Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-08-10 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
4 0

Kiełbasa wyborcza rozpakowana czyli bitwa o stołki


Mieszkam już w Oławie od bardzo dawna i powiem krótko. Pomimo iż oficjalnie jeszcze nie wystartowała kampania wyborcza, to u nas na prowincji już rozpakowano opakowanie zbiorcze z kiełbasą wyborczą dawno. Ostatnio zaczęli bardzo ale to bardzo uaktywniać się na różnych portalach nasi Oławscy radni. Fakt, niektórzy z nich przez całą kadencję widać, że pracują i wielka CHWAŁA I PODZIĘKOWANIA IM SIĘ NALEŻĄ. Niestety to zaledwie kilka osób. Pozostali jakby obudzili się ze snu zimowego o letargu. Dlaczego?, -zbliżają się wybory.
Jak to pięknie zmienia się nasza OŁAWA. Czegóż to nie mamy, a czegóż to nie będziemy mieć! Nowe ścieżki rowerowe, projekty, remonty dróg, rewitalizacja rynku, budowa basenu, nowe place zabaw itd , itp. Wymieniać można by tu bez liku w różnych dziedzinach. Fakt trochę się zmieniło ale nie za wiele przez 4 letnią kadencje. Wszystko zawdzięczamy tylko im i nikomu więcej. Króluje nad tym namaszczony czy też nie Pan Burmistrz z bloku BBS.
Wystarczy tylko na nich, jeszcze raz zagłosować na jesieni, a nasze miasto zmieni się nie do poznania, w krainę mlekiem i miodem płynącą. Tylko ,że ile lat to już słyszymy a efektów nie widać , albo są ale bardzo mizerne. Fakt pozyskano trochę środków z uni i to dobrze bo jak by nasza Oława wyglądała .Wygląda uważam nie tylko moim zdaniem ale wielu mieszkańców gorzej niż, żle! Otóż nie wystarczy ładnie prezentować się na portalach z rodziną itd, odbierać laury i nagrody .Poniżej przedstawie kilka jakby najwiekszych moim zdaniem i nie tylko bolączek OŁAWIAN, bez rezultatów nadal mimo obiecanek z poprzednich wyborów!
1)ZASADNICZA RZECZ CORAZ BARDZIEJ ZAKORKOWANE NASZE MIASTO, I ZAPRZEPASZCZONA OBWODNICA! Nic sie nie robi w tym celu aby mieszkańcom i nie tylko żyło i funkcjonowało się lepiej! Z roku na rok stajemy się bardziej zakorkowaną prowincją Wrocławia i alternatywą DROGIEJ I CIĄGLE ZAKORKOWANEJ AUTOSTRADY. Do tego teraz w upałach funduje się dodatkowe korki remont głównych ulic. Mało tego funduje się kolejną obiecankę w postaci RONDA, które nie wiadomo kiedy i czy w ogóle powstanie za 100lat! Masakra!
2)Drugą bardzo ważną rzeczą jest klepana na umór od kilkunastu lat rewitalizacja naszej starówki czyli RYNKU!
Wystarczy spojrzeć, co zrobiły władze, rządzący BBS czy PIS w mniejszości w naszym mieście!
Nic praktycznie się nie zmieniło. Nasz rynek pozostaje nadal pustynią i rajem dla BANKÓW, LOMBARDÓW, czy sklepów po 5ZŁ Powstają jak grzyby po deszczu, jedne padają inne powstają w ich miejsce! Przecież ile się pisało wzorem innych miast. Mimo iz są to własności prywatne władze innych miast mogły wydać decyzję jakie to podmioty nie mogą powstawać w ryku i okolicach! U nas tego zaniechano. W takim tępie to cała rewitalizacja potrwa lata i to bardzo długie, a makieta z ratusza pewnie juz nie istnieje! Jak wyglada nasz rynek !! !!
3)Nadal brak miejsc postojowych do parkowania w mieście i pomimo wybudowania dwóch parkingów, podczas imprez masowych i nie tylko z cudem graniczy znalezienie miejsca do parkowania!
3)Teraz dopiero obiecuje się wybudowanie i otwarcie basenu odkrytego w przyszłym roku, kolejny termin zostanie dotrzymany, czy inwestor nie upadnie itd, jak miało to miejsce z naszymi termami.
4) Bardzo ale to bardzo kulawo funkconujący PKS i pseudo komunikacja miejska, który jest w rekach powiatu. Praktycznie nigdzie z Oławy nie mozna dojechać do wiekszego miasta, anie kazdy ma samochód
Kiedyś to funkcjonowało a teraz kulejący transport podmiejski i pks pozostawia wiele do życzenia!
5) W reszcie nagminny jest fakt iż nasze miasto Oława jest miastem coraz bardziej BRUDNYM ZANIEDBANYM I ŚMIERDZĄCYM! Kto za to ponosi winę ? Zarządcy posesji, władze miejskie itd Nasze miasto jest bardzo brudne i władze z tym nic nie robią .
Można by było jeszcze wymieniać i wymieniać .Jak reaktywacja PIASKÓW itp, itd. Tylko po co ach zapomniałem podać zagłosujmy tera jeszcze raz na BBS, lub może wiecej może na DOJNĄ ZMIANĘ Z PIS? a bedzie cudownie!
NIE, NIE, I JESZCE RAZ NIE !! !! Dość obiecanek bez pokrycia i dojenia z naszych podatków. Mieszkańcy proszę jezeli się zgadzacie napiszcie co sądzicie i co was boli! i co się nie zmieniło od lat, chociaż obiecali juz dawno. Moim zdaniem czas na nowe rozdanie w naszym powiecie ale na pewno nie zapewni go ani PIS, BBS, PO czy KUKIZ, to jedna mafia , która raz na cztery lata budzi się z letargu , snu zimowego i troszczy się o swoje tyłki i nic wiecej! Oławo!, czas na zmiany !! !
ilość ostatnich komentarzy: 15.
2018-08-14 ~ Łoł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie strasz nie strasz. Jakby za takie słowa miano kogoś karać to dziennie musianoby karać kilkadziesiąt tysięcy osób.

2018-08-14 ~ Antoni ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gość, który nazwał PiS „dojną zmianą, oszustami, komunistami i złodziejami”, będzie miał za te oszczerstwa sprawę karną. Zobacz na stronie stanowice-marcinkowice.noage.de pod zakładką Aktualności.

2018-08-12 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znów , jeden wielki patriota POLAK przez duże P , zabiera głos zwolennik PIS!

2018-08-11 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ten post śmierdzi mi też kampanią, tylko czekać jak pojawi się jeszcze coś w wyborach, a twórca posta kto wie może znajdzie się tam na listach. Liczą się nazwiska, a do wymiany są w zasadzie wszyscy obecni radni.

2018-08-10 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co ten Rolf bredzi PiS to dojna zmiana, oszuści komuniści i złodzieje i oni nigdy nie mogą wygrać w Oławie,ba nigdy w Polsce

2018-08-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kilkoro z Was robi jeden błąd, a mianowicie utożsamia PiS w ogóle z tym, co w Oławie mieni się PiS-em, bowiem poza kilkoma osobami, jak np. Skrzydłowski, Pakosz czy Stachnio w Jelczu-Laskowicach, prawie cała reszta, szczególnie w Oławie, z Brezdeniem, jako szefem oławskiej struktury PiS na czele, to nie jest żaden PiS, lecz przedłużenie PO, BBS itp.

Poczytajcie sobie stronę internetową Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców, np. pod tematem „Panie Brezdeń won z PiS”, gdzie podane są fakty i dokumenty.

Oława i Jelcz-Laskowice mają rzeczywiście duży problem z nadchodzącymi wyborami, bo ludzie chcą zmian, chcą poprawy bytu, chcą odsunięcia od władzy postkomunistycznej sitwy, ale będzie to bardzo trudne, bo ta sitwa zapuściła swoje korzenie bardzo głęboko i bardzo szeroko.

Generalnie, w skali kraju, PiS jest jedyną partią polityczną, która od czasu tzw. transformacji (komunistów w postkomunistów), konsekwentnie realizuje wszystkie swoje zobowiązania wyborcze i cały swój bardzo ambitny program, rozwijając gospodarkę zwijaną przez poprzedników, likwidując ubóstwo, likwidując bezrobocie, podnosząc płace, obniżając podatki, budując tańsze mieszkania, likwidując gigantyczne mafie rozkradające Polskę na niewyobrażalną skalę, reformując sądownictwo, prokuraturę itd. itd.

Pewnym jest też, że jeśli chcemy zmian, to musimy wybrać do lokalnej władzy ludzi mających solidne oparcie we władzach kraju, czyli w PiS. Muszą to jednak być ludzie uczciwi, a nie jakieś Brezdenie i jego najbliższa świta. Jest to zatem nie lada orzech do zgryzienia, a sitwa będzie zażarcie bronić swoich apanaży i przywilejów, nie przebierając w środkach. Co zatem robić?

Chyba jedynym wyjściem jest masowy udział we wszystkich spotkaniach przedwyborczych i takie maglowanie wszystkich kandydatów, żeby im się w d.pach gotowała. Przede wszystkim muszą się wykazać, co dokładnie do tej pory zrobili i dlaczego nie zrobili tego, co powinni byli zrobić. Dalej, muszą ludziom pokazać, w jaki sposób i jakimi środkami chcą realizować swoje obietnice, np. jak chcą wreszcie wymusić budowę obwodnicy Oławy, czy jak chcą zablokować trucie Mieszkańców Jelcza-Laskowic, czy Stanowic, przez przemysł łamiący bezkarnie prawo. Muszą też powiedzieć, a najlepiej przyrzec wyborcom na piśmie, co zrobią, jak niedotrzymaną tej, czy innej obietnicy, np. że ustąpią z urzędu.

Potem trzeba MASOWO pójść do urn wyborczych, żeby przegłosować całe wielkie rodziny i tabuny znajomków tych, którzy siedzą dziś w samorządowych urzędach i w różnych samorządowych spółkach i nie chcą żadnych zmian, a także tych, których np. sitwa Kownackiego przekupi wódką i wygodnym dowiezieniem do lokali wyborczych i odwiezieniem do domów.

Ma ktoś lepsze pomysły? To dawać. Jedno jest pewne. Tak dalej być nie może. Sitwa musi zostać wreszcie oderwana od władzy.

2018-08-10 ~ angelika ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Raczej nie jestem zagorzałą fanką, tylko po prostu interesuję się tym i owym. Ja myślę, że wręcz przeciwnie wszyscy chcemy aby skończył się ten marazm BBS-PO w mieście i PiSu w powiecie.

2018-08-10 ~ do angeliki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widzę , że nie dojdziemy do porozumienia , więc skończmy tą gorącą polemikę. Widzę ,że jesteś zagorzałą ich zwolenniczką i niech tak zostanie ,masz do tego święte prawo jak każdy Polak. Mnie martwi co innego i widzę ze nie dogadamy sie na forum!, nie miejsce na to. Cóż wobec powyższego niech wygra lepszy byle nie BBS czy PIS!

2018-08-10 ~ angelika ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale jaki sojusz? Co Kukiz przyklepał?
Jak wynika ze sprawozdania przygotowanego przez biuro analiz sejmowych to raczej PSL i PO klepią w głosowaniach tak jak PiS, a nie Kukiz.
Co rzekomej "koalicji" z tym czy z tamtym ugrupowaniem wypowiadał się sam Paweł Kukiz jak i posłowie ruchu K15 i klepanie w dalszym ciągu, że Kukiz jest koalicjantem tego czy tamtego jest już najzwyczajniej w świecie nudne.
To trochę jak to klepanie, że Kukiz'15 się rozpadnie, co chwilę o tym media klepały, a w między czasie zawinął im się "lider opozycji" Ryszard i rozpadła jego partia z milionowymi długami, która nawet we Wrocławiu nie potrafiła wystawić samodzielnie kandydata na prezydenta.

2018-08-10 ~ do angeliki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ależ masz rację ! Tylko ile lat to już trwa ten sojusz , i co spaprał PIS , zdewastował pół POLSKI, i nie tylko otumanił starszych ludzi , dodał kilka obiecanek itd, a zespół z KUKIZEM przyklepał . Od jakiegoś czasu własnie ludzie z KUKIZ przejrzeli na oczy i zobaczyli co się dzieje w Polsce! Nikt , nie mówi tu o radnych miejskich , ale w życiu nie oddam głosu na BBS, czy PIS !! ! , i basta!Co do naszego miasta to fakt zakorkowany śmietnik !! !

2018-08-10 ~ frodo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
słusznie niegłosujemy na wiecznych radnych z PiS, PO, SLD i BBS

2018-08-10 ~ angelika ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak obejrzysz wiadomości na innym programie TV, albo posłuchasz jedynej słusznej rozgłośni wśród ludzi moheru, to tam akurat Kukiz będzie poplecznikiem PO i N, więc ja raczej bym tak tego nie nazywała, że włażą w zad temu czy tamtemu. Ja nie uważam, żeby Bartek czy Łukasz sprzedali się za te 1000 złotych diety, a znając ich nie sądzę też żeby pozwolili sobie na kandydowanie wspólnie z takimi osobami, które zrobią wszystko za te 1000 złotych diety, albo będą przynosić ujmę miastu, jak pewien pan, który leżał pijany w środku dnia i zaczepiał ludzi o pieniądze na alkohol.

2018-08-10 ~ do angeliki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Masz rację z ty KUKIZEM , tylko po co lezą w tyłek w ten zafajdany PIS, a teraz co niektórzy od nich plują sobie w brodę z wieloma ustawami! Mają nauczkę ale racja OŁAWA dla młodych i wykształconych ludzi byleby nie przefarbowali się znowu z powodu diet i innych profitów jak np. poseł CZARNECKI i inni , ile partii , i która na górze ma władze to on tam się znajduje !! !!

2018-08-10 ~ Tadeusz Jakiśtam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mnie najbardziej śmieszy jak Magda Ziółkowska wrzuca na fejsbuka zdjęcia pełnych koszy, zamiast sama coś zrobić jako Przewodnicząca Rady Miejskiej. Nigdy więcej takich ludzi w samorządzie. Takich, którzy zamiast coś zrobić, to się żalą na fejsbuku, wzięli stołki i siedzą cicho aby ich nie stracić, radnych bezradnych, którzy śpią na sesjach i głosują tak jak im każą. Ja na pewno nie zagłosuję na osobę, która śpi na sesjach, podnosi grzecznie łapki za podwyżkami, a jak przychodzi co do czego to próbują zrobić z ludzi idiotów, że to ktoś inny takie ceny ustalił (tak jak z cenami wody).

2018-08-10 ~ angelika ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co ty chcesz od Kukiza? Ja bym właśnie na nich postawiła w nadchodzących wyborach. Młodzi ambitni ludzie, nieuwikłani w żadne układy. A co do pozostałej części tekstu jak najbardziej się zgadzam, aczkolwiek co do makiety to jest akurat przykład gospodarności Tomasza. Użył ją w poprzednich wyborach, użyje w tych i pewnie w następnych wyborach. Aczkolwiek nie wiem czy tak mu sprawnie pójdzie tym razem, bo plotki głoszą, że nie lubią go w urzędzie, a i poparcia starych towarzyszy z BBS próżno szukać.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin