bo mnie też nie podoba się, kiedy trzeba wybierać osoby niegodne wyboru, ale gwarantujące odsunięcie od władzy POstkomunistycznej mafii, która jest znacznie gorszym złem. Oczywiście pod warunkiem, że doprowadzi to do większości Zjednoczonej Prawicy w naszych samorządach. Inaczej POstkomunstyczna sitwa nadal utrzyma się u władzy, a różne Brezdenie i Kulesze nadal będą się tej sitwie wysługiwać. Wszystko zależy od wyborców, którzy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że są bezczelnie okradani i lekceważeni i tylko przejęcie władzy przez PiS może to odmienić, tak jak odmieniło to na szczeblu rządowym.

2018-09-20 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie, namawia Pan do głosowania na takie osoby jak Brezdeń czy Gwiazdowicz?

2018-09-20 ~ ludek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Problem w tym ,że na listach Pis wystawionych do rady gminy Olawa nie ma czlonków Pis, a do miasta i powiatu są oprócz tych nie należacych do PiS ci sami kandydaci PiS od lat - wieczni radni: Brezdeń , Gwiazdowicz, Regiec, Kulesza, Kolodziej , Dudkowski. Proponuję przeczytać stronę Panstwowej Komisji Wyborczej - są tam listy na wybory 2018 w naszym regionie.

2018-09-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Ludku”! Dlatego, że kandydatów w lokalnych wyborach wystawia lokalny PiS, a lokalny PiS jest trzymany za mordę przez wysługującego się lokalnej sitwie Brezdenia, mającego krycie we wrocławskiej sitwie Dutkiewicza.

Co zrobić, żeby to zmienić? Choć brzmi to dziwnie, głosować tylko na kandydatów PiS, bo tylko w ten sposób można odstawić od władzy olbrzymią większość lokalnej sitwy, w której ludzie z lokalnego PiS są tylko marginesem.

Jak PiS przejmie władzę w lokalnych samorządach, to nawet Brezdeń będzie musiał podporządkować się władzy centralnej PiS i nie będzie musiał już się liczyć z nikim z POstkomunistycznej sitwy. A jak się nie podporządkuje, to zostanie szybko zastąpiony kim innym.

Kluczowym jest tu głosowanie wyłącznie na radnych PiS, bo jak olbrzymia większość aktualnych radnych sitwowych wyleci z rad i z Sejmiku, to PiS będzie mógł rządzić samodzielnie, jak na szczeblu krajowym i takiego np. starostę będzie mógł wymienić głosami swoich radnych. Nawet sitwowego wójta radni gminni mogą wykopać z fotela, jeśli tylko zechcą. To samo jest z burmistrzami i z prezydentem Wrocławia. Zatem PiS musi opanować przede wszystkim Sejmik Wojewódzki, rady gminne miejskie i powiatową. To jest klucz do rozwalenia postkomunistycznego kryminalnego układu na Ziemi Oławskiej i Wrocławskiej.

Zamknąć oczy i głosować tylko i wyłącznie na radnych PiS. Tak zrobili Polacy w wyborach parlamentarnych trzy lata temu i to się sprawdziło w całej rozciągłości.

PiS realizuje swoje programy wyborcze z żelazną konsekwencją i taki Brezdeń czy inny Kulesza będą musieli się temu podporządkować, ale najpierw w radach samorządowych PiS musi uzyskać bezwzględną większość. We wszystkich.

2018-09-19 ~ ludek ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Dlaczego lokalny Pis nie wystawił kandydatów do rady gminy Olawa we wszystkich okręgach, a tylko w kilku i Kuleszę kandydata na kandydata od kilku kadencji?

Odpowiem aby nie wygrać wyborów samorządowych i nie oslabić starego wójta i jego radnych z LZS. Tak było tez w ostatnich wyborach w 2014r - LZS wprowadzil wszystkich swoich radnych. W gminie zostaje po staremu, nie warto już głosowac. Wynik już znamy.

2018-09-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi(a) Candy! Jestem bardziej Polakiem, niż wielu, którzy mieszkają na stałe tylko w Polsce. Zawodowa działalność międzynarodowa daje mi dużo szersze horyzonty i dużo większe doświadczenie, niż mają je ci, którzy nigdy nie wystawili nosa ani z Polski, ani nawet tylko z Oławy. Nie rozumiem więc tych osobistych wycieczek. Czemu mają służyć? Dezawuowaniu osoby, która społecznie tępi korupcję, nepotyzm i rozkradanie Polski?

Co do oceny sytuacji na Ziemi Oławskiej i w wielu innych samorządach, to chyba niczym się nie różnimy. Dlatego czas jest na PiS, bo PiS zaprowadził porządek na centralnym poziomie władzy i jest jedyną siłą, która może i zaprowadzi porządek w samorządach.

Już centralne władze PiS dopilnują, żeby lokalni PiS-owcy, jak nasz Brezdeń, przestali się wysługiwać lokalnym sitwom Postkomunistycznym i zaczęli gospodarować uczciwie, a jak nie będą chcieli, to PiS wywala takich ze swoich szeregów bardzo szybko.

2018-09-19 ~ Candy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie, nie jest Pan obywatelem Polski i tu Pan nie mieszka ale dyskutuje Pan zawzięcie o polskiej polityce lokalnej i krajowej więc pozwolę sobie na pewne wyjasnienia otóż:
Dlatego od 27 lat mieszkańcy utrzymują lokalnych politycznych nierobów i pasożytów, którzy na tym żerują wraz ze swoimi rodzinami.Tak było i nadal tak ma być ? Czas najwyższy z tym skończyć , dopuscic w końcu kompetentnych i uczciwych do pracy na strategicznych stanowiskach , a nie politruków , którym się wszystko należy bo się od lat znają i wzajemnie adorują. Są od ponad 20 lat wiecznymi kandydatami na kandydatów wszelakiej maści.Przez ten chory system młodzi uciekają za granicę .
od 30 lat strategiczne firmy obsadzają partie rzadzące począwszy od prezesa, dyrektorow na kierowcach i personelu pomocniczym kończąc. Bez poparcia kolesi z partii nie dostaniesz tam żadnej pracy, nie będziesz nawet konserwatorem. Czy to normalne,że w agencjach rolnych pracują politolodzy,historycy, kulturoznawcy czy salowe ( siostra poseł)? Coż oni moga pomóc rolnikowi? A no nic, bo
w agencjach rolnych potrzebne sa kompetencje z zakresu głownie rolnictwa oraz ekonomii!
Nie mówmy ,że ludzie pokończyli byle jakie kierunki. Jak masz kolesi partyjnych to ci od 27 lat w Polsce nie jest potrzebne zadne wyksztalcenie, a dostajesz dobrze płatna fuchę. Osobiście nie znam w lokalnym srodowisku nikogo , kto należy do jakiejkolwiek partii aby obecnie był bezrobotny i był zarejestrowany w PUP. Rządzi sitwa lokalnych interesów od 30lat , zajmują intratne posady wraz ze swoimi rodzinami, a my mieszkancy nie dość ,że ich utzymujemy to na to przyzwalamy , bo tak jest skontruowana ordynacja wyborcza,że przy korycie sa ci sami.Vide - strona PKW z kandydatami w 2018r w Oławie i powiecie oraz gminie.

2018-09-18 ~ don diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Białystok orkiestra żydowska witała armię czerwoną w 1939 ... żydowskie bojówki walczyły razem z czerwnoarmistami przeciw obrońcom Grodna ... 4 dni sovieckie czołgi nie mogły zdobyć Grodna natomiast w mieście do nas strzelali żydzi czekając na wejście czerwonoarmistów .... czego oczekujesz jeśli dziś burmistrzem Oławy jest żyd ?? ?

analizuj fakty ... istnieje w Oławie cmentarz mieszkańców z przed 2 wojny ?? wszystkie zaorane ...ale jest żydowski obok pkp na górce ogrodzony regularnie koszony

więcej było cyganów w Oławie jak żydów ... i co z tego tysiąc krotnie więcej żyło tu Niemców i co z tego ?? to dziś żydzi krzyczą ,że to Polacy mordowali ...
no ale mają chłopki co chcieli żyda sobie wybrali na przywódce,,, Kwaśniewski-prawdziwe nazwisko Soltzman ... Frischmann o tyle uczciwy ,że nie zmienił

wracając do tematu napaści na Polskę przez sovietów to żydostwo mordowało nas na ścianie wschodniej Polski ... wiem nie wszyscy Niemcy mordowali tak jak nie wszyscy żydzi mordowali Polaków --- bo nie wszyscy wskoczyli w mundury NKWD
tak jak nie wszyscy Niemcy służyli w SS.... tyle ,że dzieci wnuki tych z NKWD dziś mają włądzę bo tępy naród tak tepy nie wyciąga wniosków ....

2018-09-18 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Tomcio! Proszę się rozejrzeć, jakie mamy drogi po ośmiu latach rządów PO/PSL, chociażby w porównaniu z Rumunią. TVP mówi świętą prawdę. Proszę porównać, ile pieniędzy przeznaczyła koalicja PO/PSL na drogi przez te osiem lat, a ile przeznacza PiS tylko w jednym roku. Bolszewicką zakłamaną propagandę sieje opłacany przez Niemcy TVN. Złapali złodzieja za rękę, a on krzyczy, to nie moja ręka!

2018-09-18 ~ kornel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na PKW, pojawiła się nowa kandydatura, a więc jednak nie Pan Turek, tylko Pan Gawlas z ramienia Oławskiej Zjednoczonej Prawicy 2018. Jak oceniacie tą kandydaturę?

2018-09-18 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"budowano", jeszcze jak "budowano" tomcio
polecam:
www.forbes.pl/wiadomosci/polska-drogo-ustawiona/xyx6j4m

2018-09-18 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Pana Rolfa.
Z pana komentarza wynika, że bolszewickie metody stosuje obecnie TVP oraz Pan Premier mówiąc, że za poprzednich rządów nie budowano dróg...2018-09-18 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Wyborco”! Zaklinanie rzeczywistości i łganie w żywe oczy, to metody czysto bolszewickie, więc właśnie pokazałeś, kim jesteś. Obca agentura ma się w Polsce znakomicie, zarówno rosyjska, jak i niemiecka i robi krecią robotę. Możesz zacząć od europosłów z PO. Komu oni służą? A KOD komu służy, broniąc komunistycznej demokracji? Rząd za bardzo się z nimi cacka i to się mści.

2018-09-17 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W to , o czym teraz napiszę , NIE UWIERZYCIE !! !

Większość patriotycznych uroczystości w oławie ( celowo małą literą ) odbywa się przy pomniku Losów Ojczyzny . Tam też udałem się dzisiaj uzbrojony w Polską flagę , aby uczcić pamięć Tych którzy oddali życie w walce z bolszewicką hordą , która zdradziecko , bez wypowiedzenia wojny uderzyła na Polskę , rabując , gwałcąc i mordując naszych przodków . Myślałem , że znam już dno ludzkiego skur***ństwa i podłości ale oto dowiedziałem się , że nie ma takiego dna . Wyobraźcie sobie co zastałem pod w/w pomnikiem ... Dwa znicze , jeden wieniec od kombatantów i PUSTKĘ . Nikt tego dnia nie przemawiał , nikt nie zorganizował spotkania a przecież oława zamieszkana jest w 90 % przez kresowian , którym odebrano ojcowiznę , region (Lwów , Wilno , Podhajce , Tarnopol , Kamieniec Podolski , itd . ) który rozwijał się dzięki ciężkiej pracy Polskich pokoleń . Został on po prostu zbrojnie ukradziony przez hordy bolszewickich , zapijaczonych złodziei. Dzisiaj potomkowie Tych ludzi nie potrafili wyjść na miasto , zorganizować się i uczcić pamięć swoich przodków . Udało się carowi Aleksandrowi II
" Wyhodować rosyjskich polaków " .WSTYD MI ZA NICH ! Był ze mną kolega Marek . Nikogo więcej . Udałem się na rondo " Żołnierzy Wyklętych " tam przy tablicy pamiątkowej paliły się dwa znicze ! Stałem tam z rozwiniętą Polską flagą dłuższą chwilę i rozmyślałem o tym ze smutkiem . Moje rozmyślania przerwał głos młodego człowieka , " dziękuję panu , że pan tu przyszedł , obserwuję to miejsce od dłuższego czasu , kontynuował , przed panem była tu tylko jedna osoba , która zapaliła te znicze ! " Uścisnęliśmy sobie dłonie , ze wzruszenia nie mogłem wydobyć z siebie głosu ...

2018-09-14 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rzygać mi się chce jak ktoś nawiedzony podważa naszą suwerenność i pieprzy trzy po trzy o jakieś wyimaginowanej obcej agenturze. Nikt zdrowo myślący na tym forum poważnie nie traktuje takich chorych urojeń.
Tak na poważnie partyjniactwo tylko szkodzi samorządowi i głosujemy na antypartyjne ugrupowania.
Nie ukrywam , że z BBS-em jest problem , za przyrośli do stołków. ;(

2018-09-14 ~ ubecka metoda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
więc miro po-wcu :) ... jeśli wy już toniecie ... to ciągniecie za sobą w czeluść piekielną tych ,którzy was wykończyli ---stara ubecka metoda .... nie my kasta za mordę trzymamy chołotę to po nas potop !

dajcie skończyć pisowcom co zaczęli niech dorżną sprzedajną kastę opłacaną przez niemieckie władze --- nie przerywajmy w połowie procesu wycinania komórek rakowych postkomuny w formacjach po ..nowoczesnych rysiowych i innych komiterow...

kiedy pojawia się szansa na realne odzyskanie suwerenności przez Polskę jak zwykle agentura wszystko do jednego wora wkłada

2018-09-14 ~ miro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
NIe lubię PISu i mam nadzieję, że nie odniosą szczególnie w Oławie sukcesu w nadchodzących wyborach, tym bardziej patrząc na ludzi jakich mają, ale jeszcze bardziej nie cierpię gryzmolących na forach, tępych PeOwców. Obie partie powinny zostać zdelegalizwone za szerzenie nienawiści wśród obywateli oraz za działalność przeciwko Narodowi Polskiemu. Działalność obu tych partii od wielu lat szkodzi bowiem Polsce i Polakom. Członkowie i startujący w wyborach z ramienia tych partii powinni natomiast mieć dożywotni zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych.

2018-09-13 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Diego, przestań kadzić na tym forum, rozmawiamy o kandydatach w kampanii wyborczej a ty dalej snujesz teorie z księżyca czy z z krainy San Escobar. :* :-/ :s

2018-09-12 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pragnę zapytać komitety wyborcze, szczególnie komitet BBS , PO i PiS -kiedy i gdzie planujecie spotkania z wyborcami/mieszkańcami Oławy. Bezpośrednia konfrontacja i trudne pytania czasami obnażają słabość kandydatów i mierny program dla miasta. Na obiecanki typu obwodnica już nikt nie reaguje. Proponuję się dobrze przygotować bo dzisiejsze społeczeństwo to inny poziom. Jak nie macie nic do powiedzenia , to już teraz pomyślcie czy dany wasz kandydat powinien wycofać sie i zająć się działką czy innym zajęciem z daleka od polityki. :-/

2018-09-11 ~ don diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
rozumiem wolność tak ale ... no właśnie ... nie w gramatyce ... :) po całości proponuje rupta co hceta ,,,
w końcu chciałeś wolności więc poczuj jak ona smakuje siema ... :)

2018-09-11 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do don diega , Zacznij może " koleszko " od gramatyki a potem weź się za historię .Ale nie tą pisaną przez Rosjan .

2018-09-11 ~ don diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
koleszko ... włąśnie wolność rozwaliła Rzeczypospolitą liberum veto... dyscyplina ogniem i żelazem Bismark terrorem stworzył potęgę Niemiec ! Jawka wolność ? co ona oznacza ? Wolnośc róbta co chceta ?? ?

chłopie za mordę i do roboty dokładnie jak pierwsze przemówienie w powojennych Niemczech ... Adenauera ... niec wam nie obiecuję tylko pot i krew .... i może coś stworzymy i dziś Niemcy są światową potegą ...i ani słowa o wolności ! wolność to opium dla słabych biednych nieudaczników.


2018-09-11 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przeglądając czasem komentarze na tej stronie dochodzę do wniosku , że " Hodowanie rosyjskich Polaków " powiodło się znakomicie , szczególnie na ziemiach zachodnich i w woj. Gdańskim .
Rosja za czasów zaborów zastanawiała się, jak zrobić z Polaków wiernych poddanych. Represje nie były skuteczne, gdyż wywoływały jedynie opór. Pojawił się więc projekt wyhodowania nowego typu Polaka,którego patriotyzm będzie tylko skorupą słów i rytuałów, pod którą nie będą się kryły żadne wolnościowe aspiracje. Być może z podobnym procesem mamy do czynienia i w III RP.
Dzisiejsza sytuacja polityczna w Polsce w pewnym sensie odzwierciedla tą z czasów zaborów i powstań . Czy Polacy potrafią uczyć się na błędach popełnianych w swojej historii?
Polacy nie chcieli walczyć o swoje Państwo i dlatego Polska upadła .
Gorzka to prawda .

2018-09-11 ~ Do Olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie przesadzaj.Jaka moja Po. Jaki program ma PiS dewastacji i podporządkowania sobie Wszystkiego a kto kolwiek myśli inaczej to wróg Czy cały świat się myli mówiąc że PiS niszczy Państwo, demoluje i obiecuje Tylko nie pisz o sławetnych programach 500,300 obniżenie emerytury itd bo to nie są dla mnie żadne plusy płacimy za to wszyscy a jak srogo przekonasz się od nowego roku wtedy zmienisz zdanie.

2018-09-11 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Typowo wolska mentalność, jakikolwiek by ktoś program nie przedstawił to nie zagłosuję, bo szyld ma taki a nie inny. A jak twoja ukochana platforma czy inne sld zaproponuje, że zalegalizuje gwałty i pedofilie to dalej ich będziesz popierał? Bo byle nie pis i kukiz?

2018-09-11 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moim , podkreślam moim zdaniem , żadna prawica , to prawie to samo co PIS i kukiz 15 . Cokolwiek by nie obiecali i nie przedstawili nie jestem ich zwolennikiem ! Tak samo nie dla BBS!

2018-09-11 ~ czesiek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czytałem w GPWO o komitecie Oławska Zjednoczona Prawica 2018 i bardzo sensownie wypowiedzieli się w gazecie, będę z uwagą śledził to co maja do zaproponowania.

2018-09-09 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli mowa o " piniądzach " to o takich ...TVP odkupiła licencję, na której robiony był ten teleturniej od amerykańskiego właściciela. Janowski mógł zostać pracownikiem TVP, ale by nie zarobił miesięcznie 240 tysięcy złotych jak dotychczas. Pozdrawiam POtrzebujących .

2018-09-09 ~ Kasa Misiu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Czerpie wzory od lepszych od siebie ", "pieniądze nie są najważniejsze"
-no nie do końca prawda jezeli chodzi o tego kadydata na burmistrza JL.
Jakiś czas temu będąc w bardzo trudnej sytuacji życiowej poprosiłem go o pomoc. Niestety udał ,że mnie nie zna i już nigdy się nie odezwał.
No cóż zapewne policzył za i przeciw i stwierdził,że nie przydam mu się w kampanii i nie musi mi pomagac.

2018-09-09 ~ do Diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanuję twoje prawo do własnej oceny. Ktoś tu nie dawno napisał o bajkopisarzach na tym forum i twoje baśnie z krainy ,,dobrej zmiany" dają ci poczytne miejsce w tym kręgu.

2018-09-09 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
...
Do " ciekawskiego " i " puszka "à propos wypowiedzi . że "Za taką kasę to każdy by zdobywał umowy " i " ale jeśli ten twój kandydat zdobył tyle kasy dla firmy i tak dobrze zarabia to po się pcha na fotel burmistrza " odpowiadam : Czerpie wzory od lepszych od siebie , ( patrz Premier Pan Mateusz Morawiecki ) ponieważ pieniądze nie są najważniejsze , wiem , że waszej opcji trudno to pojąć . Przytoczę też przysłowie amerykańskie , adekwatne do waszego postrzegania świata , " Jak żeś taki mądry , to dlaczego jesteś taki biedny ? "

2018-09-09 ~ puszek ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Zdobył dla Jelcza zamówienia za 500 000 000 milionow zł.Przecież nie zdobył tego charytatywnie, jego zabiegi zdobycia umów kosztowały tylko w 2017r :
434 385,10 z tytułu umowy o pracę w Jelcz Sp. z o.o.
czyli ponad 36 tys. miesięcznie. Za taką kasę to każdy by zdobywał umowy, tym bardziej że nie liczą się tu kompetencję ale ...

2018-09-09 ~ ciekawski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Diego to kogo popierasz to twoje prawo, to twoja sprawa i twój problem, można ci tylko współczuć , ale jeśli ten twój kandydat zdobył tyle kasy dla firmy i tak dobrze zarabia to po się pcha na fotel burmistrza gdzie władza obniżyła pensje do ok. 11 patoli brutto i trzeba znosić przez 5 lat kadencji fanaberie opozycyjnych radnych. :-/

2018-09-09 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf możesz sobie tu tworzyć swoją iluzję, że ludzie chcą PiSu ale jak weszłam na profil portalu olawa24 na FB i zobaczyłam komentarze pod relacją z wizyty Morawieckiego w Jelczu-Leskowicach to mi się aż miło zrobiło, że ludzie myślą i widzą tę dojną zmianę. Do wczoraj na blisko 120 komentarzy znalazłam tylko jeden popierający PiS. Moja wiara w ludzi wraca! Brawo! Polska otwiera oczy!

2018-09-08 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
.2018-09-07 ~ P@weł . Chwyciło .. Na taką reakcję liczyłem , szkoda tylko,że jedyna , przyznam , że liczyłem na więcej. Dalej będę to czynił "PiS zbliża się do naszych domów, zagląda za firanki." .ha ha ha .. Pozdrawiam Pana Michałowskiego !

2018-09-08 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
.."2018-09-08 ~ dość obłudy ( gość forum )
Kandydat PiS na burmistrza J-L lokalny Misiewicz " Zdobył dla Jelcza zamówienia za 500 000 000 milionow zł. A ty co zdobyleś zawistniku ? Pochwal się !

2018-09-08 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widzę tutaj ból czterech liter, ale tyle wam zostało wasza ulubiona partia Platforma Obywatelska 8 lat rządziła nieudolnie krajem, afera FOZZ nawet pokazuje kto stoi za największymi aferami w Polsce, a to właśnie PO była gwarantem ochronnym dla tych przekrętów. DOŚĆ PO PRZY JAKIEKOLWIEK WŁADZY.

2018-09-08 ~ dość obłudy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kandydat PiS na burmistrza J-L lokalny Misiewicz zarobł wg oświadczenia majątkowego na stronie starostwa
tylko 434 385,10 zł w spólce Jelcz SA oraz 13 193 ,71 zł diety radnego w powiecie.
Daje to ok. 37 tys miesięcznie!
A ludzie po studiach z dużymi kompetencjami często zarabiają tyle za cały rok pracy i też musza życ w tym kraju ze swoją rodziną!
No ale mamy dobrą zmianę dla wybranych , trzeba tylko na nich głosować aby im i ich rodzinom żyło się dostatnio. Bo cytując klasyka - im się to po prostu należy!

2018-09-07 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czytając jeden z ostatnich wpisów diego to wyraźnie widać, że diego i Rolf zaczęli pić sobie z dzióbków :) Zabawne - "panie Rolf, jest pan niesamowity, męski i odważny..." :) :) :)

2018-09-07 ~ Ukrainiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak, to prawda, jest taka knajpa. Ale Polacy, których nie wpuszczają to zwolennicy PISu, ultra-katolicy, którzy w imię boga zieją nienawiścią do wszystkiego co odmienne i nie jest po ich myśli. Nie wpuszczają też pajaców, co w imię tych samych wartości co ci poprzedni zakładają bluzę z kotwicą i udają wielkich patriotów dewastując miasto w czasie swych równie "patriotycznych" manifestacji. Ale Polacy, którzy są otwarci na innych-obcych i mają poukładane w głowach, bo wiedzą, że gdy Ukrainiec pracuje w Polsce to firma, która go zatrudnia wypracowuje zysk, płaci podatki zatrudnia ludzi, bo zwiększa produkcję itd. A sam Ukrainiec dostając wypłatę idzie do sklepu, baru, kina tam zostawia pieniądze, a w/w placówki odprowadzają podatki również do polskiej kasy. Tacy Polacy są wpuszczani do tej knajpy i serdecznie witani w progu. Bo ci sami Polacy pamiętają jak byli na wyspach i jak byli traktowani przez Wyspiarzy i nie chcą być tacy sami dla innych.

2018-09-06 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy prawdą jest , że Ukraińcy mają we Wrocławiu knajpę , do której nie są wpuszczani Polacy ?

2018-09-06 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
..Jeszcze trzy lata temu największym łupem włamywacza był tzw. zeszyt ukradziony w sklepie ! Brzmi niewiarygodnie ... Właściciel sklepu dawał każde pieniądze za ten spis dłużników !

2018-09-06 ~ forumpowicz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
do bajkopisarzy- portal OSI powinien zrobić to samo co GP , zablokować tych którzy obrażają innych, używając niecenzuralnych określeń w dyskusji publicznej, piszą bzdurne teksty w które sami nie wierzą a piszą aby tylko zaistnieć- bez sensu! :-/ :* :s

2018-09-06 ~ do Rolfa I pozostałych PIS ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To co nie po waszej myśli wszystko nazywacie Hejtem , a zamieszczających komentarze kanaliami, komunistami , hejterami itd. Nie wszyscy muszą się zgadzać z tym co się dzieje w Polsce i ustawami pisanymi na kolanie przez PIS
Jest wolność słowa i nie wszyscy są za wami Mało tego mam nadzieję że wasza władza dobiega końca i nikt nie może dyktować że tylko ci co są przy władzy i z wami mają rację Mam nadzieję że suweren się ocknie i wystawi was tym razem do wiatru

2018-09-06 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf, nie odwracaj kota ogonem, zostałeś wywołany do tablicy, teraz ruch po twojej stronie... Wystarczą 3 przykłady, człowieku czynu.

2018-09-06 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
..Do Pana Michałowskiego !

Wstawiłem ten tekst chcąc zasugerować rozwiązanie przydatne bardziej na innych forach np. na fejsie , gdzie polemika na pewno jest na dużo wyższym poziomie uczciwości , równych szans a z chamstwem się po prostu nie polemizuje . Tu rzeczywiście blokowanie hejtu i wulgaryzmów należy do admina. Gorzej gdy hejterem jest sam operator forum . Można opuścić ten portal i zostawić całe to lewactwo aby się babrało we własnych odchodach i nienawiści , bo (cyt. ) " Nawet najlepszy szermierz musi ustąpić przed widłami stajennego parobka . " Ale ?? ?... Po przeczytaniu Pańskich uwag przyznaję Panu rację . Serdecznie pozdrawiam z wyrazami podziwu dla Pańskiej wiedzy , odwagi i rzetelności w tej samotnej często walce z fałszem , zakłamaniem i podłością .
diego .

2018-09-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W większości wypadków to bardzo dobra taktyka, „diego”. Jednak moim skromnym zdaniem nie zawsze skuteczna i nie zawsze jedynie właściwa.

Blokowanie hejtu zależy od operatora forum, a ten nie zawsze w hejcie widzi hejt.

Zanim zareaguje się na hejt (nie siedzi się przecież non stop na forach), hejt idzie w świat, a ludzie, którzy nie są zorientowani w rzeczywistej sytuacji, biorą ten hejt za dobrą monetę i trzeba ich wyprowadzić z błędu, pokazując jednocześnie prawdę o meritum, jak i o hejterze.

Poza tymi dwoma wymienionymi przez Ciebie zadaniami hejtera, jest jeszcze jedno i to chyba najważniejsze – fałszywa propaganda, która ma wyglądać na rzetelną informację, albo na „zdrowy” pogląd na jakąś sprawę. Temu trzeba przeciwstawiać faktycznie rzetelną informację i dać czytającym możliwość samodzielnego wyciągania wniosków. Samym blokowaniem hejtu nie da się tego osiągnąć.

Jest jeszcze jeden aspekt. Wolność słowa. Blokowaniem hejtu wprowadza się siłą rzeczy rodzaj cenzury, a to nie jest dobre i mocno pachnie PRL-em. Niech sobie więc piszą, co im ślina na język przyniesie, a my, odpowiednimi komentarzami pokażemy, że piszą bzdury, albo kłamstwa i wskażemy, dlaczego piszą bzdury i kłamstwa. Musimy upublicznić ich motywacje, bo tylko wtedy nasze komentarze stają się wiarygodne. A że, przy okazji, da się takiemu jednemu, czy drugiemu kłamcy werbalnie w pysk, to bardzo dobrze, bo to z kolei prowokuje ich do wylewania jadu i nienawiści, czyli odkrywa ich prawdziwe oblicza.

Nie chcę tu wyjść na „mądralę”, który zawsze ma rację, więc chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat, bo już sam fakt, że odważnie walczysz z Postkomuną, budzi u mnie szacunek.

2018-09-05 ~ fan braci Grimm ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale bajkopisarze się rozsierdzili, tego nie da się czytać, dlatego proponuje ignorować, nie wdawać się w beznadziejną dyskusję, na prawdę nie warto , życie bez takich bajkopisarzy naprawdę jest ciekawsze i lepsze. Nigdy żadnymi rzeczowymi argumentami ich nie przekonacie , taka to już ich natura, nie wmówicie im, że białe to jest białe a czarne to jest czarne. :-/

2018-09-05 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
te sovieckie ścierwa tego czytać nie będą on i wiedzą wiecej od Ciebie o swoim pochodzeniu --- gamonie ich rodzice srać za stodołe chodzili tylko dięki współpracy z okup[acyjną władzą soviecką awansowali ...
PZPR ... każdy kto podpisał deklaracje automatycznie zostawał na usługach sovietów ... podobnie faszystowskie bojówki ZSMP... ścierwa brały udział w rozkułaczaniu ... z resztą wystarczy porwnać statuty hitlerjunge i zsmp ... prawie identyczne ....

2018-09-05 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W gazecie polskiej pisze że Rafał Trzaskowski z PO który nami rządził matka jego była w UB i donosiła ,przeczytajcie sobie wystarczy na jazmenow a teściowa też pracowała w UB teść był pułkownikiem LWP i to taka fajna Platforma,przeczytajcie sobie jakie wasze są korzenie !! !

2018-09-05 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
GDY WIDZISZ "HEJT" - NIE KOMENTUJ - BLOKUJ !

Troll ma 2 główne zadania
1. Chce do każdego Twojego tekstu doczepić swój "chwast"
2. Chce Cię sprowokować do plucia

Troll wykorzystuje Twoje teksty aby Twoi znajomi przeczytali jego teksty. Trolla nic nie przekona. Dlatego jedyną najskuteczniejszą bronią jest blokowanie trolli.

Gdy zablokujesz trolla traci on grunt do siania chwastów. Jeśli możesz zrób to inteligentnie. Pozostaw swój ślad dla innych (pamiętaj że po zablokowaniu nie zobaczysz jego wpisu).

* Jeśli to chwast przy Twoim poście najpierw go skasuj a potem zablokuj profil nadawcy
* Jeśli przy cudzym poście napisz komentarz "BLOKOWAĆ TROLLA" a potem sam go zablokuj (nie będzie widział Twojego komentarza)
* Jeśli to chamska grafika - najpierw ją zgłoś do FB a potem zablokuj profil nadawcy

Istnieją 2 główne typy trolli.
1. Hejterzy - wstawiają krótkie chamskie docinki
2. Trolle - piszą inteligentne komentarze, tworzą newsy na portalach, udostępniają linki

2018-09-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
P@weł! Nudny jesteś, jak flaki z olejem. Mamy przepisywać na tym forum informacje opublikowane na stronie Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców, ba jakaś głupia złośliwa m@łpa z nicku jakiegoś parszywego POstkomunistycznego pomiotu tak chce? Podaję jeszcze raz link: stanowice-marcinkowice.npage.de

2018-09-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ktośka! Unia jest słaba dlatego, że arbitralną decyzją, z nikim nie uzgodnioną, Kanclerz Niemiec Angela Merkal ściągnęła do Europy miliony imigrantów, głównie ekonomicznych, nafaszerowanych terrorystami wojującego Islamu. Poza tym Unia jest słaba dlatego, że jej „wiodące” państwa – Niemcy i Francja, chciały zrobić sobie z pozostałych państw wasali, jak w kolonializmie. Udało im się to z Grecją, Włochami, Hiszpanią, Portugalią, które są dziś bankrutami, ale nie udało im się to z Węgrami ani z Polską, ani też z Wielką Brytanią, czy krajami Bałtyckimi.

Dopóki Polską rządziła Postkomunistyczna mafia, posłuszna Berlinowi i działająca na szkodę Polski, ale w interesie Berlina, kolonizacja Polski przez UE postępowała i to dość szybko. Powierzenie przez Polaków władzy Zjednoczonej Prawicy, czyli obozowi politycznemu niewywodzącemu się z komunistów przeobrażonych przy „okrągłym stole” w POstkomunistów, zmieniło wszystko. Rząd Polski działa w interesie Polski i Polaków, a to się już ani Niemcom, ani Francuzom, ani będących na ich usługach takim różnym „ktośkom” bardzo nie podoba, więc próbują ryć dołki pod polskim rządem, do dywersji włącznie, szkodząc Polsce i Polakom.

Zdominowana przez liberalno-lewacko-zboczone towarzystwo Komisja Europejska, zamiast zająć się ważnymi dla Unii problemami, jak pozbawiona wszelkiej kontroli nawałnica muzułmańskich imigrantów, kompletna zapaść strefy euro, nędza w Grecji i paru innych krajach, czy gwałtowne psucie się relacji Unii z USA, zajmuje się wyłącznie szkalowaniem Polski, w czym jest wspierana przez antypolską i POstkomunistyczną „totalną opozycję”, czyli najgorsze szumowiny naszego Narodu.

2018-09-05 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciekawe czy damy radę odsunąć PIS od władzy w naszej Olawie

2018-09-05 ~ Do KToski! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Krówka lepiej zamilcz bo ty też jesteś jak ta ruda z KODu i tylko wojujez na tym forum !! !!

2018-09-05 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
P@wel nie rób nam wstydu tymi swoimi wywodami ,bo cały czas atakujesz ludzi PISu a tak naprawdę u nas tu na dole PO jest na ogół spokojna chyba że ty jesteś jak ta ruda z KODu !! !!

2018-09-05 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Roli napisał: "Po pierwsze, UE nie jest dziś silna. Wręcz przeciwnie, jest skłócona i słaba, jak nigdy dotąd..." A dlaczego jest tak słaba? A no przed tak pieniackie rządy jak rząd polski i węgierski. Unia zamiast się zajmować rozwojem to musi się pochylać nad tymi co chcą te unię od środka rozwalać. PS. Pozdrowienia dla euroentuzjastki pani Pawłowicz.

2018-09-05 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do diego. Od wyzywania ludzi największym specjalistą jest nikt inny jak Rolf Michałowski. A co do braku argumentów to ten sam Rolf też się wykazał, zadałem 3 razy pytanie o efekty jego "działań" i...? Coś tam wykręcił się swoją stroną www i tyle - oto jego i jemu podobnych argumenty.

2018-09-05 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mam pytanie do Pana Rolfa ?? ?? ?,czy Pan nie wie że jest goraco i im na mózg wali,szkoda czasu dla nich,zwłaszcza teraz przed wyborami,przecież oni tyko chwała się że wały pomkosiili,pasy pomalowali ,ławeczki postawili,ścieżki rowerowe budowali i,czarne marsze urządzali i pod sądem się zbierali a też co miesiąc dietę brali !! !!

2018-09-05 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do ~ P@weł ( .. )Czy coś więcej ci w życiu wychodzi lepiej niż obrażanie ludzi ? Zamiast argumentów , same inwektywy .Lewackie chamstwo . Pozdrawiam Pana Michałowskiego !

2018-09-05 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na ten czas nie mamy człowieka aby wystawić na burmistrza ale przyjdzie czas że my PO będziemy mieli program i wystartujemy za cztery lata !! !!

2018-09-05 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf, nie wycieraj sobie załganej gęby jakimś diego. Zwyczjnie poza wyPISywaniem elaboratów na stronie, którą tylko ty czytasz nie robisz NIC, bo nie potrafisz wymienić nawet 5 efektów swej hmmm... "społecznej działalności". Jesteś jak erotoman gawędziarz i krowa, która dużo ryczy i mało mleka daje. Jesteś jak (...) przyczepione do okrętu krzyczące płyniemy, przypisując sobie fakt aresztowania Kownackiego... Hipokryta, ksenofob i zwykły pieniacz! A publicysta i działacz społeczny jest z ciebie jak z koziej (...) gwizdek.

2018-09-04 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za obecnego burmistrza miast rozkwita ? Że co ? Nic nie zrobiono w kwestii zakorkowania miasta, zero reakcji kiedy remontowano przejazd kolejowy na Strzelin, rozwiązania tam to dramat. Ciągle przepełnione kosze na śmieci, to też kwitnące miasto ? Nie wspomnę o basenie za 26 mln......a już te billbordy Budujemy Basen, po co to ? To też kosztuje, i to nie mało. Dodajmy jeszcze podwyżki za wodę, obrona radcy prawnego jadącego na gazie, Gazeta Powiatowa pisała o tym artykuł. Postawienie ławki, drabinek na Miasteczku, czy zrobienie paru lamp, za to mamy burmistrza chwalić ? Moim zdaniem NIE

2018-09-04 ~ antek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zacznijmy od końca. Z tym "dawaniem po łapach", choć rozumiem , że to przenośnia to bym trochę uważał, bo gdzieś nawet na tym forum czytałem, że są chętni do bicia po czym innym i to może bardziej boleć. Co do Europy to jest niestety rozgrywana już od jakiegoś czasu a Trump działa tylko na jej osłabienie. Słaba Europa jest USA na rękę i jeśli ktoś tego nie widzi to jest kompletnym ślepcem i za grosz nie rozumie polityki międzynarodowej. Silna Europa to silna Polska. Owszem, są pewne kwestie w których powinniśmy być stanowczy ale nie za cenę rozpadu UE. Co do wschodniej flanki NATO to nie róbmy sobie jaj. Co niby jest takim jej wzmocnieniem. Obrona terytorialna Antosia. To zwykłe jaja, i pieniądze wyrzucone w błoto. Dzisiaj liczą się specjaliści, siły specjalne a nie chłoptasie bawiący się w żołnierzyków. Jak ktoś chce nauczyć się bić, strzelać itd. nie potrzebuje dzisiaj zabawy w wojsko. A rozgrywani jesteśmy cały czas, dzisiaj może nawet bardziej niż przed 2015 bo TW nie brakuje nawet na tym forum.

2018-09-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie popieram poglądu tej osoby, która podpisała się „do P Rolfa”, że „silna UE to jedyny gwarant naszego bezpieczeństwa i rozwoju”.

Po pierwsze, UE nie jest dziś silna. Wręcz przeciwnie, jest skłócona i słaba, jak nigdy dotąd, a jej „naczalstwo” jest opanowane przez lewactwo kierowane i finansowane prosto z Moskwy.

Po drugie, żadne gwarancje Europy Zachodniej dla bezpieczeństwa Polski nigdy w historii nie zostały dotrzymane. Wręcz przeciwnie, Europa Zachodnia zawsze nas zdradzała.

Dziś nie jest inaczej. Niemcy mają ponad naszymi głowami konszachty z Rosją. Wielka Brytania dała Europie potężnego kopa, a Francja jest już de facto krajem pod dyktatem muzułmańskim.

Stwierdzenie, „Ruscy rozgrywają nas jak chcą” powinno było zostać użyte w czasie przeszłym, bo tak było faktycznie do roku 2015. Jednak po tym, jak Polacy powierzyli władzę Zjednoczonej Prawicy, sytuacja ta zmieniła się diametralnie. Świadczą o tym otwarte pogróżki Rosji przeciwko Polsce i ciągłe prowokacje militarne. Tak nie postępuje się z krajem, który „daje się rozgrywać” wedle woli.

Nazwanie Trumpa marionetką Putina jest już zupełnym idiotyzmem. Po Reaganie żaden z prezydentów USA nie wziął Ruskich tak krótko za mordę, jak to robi Trump, przy czym Trump musi odrabiać najpierw to, co spieprzył Obama tym swoim „resetem”. To Trump postawił NATO na nogi, wschodnia flanka NATO została bardzo istotnie wzmocniona militarnie, sankcje przeciwko Rosji nie tylko zostały utrzymane, ale znacznie wzmocnione itd. itd.

A co robi UE? Armia Niemiec jest w rozsypce i Niemcy sami to publicznie przyznają. Jeszcze gorzej jest we Francji. USA bardzo poważnie rozważają przeniesienie swoich baz wojskowych, w tym broni nuklearnej, z Niemiec do Polski, bo Niemcy tracą kontrolę nad swoim państwem, co też sami publiczne przyznają.

Również rozwój gospodarczy Polski nie zawdzięczamy UE, bo za rządów POstkomunistów, do roku 2015, żadnego rozwoju gospodarczego Polski nie było. Postkomuniści „wygaszali” polską gospodarkę i likwidowali kolejne ważne gałęzie polskiego przemysłu. Na tej polityce kosztem Polski upasły się gospodarki Niemiec i Francji, czy Holandii. Młodzi wykształceni Polacy musieli zostawiać swoje rodziny i całymi milionami emigrować z kraju za pracą, bo bezrobocie za rządów POstkomunistów w Polsce przekraczało już 20%!

Zatem, gwarancją naszego rozwoju nie jest żadna UE, ani nawet USA, lecz nasz własny rząd, który reprezentuje interesy Polski i Polaków, a nie zachodnich koncernów i POstkomunistycznej mafii i który potrafi i chce mądrze i uczciwie gospodarować na rzecz Polski, zamiast rozkradać Polskę, jak to robił nasz poprzedni rząd.

Reasumując, UE jest nam potrzebna, ale w ramach zawartych traktatów, a nie jako superpaństwo i to jeszcze pod kontrolą Moskwy. Polska podjęła cały szereg działań i inicjatyw zmierzających w kierunku uzdrowienia UE i powrotu jej do założeń traktatowych. Świadczy to o tym, że, wbrew kłamliwej propagandzie totalnej opozycji, rząd Zjednoczonej prawicy nie ma zamiaru występować z UE. Wręcz przeciwnie, rząd ten chce ratować UE przed rozpadem, do którego dojdzie, jeśli ster KE nie zostanie odebrany obłąkanym i skorumpowanym lewakom. Pierwszym etapem jest konsolidacja i uczciwa współpraca państw UE w ramach „Trójmorza”, do której już Niemcy zgłosiły już swój akces.

Sojusz z USA też nie ma być ślepym podporządkowaniem się Polski temu mocarstwu, lecz ma polegać na wzajemnym poszanowaniu i na takiej współpracy militarnej i gospodarczej, która leży w interesie obu stron.

Na koniec uprzejmie proszę o zrezygnowanie ze złośliwych osobistych wycieczek w stosunku do mojej osoby, czy do Antoniego Macierewicza, bo następnym razem dam ostro „po łapach”.

2018-09-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
P@wel. Wytrzyj sobie pianę z twojej postbolszewickiej gęby! „Diego” odpowiedział ci za mnie, więc nie będę go dublował. Pakuj już pomału szczoteczkę do zębów. Jeśli na stronie „stanowice-marcinkoiwice.npage.de” nie znalazłeś całej masy przykładów działalności SMSM na rzecz mieszkańców, bo nie jest to moja działalność, lecz wielu społeczników tego stowarzyszenia, to znaczy, że ta twoja głupia i złośliwa małpa z twojego nicku nie umie czytać! Wracaj na drzewo.

2018-09-04 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
widać jak Pisowskie mendy pozwalają sobie na bardzo wiele Ja również zostałem zwyzywany i zbesztany przez nich .Lata i powiewa mi to co piszą bo tylko stać ich na to. Nie chce używać obelżywych słów bo Tylko stać ich na to Już niebawem czas pisiorow dobiegnie końca i skończy się czas dojnej oszukańczej zmiany i dewastacji Polski

2018-09-04 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
widać jak Pisowskie mendy pozwalają sobie na bardzo wiele Ja również zostałem zwyzywany i zbesztany przez nich .Lata i powiewa mi to co piszą bo tylko stać ich na to. Nie chce używać obelżywych słów bo Tylko stać ich na to Już niebawem czas pisiorow dobiegnie końca i skończy się czas dojnej oszukańczej zmiany i dewastacji Polski

2018-09-04 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Powtarzam ! Wiadomo o co toczy się walka i skąd taka determinacja wszelkiego lewactwa . Wszystkie ofiary tej chorej ideologii wyglądają podobnie ,łączą ich malwersacje i POspolite złodziejstwo . Mają jeden cel , obalić rządy prawych , ponieważ grozi im odsiadka i konfiskata zagrabionych dóbr i majątków . Układ chciałby działać dalej , pozwolimy na to ?
Potomkowie i spadkobiercy PKWN pragną " aby było tak jak było " . Zakupy na zeszyt , chwilówki . Pamiętacie ? Zmiany są nieuchronne i NASTĄPIĄ . Na pohybel lewactwu i układom !

2018-09-04 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf wystarczy 5 przykładów !! !

2018-09-04 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf hipokryto, ksenofobie, katolicki ultrasie nawet nie potrafisz odpowiedzieć na zadane ci pytania . Pytam jeszcze raz, jako społecznik za którego się uważasz co zrobiłeś dla społeczeństwa, ale konkretnie - wymiernie ?! W jaki sposób społeczeństwo zyskało dzięki twojej działalności. Wymień przynajmniej pięć przykładów...

Nie przypisuj sobie sukcesu zamknięcia Kownackiego, bo to nie ty tego dokonałeś i się do tego nie przyczyniłeś i nie bądź jak (...) co przyczepiło się do okrętu i krzyczy płyniemy...

Co do twojej publicystyki to taki z ciebie publicysta jak z koziej (...) gwizdek...

Rolf jesteś zwykłym pieniaczem, twój bełkot na wątpliwej jakości stronie smsm nic nie znaczy, takie farmazony to możesz sobie wypisywać w gazetce parafialnej tuż za stroną o sporcie, a przed humorem...

2018-09-04 ~ do Anny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W markecie kupta sobie z Nowoczesna łopaty, kilofy, szpadle i budujta tą obwodnicę -ha,ha,ha!
:*

2018-09-03 ~ Do P. Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czytając Pański ostatni wpis, moja opinia o Panu jest jednoznaczna. Pan powinien razem z Macierewiczem w jakieś spokojne miejsce, najlepiej takie bez klamek, udać się na zasłużony odpoczynek. Sojusz z USA, a to dobre. Nie wiem kiedy tacy jak Wy zdacie sobie w końcu sprawę, że silna UE to jedyny gwarant naszego bezpieczeństwa i rozwoju. Ruscy rozgrywają nas jak chcą, Trump natomiast to marionetka Putina i taki będziecie mieli sojusz, że jak upadnie UE to znajdziemy się w ciemnej d.. Jakbyście też nie zauważyli to te grube fury, te kombajny z klimą, ten sprzęt który mają bardziej kumaci rolnicy to właśnie ze środków unijnych, drogi, chodniki to też w dużej mierze ze środków unijnych. A to, że trzeba będzie oddać to chyba normalne. Pytanie tylko jak się to wykorzysta. Szkoda zresztą mojego czasu na wymianę poglądów z ludźmi reprezentującymi poglądy rodem ze średniowiecza. Obawiam się tylko, że nie jest to głupota ale celowe działanie. Zatem co, razem z Maciem robicie dla Moskwy?

2018-09-03 ~ Fan braci Grimm ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bajko pisanie to wielka sztuka upiększania czegoś co jest bardzo złe. W bajce to nawet najstraszniejszy smok może okazać się bardzo miły i dobry dla ludzi. Według tej teorii ci co rządzą bajkolandią o nazwie San Escobar to ci dobrzy a ci co z tym się nie zgadzają to ci źli, którymi można straszyć resztę obywateli. Mimo wszystko, jestem przekonany , że mądrzy inteligentni intrnauci nie kupują takich bajek.

2018-09-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No, „Jan” to chyba gruba przesada. Przy takim poziomie myślenia, to co najwyżej „Jasiu”. Nic nie mamy w Unii przerąbane, ani Unia u nas. W Unii źle się dzieje, bo została zdominowana przez lewactwo i wielkie zachodnie koncerny, które doiły Polskę, ale już im się to skończyło. Jeśli ktoś ma przerąbane, to aktualne naczalstwo Komisji Europejskiej.

Na arenie międzynarodowej Polska urosła i to bardzo, a ścisły sojusz z USA daje nam gwarancje bezpieczeństwa.

Chaos w kraju powiadasz? Tak, u totalsów chaos jest ogromny, a największy chaos panuje w twojej głowie

2018-09-03 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja zagłosuje na nowoczesną słyszałem że zajęli się sprawą obwodnicy i sadzili drzewa. Sami młodzi i wykształceni uprzejmi ludzie, przedsiębiorcy i spolecznicy.

2018-09-03 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To PiS pcha się właśnie drzwiami i oknami.To PIS właśnie usiłuje wmówić wszystkim Polakom, że tylko oni potrafią zreformować kraj poprzez nakładane coraz to nowsze podatki daniny i otumaniaja ludzi że dali 500, 300+kosztem wszystkich obywateli.Nie będzie zgody nie damy tym razem się oszukać.potraficie obiecać wszystko i wszystkim tylko aby zagłosować Wygumkowaliscie niektóre wybitne postacie przypisując sobie wszystko Pozostały wam jeszcze samorządy do opanowania ale Nie uda wam się to a to co opanowaliscie wbrew konstytucji zostanie wam odebrane spokojnie damy radę. Oława Nie dla PiSu

2018-09-03 ~ Patriota ( gość forum ) zgłoś naruszenie
TYLKO ,TYLKO ,TYLKO PIS może uratować Oławę od nawałnicy stowarzyszeń i partii , którze nie mają zielonego pojęcia o samorządzie ,a wystawiają kandydatów ,którzy pchają się na radnych jak Świnia do koryta

2018-09-03 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Takim samym argumentem jest wyborcza kiełbasa PIS, obiecywać moze każdy apotem?, tylko oddać głos ani PO, ani PIS głosu nie dostanie ode mnie a juz na pewno ci drudzy czyli PIS!

2018-09-02 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to jesteś w większości ... bo większość na niego nie zagłosuje ... argumentów jest zbyt wiele aby raz na zawsze odsunąć od koryta ...

2018-09-02 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ile z zapowiadanego programu obecny burmistrz zrealizował? Jak tak patrzę i porównuję to mi wychodzi, że prawie nic. Na pewno na niego nie zagłosuję.

2018-09-02 ~ Jan ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie wyobrażam sobie oddania głosu na kogoś innego niż obecny burmistrz. Nasz wspaniały burmistrz dba o rozwój Oławy, z resztą wystarczy wyjść na ulice i zobaczyc jak miasto rozkwita. Po co to zmieniać? Pis już pokazał po kilku latach żądów do czego jest zdolny - mamy tylko przerąbane w unii i na arenie miedzynarodowej, a w kraju chaos. Nigdy nie głosowałem na partie i dalej nie mam zamiaru, tylko bbs. Pozdrawiam.

2018-09-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olo! Przecież ty nie umiesz po polsku, nie wysilaj się, bo ludzi bolą zęby od twoich byków. Nikt ci nie każe czytać niemieckich stron, bo po niemiecku też nie potrafisz. Ty tylko pa ruski. A niejasną przeszłość to masz ty, bo kryjesz się pod anonimowością.

2018-09-02 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
nie czuję potrzeby czytania o swoim kraju na jakichś niemieckich stron prowadzonych przez niemców z niejasna przeszłością

2018-09-02 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„stanowice-marcinkowice.npage.de”. no bomba dla mnie !! !! ile ciekawych informacji ... gratulacje dla twórców -- pozdrawiam trzymam kciuki

2018-09-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widać, że ty P@wle, razem z tą twoją głupią złośliwą małpą w twoim nicku, należysz do tych, przeciwko którym, a nie dla których, walczy SMSM i moja skromna osoba. Wyników jest sporo, wystarczy poczytać stronę internetową „stanowice-marcinkowice.npage.de”.

Najnowszym i chyba najbardziej spektakularnym wynikiem działalności SMSM jest to, że wójt Gminy Oława, Jan K. z Gaci, ma prokuratorskie zarzuty korupcyjne, wyszedł z aresztu śledczego za kaucją (bo biedak jest taki bardzo chory) i nie pełni już obowiązków wójta, bo mu sąd zakazał. Myślisz, że ten skorumpowany burak ma z tego „niezły ubaw”? A może ty masz z tego ubaw, albo ta twoja głupia złośliwa małpa, od której pochodzisz, jak sam twierdzisz? My się nie cieszymy z upadku moralnego naszych włodarzy, a szkody, które tacy zdemoralizowani włodarze poczynili w budżecie i majątku publicznym, też nikogo nie cieszą.

Mamy jednak satysfakcję z tego, że nasza ciężka i wieloletnia praca społeczna nie poszła na marne. Na ciebie też przyjdzie kolej, bo coś zbyt mocno atakujesz SMSM i mnie osobiście, co świadczy jedynie o tym, że twoje sumienie jest jak szambo, jeśli w ogóle masz jakieś sumienie.

2018-09-01 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To jak synowi dasz 100 tys zł na mieszkanie, a syn zamiast dozbierać albo zarobić resztę to tą stówę przebaluje to jest wszystko ok? Moralność kalego.
Z resztą działacze Solidarności Walczącej obecnie otrzymują olbrzymie odszkodowania z tytułu represji w PRL to mogą się dorzucić.

2018-09-01 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf - aktywny społecznik, a co w ramach tej aktywności zrobiłeś dla społeczeństwa, ale konkretnie, co poza wypisywanie listów i protestów do ludzi i instytucji, które mają niezły ubaw z takich pieniaczy jak ty?! Czym się wykazałeś, konkretnie, wymiernie?! Działasz dla dobra mieszkańców, ale jakich mieszkańców, kto to widział, kto to wie? Też jestem członkiem społeczeństwa, mieszkańcem i jakoś nie widzę efektów twojej wątpliwej działalności, poza ksenofobicznym bełkotem w sieci... Przyczepiło się go*ani do okrętu i krzyczy płyniemy...

2018-09-01 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Coś ci ta małpa w twoim nicku, od której, jak sam twierdzisz, pochodzisz, znowu wszystko pomieszała. Podniecają się ci, którzy atakują moje komentarze, a ja ich spokojnie merytorycznie punktuję i nazywam po imieniu, na co z kolei oni plują jadem, bo nie mają rzeczowych argumentów na odpowiedź.

Jestem aktywnym społecznikiem i nie ubiegam się o żadną władzę ani o żadne apanaże, lecz tylko reprezentuję prawa i interesy Mieszkańców. Moje publikacje służą jedynie temu celowi. Jednak, jak się okazuje, walka o prawa i interesy Mieszkańców, psuje prywatne interesy niektórych, powiedzmy delikatnie – mend społecznych, żerujących na społeczeństwie i stąd ataki na to, co publikuję i na mnie osobiście.

Co do tych 700 tysięcy, to zupełnie spokojnie i rzeczowo odpowiadam, że zakup działki i opłacenie kosztownego projektu dla obiektu, na którego budowę nie ma środków, byłoby zwykłą głupotą, co zrozumie nawet przedszkolak. Dlaczego jakiś produkujący się tutaj POstkomunstyczny matoł tego nie rozumie, łatwo sobie wytłumaczyć.

2018-08-31 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dajcie sobie spokój z tym Rolfem. Im więcej komentarzy pod jego bełkotem tym bardziej charczy i pluje jadem. On jest jak ekshibicjonista, im więcej wyrazów obrzydzenia pod jego adresem, tym bardziej się ekscytuje. Nie piszcie, nie komentujcie, nie reagujcie to i on nie będzie się podniecał...

2018-08-30 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To za 700 tys spokojnie można kupić przynajmniej działkę pod budowę takiego ośrodka i sporządzić projekt. Poszły na wczasy w ośrodku męża poseł Zwiercan (też WiS). Dostał pieniądze na budowę a poszły na wczasy. Jeszcze mówi, że premier powinien zaprosić Putina. Przejrzystość i uczciwość jak nie wiem

2018-08-30 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za 700 tysięcy to możesz zbudować sobie co najwyżej dwurodzinny bliźniak z budami dla dwóch psów, a nie potężny obiekt socjalny, jakim jest „Dom seniora”. SW nigdy nie miała takiej ilości środków (na taką inwestycję potrzeba przynajmniej kilkunastu milionów), więc te niewielkie kwoty, którymi SW dysponowała, przeznaczyła na wczasy dla seniorów w Jastrzębiej Górze (200 pobytów tygodniowych po 623 zł za jedną osobę) i na inne programy socjalne dla seniorów SW.

Siejesz nienawistną załganą propagandę przeciwko Kornelowi Morawieckiemu, któremu nie jesteś godzien nawet butów czyścić. Nawet podpisać się po tymi kalumniami nie masz odwagi, bolszewicki pomiocie.

2018-08-30 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kornel Morawiecki dostał na swoje stowarzyszenie od Pawła Kukiza 700 tys. złotych na budowę domu seniora. Skoro to jest takie uczciwe ugrupowanie to bądź tak uprzejmy gdzie ten dom powstał, albo gdzie za te pieniądze została zakupiona działka pod jego budowę?

2018-08-30 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Myślę, że wszelkie dyskusje o konkretnych kandydatach są absolutnie przedwczesne. Trzeba poczekać, aż kandydaci przedstawią swoje programy i przedstawią siebie samych, czyli swoje dotychczasowe dokonania, swoją moralność i odcięcie się od Postkomunistycznej sitwy panującej jeszcze na Ziemi Oławskiej i Jelczańsko-Laskowickiej.

Natomiast można i trzeba już dyskutować o tym, które komitety wyborcze zasługują na zaufanie, a które nie. W ramach tej dyskusji osobiście uważam, że na pełne zaufanie zasługuje PiS, bowiem w skali kraju ta partia pokazała, że jej program jest bardzo dobry i że jest konsekwentnie realizowany, w przeciwieństwie np. do PO, czy PSL, których jedynym punktem programów jest obalenie rządu PiS, bo nie pozwala rozkradać Polski i służyć obcym agenturom. O SLD już nie wspominam, bo jest tak skompromitowana, że nie ma w ogóle o czym rozmawiać.

Trzeba przy tym pamiętać, że jeśli lokalni kandydaci PiS okażą się osobiście godni zaufania, to będą mieli dodatkową przewagę nad innymi, ponieważ przy realizacji ich programów będą mieli pełne poparcie władz krajowych, a to jest niezmiernie ważne.

Trzeba też pamiętać o tym, że z kolei kandydaci z koalicji antyPiS, z Kukizem włącznie, jeśli zdobędą władzę, to będą nadal walczyć z rządem PiS, co fatalnie odbije się na regionie.

Jeśli z kolei ten czy inny kandydat wystawiony prze lokalną strukturę PiS, nie zasługuje na zaufanie mieszkańców, jak np. Brezdeń, czy Kulesza, to zawsze mamy jeszcze alternatywę w postaci WiS Kornela Morawieckiego, choć i tutaj trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się lokalnym kandydatom WiS, bo mogą się po prostu nie nadawać do piastowania urzędu, o który się starają. WiS nie ma pionowych struktur, jak PiS, czy inne partie polityczne, lecz poziome, złożone z niezależnych od siebie kół, więc może się zdarzyć, że ten, czy inny kandydat WiS będzie chybiony.

Generalnie uważam, że, jeśli chcemy odsunąć lokalną sitwę od władzy i spowodować w naszym lokalnym świecie rzeczywiste zmiany na lepsze, to jedyną rozsądną alternatywą jest PiS. To sprawdziło się na szczeblu krajowym i to jak, więc powinno się sprawdzić również na szczeblu regionu. Już władze centralne PiS dopilnują, żeby lokalni włodarze z list PiS-u realizowali swoje programy wyborcze i byli uczciwi, o to jestem spokojny.

Szerzona tu agitacja POstkomucha p.t. „oławiak”, żeby oddać władzę w ręce jakichś rzekomo niezależnych, prowadzi w prostej linii do zabetonowania władzy aktualnej sitwy. Burmistrz, czy wójt, muszą mieć silne poparcie silnej partii politycznej, inaczej staną się bezwolnym narzędziem lokalnej sitwy. Samorządy są wbrew pozorom bardzo mocno uzależnione od władzy centralnej, chociażby finansowo, ale też strukturalnie i bez silnego poparcia władzy centralnej samorząd niewiele będzie mógł zdziałać, a jeśli jakiś lokalny kacyk zacznie wojować z rządem, bo będzie z totalnej opozycji, to pogrąży region w biedzie, korupcji i bezładzie, a także w bezkarności korupcji i rozkradania budżetu, bo, co tu ukrywać, obsada lokalnych prokuratur i sądów w dużej mierze zależy od tego, kto trzęsie samorządami.

2018-08-27 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie bój ja zdziwiony nie będę. Ambitnie pewnie na swój sposób a ty wal śmiało na spotkanie i podziwiaj i wsłuchuj się jak nawijają makaron na uszy do wyborów! Czego to nie będzie . Tak patrząc z drugiej strony, jeszcze raz powtórzę nie potrzeba tytułów doktorskich , fakultetów aby mądrze gospodarować i zarządzać miastem . Nie potrzeba poparcia partii politycznych ! Dość wojny Polsko-polskiej w Oławie

2018-08-27 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ambitnie, nie pójdę na żadne spotkanie, nie poznam kandydatów, nie ważne jakie mają wykształcenie i co sobą prezentują
a potem dziwimy się, że w tym kraju jest jak jest

2018-08-27 ~ Ela ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Mnie nie interesuje kto,jakie ma pokończone fakultety ,i czy popełnia błędy "
To właściwie wszystko wyjaśnia. Tylko dlaczego potem wszyscy zdziwieni?

2018-08-27 ~ do młodego radnego z PO ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie będzie beki !! ! Chodzi ci i wolnych i solidarnych w skrócie WIS , na czele z liderem Kornelem Morwieckim!
Nie ma obawy , na nich tez głosu nie oddam ja ani znajomi o ile pojawią się kandydaci tego ugrupowania.

2018-08-27 ~ młody radny po ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Będzie beka, jak zaraz Oławiak odpali, że będzie WiS popierał, bo w jego odczuciu są "niezależni". :D

2018-08-27 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mnie nie interesuje kto,jakie ma pokończone fakultety ,i czy popełnia błędy
Obecnie np.w PiS wystarczy być ogrodnikiem,lub niedouczonym farmaceutą aby zajmować wysokie stanowisko.Wystarczy być wiernym wiadomo komu.Dlatego napisałem wcześniej dość betonu,poparcia jakiejś partii i opowiadania czego to kto nie zrobi.Jedni już przez 8 ostatnich lat, że zacytuję słowa byłej premier.Teraz ci co przy korycie co porobili.Dlatego szkoda nerwowego życia każdy może popełniać błędy i żeby tylko ortograficzne.Nie dla poprzedniej władzy samorządowej i stanowcze Nie dla PiS,oraz,nowych kandydatów popieranych przez te ugrupowania

2018-08-27 ~ Całun ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tylko PIS i Zjednoczona Prawica może Oławę wyprowadzić z istniejącego bagna samorządowego, gospodarczego i Miasta zaściankowego.

2018-08-27 ~ czesiek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Liroy przecież się skumał z Korwinem - Mikke i razem będą startować w wyborach.
Ja nie wiem czy ktokolwiek będzie się przejmował poparciem fana platformy, który się ukrywa pod pseudonimem.
Ja osobiście pochodzę na spotkania z kandydatami, posłucham co mają do powiedzenia i jaką mają wizję miasta i dopiero wtedy zdecyduję. Bez sensu jest patrzenie na sprawy lokalne przez pryzmat Warszawy, Warszawa moi drodzy jest kilkaset kilometrów stąd.

2018-08-27 ~ Ela ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Liroy niezależny to może jest, ale z wiedzą to u niego tak jak z twoją ortografią:
Wykształcenie: średnie zawodowe
Ukończona szkoła: Technikum Budowlane, Budownictwo Ogólne (1992)

2018-08-26 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiedziałem jak nie jedni,to ostatnio polonistów znowu zabrakło na forum.To już jest standart naszego forum. Ktoś jak nie wie co napisać to wyłapuje błędy,tylko siebie nie widzi.Identycznie jak ta nasza kampania wyborcza przykład Warszawa.Jak już Jaki nie wie co jeszcze obiecać Warszawiakom,to otworzył kawiarnie w stolicy Jaki Cafe,tam będzie mógł pleść kolejne bajki Warszawiakom.U nas co najwyżej taka jest zjednoczona prawicą Ja jednak,zdania nie zmienię i moi znajomi
przykład niezależnego kandydata to Liroy poseł Marzec odłączył się od kukiz15,i jest niezależny.Prosze poprawić błędy,głosuję na Niezależnych

2018-08-26 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiedziałem jak nie jedni,to ostatnio polonistów znowu zabrakło na forum.To już jest standart naszego forum. Ktoś jak nie wie co napisać to wyłapuje błędy,tylko siebie nie widzi.Identycznie jak ta nasza kampania wyborcza przykład Warszawa.Jak już Jaki nie wie co jeszcze obiecać Warszawiakom,to otworzył kawiarnie w stolicy Jaki Cafe,tam będzie mógł pleść kolejne bajki Warszawiakom.U nas co najwyżej taka jest zjednoczona prawicą Ja jednak,zdania nie zmienię i moi znajomi
przykład niezależnego kandydata to Liroy poseł Marzec odłączył się od kukiz15,i jest niezależny.Prosze poprawić błędy,głosuję na Niezależnych

2018-08-26 ~ wummbat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
miejmy nadzieję, że będą bardziej zależni od słownika ortograficznego niż Oławiak :D

2018-08-25 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Udeż w stół a nożyce się odezwą! Wiedziałem że zaraz posypią się gromy !! !! Czyż nie wyraznie powiedziałem głos swój i inni moi znajomi oddadzą tylko na ludzi kandydatów NIEZALEŻNYCH !! !! Nie należących do żadnej partii ani nie wywodzacych się z nich !! !! Co do obiecanek , to nie robią na mnie żadnego wrażenia jedna i druga strona juz tak naobiecywała iż nie dam wiary nikomu z nich !! !! Czy to jest takie trudne , tymczasem nie interesują mnie spotkania kandydatów których popiera PIS, BBS , czy kukiz 15 I spotkania z nimi !! ! Niezależny znaczny niezależny to jest oczywiste !! ! Wszystko w temacie !! ! Mam nadzieje ,ze tacy też się pojawią na bank !! !,jeżeli takich nie będzie to na pewno nie zagłosuje na tych co wspomniałem !! ! Wybiorę lepsze zło , nie piszcie zaraz ,że PO!

2018-08-25 ~ do Oławiaka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Krótko mówiąc będziesz głosować na platformersów , czyli usiądź sobie wygodnie w fotelu a oni znowu będą ci obiecywać ciepłą , zmineralizowaną wodę w kranie. ;)

2018-08-24 ~ Do Olewiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wszystko jest zrozumiałe, Ty zwykły....yyyyy zwykła Platformerka jesteś.

2018-08-24 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobra może się nie rozumiemy,albo zaraz mnie zlinczujecie . Wiem jedno ja i moi znajomi nie zagłosują na pewno w wyborach samorządowych na kandydatów którzy wywodzą się lub mają poparcie z PiS,kukiz15,i BBS, jeżeli są niezależni bezpartyjni,to i owszem jaśniej już nie mogę.Wszystkim partiom i ugrupowaniom życzę powodzenia i mam nadzieję że będą to uczciwe wybory

2018-08-24 ~ do Oławiaka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Marszałek sejmu jest jeden i jest nim Marek Kuchciński z PiS. Natomiast jeśli chodzi Ci o wicemarszałków to jest dwóch z PiS (Ryszard Terlecki i Beata Mazurek), jeden z PO (Małgorzata Kidawa - Błońska), jeden z Nowoczesnej (Barbara Dolniak) i jeden z Kukiz'15 (Stanisław Tyszka), ale nie wiem co chciałeś tym wykazać?

2018-08-24 ~ do Oławiaka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proponuję czytać ze zrozumieniem ; czy Oławska Zjednoczona Prawica to jest to samo co Zjednoczona Prawica w sejmie - przecież to logiczne , że NIE!

2018-08-24 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zgoda a czy PiS nie tworzy z zjednoczona prawicą wspólnie koalicji w sejmie? Jakie osoby oprócz PiS są marszałkami w sejmie i z jakich partii przede wszystkim pochodzą?Zapytam z kim . PiS nie jest partią prawicowa.ok.

2018-08-24 ~ czesiek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jak ty nazywasz pis prawicą to masz mgliste pojęcie o czymkolwiek więcej jak program telewizyjny

2018-08-24 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A prawica zawsze pozostanie prawicą . Czy coś jest w tym nowego , no poczekamy !! ! Moim zdaniem nie za bardzo !! !

2018-08-24 ~ do Oławiaka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
psu na budę twoje poparcie dla kandydatów do rady miejskiej jeśli uzależniasz je od ,,szarpaniny" na szczytach władzy w sejmie.
Ja zagłosuje na kandydatów Oławskiej Zjednoczonej Prawicy bo;
po pierwsze; są apolityczni
po drugie ; dość już zasiedziałych radnych z BBS
po trzecie; PO to wierny koalicjant BBS, podobnie jak PiS

2018-08-23 ~ Do Oławiaka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Weź się podziel towarem,bo jest naprawdę dobry. Nie ogłosili jeszcze list kandydatów ani programu a ty już zdążyłeś udzielić poparcia i je wycofać. No poważny i stabilny człowiek z ciebie.
Ja tam wolę zaczekać na spotkanie, pójdę, zapoznam się z programem zobaczę co to za ludzie i dopiero się wypowiem.
A tak na marginesie Jakubiak się odniósł do tej propozycji? Bo ja nie słyszałem. Nie lubisz PiS więc jak coś Ci powiedział PiS to traktujesz jak prawdę objawioną.

2018-08-23 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jednak po dzisiejszych świeżych informacjach odnośnie tego nowego komitetu Prawicowego KKW PRAWICA OŁAWSKA , wycofuje swoje poparcie . Informacje się potwierdziły . W bardzo wielu wątkach zgadzają się oni z panującym PIS. Mimo iż brak w niej członków bo PIS startuje sam !! Niestety nie obrażając nikogo potwierdzam co prawica to prawica . Oliwy do ognia dolała dzisiaj wypowiedz posła i ministra Jakiego ,ze jak wygra wybory to być może zaproponuje kandydatowi z KUKIZ 15 Jakubiakowi stanowisko wice prezydenta . Czyli PIS +KUKIZ 15 - Moim zdaniem nie ma miejsca na taką koalicję w dalszym ciagu !! ! Cóż nie zmienia to faktu że zyczę nowej prawicy poparcia i szczęścia chodż mam nadzieję że bedzie inaczej! W takim układzie nic się nie zmieni a co prawicowe poglądy , to nie lewa strona niestety !

2018-08-23 ~ udostępniam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli PiS jako partia prawicowa:

- wprowadza socjalizm (redystrybucja+) i
- podwyższa i wprowadza nowe podatki
- nacjonalizuje przedsiębiorstwa
- dotuje korporacje
- zwiększa biurokrację
- rezygnuje z suwerenności (na rzecz USA i Izraela)
- doszczętnie rozbraja Polaków (nowa ustawa ogranicza nawet korzystanie z broni czarno-prochowej)
- utrzymuje zagrażające suwerenności ustawy (1066)
- finansuje badania naukowe o udziale Polaków w Holokauście
- zbroi Polskę poprzez zakup nieistniejących jeszcze systemów od USA i złomu z Australii

to na Boga - czym zajmuje się partia lewicowa?

2018-08-23 ~ rolfik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobrze, ale pokaż mi jakimi światopoglądowymi kwestiami zajmuje się samorząd w Oławie,a w szczególności rada miasta?
Natomiast jak słusznie zauważyłeś przy wyborach do sejmu, jak najbardziej trzeba pytać o światopogląd kandydatów.
Jeśli chodzi o kwestię zadłużania gminy (państwa) i rozkradania to stawiam dolary przeciwko orzechom, że osoby związane z komitetem oławskiej zjednoczonej prawicy są przeciwne zadłużaniu i rozkradaniu, ale na pewno będą organizowane spotkania, polecam pójść samemu zapytać.

2018-08-22 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolfik nie zgadzam się z Tobą z kilku powodów. Bardzo interesuje mnie światopogląd kandydata, bo choćby miał mi tu upragnioną obwodnicę wybudować, a zgadza się na łamanie konstytucji, zadłużanie państwa przez PiS i pochwala rozkradanie tego kraju przez rządzących to mam jego i jego obietnice gdzieś!

Chciałem zauważyć, że większość z tych co siedzą teraz w ławach sejmowych zaczynało właśnie w samorządach i teraz podnoszą rękę na rozkaz swoich przywódców.
Dlatego właśnie nie jest mi obojętny światopogląd kandydata i jego opinia o polityce krajowej. Chciałbym mieć pewność, że w następnych wyborach parlamentarnych nie zasili w sejmie partii, której zasilenia bym nie chciał.


2018-08-22 ~ rolfik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To jest właśnie największa bolączka naszego społeczeństwa, przekładają politykę krajową na samorządy, akurat K15 nie jest partią, spaja różne środowiska i lokalnie mogą się również znaleźć działacze prezentujący odmienne stanowiska od posłów.
Natomiast podkreślić należy, że radny w mieście raczej mało zajmuje się konstytucją, a prędzej tym którą drogę załatać i gdzie plac zabaw postawić. Nie jesteśmy tak bogatą gminą, żeby realizować wzbudzające emocje projekty jak np: refundacja in vitro. Więc raczej nie interesowałbym się nawet światopoglądem kandydatów, a raczej tym jakie mają pomysły na miasto (jeśli jeszcze nie byli radnymi), albo jaka jest ich dotychczasowa aktywność jako radny.
Jak ktoś spał przez 4 lata i budził się tylko jak przelew z dietką przychodził to takim ludziom należy powiedzieć dość.
#trzebazmienićtychludzi

2018-08-22 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I nie popierajcie PISU! , bo jeżeli część z was wywodzi się z kukiza 15 to jak głosujecie i dlaczego zezwalacie aby PIS łamał konstytucję !! ! Jeżeli się zmieni macie mój głos powodzenia dla nowego ugrupowania !! !

2018-08-22 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zgoda ,ze PIS , to nie prawica ale tworzą z prawicą i kukiz 15 co?

2018-08-22 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PiS to nie prawica, mają bardziej lewicowy program niż SLD

2018-08-22 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
patriotą jest chyba prawie każdy Polak, jednak prawa strona to prawica po co nam ludzie z takich środowisk z resztą premier to też prawica a jaki jest pozostawia wiele do życzenia no cóż zobaczymy kto kandyduje z tego komitetu

2018-08-22 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
patriotą jest chyba prawie każdy Polak, jednak prawa strona to prawica po co nam ludzie z takich środowisk z resztą premier to też prawica a jaki jest pozostawia wiele do życzenia no cóż zobaczymy kto kandyduje z tego komitetu

2018-08-22 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a czyli jednak KUKIZ 15 , czyli jednak skupia ich członków , tak myślałem , no cóż a jednak nie pomyliłem się

2018-08-22 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A jak nazwiesz tych co mówili, że wystarczy nie kraść, a potem podnoszą podatki i doją z tego ile się da "bo im się należało"?

2018-08-22 ~ KWW OZP2018 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proszę o niepodszywanie się pod członków i kandydatów komitetu.
Rozwiewając wątpliwości Komitet Wyborczy Wyborców Oławska Zjednoczona Prawica 2018 jest wspólnym komitetem Inicjatywy Oława, Kukiz'15, Kongresu Nowej Prawicy i środowisk patriotycznych.

2018-08-21 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ledwo ruszyli, a już piszą nieprawdę. Nie mają nic wspólnego z żadną partią, Kongres Nowej Prawicy przecież jest partią.

2018-08-21 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Masz na myśli tą "prawicę", która głosuje za podwyższaniem podatków i wprowadzaniu nowych?

2018-08-21 ~ Do kandydata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ok! szacunek skoro twierdzisz że tak jest to daje wiarę.Troche to dziwne bo prawica jest w sejmie i w koalicji z PiS.ale ja daję wiarę nowemu że coś się zmieni na lepsze i skoro nie będziecie wchodzić w układy z żadną partią i stowarzyszeniem politycznym to jest duży plus.Ciekawi mnie tylko fakt kiedy poznamy waszych kandydatów i kto nimi będzie bo Oława to nie Warszawa i dużo ludzi się zna.Zycze powodzenia

2018-08-21 ~ kandydat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oławska Zjednoczona Prawica nie ma nic wspólnego z żadną partią polityczną a już na pewno z PiS!

2018-08-21 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moim zdaniem i tak go ta prawica poprze , co z tego !! !, to taki mały odłam PIS, ale nie do końca się zgadzają z nimi ! Lub mylę się trochę . Chociaż z zjednoczonej prawicy jest Ziobro, i inni poslowie w sejmie!

2018-08-21 ~ marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widziałem dzisiaj, że komitet wyborczy zarejestrowało ugrupowanie Oławska Zjednoczona Prawica podobno to Ci z inicjatywy od Turka do tego Kukiz i KNP czy PIS też idzie razem z nimi?

2018-08-20 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wielokrotnie to mówiłam PiS nie lubi ludzi. Szczególnie tych którzy mają inne zdanie niż Oni. Próbowaliście kiedyś spokojnie, merytorycznie rozmawiać ze zwolennikiem PiSu? Od razu wściekłość w nich wzbiera jeśli tylko wyczują, że popierasz kogoś innego niż oni.

PO mnie zawiodła wiele razy, ale jak patrzę na tą tak zwaną dobrą zmianę to zwyczajnie zaczynam tęsknić za poprzednią władzą, a to znaczy, że jest ŹLE.

Tyle było o skromności, pokorze, umiarze, słuchaniu ludzi, budowaniu wspólnoty, a co z tego zostało? NIC!
PUSTOSŁOWIE!2018-08-20 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kampania się rozpoczęła , na dobre!Ile jest w niej nienawiści zła zwłaszcza po stronie rządzącej!Tak jeszcze w Polsce nie było !! Oni mówią oni rządzą itd. Oni czyli kto jak twierdzą ulica i zagranica , ile jeszcze tych obiecanek będzie przed wyborami ! Polaków podzielić na lepszych i gorszych , kto nie po waszej myśli ten wróg ! Nie można już tego dłużej słuchać ! Do tego stawia się ewangelie, ponad konstytucje?, tak się zachowuje kościół . Fakt ale nie można pałać taką nienawiścią , przypiszcie sobie wszystko, wszystkie zasługi ale nawet negocjacje z wejścia Polski do UNI. Bo oni rządzą w 15 z 16 województw !! ! Tak nie można ale co my możemy ten gorszy sort! Miałem oddać głos na PIS! , ale niestety miarka się przebrała ani PIS , ani PO ani BBS!

2018-08-19 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Haha Juliany z PO, nieźle wymyślone....i Julie z Po ha ha

2018-08-19 ~ Do KToski! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja nie zagłosuje na to babsko !! !! Wstrętna pyskata baba !! !

2018-08-19 ~ ktoś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
na bank nie zagłosuję na PIS, i BBS!

2018-08-18 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Każdy tylko nie zgraja Julianów PO-tluczonych !! !

2018-08-18 ~ Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Każdy tylko nie PiS !! !!

2018-08-18 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mam nadzieje ,ze PIS przegra i to z kretesem !! !

2018-08-18 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Uderz w stół a lewactwo się odezwie i w języku ojców zagada .

2018-08-18 ~ Kosmopolita ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Andzej (...) jak potłuczony.
A co powiesz tym , co nie lubią tych z prawa i lewa?

2018-08-18 ~ prawak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Andriusza, a oprócz tej nie groźnej przypadłości z toboju wsio prawilno? :*

2018-08-18 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
... " Polityka, to roztropne, w swej istocie plany i działania na
korzyść narodu, których owoce pojawią się w przyszłości. "

Abyście mogli zagłuszyć sumienie i usprawiedliwić swoją indolencję wynaleziono dla was hasło; polityka jest beeeee !! !

2018-08-17 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
...
To jest właśnie program wyborczy Oławskiego lewactwa , tych co do tej pory rządzili i rządzą nadal , potomkowie i spadkobiercy PKWN . Pragną " aby było tak jak było " . Manifest stwierdzał, że jedynym legalnym źródłem władzy w Polsce jest Krajowa Rada Narodowa. Utworzono więc nową administrację państwową i samorządową pod zarządem moskiewskim . Tak już zostało . Solidarność okazała się ściemą , dzisiaj to wiemy . Układ musi działać dalej a więc
stali " komentatorzy " na tym forum stosują typowe komentarze dla lewaka, uczepić się słowa i po lewacku rzucić kilkoma sloganami by ośmieszyć. Teraz jest szansa aby to zmienić i wybrać ludzi młodych , spoza układu .
Odrzućmy tych , którzy już byli . To ma być kandydat nie namaszczony przez układ ...

2018-08-17 ~ walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Jeżeli Mariusz Łuczkiewicz zostanie Burmistrzem Oławy to z Oławy trzeba zwijać żagiel i płynąć w siną dal "

Ola , więzienia też są dla ludzi !

2018-08-17 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BBS też bym wykluczył

2018-08-17 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jasne ale ani z Po a tym bardziej z Pis

2018-08-16 ~ wiesek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tylko kandydat młody, nieuwikłany w układy, z dala od partiokracji i wykształcony.

2018-08-15 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Starosta i poseł ? NIE Dziękuje

2018-08-15 ~ TICO ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olawski Pis wystawia zawsze kandydatów na czołowe miejsca w wyborach tylko takich , aby nie osłabili dotychczasowego układu. Vide - gmina Oława, wystawiano 4 czy 5 razy z rzędu często w ostatni dzień rejestracji wiecznego kandydata na wójta - Kuleszę,który w niczym nie zagrażał dotychczasowemu wójtowi Kownackiemu.
W tym roku też Pis zapewne nie chce przejąc ani gminy , ani miasta bo zapewne jeden prominentny polityk będzie w przyszłym rokuponownie aspirował na posła i potrzebne będą głosy i poparcie układu z Oławy.
Ostatnio posłem nie został a może teraz?

2018-08-15 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No tak, może nie pasować do koncepcji betonu oławskiego....bo jak nie patrzeć to większość w konszachtach, łącznie co niektórymi radnymi tzw. opozycji.

2018-08-15 ~ Wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z tego co wiem , to ,, słaby kandydat z PIS " za bardzo macha szabelką.

Mówi się ( przeczytałem w necie) , że samorządy powinny zajmować się chodnikami, wodociągami, kanalizacją, a nie ideologią.


2018-08-15 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żałosne są te komentarze, słaby kandydat z PiS ? Z jednej strony narzekacie, że w Oławie ciągle Ci sami, a jak pojawia się Nowy kandydat to narzekacie i tęsknicie.......za ciągle tym samym układem...Brezdenie, Frischmany, Kaczory, Gwiazdowicze itp. itd. to już zdarta płyta, jeśli dalej chcecie przy niej tańczyć, to gratuluje......no chyba, że te durne komentarze piszą....potencjalni kandydaci ;)

2018-08-15 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli mieszkańcy dalej nie będa chodzić na wybory, to pewnie tak będzie.

2018-08-14 ~ Jasne jak słońce ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Oławie rządzi uklad i dlatego po wyborach musi zostać wszystko po staremu. Czyli nowy - stary burmistrz w koalicji.
Pis przecież nie będzie burzył układu i wystawi dlatego słabego kandydata, aby z kolei w wyborach parlamentarnych inne partie i ugrupowania nie osłabiły kandydata Pis do sejmu.
Czyli w Olawie wybory niepotrzebne, bo znane już są wyniki.

2018-08-14 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale w PO nie ma ludzi z wyższym wykształceniem.

2018-08-14 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciekawe kto z PO wystartuje !! !

2018-08-14 ~ zniesmaczony wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Patrząc na plejadę naszych kandydatów na fotel burmistrza to powiem, że cieniutko to widzę .
Zapewne obecny burmistrz będzie walczył o reelekcje , choć niestety ta miniona kadencja nie napawa optymizmem , zapowiadanego hucznie przez BBS i obecnego burmistrza odkrytego basenu póki co nie ma a koszt tej inwestycji powala z nóg, rewitalizacji rynku póki co nie ma - cieniutko, do tego doliczyć wysokie nagrody dla zastępców i protest mieszkańców w sprawie anten na Zaodrzu- czarno to widzę !.
Kolejny kandydata z PiS - jeśli to prawda że chodzi o kandydata podanego na tym forum ale nie potwierdzonego , to można skomentować króciutko PiS jako partia rządząca nie chce przejąc władzy w mieście.
Kandydat PO jeśli się uwiarygodni to także porażka, jak widać też nie chcą przejąć władzy tylko wolą być w koalicji za parę stołków .
Może Kukiz 15 coś zaproponuje; kandydata młodego , wykształconego, nie umorusanego w żadne układanki polityczne?

2018-08-14 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Premier ogłosił datę wyborów a więc do boju kandydaci.
Zastanawia mnie jedno; jak to jest, co 4 lata większość tych samych osób zasiada w ławach rajców mimo, że w czasie kadencji rady niczym szczególnym się zasłużyli, ba są tacy wielokadencyjni radni którzy ani razu nie zabierali głosu na sesjach a jednak ktoś ich wybiera, może właśnie dlatego, że są ,,GRZECZNI" ;( ?) i nie wypowiadają się krytycznie wobec władzy, z drugiej strony jak się ma coś palnąć głupiego bez sensu to lepiej cicho siedzieć - tu działa maksyma ,,milczenie jest złotem".
Tak poważnie; dwu kadencyjność powinna obowiązywać także w wyborach do rad i dodatkowo ograniczenie wiekowe do 65 lat ! ;)

2018-08-14 ~ do OLI ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hejka! Nie żartuj ,aż tak bardzo ale mnie rozśmieszyłaś dawno się nie ubawiłem?

2018-08-14 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A jak oceniacie innych potencjalnych kandydatów wskazanych poniżej?

2018-08-14 ~ OLA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeżeli Mariusz Łuczkiewicz zostanie Burmistrzem Oławy to z Oławy trzeba zwijać żagiel i płynąć w siną dal !! !

2018-08-14 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak Basiks ty latawcu bez honoru, do darmowego koryta to pierwszy ! Tutaj jazda na PiS a drugim uchem słucha kiedy wejdzie 1000 +. Precz z takimi glonojadami systemu.

2018-08-14 ~ wyborca z dużym C ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciekawe kogo kukizy wystawią, na pewno będzie to jakaś alternatywa dla radnych nieporadnych, którzy zasiedzieli już krzesło w radzie i śpią na sesjach.

2018-08-13 ~ do Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bo jesteś (...) która zabawia się za jałmużnę a o wszystko obwinia PiS. Najwięcej do powiedzenia mają ci którzy przez 2 lata zdążyli odłożyć na auto czy fajne wczasy. W jaki sposób przyłożyłeś się do tego programu ? Patologia zrobiła dziecko zgodnie z założeniem programu, a ty bierzesz na już odchowane. Śmiech na sali. Tacy jak ty powinni dostawać od HGW procent ze sprzedanych mieszkań w centrum Warszawy.

2018-08-13 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlaczego mamy zrzec się dodatków, które i tak idą z naszych podatków, bo przecież nie od głównych beneficjentów czyli patologii.

2018-08-13 ~ PO to my ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Słuchajcie a co by było jakbyśmy my PO - wcy jak nas nazywają zrzekli się 500 plus i 300 plus ? Trochę głupio " bić " rękę która nas karmi. Kurde niby wszyscy jesteśmy sztywniuccy a nie ukrywajmy biegamy z wnioskami. Działamy ?

2018-08-13 ~ giesiu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z PO pewnie Magda Ziółkowska, a z BBSu pewnie obecny burmistrz. Ciekawe kogo wystawi Kukiz, czyżby Marcin Turek? Myślę, że nikogo więcej sensownego nie ma co się spodziewać.

2018-08-13 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z PIS, może kandydować , kto chce co mnie to obchodzi . Ten mało znany , już raz startował i co? PIS NIE DLA OŁAWY !! !!

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin