Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-07-18 ~ czarny51 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?

asurd drogowy w Oławie


pojazdy jadące ul. 3-go Maja od strony PKS i skręcające w ul. B.Chrobrego przy nie działających światłach mają dylemat bo nie wiedzą że są na drodze z pierszeństwem ,policja co dziennie jeżdzi tam kilka razy służby drogowe też no i trawka na oczach BRAK JAKIEGO KOLWIEK OZNACZENIA SŁUŻBY ZA CO MY PODATNICY WAM PŁACIMY OZNAKOWANIA BRAK OD ZAWSZE !! !! !! !! !! !! !nie wspomnę już o łuku ulicy prawoskręt z Chrobrego do pks tam dopiero co były prace i widać jak ciężarówki nie wyrabiają naczepy po trawniku rozwalone opony i nie zrobiono NIC ludzie czy oprócz debili są jeszcze MYŚLĄCY bez względu na opcje polityczne.A na ul.polnej znak drogowy WIDMO co roku o tej porze zarośnięty chmielem straszy zamiast informować no cóż mundurowi i ci czarni też widzą i NIC straszydło w oławie po cudach chyba też potrzebne Pozdrawiam wszystkie służby.
ilość ostatnich komentarzy: 7.
2018-08-02 ~ Kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Absur , absurdem ...... , ale zmiana organizacji ruchu jest dla ludzi myślących , a nie dla debili w Audi wymuszających na tym skrzyżowaniu pierwszeństwo.
Trąbię gnojowi , że się zapędził ale gość tak się śpieszył ..... , że nawet znaku ustąp pierwszeństwa nie widział.
Szkoda mi się zrobiło mego auta , przyhamowałem - dzieki temu Audi dalej może jeździć i głupa na drogach odwalać.


2018-07-22 ~ do lichu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ad1. No chyba nie bardzo w jedną lub druga stronę, jeżeli już można przesunąć przejście tylko w stronę miasta.

2018-07-22 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chwilę wcześniej jest trzeci pas, a na nim wyznaczone miejsca do skrętu do posesji. Przed rondem, jadąc od strony Iwaszkiewicza jeden pas rozdziela się na dwa (w prawo do miasta i prosto/w lewo) i jakoś nie ma problemu, by tam istniało przejście dla pieszych przez dwa pasy. Więc przy skręcie do biedronki od strony miasta wystarczy usunąć wysepkę i przemalować pas środkowy. A przejście może sobie spokojnie zostać. Choć jego przeniesienie w inne miejsce też byłoby słuszne. Za to można było zrobić prawoskręt dla jadących od strony ronda i skręcających tam w prawo. Ale zamiast tego postawiono tam samowyzwalacz na prędkość. Bo po co ułatwiać życie kierowcom, skoro można go nie ułatwiać?
Kolejny genialny punkt, to dwa przejścia dla pieszych obok siebie na Kutrowskiego. Jedno ze światłami, a zaraz za nim drugie już bez świateł. I nawet jak ktoś odstał swoje na czerwonym, to i tak zaraz zatrzyma się znowu, bo znowu piesi. Tak, jakby ci nie mogli przejść chodnikiem po tej stronie drogi do przejścia przy skrzyżowaniu z lipową. A jeśli tak bardzo chcą być po drugiej stronie, to czemu nie mogą cofnąć się tych kilku metrów i przejść na światłach? Samo skrzyżowanie zresztą też mogłoby by być objęte światłami, a nie tylko przejście. Do tego przydałaby się blokada skrzyżowania sterowana ze straży pożarnej, by wozy mogły wyjechać bez przeszkód. To, co tam widywałem spokojnie nadaje się na YT do filmów o wyczynach kierowców.

2018-07-20 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Temat wałkowany nie poraz pierwszy.
......
Fajne miejsce gdzie można wyłudzić odszkodowanid za kolizję w trakcie wyłączonych świateł.
Auta od strony Tesco skręcając w prawo na tym skrzyżowaniu jadą na pamięć.
.... myśląc , że mają pierwszeństwo.

2018-07-20 ~ lichu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ad. 1
ale jaki jest problem przesunąć przejście dla pieszych 10 metrów w jedną czy drugą stronę? Wtedy byłoby to znacznie lepsze rozwiązanie, bo nie byłoby praktycznie na skrzyżowaniu.

2018-07-19 ~ do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ad 1. Nie ma możliwości aby wyznaczyć pas do skrętu w lewo ponieważ chwilę wcześniej jest przejście dla pieszych i to powoduje to, że do skrętu mieszczą się tylko 2 auta ( między przejściem a skrzyżowaniem). Chyba, że Tobie chodzi tylko o to aby w tym miejscu na dwa skręcające auta namalować znak poziomy ( bez sensu bo i tak nie ma możliwości poszerzenia drogi w tym miejscu - zjazd na Nowy Górnik ).
Ad2 i reszta - zgadzam się.

2018-07-19 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ czarny51, taka mała prośba - przeczytaj PRZED wysłaniem, co napisałeś. Bo by się przydało.
Co do miejsc źle oznaczonych, problematycznych, utrudniających płynne poruszanie się, to można stworzyć całą listę. Choćby:
1. Skręt do biedronki na Kutrowskiego dla jadących od strony miasta w kierunku Wrocławia. Chwilę wcześniej droga ma wyłączony środkowy pas, a w miejscu skrętu w lewo zwężenie. Jakby nie można było pociągnąć trzeciego pasa ten kawałek dalej, a w czasie remontu drogi zadbać o poszerzenie tego miejsca.
2. Ta sama sytuacja przy skręcie w lewo do galerii oławskiej. Droga świeżo po wymianie nawierzchni, a poszerzenia i wyznaczenia pasa na lewoskręt brak. Ruch duży i zatory gwarantowane.
3. Przejścia dla pieszych wraz ze ścieżkami rowerowymi zaraz za przejazdem kolejowym na Wiejskiej. Po podniesieniu rogatek i tak zaraz musisz się zatrzymać, by przepuścić pieszych/rowerzystów. Co chwilę stop, co w godzinach nasilonego ruchu generuje makabrę.
4. Od lat, w wielu miejscach brak oznakowania poziomego, choćby skrzyżowanie pod Urzędem Skarbowym od strony Osadniczej. Szeroki plac i auta skręcające w lewo od strony miasta jadące prosto w stronę Kauflandu lub w prawo w Osadniczą. Jak wyjeżdżasz z niej w lewo, to często nie masz pewności, bo nie wszyscy kierunkowskazów używają.
5. Makabryczne skrzyżowania Strzelna, Kilińskiego, Wiejska, Lipowa, Broniewskiego i Lipowa, Kutrowskiego od lat domagających się jakiegoś rozwiązania.
6. Brak barierek blokujących pieszych, takich jak na Chrobrego na 3go Maja na wysokości Starostwa. Bardzo często ktoś tamtędy przechodzi na skróty poprzez szczyt łuku drogi. Często ludzie starsi tak sobie skracają drogę.
I tak dalej i dalej... Inni pewnie wskażą wiele innych problematycznych miejsc.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin