Pod naszym patronatem: V Międzynarodowy Festiwal Organowy | Karawana Teatralna 2018 | II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | III Oławski Bieg Kolorów | Dożynki gminy Jelcz-Laskowice
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-08-08 ~ oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
2 0

Mieszkańcy protestują przeciwko antenom telefonii komórkowej


7 sierpnia br. w Ratuszu odbyło się spotkanie mieszkańców Zaodrza w władzami miasta w sprawie planowanej inwestycji budowy 15 anten telefonii komórkowej- co o tym myślicie?
ilość ostatnich komentarzy: 19.
2018-08-18 ~ Janek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlaczego nikt nie pisze , że główna wiązka z anten nadawczych planowanej inwestycji jest skierowana prosto na osiedle Chrobrego, na nowe bloki i wieżowce ?? ?? ?? ?? ??
Ile tam mieszka ludzi ?? ?? ?? ?? ?? ?
Czy dla nich ponad 73 000 W jest szkodliwe ?? ?? ?

2018-08-18 ~ Olka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Popatrzcie na filmik, jak zdychają krowy pod masztem na Bawarii. Film dostępny na "STOP masztom telefonii komórkowej w Oławie"

2018-08-12 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Właśnie widać waszą wiedze na temat takiego masztu, pełno masztów jest w Oławie pojednczych małych antenek, są szkodliwe, nikt tego nie kontroluje, jak oddziaływują na ludzi. Ale za odrą ma powstać maszt z 16 potężnymi antenami, a nie to co w mieście jest rozmieszczone. Dlaczego stawiają przy budynkach mieszkalnych.
W 2016 r. Najwyższa Izba Kontroli wydała opinię, że „nadajniki telefonii komórkowej mogą być groźne dla człowieka”. Podano, że stacje telefonii komórkowej stawiane są często bez przeprowadzenia wcześniejszych badań i analiz ich oddziaływania na ludzi.
Publikacja Parlamentu Europejskiego (nr druku 297.574) informuje – Szczególny niepokój i oburzenie wywołuje bezustanne napromieniowanie ludności przez stacje telefonii komórkowej, zwłaszcza te zainstalowane w pobliżu domów mieszkalnych, szkół i szpitali. Środowisko życia ludności jest permanentnie skażone. Jest to stan nie do zaakceptowania, budzący poważne zastrzeżenia natury etycznej i jest sprzeczny z Prawami Człowieka. Ludzie ci nie mają dostępu do rzetelnej informacji i nie mają możliwości obrony. Są oni bezwolnym obiektem masowego eksperymentu.

Czyli tutaj głupoty piszą i nie jest to szkodliwe,

2018-08-12 ~ edi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W samym centrum miasta jest pełno masztów z każdej strony i czy coś się dzieje? , epidemia itd. Ludzie zaodrza powinni mieszkać w buszu! Sranie w banie a nie udowodnione jakieś tam farmazony. Niech ten cały Rolf przestanie siebie tytułować doktorem ,i pilnuje swojej strony Stanowicko- Marcinkowickiej .Po za tym trzeba być Polakiem!

2018-08-12 ~ Antena ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Masztów w Oławie jest dużo i to w centrum , proponuję mieszkańcom Zaodrza rezygnację z telefonów komórkowych....
Bez urazy.............. :D

2018-08-11 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakie , to są fakty, człowieku niczym nie udowodnione !Naukowcy podobni już Amerykańscy naukowcy badają od lat z naszych pieniedzy podatników NIBY TO ZAMACH w SMOLEŃSKU!Nic z tego nie wynika , to są fakty jak piszesz niczym ale to niczym nie udowodnione !! !! Maszt i tak będzie !! !!

2018-08-11 ~ do do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Masz jakąś obsesje Rolfa ? To są podane wiarygodne badania, a Ciebie już nienawiść zaślepiła ? czy po prostu chcesz zaistnieć wypisując durnoty, mądrzejszy od naukowców to wybacz nie jesteś, a z faktami się nie dyskutuje.

2018-08-11 ~ Tytyryty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czekam z niecierpliwością na postawienie masztu, może w końcu zniknie problem ze słabym zasięgiem na Chrobrego.

2018-08-10 ~ Do „Sobieski” ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wszystko TAK, ale z umiarem, zgodnie z normami i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, którego Tobie z pewnością brakuje. Maszt może stać 2 km za miastem, ale wtedy budowa będzie droższa i inwestor nie zarobi miliona, ale najwyżej siedemset tysięcy. I tylko o to chodzi. O kasę, kosztem zdrowia innych. Jak inwestor zarobi dużo, to i na łapówki dla polityków się znajdzie, którzy pozwolą postawić maszt w środku osiedla. Kumasz?

2018-08-10 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To chyba tym naukowcem i to włoskim , jesteś ty człowieku! Rozumu trochę człowieku! Opamiętaj się. Jak pamiętam to ostatnio nic ci nie pasuje! Powoduje chorobę raka , tego nowego co chodzi do przodu. Gdzie ty człowieku zyjesz w erze kamienia łupanego sorry dłubanego! Przestań w każdej dziedzinie robić wodę z mózgu!

2018-08-10 ~ do sobieskiego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mieszkając tuż przy tych antenach istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie żyło się co najmniej 10 lat mniej.

2018-08-10 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Telefonia komórkowa (nadajniki) - nie
Spalarnie śmieci - nie
Diesle - nie
Ruch samochodowy- nie
węgiel w piecach - nie
cukier w coli - nie
sól nie
mięso - nie
i cała reszta nie, nie....
no to wracamy do jaskini, jemy żdźbła, woda z lodowców, a średnia wieku życia jak ustalili naukowcy w przypadku ludzi pierwotnych ....to 27- 30 lat !! !! To , co cofamy się? :-/

2018-08-10 ~ Roman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W sprawie wiatraków rząd PiS zaprowadził porządek, zabraniając ustawowo stawiania wiatraków bliżej niż 2 km od zabudowań. W powiecie oławskim trudno będzie o takie miejsce.

2018-08-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Udowodniono, że promieniowanie masztów telefonii komórkowej powoduje raka.

Opublikowany w tym tygodniu raport naukowców z Włoch przedstawia wyniki przeprowadzonych na wielką skalę badań nad szczurami laboratoryjnymi, wystawionymi na promieniowanie masztów telefonii komórkowej. Mówiąc w skrócie: infrastruktura telefonii komórkowej sprzyja chorobom nowotworowym.

Ramazzini Institute jest jedną z najbardziej znanych naukowych kooperatyw, która od dwudziestu lat zajmuje się badaniem przyczyn chorób nowotworowych, diagnostyką i poszukiwaniem skutecznych terapii. To właśnie badacze tego instytutu przedstawili w branżowym periodyku Enviromental Research wyniki badań na szczurach wystawionych na promieniowanie elektromagnetyczne charakterystyczne dla telefonii komórkowej.

W prowadzonych od 2005 roku badaniach wykorzystano 2448 szczurów ze szczepu Sprague-Dawley, które od okresu płodowego do naturalnej śmierci były wystawione na typowe, środowiskowe promieniowane masztów telefonii komórkowej przez 19 godzin na dobę – w paśmie 1800 MHz, w polach o natężeniu 5, 25 i 50 V/m. Naukowcy podkreślają, że wszystkie te dawki promieniowania, włącznie z 50 V/m, są sporo poniżej amerykańskich norm FCC, co oznacza, że ludzie mogą być na nie legalnie wystawieni.

Po 13 latach obserwacji można powiedzieć co następuje:
• Wśród samców szczurów wystawionych na najwyższy poziom promieniowania (50 V/m) zaobserwowano statystycznie znaczący wzrost zachorowalności na rzadki nowotwór Schwannoma (nerwiak osłonkowy), zlokalizowany najczęściej w sercu.
• Wśród samców i samic wystawionych na najwyższy poziom promieniowania zauważono wzrost częstotliwości występowania rozrostu (hiperplazji) komórek Schwanna (komórek glejowych układu nerwowego), choć nie było to statystycznie znaczące.
• Wśród samic wystawionych na najwyższy poziom promieniowania zauważono wzrost częstotliwości występowania złośliwych glejaków, choć też nie było to statystycznie znaczące.

Obserwacje naukowców z włoskiego instytutu potwierdzają nieco wcześniej przeprowadzone badania Amerykanów, w ramach Narodowego Programu Toksykologii (NTP). Tam też zauważono występowanie nerwiaka osłonkowego u samców szczurów narażonych na wysoki poziom promieniowania.

Profesor toksykologii Jose Domingo, redaktor naczelny Enviromental Research, podkreślił wagę opublikowanych badań. Stwierdził, że to liczący się wkład w literaturę, który uzasadnia obawy przed promieniowaniem elektromagnetycznym stacji bazowych i masztów telefonii komórkowych.

Jego opinię potwierdza wielu innych ekspertów: dr Lennart Hardell, epidemiolog i onkolog ze szpitala uniwersyteckiego w Oerebro w Szwecji mówi otwarcie: wyniki badań w ramach NTP, w połączeniu z badaniami Instytutu Ramazzini dostarczają mocnych dowodów na rzecz uznania promieniowania elektromagnetycznego jako czynnika rakotwórczego. Z kolei profesor Anthony B. Miller, wieloletni doradca Światowej Organizacji Zdrowia, stwierdził, że dowody wskazujące na to, że komunikacja bezprzewodowa jest rakotwórcza są coraz mocniejsze i nie mogą być dłużej ignorowane. Samo przebywanie w pobliżu masztów telefonii komórkowej stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Sytuacja jest zdaniem naukowców szczególnie niepokojąca w świetle planów budowania sieci 5G, w których niewielkie stacje bazowe mają być rozmieszczone co 300 metrów na każdej ulicy, w każdym mieście. Za ich sprawą mieszkańcy będą stale wystawieni na promieniowanie, grożące im nowotworami i innymi chorobami, takimi jak nadwrażliwość na pola elektromagnetyczne.

Źródło: dobre programy.pl, wykol.pl

2018-08-10 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na takie maszty nikt już nie zwraca uwagi, są wszędzie na kościołach, wieżach, samonośnych masztach, wieżowcach i gdzie się tylko da.
To nie jest 15 masztów tylko jeden z kilkoma antenami na różne zakresy, obecnie każdy chce mieć LTE.
Sieci komórkowe będą się rozwijać i nie ma od tego odwołania.
Jak nie ma zasięgu dopiero wtedy zaczyna się narzekanie.

2018-08-10 ~ Kalkulator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pytanie :
Jaka jest wartość działek przyległych do miejsca tej inwestycji, a jaka będzie po jej wybudowaniu?

2018-08-10 ~ ktoś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Powiem krótko ,protestować każdy może mamy wolny kraj! Nie ma żadnych udokumentowanych dowód na to iż jest to szkodliwe dla zdrowia. Sprawa i tak jest już przesądzona masz wcześniej czy pózniej i tak powstanie! Tak się składa iż mieszkam nie daleko inwestycji i wychowałem dwójkę dzieci i mam wnuki i co ciekawostka wszyscy zdrowi a masztów z telefonią w Oławie musi być coraz więcej! Nie róbmy jaj bo nikomu to nie przeszkadza Zwykła propaganda przedwyborcza! Mało tego był wielki huk o wiatraki w gminie , teraz prawdopodobnie inwestor jeszcze w tym roku wejdzie i to z potrójną siła! My to zawsze lubimy narzekać i wszystko nam szkodzi !! !!

2018-08-10 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sprawa jest prosta. Jeśli macie dowody na szkodliwe działanie masztu to pozwijcie jego producenta lub właściciela, że tracicie zdrowie przez jego maszt. Przedstawcie swoje racje w sądzie i tyle.

Ps. takich anten w Oławie jest pewnie całe mnóstwo. Jesteście w stanie wykazać związek ich działania z jakimiś chorobami, czy anomaliami zdrowotnymi?

2018-08-10 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ile osób przyszło na to spotkanie?
Ile masztów już jest w mieście i nikomu nie przeszkadzają?
Czy macie komórki? Dlaczego ich nie wyrzucicie, bo są szkodliwe?
Czy macie dobry zasięg u siebie?
Dlaczego rozlepiacie nielegalne plakaty po mieście, gdzie jest Straż Miejska?
Oczekuję na odpowiedzi.wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin