Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-07-16 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
0 1

Powiatowy Nadzór Budowlany


Artykuł w ostatniej „powiatowej” p.t. „Inspektor pozywa radnych” jest tendencyjny i stawia radnych PiS w świetle awanturników, którzy nie mając konkretów czepiają się Bogu ducha winnej jaśnie wielmożnej pani inspektor i staną za to przed sądem. Jakie są fakty można poczytać w Aktualnościach na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców. Polecam.
ilość ostatnich komentarzy: 19.
2018-07-22 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Starosta to gość bez jaj, hamulcowy PiS-u, stawiający na osoby gorsze od siebie, bo po co tworzyć wokół siebie zagrożenie....efekt beznadziejna tzw. opozycja PIS-u, gdzie większość radnych z tego ugrupowania, mogła by z powodzeniem reprezentować BBS.

2018-07-22 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No! I żeby wstąpił do PO albo do Nowoczesnej, bo tam jest miejsce dla takich „porządnych” ludzi.

2018-07-21 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Brezdeń jest zbyt porządnym człowiekiem, by być w PiS. W tym względzie popieram wniosek Pana Rolfa by opuścił Pan PiS.

2018-07-21 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niestety, jak dixi słusznie zauważa, skorumpowany inspektor nadal rządzi w PINB. Jest tak dlatego, że szef oławskiej struktury PiS Brezdeń, wszedł w korupcyjne układy z PO, BBS (i pod jakimi tam jeszcze nazwami oławska koteria się maskuje) i został starostą w nagrodę za ten zgniły i szkodzący powiatowi układ. Starosta jest organem powołującym i odwołującym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i w imię tego układu Brezdeń nie rusza skorumpowanej inspektor. Jednak starosta powołuje i odwołuje PINB tylko na wniosek, lub w porozumieniu z Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego, dlatego SMSM wystąpiło już z odpowiednimi wnioskami do DWINB. Dni jaśnie wielmożnej skorumpowanej pani inspektor są więc policzone. Brezdenia też z tego skandalu rozliczymy, bo to on powinien był już dawno porozumieć się w tej sprawie z DWINB i odwołać szkodnika publicznego ze stanowiska. To jest facet, który torpeduje Dobrą Zmianę od wewnątrz, co jest starą ubecką metodą. Zobacz pod zakładką „Panie Brezdeń! WON z PiS!” na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

2018-07-20 ~ dixi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czyli bez zmian, inspektor nadal rządzi w PINB

2018-07-18 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znowu NIE! Tym razem Kiku. To jest sytuacja przejściowa. Wymiana większości kadry kierowniczej i pracowników w urzędach i ministerstwach, których przez ponad dwadzieścia lat instalowała tam koalicja PO/PSL, a wcześniej SLD, wymaga trochę czasu, ale postępuje i tak dość szybko. Efekty Dobrej Zmiany są już olbrzymie i widoczne dla wszystkich. Nawet w naszym grajdole udało się już odsunąć od władzy skorumpowanego wójta, który przez kilkanaście lat był nietykalny, a wszystkie okoliczne prokuratury taśmowo umarzały śledztwa przeciwko niemu, choć były żelazne dowody przynajmniej na niedopełnienie obowiązków służbowych i nadużycie uprawnień. Nie bądź zatem pesymistą, lecz weź czynny udział w odbudowie zrujnowanej i zdewastowanej Polski i w odsunięciu złodziei i oszustów od władzy w naszym powiecie.

2018-07-18 ~ Kik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No tak skoro wszelkie pisma , wnioski, skargi sa przechwytywane przez urzędników niższego szczebla wysługujących się totalnej opozycji to nie ma szans na jakiekolwiek zmiany.

2018-07-18 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie, kolo. To wcale z tego nie wynika. Główny Inspektor nie rozdziela całej korespondencji wpływającej do kierowanego przez niego urzędu. Rozdział korespondencji wpływającej jest robiony w kancelarii lub sekretariacie i jedynie wybrane z tego pisma trafiają bezpośrednio na biurko szefa. Takie skargi są zatem przechwytywane na niższym szczeblu i załatwiane bez wiedzy szefa przez urzędników niższego szczebla wysługujących się totalnej opozycji. Przerabialiśmy to już wielokrotnie w wielu centralnych urzędach, z Prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości włącznie.

2018-07-18 ~ kolo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pismo SMSM z dnia 12.06. br w sprawie nielegalnych kotłowni oraz natychmiastowego odwołania powiatowej inspektor jest adresowane do głównego inspektora budowlanego w Warszawie, a nie do urzędników niższego szczebla, czyli wynika ,że główny inspektor w kraju wie o skandalicznej sytuacji w powiatowym nadzorze budowlanym w Oławie. Wie o tym także starosta oławski,urzędnicy niższego szczebla oraz sami mieszkańcy powiatu.
Co dalej z PINB w Oławie?
Czy sprawa zostanie kolejny raz zamieciona pod dywan?

2018-07-18 ~ Zarząd SMSM do Gila ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skandalem jest to, co wyprawia pani inspektor i to, że starosta to jawnie toleruje. Skandalem jest też Twój komentarz noszący znamiona ordynarnego hejtu. Fakt, że na czele centralnych urzędów stanęli ludzie mianowani przez rząd Zjednoczonej Prawicy (a nie tylko PiS, jak próbujesz ludziom wciskać), nie świadczy o tym, że w ciągu tych trzech lat zostali wymienieni wszyscy skorumpowani urzędnicy na niższych szczeblach tych urzędów, mianowani jeszcze przez rząd PO/PSL, który okazał się jedną wielką organizacją przestępczą. To właśnie urzędnicy niższego szczebla w centralnych urzędach załatwiają takie skargi i po prostu ukręcają im łeb, bez wiedzy swoich szefów. Szefowie dowiadują się o takich skandalach najczęściej dopiero z mediów, do których zgłaszają się poszkodowani. Jednak takich skandali jest tak gigantyczna ilość, że media nie są w stanie o wszystkich informować. Wbrew Twoim insynuacjom, efekty działań SMSM są, a na stronie internetowej SMSM są informacje o tych efektach. Ostatnim efektem jest zatrzymanie wójta Gminy Oława i postawienie mu ciężkich zarzutów korupcyjnych przez Prokuraturę oraz sądowe zawieszenie go w wykonywaniu obowiązków wójta.

2018-07-18 ~ Gil ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wnioski sa na stronie SMSM , ale efektów żadnych nie widać .
Co się stało z tymi wnioskami skierowanych do urzędów przejętych obecnie przez PiS ?
Zostały pozostawione bez rozpatrzenia?
Skandal to za mało!

2018-07-18 ~ Roman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców w zakładce „Ubecka kotłownia w J-L” jest zamieszczony wniosek tego stowarzyszenia do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, między innym o odwołanie P(...), co wpisuje się w Twój komentarz. Podobny wniosek tego stowarzyszenia do Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego jest też zamieszczony na tej stronie. Można zasugerować temu stowarzyszeniu, żeby z takim wnioskiem wystąpiło również do Wojewody. Oczywiście istnieje potężne lobby, które nie chce żadnych zmian w dotychczasowym układzie. Na pewno należy do niego nasz Starosta, a on jest tu kluczową osobą, bo tylko on może odwołać Pawlikowską i to od niego powinna wyjść taka inicjatywa do władz wojewódzkich, które z kolei muszą wystąpić do naszego Starosty z wnioskiem o jej odwołanie.

2018-07-18 ~ Do Romana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Art. 87. Powoływanie i odwoływanie wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego
Dz.U.2018.0.1202 t.j. - Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane
1. Wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego powołuje i odwołuje wojewoda, za zgodą Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Naprawdę wierzysz,że główny inspektor z PiS, wojewoda z Pis i starosta z Pis w tym przypadku nic nie mogą zrobić?
A może nikt nie chce zmian w dotychczasowym układzie ?

2018-07-18 ~ Roman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wprawdzie o naszym staroście nie można powiedzieć jednego dobrego słowa, to jednak w tym wypadku starosta rzeczywiście niewiele może, bo może on odwołać powiatowego inspektora nadzoru budowlanego jedynie na wniosek wojewódzkiego (dolnośląskiego) inspektora nadzoru budowlanego, lub co najwyżej w porozumieniu z nim, co raczej nie wchodzi w rachubę, bo jak dotychczas wojewódzki szef naszej jaśnie wielmożnej pani inspektor tuszował jej prawne wybryki i jej brak elementarnej kultury w obejściu z petentami, którzy chcieli coś normalnie załatwić. Cała nadzieja w akcji tego stanowickiego stowarzyszenia skierowanej do władz centralnych i do centralnych organów ścigania. W sprawie Wójta Gminy Oława ich działania okazały się skuteczne.

2018-07-17 ~ pixi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Oławie rządził i nadal rządzi uklad. Nikomu nie spadnie wlos z głowy mimo nawet postawionych zarzutów.
Starosta o wszystkim wie i jak zwykle nie reaguje.
Starosta jest przełożonym owej inspektor oraz pełnomocnikiem powiatowym PiS czyli także szefem tych radnych.
Dla niego nie sa ważne sprawy powiatu ale to jak dostać się do sejmu.

2018-07-16 ~ Do Mańka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Maniek! A co z procedurami odwoławczymi przeprowadzonymi przez mieszkańców i zakończonymi prawomocnymi wyrokami sądowymi unieważniającymi pozwolenia na budowę wydane przez P(...) z rażącym naruszeniem prawa? Na podstawie tych prawomocnych wyroków P(...) była zobowiązana nakazać rozbiórkę nielegalnych samowoli budowlanych, ale tego nie zrobiła. Zignorowała prawomocne wyroki sądowe! Za to wydała nakaz rozbiórki … barakowozu, w którym mieszka samotna schorowana starsza kobieta. Zanim znowu napiszesz jakąś bzdurę lepiej zapoznaj się najpierw z materiałem opublikowanym w rubryce „Ubecka kotłownia w J-L” na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

2018-07-16 ~ walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W nadzorze budowlanym też specjalna kasta. Kto budował albo miał problem z sąsiadem ten wie... P(...) wychowala juz sobie następczynie ..

2018-07-16 ~ wummbat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolfi masz problem z określeniem płci, że podpisujesz się jako Karolina?

2018-07-16 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jest procedura administracyjna, każdy ma prawo do 14 dni odwołać się od decyzji do SKO we Wrocławiu, później można odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego a następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, później zostaje Bruksela.
Jeśli ktoś tego nie zrobił to znaczy że jest pieniaczem i w gazecie wylewa swoje żale, za pomówienia faktycznie sprawa do sądu i prace publiczne dla pieniacza.
Urzędnik ma postępować zgodnie z ustawami jakie uchwalili posłowie i nie ma prawa być inaczej.
Przykro, że Radni są niedouczeni i nie znają procedur administracyjnych, od takich ludzi wymaga się lepszej znajomości prawa, szkalować na forum Rady i kwestionować ustawy ogólnokrajowe to jest nie do pomyślenia, takim ludziom bym podziękował.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin