Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-06-26 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
11 3

Nasza Oławska PO


Już się wypaliła i kto nami będzie rządził?
ilość ostatnich komentarzy: 200.
2018-08-27 ~ rolfik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a oławska platforma ilu ma członków? w porywach dziesięciu?

2018-08-24 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PO z Nowoczesną - a ile tej Nowoczesnej jest w Oławie - 4 w porywach 7 członków?
Zresztą ta wierchuszka z Nowoczesnej do dawni działacze PO . :D

2018-08-24 ~ Inzynier ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Może się nie wypaliła ale za cztery lata nic nie zrobiła tylko nieczystości wykazywała i pouczała jak robić porządek po sobie !! !

2018-08-23 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żadna PO się nie wypaliła , bo startuje razem z nowoczesną jest to dużo lepsze zło niż PIS !! !

2018-08-23 ~ do Uli co ciągle muli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ula, jedli myślisz, że wyższe wykształcenie waszych radnych jest jakimś szczególnym wyróżnieniem to jesteś w błędzie. Wskaż choć jednego waszego radnego z wyższym wykształceniem który w tej kadencji czymś się wyróżnił na sesji - jakąś ciekawą inicjatywą.
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. :P

2018-08-22 ~ do pytającej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Masz na myśli zdjęcia 18+ jak kiedyś wyglądała Kasia Bujakiewicz? Rzeczywiście świetny portal. :D

2018-08-22 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przeczytajcie sobie artykuł afera na cały świat WLocie.pl co wasz idol zrobił !! !!

2018-08-22 ~ Do inzyniera ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Te Jonasze i Juliany to komuniści na czerwono farbowani !! !! !

2018-08-22 ~ Inzynier ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Te Jonasze i Juliany to poeci i barany !! !! !

2018-08-22 ~ Jonasz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Najlepszy opis PiS jaki widziałem:

"Polska pod rządami PiS jest jak nawalony Janusz na weselu.
Wszystkich potrąca, oblewa wódką, wyjada z talerzy, beka,
wymiotuje, depcze po butach, rechocze jak żaba
i jest przekonany, że ludzie schodzą mu z drogi, bo go zaczęli szanować."

2018-08-21 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A kto był agentem STASI i został nazwany Oskarem ?? ?? ??

2018-08-21 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nasza partia w Oławie to sami wykształceni radni po wyższych studiach ale nie używają przy podpisach mgr lub inz bo PIS byłby zły i mówili by ze my się chwalimy wykształceniem !! !!

2018-08-21 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I co to da? Dalej hejterzy będą szczekać i pluć jadem, a po porażce jeszcze będą ściemniać, że na pewno sąd kupiony.

2018-08-21 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do PIS PO jedno zło jakby mnie nazwali złodziejem to ja bym poszła do sądu ale Po-komunistyczne nie mają wstydu milczą to znaczy że kradli czyli przyznają się do złodzieja !! !!

2018-08-20 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oj widzę, że Platformersi mają ból czterech literek......rządziliście 8 lat, mieliście wszystko we własnych rękach, PiS wygrał, bo ludzie widzieli co robicie....i nadal widzą, bo co ta za partia która nie ma ŻADNEGO PROGRAMU, śmieszne ataki PiS jest zły itp. itd. ....to wasz pomysł ? Brakuje inteligentnych ludzi, aby program stworzyć ? Potrzeba jest konstruktywna opozycja, ale bądźmy szczerzy Platformy to się nie dotyczy.

2018-08-20 ~ Jurek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No właśnie po to pisiorki przejmują sądy, żeby zaczęły się wyroki po ich myśli. Znaczy "sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie"

2018-08-19 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skoro Rolf twierdzi, że PO kradła miliardy to gdzie są zatrzymania? Gdzie są postawione zarzuty? Wszak policja, służby i prokuratury są już parę lat pod kontrolą partii rządzącej.

2018-08-11 ~ fan braci Grimm ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bajko pisanie nie jet chorobą a raczej zaletą pod warunkiem, że skierowane jest do najmłodszych czytelników. Każda bajka ma swoje przesłanie i kończy się happy endem , nawet ta polityczna dla dorosłych , bo kiedyś wreszcie jej bohaterowie odejdą na śmietnik historii i wróci normalność. :D
P.S
Swoją drogą lubię wesołych zabawnych gości którzy tworzą na forach dyskusyjnych takie baśnie, co napiszą to wywołuje ubaw po pachy, mimo wszystko warto być wesołym człekiem w tym ponurym świecie polityki, choć czasami można się wystawić się na pośmiewisko?

2018-08-10 ~ do „PiS PO jedno zło” ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak to, co Cię obchodzi, co robił rząd PO? PO chce znowu wrócić do władzy, a u nas w powiecie utrzymać się u władzy. Dla Ciebie nie jest ważne, co PO robiło do tej pory? Będziesz głosować na przestępców, bo Cię nie obchodzi, co robili? Jaki program wyborczy ma PO? Nie wiesz?

To ja Ci powiem tak: (niepotrzebne skreślić)

brakuje ci piątej klepki
śrubka ci się w głowie poluzowała
jesteś głupi jak but z lewej nogi
masz nasr.ne i niewymieszane
masz kiełbie we łbie
naćpałeś się czegoś bardzo trującego
masz w głowie sieczkę

Na postawienie przestępców z PO przed sądami karnymi trzeba najpierw z tego chłamu, który dziś zwiemy sądami, zrobić prawdziwe i sprawiedliwe sądy, więc się nie spiesz. Program „Cela+” już wystartował i jak widać po Twoich wpisach, na pewno się na ten program załapiesz.

2018-08-10 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ahtung!ahtung!są upały i nasz mieszkaniec zaczyna martwić się zdrowiem p.Rolfa na pewno potrzebuje pomocy,zaczyna mu coś padać na mózg wzywa pomocy ahtung! ahtung czy tylko mu szwankuje zdrowie w ten upał?

2018-08-10 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do PO samo zło! a dlaczego Tuska i PO robią złodziejami a oni milczą,o co chodzi?

2018-08-10 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie a tak poza tym to wszystko u pana dobrze, jak zdrowie ? bo zaczynam się martwić, te upały tak doskwierają ludziom, że człowiek juz sam nie wie co ma ze sobą zrobić

2018-08-10 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie będę się odnosił to bzdur, które wypisuje tu pewien niemiec. Napisze jedynie krótko, że program 500+ zgodnie z zapowiedziami rządu (i w uzasadnieniu aktu prawnego, który stworzył to świadczenie) był jasno określony jako program, który ma zwiększyć liczbę urodzeń. To nie są moje słowa, tylko słowa pani Szydło, pana Kaczyńskiego, pani Rafalskiej i pana Morawieckiego.

Co mnie teraz obchodzi co robił rząd PO? Jeśli kradł to niech zajmie się tym prokuratura (od 2 lat kontrolowana przez pana Ziobrę). Tyle mieli dowodów, tyle afer, tyle "ukradzionych milionów", a zarzuty dostał jedynie Gawłowski, że wziął w łapę kilkadziesiąt tysięcy. Tyle się mówi w środowiskach pisowskich, że "rząd Tuska kradł", dlaczego nie ma jeszcze wniosku o uchylenie panu Tuskowi immunitetu?

Sugeruję ignorowanie bezczelnych kłamstw i manipulacji pana z niemiec, którzy zachowuje się jak cham i prostak, obrażając wszystkich wokół, którzy nie są wyznawcami pislamu.

PS: Widzę Rolfi, że dobrze cie wykształcili w słusznie minionych latach, jak ktoś ma inne zdanie to myk donosik. Do UBecji też latałeś dawać na papier?

2018-08-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znowu odezwał się jakiś postubecki pomiot, stawiający znak równości pomiędzy:

zorganizowaną grupą przestępczą, która rozkradała budżet, rozszabrowywała majątek narodowy na setki miliardów i zwijała gospodarkę (PO)

i demokratycznie wybraną reprezentacją Narodu, która likwiduje ubóstwo, rozwija gospodarkę, likwiduje postkomunistyczne mafie, reformuje postubeckie sądownictwo itd. (PiS).

Tenże postubecki pomiot, dla poparcia swoich kłamstw, pisze np. o „dzietności dzieci”, która nie wzrasta po wprowadzeniu 500+. Mało mu zboczeń seksualnych propagowanych przez postkomunistyczne lewactwo. On jeszcze chce, żeby dzieci miały dieci. Dzietność dzieci ma wzrastać !! !

Program „Rodzina 500+” jest niczym innym, jak dodatkiem rodzinnym stosowanym w wielu innych krajach od dziesiątek lat. W Polsce wprowadzono na razie jego pierwszą fazę, która ma wesprzeć rodziny wielodzietnie, którym za rządów POstkomunistycznej mafii było bardzo ciężko i które popadały w skrajne ubóstwo.

Dwoje młodych pracujących może sobie pozwolić na jedno dziecko bez wielkiej pomocy całego społeczeństwa, czyli państwa. Rzecz w tym, że jedno dziecko nie zapewnia stabilności demograficznej. Dlatego już od drugiego dziecka jest ten dodatek rodzinny, żeby ludzie decydowali się na wielodzietność. Jeśli z dwojga młodych tylko jedno pracuje i zarabia niewiele, to też dostaje dodatek rodzinny (500+) na jedno dziecko. Zatem nie łżyj, jak najęty i nie wprowadzaj ludzi w błąd bolszewicką propagandą i hejtem.

W następnej fazie programu „Rodzina 500+” dodatek rodzinny zostanie dopasowany do aktualnej sytuacji demograficznej i majątkowej polskich rodzin.

Kolejne bezczelne kłamstwo tego postubeckiego pomiotu, to twierdzenie, że 500+ spowodowało wzrost inflacji. To wierutna bzdura mająca na celu szkalowanie rządu PiS. Jak gospodarka się rozwija, to niewielka inflacja jest zjawiskiem normalnym, a nawet koniecznym. Za rządów POstkomunistycznej mafii nie było inflacji, bo nie było żadnego rozwoju gospodarczego. Wręcz przeciwnie, pojawiło się zjawisko deflacji, bo POstkomuniści zwijali polską gospodarkę, już nawet nie mówiąc o jej gigantycznym rozkradaniu. Niestety ta deflacja nie pozwalała na wzrost siły nabywczej polskich rodzin, bo jednocześnie malały ich dochody z powodu szalejącego i eksplodującego bezrobocia.

Wbrew bezczelnym kłamstwom tego ubeckiego pomiotu (dlaczego ubeckiego, skoro UB nie ma już od prawie 70-ciu lat? Dlatego, że jest to kolejne pokolenie UB, walczące z kolejnym pokoleniem AK), Rząd PiS bardzo dba o „osoby zakładające rodzinę”. Ruszył już pełna parą program „Mieszkanie+”, wzrosły płace, jest praca dla wszystkich i to na przyzwoitych warunkach, a nie na „śmieciówkach”, przybywa żłobków i przedszkoli (a za rządów POstkomunistów ubywało), związki zawodowe są traktowane przez rząd PiS, jak partnerzy (za rządów POstkomunistów były traktowane gumowymi kulami i gazem), rusza program wyprawki szkolnej dla wszystkich dzieci, obniżane są podatki dla tych najmniej zarabiających i dla małych i średnich przedsiębiorców itd. itd.

Myślę, że czas ustalić, kto publikuje tutaj pod nickiem „PiS PO jedno zło” i zaskarżyć go za znieważanie funkcjonariuszy publicznych (rządu) zmierzające do obalenia demokratycznie wybranego rządu. Zajmę się tym osobiście. I żeby było jasne - szkalowanie rządu za pomocą kłamstw, to nie jest inne zdanie, to jest przestępstwo.

2018-08-10 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tosia skąd czerpiesz taką wiedzę ?powinnaś iść jeszcze do szkoły,wnet skończą się twoje wywody bo kończą się wakacje i tam będziesz mogła pisać swoje wypracowania na ten temat! a od p.Rolfa odczep się bo to widać że się wyzywasz!i udajesz że jesteś taka mądra !

2018-08-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciebie „Tosia” czy „Ktośka” nie pytałem, lecz „Jakiś-a”. Ciebie pytać o obiektywne zdanie, to tak, jakby pytać Lucyfera o interpretację jakiegoś cytatu z Biblii. Spadaj, postubecki pomiocie ze swoimi kłamstwami, bo inni też mają Cię tu dość. A tak w ogóle, to najpierw naucz się pisać poprawnie po polsku. Twoja znajomość języka jest taka sama, jak Twoja wiedza o aktualnej sytuacji gospodarczej i politycznej. Posowiecka słoma wyłazi ci z twoich bolszewickich kamaszy. Jesteś na usługach obcej agentury i jest to tylko kwestią czasu, kiedy za to bekniesz, jak roczne cielę. Raz sierpem, raz młotem …. resztę znasz.

2018-08-10 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PiS wogóle nie dba o osoby zakładające rodzinę. Dwoje młodych ludzi, którzy pracują i urodzi im się dziecko dostaną od państwa co najwyżej becikowe (wprowadzone przez PO). Program 500+ nie ma żadnego przełożenia na wzrost dzietności dzieci, a jedyne co spowodował to wzrost inflacji.

2018-08-10 ~ Tosia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co Rolf masz wątpliwość czy już nazwać Jakiegoś zdrajcą i świnią czy jeszcze nie? Skrócę Twoje intelektualne cierpienia w tym względzie. Jakiś zacytować tekst że znanej reklamy i zapewne chciał Ci powiedzieć przez to "Tak Rolf. Ładne bajeczki opowiadasz" To taka wersja light stwierdzenia "ale pierniczysz trzy po trzy". PS. To też wersja light ;)

2018-08-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oświecisz mnie "Jakiś", co to ma znaczyć? Bo nie wiem, co chcesz przez to powiedzieć.

2018-08-09 ~ Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak Rolf.... "a świstak siedzi i zawija je w te sreberka"


2018-08-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Oli. PiS mówi prawdę, dba o gospodarkę, o polską rodzinę i powoli, ale skutecznie i zgodnie z prawem demontuje przestępcze POstkomunistyczne układy. Do tego nie trzeba żadnych trolli, a jedynie sprawnego i uczciwego rządu. Za to PO potrzebuje trolli, żeby łgać, jątrzyć, skłócać społeczeństwo, opluwać jadem PiS, który nie pozwala już nikomu rozkradać budżetu i majątku narodowego.

2018-08-09 ~ do Uli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co to za koalicja Peło z Nowoczesną , przecież w Oławie jest ich zaledwie 5 w porywach 6 osób?

2018-08-09 ~ do Oli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zapytaj starego i przyszłego męża.

2018-08-08 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ile można zarobić na byciu trolem PiSiorze?

2018-08-08 ~ PO mocno po zadzie w sondażu :) ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak w temacie. Bye PO .

2018-08-08 ~ do Uli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po co się rozdrabniać, niech dadzą po 3000+. Zawsze chciałem żyć w Wenezueli.

2018-08-08 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ławka Rafała Trzaskowskiego w Warszawie,ławka dwóch pan z PO o co chodzi z tą lawka,co to oznacza ?? ?

2018-08-07 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty się mnie czepiasz jak rzep psiego ogona!sama nawazylas piwa i nie chcesz go wypic!według mnie niech nawet dążą na dzieci 1000+to mnie cieszy,bo ja mam i nikomu nie zazdroszczę!

2018-08-07 ~ do Uli co ciągle muli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ula idź do ula , jak cię dziabnie kilka pszczół to od razu się opamiętasz.

2018-08-07 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A może jesteś z nowoczesnej a to nasza koalicja!

2018-08-07 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jestem z PO i mam ich w nosie.

2018-08-07 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ktoska!nie rób nam wstydu i nie obrażaj ludzi nie nazywaj ich Januszami bo w ten sposób pokazujesz jak nasza PO jest arogancka i nie liczy się z ludźmi już dość wstydu przyniósł nam Niesiołowski aby dzieci jedli szczaw i mirabelki

2018-08-07 ~ Do Ktośki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To PO/PSL zadłużała Polskę, utrzymując z tych kredytów mafię POstkomunistyczną. Program „Rodzina 500+” jest finansowany z łupów odebranych POstkomunistycznej mafii.

Program „Rodzina 500+” nie jest dla żadnych „nierobów”. To jest nic innego, jak dodatek rodzinny, stosowany od wielu już lat w innych krajach UE i to w dużo większej wysokości, niż nasze 500+. Skończyły się wielomiliardowe łupy POstkomunistycznej mafii na koszt społeczeństwa, to nie dziwota, że mafiosina „Ktośka” podnosi wrzask, że społeczeństwo wychodzi z nędzy kosztem jej łupów.

2018-08-07 ~ Do KToski! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Weź się za robotę zamiast siedzieć przy garach to przynajmniej wyprowac pieska na spacer bo widać że to ty wyrosłaś na nieroba i do tego pyskatego nieroba !! !!

2018-08-07 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No tak elektorat PiSowski już nie potrafi wyżyć za 500, a apetyt Januszów na zakupki rośnie :)
Zamiast doceniać ludzi pracujących to władza wychowuje nierobów.
A ten kredyt na 500+ to wysoko oprocentowany?

2018-08-07 ~ Do o Ktoski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kto to może być ta ktoska ktora chce powrotu żeby było po staremu ale to już nie wroci idziemy do wyborów aby głosować na Pisiorw teraz dopiero dostanie szału i opętania jak PIS podniesie 500+ na 1000+

2018-08-07 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
My tu o słupie a „Ktośka” jak zwykle o d…, żeby tylko nałgać i zakłamać.

Napisałem pełną prawdę o jednogłośnym wyroku TK w pełnym składzie, a „Ktośka” łże, bo pisze o zupełnie innym wyroku.

Chodzi o wyrok TK z dnia 4 lipca 2018, w zakresie prawa karnego, w sprawie tzw. kary łącznej. Tak, jak napisałem, TK wydał ten wyrok w pełnym składzie i jednogłośnie. TK oddalił tym wyrokiem skargę PO-wskiego Rzecznika Praw Obywatelskich Bodnara, stojącego na straży bezkarności POstkomunistycznej mafii. Dlatego PO-wcom ten wyrok się nie podoba.

„Ktośka” zaś pisze o wyroku TK z dnia 17 lipca 2018, w sprawie ułaskawienia byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, którego POstubecki sąd skazał na karę więzienia za wykrycie i ściganie przestępstw POstkomunistycznej mafii, a Prezydent RP, korzystając z konstytucyjnego prawa łaski, przeciął tę sądowo-ubecką farsę i ułaskawił Kamińskiego. W tym postępowaniu faktycznie zdanie odrębne zgłosił Leon Kieres, ale ponieważ wszyscy wiemy, z jaką POstkomunistyczną kanalią w jego osobie mamy do czynienia, trudno się dziwić, że stoi on na stanowisku, że przestępców należy uwalniać od zarzutów, a funkcjonariuszy aparatu ścigania, ścigających tych przestępców, zamykać w więzieniu.

Tak wygląda też moralność tej całej „Ktośki”, rodem z moralności bolszewickiej.

Co do mianowania sędziów przez śp. Lecha Kaczyńskiego, to był on zobligowany do mianowania sędziów wybranych przez ówczesny parlament, zdominowany przez POstkomunę. Lech Kaczyński nie miał więc żadnego wpływu na wybór sędziów, wybranych zgodnie z obowiązującym prawem, choć spośród „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”.

2018-08-06 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pan Rolf napisał "W PEŁNYM SKŁADZIE, WYDAŁ JEDNOGŁOŚNIE wyrok, który bardzo nie spodobał się POstkomunistom, ale jest zgodny z prawem."

Oj chyba nie prawda. Sędzia Leon Kieres zgłosił w tej sprawie zdanie odrębne, a skład chyba też pełny nie był. No ale od kogo ja tu wymagam precyzyjnych informacji....

2018-08-06 ~ Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No właśnie. Wielu tych sędziów z SN nominował Lech Kaczyński a teraz tacy jak Niemiec twierdzą, że tam niby sami komuniści siedzą... co za bzdura.

2018-08-06 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A Gersdorf nominował kto w 2008 jak nie Lech Kaczyński?

2018-08-06 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Takiego steku ohydnych kłamstw i obrzydliwych insynuacji nie czytałem już dawno, a dokładnie od czasów PRL. Autor tego załganego paszkwilu nawet nie użył żadnego Nicku, żeby go ktoś broń Boże nie wytropił.

Już samo porównanie Prawa i Sprawiedliwości do niemieckich nazistów, czyli do ludobójców na skalę, jakiej nie było jeszcze w historii Europy, jest tak ohydne, że wbicie takiej kanalii na pal byłoby bardzo łagodną karą.

Wbrew załganym twierdzeniom tej kanalii, reformy w sądownictwie należało przeprowadzić natychmiast po roku 1989, ponieważ wszyscy sędziowie sądów w PRL byli z nadania komunistycznej bezpieki i olbrzymia większość z nich była zwykłymi ubeckimi mordercami.

Sędziowie ci i ich kolejne pokolenia, utrzymali się w sądach do dziś, zapewniając bezkarność postkomunistom i różnym mafiom zbudowanym na bazie komunistycznej bezpieki, czy to policyjnej, czy wojskowej. Oczywiście nie za darmo, o czym świadczą olbrzymie majątki tych sędziów, niemające żadnego uzasadnienia w ich oficjalnych dochodach, stąd zresztą taka zaciekła obrona przed wprowadzonym ostatnio obowiązkiem wyjawienia tych majątków.

Ponad 80 procent Polaków opowiedziało się za przeprowadzeniem bardzo głębokiej reformy sądownictwa, bo uważa to sądownictwo za niesprawiedliwe, skorumpowane, całkowicie uzależnione od postkomunistycznych grup interesu i będące na usługach postkomunistów zarówno w czasie, jak byli oni u władzy, jak i w czasie, kiedy są „totalną opozycją”.

Pojęcie kasty wprowadzili w obieg publiczny sami sędziowie z ubeckiego nadania. Oni sami publicznie nazwali się „zupełnie nadzwyczajną kastą ludzi”, na swoim niedawnym zjeździe.

Trybunał Konstytucyjny poszedł pierwszy pod młotek Sejmu dlatego, że próbował obalić demokratycznie wybraną władzę. Ponadto, aby zapewnić sobie dalsze całkowite uzależnienie TK od POstkomunistycznej władzy, poprzedni Sejm, zdominowany jeszcze przez przegranych POstkomunistów, wybrał kilku nowych sędziów na zajęte jeszcze stanowiska sędziów TK, co oczywiście było rażącym naruszeniem prawa i dlatego Prezydent RP odmówił ich mianowania. Nie ma w TK żadnych „dublerów”. Są tam jedynie sędziowie wybrani i mianowani zgodnie o obowiązującym prawem.

TK ma teraz w swoim składzie zarówno sędziów mianowanych za rządów PO, jak i sędziów mianowanych za rządów PiS i niedawno, W PEŁNYM SKŁADZIE, WYDAŁ JEDNOGŁOŚNIE wyrok, który bardzo nie spodobał się POstkomunistom, ale jest zgodny z prawem.

Trudno dyskutować z dywagacjami jakiegoś kompletnego idioty o wyroku TK w sprawie prawa łaski Prezydenta RP, bo ten idiota nawet nie wie, o czym mówi, a o prawie ma takie pojęcie, jak wilk o gwiazdach. Prezydent skorzystał ze swojego konstytucyjnego prawa łaski, żeby elementarnej sprawiedliwości stało się zadość, czyli żeby karany był przestępca, a nie funkcjonariusz organów ścigania, który przestępstwo wykrył i ścigał. To jest właśnie koronny przykład na to, że POstubeckie sądownictwo zapewniało bezkarność POskomunistycznym mafiom.

Podobne jest z Sądem Najwyższym, który uniewinnił sędziego, który bezczelnie, na oczach kamer, okradł starszą osobę, z zaraz potem uchyla zapisy ustawy. To jest już bezczelne łamanie prawa przez ludzi, którzy powinni stać na jego straży. Tak zachowuje się kolejne pokolenie UB. Dlatego trzeba wyrwać tę kastę z korzeniami i w jej miejsce posadzić zdrowe sadzonki o kryształowej moralności.

A co wyprawia była pierwsza Prezes SN, o szkopskim nazwisku Gersdorf? Pojechała do Niemiec i tam publicznie oczerniała Polskę i demokratycznie wybrany rząd. Z Trybunałem Stanu nie ma to nic wspólnego, bo ta kreatura nigdy nie powinna była zostać w ogóle żadnym sędzią, nawet sędzią w zawodach podwórkowej szmacianki.


2018-08-06 ~ ..... ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PiS próbuje od dawna przykleić sędziom łatkę kasty, bo jakoś trzeba zohydzić ludziom sędziów. Wówczas łatwiej władzy przekonać ludzi, że należy z sędziami walczyć. Stąd kampania o tym, że jakiś sędzia ukradł kiełbasę, a inny spodnie. Tak samo podczas II wojny światowej naziści starali się zohydzić Żydów rozgłaszając, że roznoszą choroby itd by odczłowieczyć ich i usprawiedliwić swoje działania w oczach ludzi.

Tą samą brudną metodą starały się PiSiorki szkalować Trybynał Konstytucyjny, że niby to lenie, że niby mało orzekają, że trzeba ich wymienić aby było szybciej.

Oczywiście to papka dla ciemnego ludu. W sprawie TK już sie wyjaśniło jakie były prawdziwe intencje władzy. Wymiana TK niczego nie przyspieszyła w orzecznictwie i TK wydaje o wiele mniej orzeczeń niż przed zmianą, ale TK ma teraz dla władzy jedną najważniejszą cechę.. orzeka tak jak władza oczekuje. Niedawno dublerzy w TK wydali "orzeczenie", że można uniewinnić osobę niewinną, bo przecież jak każde dziecko wie, osoba jest niewinna tak długo jak wyrok jest nieprawomocny.

Jak to słusznie ktoś porównał. To tak jakby dać rozwód narzeczonym!

Już wiecie dlaczego były potrzebne zmiany w Trybunale Konstytucyjnym?

No to Wam teraz wyjaśnię dlaczego tak PiSiorki uwzięły się na obecną, podkreślam obecną I prezes Sądu Najwyższego.

Powód jest prosty! Pierwszy prezes Sądu Najwyższego stoi i na czele Trybunału Stanu i dlatego PiSiorki robią wszystko by posadzić tam swojego człowieka!

Ot cała prawda.

Za chwile Pan R. oświadczy w kolejnej wiadomości, że jestem komunistą, UBkiem i zdrajcą narodu dlatego z takimi jak ja też należy walczyć.


2018-08-06 ~ kasta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pijany sędzia, który uciekł z miejsca spowodowanego przez niego wypadku, a potem wymachiwał policjantom legitymacją sędziowską – Waldemar M. był mianowany za rządów PO/PSL, a nie przez PiS i nie jest przykładem „wymiany na lepszych”. Jest przykładem tych do wymiany. Załgana propaganda POgrobowców Dzierżyńskiego i Marchlewskiego nie ma już szans na powodzenie.

2018-08-06 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Media kolejnego pokolenia UB finansowane z zagranicy podają: ten pijany sędzia, co spowodował wypadek i uciekł z miejsca wypadku, to Antka kolegi szwagra brat, więc PIS jest winien.

Natomiast normalne media podają, że Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach zawiesił dziś (czyli natychmiast po zdarzeniu) sędziego Waldemara K. we wszelkich czynnościach służbowych i skierował sprawę do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej i do Sądu Dyscyplinarnego.

2018-08-06 ~ łekspert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A, zgnieciona puszka po na napojach a bum termobaryczny to mało :D

2018-08-05 ~ ... ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dowody na zamach w Smoleńsku? A to znowu wały jakieś eksperymenty na parówkach? :)

2018-08-05 ~ dojna zmiana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Media podają, że pijany sędzia z Suwałk to prawa ręka nominowanego przez PiS prezesa sądu. Nominację na prezesa jednego sądów z rąk Zbigniewa Ziobry otrzymała również żona pijanego sędziego.
Faktycznie, wymieniają na lepszych, 1,8 promila i wsiąść do samochodu to trzeba już potrafić. :D

2018-08-05 ~ do olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dowody są przedstawione całymi dziesiątkami w Raporcie Technicznym z dnia 11 kwietnia 2018r. Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej. Wystarczy to hasło wrzucić do „google” i przeczytać 50 stron. Nie jest to jeszcze raport ostateczny, bo szczegółowe prace Podkomisji jeszcze trwają, ale zawiera masę niezbitych dowodów zarówno na umyślne spowodowanie katastrofy rządowego TU-154 M, czyli na zbrodnię, jak i na fałszerstwa Komisji Millera.

2018-08-05 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf to przedstaw te dowody, bo narazie nawet Antoni żadnych dowodów nie przedstawił.

2018-08-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W tym sęk, że w wypadku niektórych anonimowych hejterów nie chodzi tu o „inne zdanie”, lecz o szkalowanie Polski, Polaków i demokratycznie wybranego rządu. To już nawet nie jest jedynie zniewaga spenalizowana w art. 226 Kodeksu karnego, lecz jawny sabotaż przeciwko Polsce, oparty na bezczelnych kłamstwach, manipulacjach i demagogii.

PO, czyli dzisiejsza totalna opozycja, ma właściwie tylko jeden punkt swojego programu – obalić demokratycznie wybrany rząd za pomocą „ulicy i zagranicy”, czyli siłą i zdradą, jak to już w historii Polski bywało (np. Targowica, czy PRL). To ma być „inne zdanie”?

Ilość niezbitych dowodów na to, że pod Smoleńskiem dokonano zbrodni na urzędującym Prezydencie RP, naczelnych dowódcach wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP i na elicie niepodległościowej, jest tak przytłaczająca, że poddawanie tego w jakąkolwiek wątpliwość nie jest „innym zdaniem”, lecz działaniem wywrotowym przeciwko państwu polskiemu i czynnym współudziałem w tuszowaniu tej potwornej zbrodni.

Polacy żyjący na emigracji i zaangażowani w sprawy Polski mają większą swobodę działania w odkrywaniu i publicznym piętnowaniu świństw i draństw postkomunistycznej mafii i dlatego są solą w oku kolejnego pokolenia UB, czyli dzisiejszej totalnej oPOzycji. Obce obywatelstwo uzyskane z powodu emigracji politycznej nie świadczy o tym, że Polak przestał być Polakiem. Polakami przestali być (albo nigdy nimi nie byli) ci, którzy posiadając polskie obywatelstwo i mieszkając w Polsce, działają na jej szkodę, w interesie obcej agentury. I to publikacje tych kreatur trzeba usuwać z przestrzeni publicznej, a nie osób, które te kreatury demaskują.


2018-08-05 ~ Zdziwiony ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja myślałem, że Rolf wyjechał albo umarł

2018-08-05 ~ zniesmaczony internauta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gratulacje dla portalu OSI - pozwalacie aby obywatel obcego państwa pouczał nas Polaków historii, kultury wypowiedzi, straszył konsekwencjami tylko dlatego , że ktoś ma inne zdanie !! !! !

2018-08-04 ~ Apel do administracji ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy można w końcu zrobić porządek z tym niemcem, który obraża tutaj wszystkich wokół pod różnymi nickami?

2018-08-04 ~ do Ktośki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie daj się prowokować , nie dawaj się wkręcać w spirale bezsensownej dyskusji.
Żeby udowodnić swoje racje trzeba mieć nie podważalne dowody, każdy zdrowo myślący ma pogląd na tą tragedię.
;(

2018-08-04 ~ bardzo zniesmaczony internauta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po kompromitacji z bezczelnym łamaniem prawa przez grupę sędziów SN, znowu „wasz” sędzia w akcji. W Suwałkach, na ulicy Partyzantów po pijanemu (1,8 promila alkoholu) spowodował kolizję, uciekł z miejsca zdarzenia do Augustowa, a potem złapany wymachiwał policjantom legitymacją sędziowską. Jest to sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach. Tacy sędziowie mają sądzić zbrodniarzy spod Smoleńska? Czy może jednak trzeba ich wymienić na „naszych”, czyli po prostu na porządnych, uczciwych i przestrzegających prawa? Jak tam „Ktośka”? Dalej będzie anonimowo pyskować, że PiS wymienia w sądach takich wspaniałych sędziów?

2018-08-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanowna „Ktośko”! A kto Pani zabrania krytyki władzy? Wręcz przeciwnie! Krytyka władzy jest potrzebna! Po to w demokracji parlamentarnej jest opozycja. Jednak krytyka musi być oparta na faktach, a nie na niestworzonych kłamstwach i manipulacjach i ponadto musi być konstruktywna. To, co wyprawia dziś totalna opozycja i takie różne „Ktośki”, z kolejnego pokolenia UB, jest zwykłym szkalowaniem nie tylko rządu, ale Polski i Polaków i nie ma nic wspólnego z krytyką. To jest czysty sabotaż wymierzony w Polskę, w demokratycznie wybraną władzę i w suwerenność Polski.

Owszem, krytyka władzy była tłumiona i tępiona, ale za rządów PO/PSL. Setki dziennikarzy publikujących już nie tylko krytykę, ale nawet samą tylko prawdę, zostało wyrzuconych z pracy. Wydawcy opozycyjnej prasy byli ciągani po sądach, i mimo opanowania większości sądów przez postkomunę, wygrywali setki procesów, bo pozwy były nie tylko bezzasadne, ale wręcz idiotyczne. Wszystkie prywatne media zostały przejęte przez wrogie Polsce zagraniczne koncerny medialne.

KOD (Komitet Obrony Demokracji bolszewickiej) krytykuje władzę Zjednoczonej Prawicy do woli i demonstruje do woli na ulicach. Załgani politycy PO, PSL, Nowoczesnej i reszty postkomunistycznego lewactwa wygadują nie tylko w prywatnych, ale też w publicznych mediach takie farmazony, że aż trudno uwierzyć, że można się aż tak zeszmacić. Czy ktoś im tego zakazuje?

Co do Smoleńska, to jeszcze raz wzywam Panią publicznie do zapoznania się z Raportem Technicznym Podkomisji MON. W świetle tego raportu Pani twierdzenie, że są tam jakieś teorie bez dowodów, jest chamskim oszczerstwem typowym dla kolejnych pokoleń UB.

Teoriami wyssanymi z palca w Moskwie i posłusznie powtórzonymi przez agentów Moskwy w Polsce, są teoria pancernej brzozy, teoria niedouczonych pilotów, teoria pijanego generała Błasika w kokpicie i parę innych ze steku kłamstw, fałszu i obłudy zwanego raportem Millera.

Trzeba w tym miejscu zapytać, jakie ma Pani związki z mordercami urzędującego Prezydenta RP, całego naczelnego dowództwa Polskich Sił Zbrojnych i elity niepodległościowej? Jaki ma Pani związki ze wspólnikami morderców i z fałszerzami z komisji Millera, skoro tak zaciekle broni Pani ich fałszu? Jakie ma Pani związki z „seryjnym samobójcą”, mordującym ważnych świadków w tej sprawie?

2018-08-04 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wskaż mi Panie miejsce w którym nabijam się z katastrofy lotniczej w Smoleńsku! Nabijam się z nieporadnosci tej pseudo komisji i kolejnych nie popartych dowodowo teorii. Czekam tylko jak jakiś nowo powołany sędzia z nadania tej władzy orzeknie, że to Tusk osobiście podłożył ładunek wybuchowy. No i żeby Jarosław wreszcie doszedł........ do tej swojej upragnionej "prawdy" oczywiście ;) PS. Proszę mnie tu nie straszyć. Póki co jeszcze mam prawo krytykować władzę... choć nie wiem jak długo, wszak władza ta krytyki nie znosi jak diabeł wody świelęconej.

2018-08-04 ~ zniesmaczony internauta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kiedy portal OSI wzniesie się na wyżyny profesjonalizmu i zakaże publikacji komentarzy nie na temat o obraźliwej treści a także komentarzy których treść nie mieści się w zdrowym rozsądku ?? ?? ??
W przestrzeni publicznej każdy ma prawo do własnej oceny komentowanych wydarzeń, ale nie należy przekraczać pewnych granic kultury wypowiedzi, nie należy zakłamywać pewnych faktów a już na pewno przesądzać o winie, jeśli sprawa do końca nie została wyjaśniona.

Po sąsiedzku w GP zrobili z tym porządek.
Pozdrawiam portal OSI

2018-08-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie będę dyskutować z kolejnym pokoleniem UB o uzbrojeniu naszej Armii, ponieważ tylko niektóre fakty są publicznie znane, jak np. próba zakupu przez PO helikopterów-nielotów (Karacali), czy zakup systemu obronnego „Patriot” przez PiS. Olbrzymia większość stanu i rodzaju uzbrojenia jest z natury rzeczy tajna, więc wszelka publiczna dyskusja na ten temat jest bez sensu.

Natomiast chętnie wyjaśnię kolejnemu pokoleniu UB, reprezentowanemu tutaj m.in. przez „Ktośkę”, jak to jest ze śledztwem w sprawie zbrodni smoleńskiej. Oczywiście zbrodnię smoleńską można nazwać również katastrofą, bo to była katastrofa, jednak spowodowana umyślnie, w celu zamordowania urzędującego Prezydenta RP, całego naczelnego dowództwa Polskiej Armii, kilku najwyższych urzędników państwowych, wielu posłów i działaczy niepodległościowych, słowem elity kolejnego pokolenia AK.

Śledztwa dotyczące katastrof lotniczych trwają z reguły kilka lat. Właściwe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej rozpoczęło się dopiero niecałe trzy lata temu, po przejęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę i wyniki tego śledztwa dotyczące przyczyn i przebiegu katastrofy, zostały już opublikowane. Trwa jeszcze jedynie praca nad dodatkowymi dowodami, prowadzona przez renomowane międzynarodowe instytuty badawcze. Te dodatkowe dowody mają wejść głębiej w szczegóły poczynionych już ustaleń.

Na stronach MON został opublikowany Raport Techniczny Podkomisji MON, więc nie będę tutaj powtarzał tych ustaleń. Podkomisja MON współpracowała i nadal współpracuje z wieloma specjalistami, naukowcami i laboratoriami z całego świata. Wobec faktu, że Podkomisja nie dysponuje całym wrakiem, a jedynie jego fragmentami, prace musiały trwać dłużej, jednak Podkomisja mogła wykorzystać ustalenie poczynione już wcześniej przez Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M, który również ściśle współpracował z wieloma wybitnymi specjalistami i naukowcami z całego świata.

„Ktośka” powinna zatem zapoznać się z kolejnymi raportami Zespołu Parlamentarnego, a przede wszystkim z Raportem Technicznym Podkomisji MON, zamiast czytać ubeckie instrukcje o tym, jak szerzyć kłamstwa, siać ferment i szczuć na tych, którzy odkrywają prawdę.

Komisja Millera, działająca za rządów PO/PSL dopuściła się wielu fałszerstw dowodów, ukrywania dowodów, nie dopuściła do prac żadnych międzynarodowych specjalistów, ani instytutów naukowych i sama w końcu przyznała, że działała pod dyktando Rosji. Raport tej komisji został już przez prawie cały świat uznany, jako fałszerstwo.

Wracając do dnia dzisiejszego, po zakończeniu wszelkich badań laboratoryjnych i udostępnieniu reszty dowodów, Prokuratura Krajowa zakończy prowadzone równolegle swoje śledztwo, ustali podejrzanych odpowiedzialnych za tę straszliwą zbrodnię i sporządzi akty oskarżenia. Do tego czasu powinno się już wywalić z sądów sędziów z kolejnych pokoleń UB i zastąpić ich sędziami faktycznie niezależnymi i niezawisłymi.

Na koniec przestrzegam „Ktośkę” przed publicznym nabijaniem się ze zbrodni smoleńskiej, bo to może mieć dla „Ktośki” fatalne skutki. W sieci nikt nie jest anonimowy, zawsze można ustalić z którego komputera czy smartfona wysyłane są karalne oszczerstwa.

2018-08-04 ~ do Oli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Doprecyzowanie były łekspert Tonio obiecywał- okręty podwodne z lądowiskiem dla samolotów, nawet amerykanie nie maja tak nowoczesnej broni- bu, ha, ha,ha! :P

2018-08-03 ~ OLa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolf a jak tam nasze okręty podwodne i drony bojowe i helikoptery budowane ze stroną ukrainską? Ach no i sławne już helikoptery? Pytam Pana jako fana najsłynniejszego Antoniego w kraju :) ))))))))))))))

2018-08-03 ~ FLOR ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolf proszę przypomnieć jaki rząd sprzedał Stocznię Gdańską Ukraińcom? Czy to przypadkiem nie PiS? Wówczas chwalił się , że uratował stocznię. Teraz znowu trąbią sukces, że odkupili stocznię którą sami sprzedali.... Dziwnym trafem nei chcą ujawnić za jaką kwotę sprzedali a za jaką kupili....

2018-08-03 ~ do SMS ( gość forum ) zgłoś naruszenie
....Rolf obalił jej wszystkie propagandowe fałszywki, to atakuje Rolfa. Rolf jest aktywnym społecznikiem i publicystą, a ty co sobą prezentujesz?

Ja , protestuję, aby do Pana Herr Rolfa zwracać się perr TY, to całkowity brak poszanowania, natychmiast dokonać samokrytyki i przeprosić ! :*

2018-08-03 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie no jak Pan już sięga tak nisko, iż pisze, że za katastrofę w Smoleńsku odpowiada PO z PSL to mi już ręce opadają i czuję, że dalsza dyskusja z Panem mija się z celem.

A może jako fan Macierewicza zaspokoi Pan moją ciekawość i odpowie mi na pytanie, czy były minister wojny już ustalił przyczyny katastrofy, czy potrzebuje jeszcze kilka lat doić budżet w celu "dochodzenia do prawdy"?
Ile już kosztowała jego pseudo komisja i ile jeszcze będzie kosztowała?

A może już się na którąś wersję zdecydował? - sztuczna mgła, ładunek wybuchowy na pokładzie, bomba termobaryczna, celowe działanie rosyjskich kontrolerów, atak elektroniczny, celowe uszkodzenie podczas remontu w Rosji? No chyba, że jest jakaś kolejna teoria.....

Zdecydował się już?

Kończę i nie pozdrawiam!2018-08-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanowna Pani „Ktośko”. Fakty, to nie „łatki”. Moje komentarze na tym forum i inne publikacje, są pełne faktów i wniosków, które same wypływają z tych faktów.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami rozkradła Polskę na steki miliardów samego tylko podatku VAT, rozprzedała za grosze polską gospodarkę, na kolejne setki miliardów (przemysł stoczniowy, przemysł ciężki, przemysł spożywczy itd.) a czego nie dało się rozprzedać, zniszczyła, np. zwijając przemysł wydobywczy.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami spowodowała nielegalne wyprowadzenie z Polski kolejnych setek miliardów przez zagraniczne koncerny i banki, które ponadto nie opodatkowały swoich gigantycznych zysków w Polsce.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami uzależniła Polskę od rosyjskiego gazu, podpisując wieloletnią umowę na dostawę tego gazu po cenach najwyższych w całej Europie i zapewniając Rosji monopol na przesył gazu, gdzie interweniowała nawet Komisja Europejska.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami jest odpowiedzialna za zbrodnię smoleńską i za niebywałe matactwa, ukrywanie dowodów i fałszowanie dowodów w śledztwie w sprawie tej zbrodni, prowadzonym przez „teoretyczne państwo” pod rządami PO/PSL, całkowicie podporządkowane interesom Rosji .

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami, chciała sprowadzić do Polski olbrzymie masy nielegalnych imigrantów, którzy na zaproszenie Kanclerz Niemiec Angeli Merkel najechali Europę całymi milionami, przemycając w tej masie tysiące terrorystów, którzy dokonali dziesiątek zamachów w Europie Zachodniej, zabijając i raniąc tysiące ludzi.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami, szkalowali i nadal szkalują Polskę na forum międzynarodowym, głównie w UE, działając w interesie obcych agentur, wrogich Polsce i na szkodę Polski i Polaków.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami, nie oczyściła Wojska Polskiego z komunistycznej bezpieki i z oficerów szkolonych w Sowietach, a także, że zdewastowała Polską Armię, czyniąc Polskę praktycznie bezbronną.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami, nie oczyściła polskiego sądownictwa, ani polskiej prokuratury z agentów komunistycznej bezpieki i ich kolejnych pokoleń.

Jak już napisałem, odwracanie i naprawianie tego wszystkiego, jest walką kolejnego pokolenia AK z kolejnym pokoleniem UB.

Jak nazwać kogoś, kto odbudowę gospodarki, obronności, moralności społeczeństwa, stanu zasobności społeczeństwa, znaczenia Polski w Europie i świecie, nazywa faszyzmem? Sama Pani te nazwy wymieniła, więc nie będę ich powtarzał.

2018-08-03 ~ Admin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pan Rolf bana dostał w Powiatowej ......
, czas i dać go na forum

2018-08-03 ~ dojna zmiana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jaki jest sens dyskutować z niemcem z rozdwojeniem jaźni? Najpierw pisze komentarz jako Rolf, potem pisze jako zarząd smsm i się sam chwali, a potem jeszcze jako Anna, czy inna osoba i też sam sie chwali.
Ignorujcie go po prostu, w końcu administracja go wywali za tą mowę nienawiści.

2018-08-02 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolf. Pan nie stwierdza żadnych faktów tylko stara się ludziom przyklejać łatki. Idąc Pańskim tokiem rozumowania musiałabym stwierdzić, że jesteś Pan faszystą. Nie robię jednak tego mimo, że ma Pan zgoła inne wartości. Na tym polega właśnie zarówno Pański jak i Pisowski problem. Wy chorobliwie nienawidzicie ludzi którzy mają inne zdanie niż Wy. Wy działacie jak sekta. Kto jest z nami jest super a każdy kto się z nami nie zgadza jest ... i tu się zaczyna Wasz katalog obelg: komunistą, zdrajcą, donosicielem, ubekiem, złodziejem, resortowym dzieckiem, ubecką wdową, gorszym sortem, ścierwem itd. Pewnie zna Pan więcej określeń niż ja.

2018-08-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanowna „Ktośko”! Powiedzenie komuniście, że jest komunistą, nie stanowi obelgi, a jedynie stwierdzenie prawdy. To, że ma Pani w nosie działaczy społecznych poświęcających swój prywatny czas, swoją energię i swoje pieniądze działalności na rzecz Mieszkańców, to Pani sprawa i nikogo to nie interesuje.

Wbrew Pani kłamliwym insynuacjom nie wymagam od ludzi na forum ujawniania ich danych personalnych, a jedynie stosowania elementarnych form grzecznościowych w stosunku do tych, którzy się ujawniają, bo nie mają nic do ukrycia.

I jeszcze coś Pani powiem, żeby wszystko było jasne. Odbywająca się aktualnie w przestrzeni publicznej walka z wartościami demokratycznymi, moralnymi, chrześcijańskimi, społecznymi i gospodarczymi, jest niczym innym, jak walką kolejnych pokoleń UB z kolejnymi pokoleniami AK.

2018-08-02 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To, co się działo i nadal dzieje w oławskim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, to wynik rządów PO. Kto z was się odważy napisać, że to jest dobrze i że ma tak dalej trwać?
Polecamy lekturę zakładki „Ubecka kotłownia w J.L” na naszej stronie internetowej (stanowice-marcinkowice).

2018-08-02 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale się Ktośka zjeżyła! Ale pyskuje! Aż ma pianę na tej swojej komunistycznej … buźce. Rolf obalił jej wszystkie propagandowe fałszywki, to atakuje Rolfa. Rolf jest aktywnym społecznikiem i publicystą, a ty co sobą prezentujesz? Komunę i załganą propagandę! To komunie i tobie mówimy WON!

2018-08-02 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jestem zwolenniczką PO to raz.

Oczywiście kiedy się pojawiają niewygodne fakty to Pan wielce wielmożny Panie Rolfie znowu zaczyna wyzywać ludzi od komunistów.

Nikt się nie kazał Panu ujawniać z nazwiska i w nosie mam, że Pan to zrobił. To Pański wybór i Pański problem!

Rzuca się Pan, że ludzie piszą do Pana przez ty, ale to że wyzywa Pan ludzi najgorszymi inwektywami to już Panu Panie nie przeszkadza zupełnie.

Wszedł Pan na forum, gdzie podawanie danych personalnych nie jest obowiązkiem, wiec niech Pan tego nie wymaga od innych! Jak się Panu tutejsze zasady nie podobają to powiem najgrzeczniej jak potrafię. WON !! !!


2018-08-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie będę odpowiadał jakiemuś anonimowemu postkomunistycznemu hejterowi na jego głupie załgane hasełka, ani na manipulacje faktami typu LIS albo MICHNIK. Nie będę też dyskutować z anonimowymi prostakami i nieukami, którzy zwracają się publicznie przez „ty” do osoby publikującej pod własnym imieniem i nazwiskiem i nawet nie potrafią pisać poprawnie po polsku. To jest właśnie poziom zwolenników i działaczy PO.

2018-08-02 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Weź najpierw poczytaj co to jest skarga na przewlekłość postępowania, czego dotyczy i kiedy się ja składa. Bo widzę, że kierujesz się zasadą "nie znam się, ale się wypowiem".

2018-08-01 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wczoraj po południu spotkałam p.Henia , który spacerował po ulicy i pytam tak gorąco a pan spaceruje!a on mi odpowiada,że ma zamiar startować w wyborach i chce przyglądnąć się co można zaoferować mieszkańcom!a czy pan będzie urządzał jakieś spotkania,a on mówił ,że będzie wchodził do każdego domu i rozmawiał z ludźmi!

2018-08-01 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf zdejmij klapki z oczu. Każesz mamy zaczekać an skutki reformy, tak samo jak kazano czekać na skutki reformy TK! Bzdura totalna !! !
Pamiętasz jaki był OFICJALNY powód przejecie TK? Tak podawanym powodem konieczności jego "zreformowania" aby szybciej działał. Pamiętasz jak rządzący rzucali hasłami jak to strasznie wolno TK działa i jak to wszystko ruszy po reformie i jak to szybciej i sprawniej TK będzie orzekał?

No a jakie są fakty ?? ?

Trybynał Konstytucyjny wydaje o wiele mniej orzeczeń niż przed tzw reforma. Takie są fakty i nawet nie zaczynaj bredzić, ze jest inaczej !! !!

Nie chodziło o to by TK działało szybciej ale o to by TK pod wodzą pożal się Boże Pani magister (żona pana TW Wolfgang)n wydawał takie "orzeczenia" jak to ostatnie. Przypominam, że wg TK można uniewinnić osobę nieprawomocnie skazaną.


2018-08-01 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Reforma sądownictwa dopiero się zaczęła, więc nie kracz, zanim nie zostanie zakończona. Zapytaj lepiej, co zrobiła PO, żeby zreformować, a przede wszystkim zdezubekizować polskie sądownictwo. Mieli na to prawie 30 lat. Co zrobili? Nic! Więc czego pyskujesz na PiS, który dopiero zaczął działać?

Najpierw była konieczna reforma TK i SN, bo PO, łamiąc prawo, powołała postkomunistycznych sędziów do TK na obsadzone jeszcze w tamtej kadencji stanowiska. Potem była konieczna reforma SN, bo nie można remontować budynku pozostawiając na nim zgniły i dziurawy dach. Tych dwóch reform przeciętni obywatele jeszcze nie odczuli, poza tymi, którzy składaki skargi do TK, bo niby jak mieli to odczuć. Jednak po zachowaniu „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”, jak zajrzała im w oczy kontrola społeczeństwa, przeciętni obywatele mogli się przekonać, jakie kanalie rządzą całym sądownictwem.

Poczekaj, aż zrealizuje się nowe, dopiero co uchwalone ustawy i pozmienia się struktury sądów i postępowań i na nowe ustawy, które jeszcze są przygotowywane.

Za szkalowanie nowej prezes TK i zakłamane podważanie jej kwalifikacji, powinieneś dostać po twojej komunistycznej mordz… o, przepraszam, buzi.

Poczekaj też na efekty reformy prokuratury. W regionalnych, a głównie rejonowych prokuraturach, ciągle jeszcze siedzą ci sami ludzie, którzy zapewniali i nadal zapewniają, bezkarność postkomunistycznej mafii. Wzrost liczby skarg na prokuratury wynika z tego, że ludzie przestali się bać prokuratorów będących na usługach postkomunistów i wyciągają na wierzch wszystkie stare sprawy. Szkoda ci pieniędzy podatników na postawienie skorumpowanych prokuratorów przed sądami karnymi? A na rozkradzenie pod rządami PO setek miliardów nie było ci szkoda?

2018-08-01 ~ nie fanatyk ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Reforma sądownictwa" prowadzona przez PiS nie ma nic wspólnego z reformą. Dla przeciętnego obywatela nie zmieniło się nic, oprócz tego kto siedzi na stołku. Ponadto wskazać należy, że te stołki obsadzane są osobami o wątpliwych kwalifikacjach (jak np: stanowisko prezesa TK). Ponadto skutkiem zmian wprowadzanych od 2 lat zmian w wymiarze sprawiedliwości przez rząd dojnej zmiany jest wydłużenie czasu postępowań. Podkreślić należy, że wzrosła ilość skarg na przewlekłość postępowania w postępowaniach prowadzonych przez prokuratury (tak te prokuratury, które zostały już "zreformowane" jakiś czas temu), ponadto zwiększyła się także ilość uwzględnień tych skarg. W poprzednich latach uwzględnionych skarg na przewlekłość postępowania prokuratorskiego było około 60, w 2017 roku było to już prawie 100, a za tym idą pieniądze podatników na odszkodowania.

2018-08-01 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Reforma sądownictwa przeprowadzana przez rząd Zjednoczonej Prawicy nie jest jedynie reformą czysto kadrową, jak tu niektórzy próbują ludziom wciskać kit.

Oczywistym jest, że wymiana komunistycznych i postkomunistycznych sędziów na rzeczywiście niezawisłych, uczciwych i sprawiedliwych, jest jednym z filarów tej reformy, bowiem ta „zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi”, jak oni sami siebie nazywają, torpedowałaby i sabotowała każdą najmniejszą nawet zmianę, zarówno w samym sądownictwie, jak i w kraju w ogóle. Im bardzo zależy na tym, żeby było, tak jak było, co sami publicznie przyznali, a było bardzo źle.

Od wymiany tej kasty, wywodzącej się wprost z komunistycznej bezpieki, trzeba oczywiście zacząć, żeby można było wprowadzić jakiekolwiek zmiany. Jednak równolegle wprowadzane są głębokie zmiany, które mają sądownictwo oddać Narodowi, usprawnić procedury sądowe, zmodyfikować i znacznie skrócić postępowania sądowe, a także poddać sędziów kontroli społecznej. Sejm uchwalił już, a Prezydent RP podpisał, cały pakiet ustaw wprowadzających różne zmiany w sądownictwie, a kolejny pakiet ustaw jest już w przygotowaniu.

Kto zatem wrzeszczy, że to jest to tylko zmiana czysto kadrowa, zamach na wolne sądy, albo na demokrację, jest agentem komunistycznej bezpieki, która swoimi strukturami opanowała nie tylko wymiar sprawiedliwości, ale i wiele dziedzin gospodarki, szczególnie tej o strategicznym znaczeniu dla państwa.

Postkomunistyczne sądy i prokuratury zapewniały bezkarność całym mafiom zbudowanym na strukturach komunistycznej bezpieki i na zwykłych przestępcach, wymierzając jednocześnie drakońskie kary dla działaczy antykomunistycznych a nawet dla urzędników ścigających korupcję i złodziejstwo. Każda metoda zgodna z prawem jest dobra, żeby takich sędziów raz na zawsze usunąć z sądów.


2018-08-01 ~ Do fanow ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale jazgot na tym forum !! !

2018-07-31 ~ fan K15 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Należy odróżnić nacjonalizm od skrajnego nacjonalizmu czyli szowinizmu. Wszelkie skrajne ruchy są złe (nie ważne czy z lewej czy z prawej strony). Zdrowy (nie skrajny) nacjonalizm nie jest niczym złym, takie wartości jak patriotyzm, szacunek do języka, kultury czy historii, wiara we własne państwo, przywiązanie do ojczyzny. Wszystko to składa się na nacjonalizm i czy to są złe lub naganne cechy?
Czy ja jak wywieszę flagę na święto narodowe to jest to coś złego? A to przecież jest nacjonalizm.
Co do polityki historycznej to co jest złego np: w domaganiu się penalizacji banderyzmu (przy okazji Bandera to akurat przykład skrajnego nacjonalizmu, a wręcz faszyzmu)? Absolutnie nie można się zgodzić na to aby ktokolwiek w naszym kraju mógł uważać człowiek współodpowiedzialnego za wymordowanie około 100 tys. bezbronnych cywilów za bohatera albo oddawać mu cześć. Propagowanie banderyzmu powinno być karane w takim sam sposób jak propagowanie hitleryzmu czy stalinizmu.

Co do KRS, to nie dostaliśmy nic, bo nie po to szliśmy do wyborów aby coś dostawać. To nie jest PO, że za kilka stanowisk głosuje się przeciwko swoim sztandarowym projektom. Sędziowie kandydaci do KRS, którym K15 udzieliło poparcia były to osoby, które popierały postulaty K15 związane z reformą sądownictwa (prawdziwą reformą, a nie tym co robi PiS, czyli jedynie zmianą kadrową) takie jak np: wprowadzenie sędziów pokoju, ławy przysięgłych na wzór amerykański, zawód sędziego jako ukoronowanie kariery prawniczej i inne. Natomiast należy podkreślić, że nie podoba nam się to co aktualnie dzieje się w KRS i całym wymiarze sprawiedliwości (na ten temat wypowiadała się chociażby w dniu dzisiejszym poseł Agnieszka Ścigaj). Kwestie flirtu z PiSem czy bycie przybudówką tej czy innej partii (bo to zależy na jakim programie informacyjnym się o tym słyszy) było już tyle razy omawiane, że aż dziw, że ktokolwiek jeszcze powiela te puste nie poparte. Opracowanie przygotowane przez Biuro Analiz Sejmowych pokazało wprost że partią najczęściej głosującą tak jak PiS jest PSL, a na drugim miejscu PO, dopiero dalej jest K15 i .N z takim samym wynikiem. Podkreślić należy przy tym, że PiS głosuje ramię w ramię z PO np: przy takich projektach mających na celu poprawę życia obywateli jak podniesienie kwoty wolnej od podatku.
To nie jest istotne kto składa projekt ustawy, istotne jest to czy jest on proobywatelski. Jeśli jest proobywatelski to dlaczego K15 miałoby go nie popierać?

A co do Pierwszej Prezes SN, to rozumiem, że jakby wprowadzić, że prezydent przechodzi na emeryturę w wieku 47 lat to wszystko będzie ok, mimo, że Andrzej Duda ma zagwarantowaną konstytucyjnie 5 letnią kadencję? Sytuacja z Pierwszą Prezes SN to ewidentna próba obejścia (zmiany) przepisów konstytucji przez ugrupowanie, które nie posiada do tego legitymacji nadanej przez obywateli w wyborach powszechnych.

2018-07-31 ~ Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ulaw konstytucji jest zapisana kadencja posłów. Rozumiem, że jakby jakaś opozycyjna partia po następnych wyborach większością wprowadziła że poseł nie może mieć więcej niż 70 lat wywalając tym samym z sejmu Macierewicza, Kaczyńskiego i kilku innych to też byś była ZA? Bzdura. Wiek emerytalny został skrojony pod obecną I prezes SN tylko po to by nie przeszkadzała władzy.

2018-07-31 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zostałam wywołana do tablicy!chce powiedzieć że,Gersdorf kadencja z mocy ustawy została przerwana ponieważ przeszła w stan spoczynku !! WIadomo ze,sędzia w stanie spoczynku nie może być prezesem SN Powtarzam jeszcze raz że jestem sympatykiem PO ale podoba mi się program PISu bo PO nie ma żadnego programu !! !

2018-07-31 ~ do Uli co ciągle muli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ula nie ośmieszaj się swoją mądrością, Pani Gersdorf zgodnie z Konstytucją jest I Prezes SN i tego nie da się podważyć.

2018-07-31 ~ Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
STOP PiSlamizacji!

Wiem, że są tu zwolennicy Kukiza.
Powiem tak.... wiele postulatów Kukizowców jest ok jak np: Jednomandatowe okręgi wyborcze, możliwość odwołania posła w czasie trwania kadencji poprzez referendum, zamiana drogiego 500+ dużo niższe podatki itd. Jedyne co mnie do Was zniechęca to Wasza polityka historyczna podszyta nacjonalizmem. Szkoda, bo gospodarczo i ustrojowo macie niezłe pomysły. Więcej umiarkowania w tej kwestii i będzie ok.

Niech ktoś z Kukizowców mi tylko jeszcze wytłumaczy po cholerę pomogliście PiSiorom przejąć i obsadzić swoimi nieukami KRS? Nie wiem co za to dostaliście, ale powiem Wam tyle... flirtowanie z PiSiorami nie wygląda dobrze. Oni Was wykołują gdy tylko uznają to za opłacalne.


2018-07-31 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co te dziewczyny z PO będą robić jak zabraknie im tematu o ławeczkach,wałach ,chodnikach i ścieżkach chyba ziarna na laurach !! !

2018-07-31 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No ale tutaj pytająca ma rację,że Gersdorf nie jest sędzią a tylko radca prawny i do tej pory nie podpisuje żadnych ustaw bo wie że byłoby to przestepstwo ona dokładnie wie że jest w stanie spoczynku.

2018-07-31 ~ do Walentego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Głupków masz przed sobą , przecież to z daleka waniajet że zmieniasz tylko nicki aby pokazać swoje prawdziwe ,,JA"!
Stasi odbilo piętno na twoim rozumie?

2018-07-31 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie dyskutuj tyle,bo nie wiesz że Gersdorf była radca prawny w tvnie i w życiu nie wydała żadnego wyroku a ty pajacujesz na tym forum jak opętana mówię dość jak nie masz wiedzy pójdziesz siedzieć już niedługo !! !!

2018-07-31 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Głównie zgłosili się prokuratorzy, adwokaci i radcowie prawni. Sędziów zgłosiło się tylko 40. Propaganda pełną gębą.

2018-07-31 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jacy ci sędziowie nie są lojalni wobec Gerstop na 44 wakaty zgłosiło się 184 sędziów tyle walczymy a oni pchają się do koryta bo tam jest kasa ok.25 tysięcy miesięcznie będą kasować,ile zdrowia na to tracimy na dole.

2018-07-31 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wskazywać będzie minister, zatwierdzać KRS wybrane przez przez partię rządzącą.

2018-07-31 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dokładnie wskazywać będą sędziowie grupe sedziow następnie będzie wybierać KRS a na końcu Pan Prezydent zatwierdzi,koniec kropka.

2018-07-31 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dokładnie, teraz będzie nowa kasta. Kasta dobrej zmiany. To jest jakaś kpina, że w sądzie najwyższym będą orzekać ludzie, którzy nigdy żadnej sprawy nie rozpoznali.

2018-07-31 ~ PiS mnie oszukał ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co mają kary za prędkość do wprowadzonej opłaty jakościowej czy emisyjnej? Nie odwracaj koto ogonem, obiecali, że nie podniosą podatków. Mówili "wystarczy nie kraść", a ilość wprowadzanych podatków, opłat i danin to rozbój w biały dzień. Jeden taki piewca "dobrej" zmiany tutaj pisał, że chodziło o obłożenie opłatami zagraniczne korporacje, a dostają szarzy obywatele.

2018-07-31 ~ Szczesliwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nareszcie skończy się złodziejstwo i korupcja opętanej kasty.

2018-07-31 ~ Do „PiS mnie oszukał” ( gość forum ) zgłoś naruszenie
TAK! Mnie też oszukał! Nie zniósł kar za nadmierną prędkość, czepia się wyprzedzanie na trzeciego i przez ciągłą linię du.ków co jadą za wolno, nie zniósł kar za parkowanie, gdzie mi się akurat podoba, nie zniósł kar za nieważny przegląd techniczny. Do d.py ten PiS! Niszczy demokrację!

2018-07-31 ~ do wyborcy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hej wyborco! Idź najpierw do jakiejś szkoły i naucz się pisać po polsku.

2018-07-31 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Będziesz siedział !! !! będziesz siedział !! !! będziesz siedział !! !!

2018-07-31 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hej Walenty na bo sentymenty, ale żeś się zbakał ? Jedź na Nowogrodzką i zaśpiewaj tam te swoje pieśni pochwalne.

2018-07-31 ~ radne nieporadne ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Lepiej niech zajmą same sobą , bo tym co się dotychczas zajmowali to jeden wielki kabaret! :P

2018-07-31 ~ Do pytajacej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Teraz dziewczyny zajma się ścieżkami i chodnikami a później znakami drogowymi a przed samymi wyborami jak 4roma laty budowa dworca na Sobieskiego i rondem Kutrowskiego !! !!


2018-07-31 ~ PiS mnie oszukał ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nowe podatki dla kierowców wprowadzone przez PiS:
- opłata jakościowa
- opłata emisyjna
- opłata za wjazd do tref czystego transportu
- kara za wjazd do strefy czystego transportu bez uiszczenia opłaty
- kar za spóźniony przegląd
Zwiększone opłaty dla kierowców
- opłata parkingowa za pierwszą godzinę (prawie 10 złotych)
- "mandat" za parkowanie bez biletu w "śródmiejskich strefach" (co najmniej 210 złotych)

Dojna zmiana.

2018-07-30 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
FOR wyliczyło, że 500+ kosztuje każdego Polaka (czyli Rolfa nie) 619 złotych. Więc jest to równie ekonomicznie uzasadnione jak wyprawienie wesela za pożyczkę z providenta. Ujemny podatek dochodowy proponowany przez Kukiz'15 jest znacznie tańszym rozwiązaniem ponadto prowadzi do aktywizacji obywateli.

Ponadto jak donoszą media premier Morawiecki już zaciera ręce na pieniądze, które pozostały w OFE (mimo, że PiS najgłośniej krytykował ich grabież przez rząd Donalda Tuska). Rząd PiS kontynuuje nieudolną politykę poprzedników, tzw. dojna zmiana zafunduje nam tu drugą Grecję, albo i gorzej.

2018-07-30 ~ Pytajacai ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czym teraz zajmą sie dziewczyny z PO jak waly są wykoszone

2018-07-29 ~ do „PiS PO jedno zło” ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Twoja zdolność odróżniania dobra od zła jest taka sama, jak zdolność krowy odróżniania jej własnego łajna od schabowego.

2018-07-29 ~ Oskar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brawo dla Rolfa Michałowskiego. Wreszcie ktoś na tym forum robi porządek z kłamcami i z ich zakłamaną propagandą.

2018-07-29 ~ TeTe ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tymi oszczerstwami FLOR chce przykryć program PO.

A program PO jest taki:
- zlikwidujemy CBA, żebyśmy mogli bezkarnie rozkradać Polskę,
- zlikwidujemy IPN, żeby komunistycznym i postkomunistycznym bandytom włos z głowy nie spadł i żeby komunistyczna - bezpieka dalej bezkarnie sabotowała rozwój Polski,
- będziemy służyć lewackiej Komisji Europejskiej i zagranicznym koncernom, a nie Polsce
i na tym koniec programu PO.

2018-07-29 ~ FLOR ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Program PiS:
Lekarze do Szwecji
Chorzy na cmentarz
Kobiety do rodzenia
Puszcza do tartaku
Konstytucja do kosza
Pieniądze do Torunia

2018-07-29 ~ walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie ma podłości , której lewactwo nie uczyni , ani granic których nie przekroczy w pogoni za pieniędzmi i utraconą władzą !

2018-07-28 ~ połytolog ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chciałbym zapytać naszego omnibusa o system podatkowy SAN ESCOBAR odkrytym nie dawno państwie przez naszego orła dyplomacji byłego ministra MSZ. Nie ma tam podatku VAT , podobno w ogóle niem tam waty jako takiej, nie ma tam SN, TK , po prostu nie ma tam sądów , każdy sądzi według siebie . Mieszkańcy żyją sobie beztrosko, każdy dostaje tyle ile sobie wywalczy , czyli każdemu według jego potrzeb. :P :O

2018-07-28 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolfi, ale Trump nie jest lewakiem. Znowu coś ci się pomieszało. Swego czasu w necie była taka akcja "piłeś, nie pisz". Być może cie to zainteresuje. To jest właśnie Rolfowa "merytoryczna dyskusja". Na zbiór argumentów i wyliczenia obelgi i wycofanie się z dyskusji.

A jak już jesteśmy przy Jarosławie Kaczyńskim. To powiedz mi jak to jest, po wojnie komunistyczna władza AKowców rozstrzeliwała albo wywoziła na sybir, a ojciec Kaczyńskich AKowiec dostał dom na Żoliborzu i jeszcze jego dzieci w filmie wystąpiły. Taka niesamowita historia jak z twoim paszportem w PRLu, co trzeba było podpisać lojalkę żeby paszport na wyjazd na stałe dostać, a Rolf nie musiał.

2018-07-28 ~ FLOR ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolf, Panu PiS płaci za pisanie tych głupot, czy Pan tak sam z siebie?

2018-07-28 ~ walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie , SZACUNEK dla wiedzy i trafności argumentów .

2018-07-28 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dyskusja publiczna jest potrzebna i pożyteczna. Jednak dyskusja z załganą POstkomunistyczną propagandą nie ma żadnego sensu, bo to tak, jakby ze świnią oderwaną od pełnego koryta dyskutować o astronomii.

Na nic jednak ta POstkomunistyczna propaganda się już nie zda, bo tylko ci, których właśnie Naród oderwał od pełnego koryta i ci, których Naród za chwilę od tego koryta oderwie, tę propagandę popierają. Naród już przejrzał na oczy, zrozumiał, jak był potwornie okłamywany i dojony i przekonał się, że można zapobiec fałszowaniu wyborów i przekazać władze w ręce ludzi uczciwych, którzy dbają o Polskę i Polaków, a nie o własne kieszenie i o interesy obcej agentury.

Nie będę dyskutował z jakimś POstkomunistycznym świrem, który zarzuca mi popieranie narodowego socjalizmu. Byli też tacy, co zarzucali Jarosławowi Kaczyńskiemu hitleryzm i jednocześnie branie pieniędzy od Putina. To są kompletni wykolejeńcy i moralna zgnilizna, z którymi nie da się dyskutować w ogóle o niczym, bo jak ktoś obnaża ich manipulacje i kłamstwa, to jest przecież prostak i cham i ich obraża, a tak w ogóle, to nie dorósł im do pięt. No cóż, trudno jest dorosnąć do pięt tkwiących głęboko w Postkomunistycznym szambie.

Zatem koniec dyskusji z tym załganym hejterem. Podyskutuję chętnie dalej z każdym, kto zaprezentuje swoje odmienne zdanie oparte na zdrowych przemyśleniach i na faktycznej wiedzy, a przede wszystkim na uczciwych zamiarach służenia Polsce i Polakom, a nie na tęsknocie do życia w Chinach, w Rosji, czy w Izraelu, albo w USA za czasów rządów takiego mocno opalonego lewaka.

2018-07-28 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Prawie na całym świecie" tylko, że ani w USA, ani w Chinach, ani nawet Rosji takie świadczenia nie są stosowane, a są to kraje, które kontrolują gospodarkę światową i ich obywatele stanowią połowę populacji światowej. W USA są stosowane jedynie bony żywnościowe ale sposób ich wydatkowania jest skrupulatnie kontrolowany.

No tak to co neoliberalne to dla Rolfa największe zło tego świata, najlepszy jest narodowy socjalizm, który sprawdził się w latach 30 tych i 40 tych u zachodnich sąsiadów.

Ujemny podatek dochodowy jest stosowany np w Izraelu. Raczej nie jest to biedny kraj.


Rolfi bierz połowę tego co bierzesz, bo takie dyrdymały ciśniesz, że tego się nie da czytać? Ty jakikolwiek program do rozliczeń w działalności widziałeś kiedyś? Zmieniasz stawkę VAT w programie i tyle. Zachwianie stabilności rynku od obniżenia podatków? Ty trzeźwy jesteś jak to piszesz? Z resztą nawet idąc twoim tokiem rozumowania to wprowadzenie nowych podatków (wymienionych wcześniej) tego nie wymaga?

Ale dlaczego chcesz odebrać obywatelom wypowiedzenie się co do kształtu nowej konstytucji? Ja rozumiem, że ty dalej tkwisz w mentalności, że partia wie lepiej od obywatela ale te czasy szanowny sąsiedzie z za Odry już minęły.

Chiny są światową potęgą gospodarczą, państwo komunistyczne z jedną z najbardziej liberalnych gospodarek na świecie. Natomiast Rumunia rozwija się szybciej po obniżce podatków niż Polska kiedykolwiek i notuje najwyższy wzrost wskaźników ekonomicznych w europie.

To są fakty i wystarczy obejrzeć coś więcej niż TVPiS i czytać coś więcej niż program telewizyjny.

Nienazywaj mnie swoim adwersarzem, bo zachowujesz się jak cham i prostak obrażając wszystkich wokół więc nie dorastasz mi do pięt.

2018-07-28 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No nie! To jest już nie tylko komunistyczna propaganda, ale czysta groteska. Taki sam kabaret, jaki odstawili Rostowski i jego prawnik prof. Marek Chmaj przed Komisją Sejmową ds. Amber Gold. Notabene Chmaj jest komunistyczno-esbeckim sługą i zasłynął między innymi ze stwierdzenia, że PRL nie była reżimem, a także z rozbijania się po okolicy autami Ferrari, i Maserati. Tu widać gołym okiem kawałek tych kilkuset miliardów ukradzionych Narodowi Polskiemu.

Gdyby ujemny podatek dochodowy był tańszym i lepszym rozwiązaniem niż stosowany prawie na całym świecie dodatek rodzinny (u nas 500+), to stosowałby go cały świat. Tymczasem nie stosuje go prawie nikt, więc wyliczenia mojego adwersarza nie są warte funta kłaków.

Kłamstwem jest też, że ten neoliberalny i utopijny system zmniejszyłby administracyjny nakład pracy państwa. To taka sama oczywista bzdura, jak twierdzenie, że aktualny rząd rzekomo łamie Konstytucję, niszczy praworządność i demokrację.

Mój adwersarz, który boi się podpisać swoje wywody swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, właśnie zarzucił nie tylko mnie, ale prawie całemu światu „buraczaną doktrynę ekonomiczną”. Przy takich „mądrościach”, to blednie nawet Korwin Mikke. Do tego mój adwersarz chce dopasować politykę finansową prawie 40-milionowego Narodu Polskiego, do jakichś zdegenerowanych i zdemoralizowanych patologicznych wyjątków, notabene fragmentu moralnej spuścizny po 50-letnich rządach komunistów i prawie 30-letnich rządach POstkomunistów.

Nagła zmiana stawki VAT, to nie jest jedynie kwestia – pieniądze są, czy „piniendzy nie ma” (Rostowski). To jest kwestia przebudowy całego budżetu państwa, systemów informatycznych skarbówki polskiej i europejskiej, przebudowy programów księgowych w całej gospodarce, zachwiania stabilności rynków i konkurencji i wiele, wiele innych. Zmniejszenie stawki VAT jest potrzebne, ale wymaga czasu na przygotowanie gruntu i mechanizmów pod taką zmianę. Inaczej byłoby to tak samo nieodpowiedzialne, jak nagłe podwyższenia stawki VAT przez PO/PSL.

Referendum konstytucyjne jest właściwie zbędne, bo Polacy wiedzą, że aktualnie obowiązująca Konstytucja, to gniot prawny powstały w wyniku oszustwa „okrągłego stołu”. Przeciętny Kowalski nie jest jednak w stanie odpowiedzieć ad hoc na pytania, których zrozumienie wymaga głębszej wiedzy. Tu jest potrzebna publiczna debata, wskazująca na skutki, wady, zalety i właściwości różnych rozwiązań ustrojowych.

Wpisywanie do Konstytucji sztywnych założeń do polityki zagranicznej przypomina, jako żywo, peerelowski zapis konstytucyjny o przyjaźni polsko-radzieckiej. Międzynarodowa sytuacja polityczna, gospodarcza, militarna, społeczna itd. ciągle się zmienia i rządy muszą dopasować swoją aktualną politykę do tych zmian. Jednak najważniejsze jest to, że aktualnie nie ma takiej większości w Sejmie, która pozwoliłaby na zmiany w Konstytucji, więc jest to przysłowiowe dzielenie skóry na niedźwiedziu hasającym po lesie. Dudaczewski znowu się nie popisał.

Ukoronowaniem „mądrości” mojego adwersarza jest podawanie Chin i Rumunii za przykład dla Polski. Czy ten człowiek naprawdę chce, żeby w Polsce było tak jak w Chinach, albo w Rumunii? Schetynescu już się cieszy.

Do osobistych wycieczek w stosunku do mojej osoby nie będę się odnosił, bo każdy widzi, że są beznadziejnie głupie.

2018-07-28 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A jak nazwać niemca, który wtrąca się w sprawy kraju którego się wyrzekł? Wszyscy doskonale wiemy w jaki sposób dostawało się paszport w latach 60-tych, 70-tych i co trzeba było zrobić. Wyzywając innych od komunistów, jesteś jak prokurator Piotrowicz, który krzyczy z trybuny sejmowej precz z komuną.

Ja nie widzę sensu dyskusji z tym socjalistą Morawieckim. Który mówi, że nie wprowadzi nowych podatków, a potem wprowadza. Ja tedy byłem na matematyce, co zdaje się Rolf pominął w swojej edukacji. Jest dla mnie tak samo wiarygodny jak Rolf, który na oparcie swoich tez zamieszcza cytaty z wikipedii, które mają oznaczenie "niewiarygodne źródło".

Ujemny podatek dochodowy zamiast 500+ jest znacznie tańszym rozwiązaniem. Żeby wypłacić 500+ to najpierw te pieniądze trzeba zebrać od obywateli, potem od obywateli przyjąć wnioski o wypłatę, zatrudnić ludzi, którzy te wnioski przyjmą zweryfikują i następnie wypłacą pieniądze. Koszt wypłaty 500 złotych wynosi dla obywatela około 700 złotych. Natomiast ujemny podatek dochodowy polega na niezabieraniu ludziom pieniędzy, zamiast zebraniu i wypłaty. Weźmy jako przykład małżeństwo Kowalskich zarabia razem 6000 (pan i pani po 3000) złotych brutto (około 4300 złotych na rękę), mają dwójkę dzieci, więc kwalifikują się do programu 500+. Znacznie tańszym jest nie zabierać im podatku dochodowego (398 złotych miesięcznie) i dopłacić różnicę do tych 500 złotych przy rozliczeniu podatku (co urzędy skarbowe i tak robią co roku), niż generować biurokratyczną machinę wniosków, decyzji itd. Finalnie rodzina jest 500 złotych do przodu z tytułu posiadania dziecka, jest. Państwo zaoszczędziło na niezatrudnianiu dodatkowych urzędników, zaoszczędziło. Ponadto państwo w dalszym ciągu zyskuje pieniądze ze składek, które są odprowadzane od pracujących osób. Ale do Rolfa z jego buraczaną doktryną ekonomiczną twarde liczby pewnie nie trafią. Już nie wspominając o tych sytuacjach gdzie świadczenie jest wypłacane w formie bonów towarowych, bo "rodzice" woleli wydać 500+ na wódę zamiast na dziecko. Dlaczego państwo ma wspierać takie dysfunkcyjne osoby, które zamiast na dziecko wydają pieniądze na wódę?

Bardzo dobrze, że wspomniałeś o Kukiz'15, bo jest to jedyne ugrupowanie, które chce przywrócić obywatelom możliwość realnego wpływu na swój kraj. W przeciwieństwie do POPiSu, który wspólnymi siłami uwalił inicjatywę Pana Prezydenta o przeprowadzenie referendum konstytucyjnego.

Tak, zmiana wysokości podatku VAT to zmiana w jednej ustawie. Ale o jakiej dziurze budżetowej mówisz? Przecież pani Szydło i pan Moraiwecki mówili, że pieniądze są tylko wystarczy nie kraść. Zmniejszenie stawki VAT o 1% to kwota 1,5 mld złotych, która i tak trafi później do budżetu w innych podatkach.

Proszę spojrzeć na przykład Rumunii, tam zlikwidowano wiele podatków i obniżono znaczną ich cześć i proszę Rumunia ma wyższy wzrost PKB niż Chiny czy jakikolwiek kraj w Europie.

2018-07-27 ~ Kali ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Weroniko, zacznij się leczyć na nogi bo na głowę to już za późno. :D :P ;)

2018-07-27 ~ Weronika ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ula! Nie pokazują nas w złym świetle, tylko pokazują prawdę o naszych wykolejonych bojówkach, które za pieniądze z wrogiej Polsce zagranicy bronią takich kanalii, jak ta Gersdorf. Oni bronią demokracji, ale komunistycznej. To trzeba pokazywać, żeby Polacy mogli przekonać się na własne oczy, co ich czeka, jak pozwolą powrócić do władzy Postkomunistom.

2018-07-27 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak nazwać kogoś, kto publicznie pisze: „PiS PO jedno zło”? Tak samo jak kogoś, kto pisze np. „cukier, piołun, taka sama gorycz”. Czyli obrzydliwym kłamcą. A jeśli taki obrzydliwy kłamca robi to na zamówienie postkomunistycznej mafii, to trzeba by już użyć bardzo wulgarnych słów, żeby go nazwać adekwatnie.

A jak nazwać kogoś, kto dla dynamicznego rozwoju gospodarki zaleca „ujemny podatek dochodowy”? Tacy genialni rabusie jak Balcerowicz czy Rostowski bledną przy tym geniuszu. Czy ty komunistyczna szczekaczko naprawdę chcesz pouczać Morawieckiego i jego rząd, jak pokierować finansami państwa i gospodarką? Gdzie byłeś, jak ww. rabusie rozkradali Polskę? Gdzie byłeś?

Ujemny podatek dochodowy, zwany też negatywnym podatkiem dochodowym, jest neoliberalnym wymysłem, który na bardzo niewielką skalę został wypróbowany w USA w latach 70-tych ub. wieku i okazał się fiaskiem obniżającym motywację do pracy u prawie 20% aktywnej zawodowo populacji.

Ten sam durny pomysł feruje Kukiz 15, którego celem jest zniszczenie państwa i wprowadzenie anarchii, ku uciesze zagranicznych koncernów.

Państwo musi zapewnić bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, komunikację, szeroko pojętą infrastrukturę, szkolnictwo, strategiczne inwestycje, dostawę energii, publiczne media, kontrolę rynku i wiele, wiele innych spraw, które dla ciebie i takiego durnego Kukiza spadają z Nieba. Społeczeństwo musi łożyć na to wszystko i musi to robić solidarnie, odpowiednio obciążając różne grupy społeczne, zagraniczne koncerny, zagraniczne banki itd. Rolą państwa jest zorganizowanie i dozorowanie tego wielkiego splotu wielu skomplikowanych mechanizmów.

Nie siej tu komunistyczno-neolibetralnej propagandy, bo ludzie już przekonali się do dobrej polityki PiS-u i żadnych POstkomunistycznych POpaprańców ani PoSL(r)ańców już wybierać nie będą.

Nie masz zielonego pojęcia o finansach państwa i o prawidłowych mechanizmach tych finansów, skoro piszesz, że zmniejszenie podatku VAT, to kwestia jednej ustawy uchwalonej w jedną noc. Czy ty w ogóle wiesz, co to jest budżet państwa? Czy ty potrafisz sobie w ogóle wyobrazić, ile ustaw trzeba zmienić i jak trzeba przekopać cały budżet, żeby zatkać w budżecie dziurę spowodowaną nagłym obniżeniem VAT? Na dłuższą metę niższy podatek VAT może nakręcić koniunkturę, ale najpierw trzeba odpowiednio przygotować podstawy do rozwoju koniunktury, co właśnie robi rząd Morawieckiego.

2018-07-27 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fanie ale trzeba oglądać wszystko te osoby robią z nas karykatury taka STalinska,z tym swoim głosem i wyglądem,corka Młynarskiej jak opetana i ten na manifestacji zachowywał się jakby się czegoś nawachal i tak pokazują PO a ludzie są przerażeni takimi zachowaniami !!

2018-07-27 ~ do Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Piszesz tak, jakbyś dokładnie przytaczał tutaj siebie jako przykład.

2018-07-27 ~ kornel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dokładnie, niech Rolf wypowiada się jak najczęściej, PiS przerżnie z kretesem.

2018-07-27 ~ fan Uli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ula i już cię lubię, od 3 lat staram się nie oglądać, szczególnie te publicystyczno-polityczne programy które prowadzi słynny dziennikarz, wręcz orzeł obiektywizmu z taką dziwną mimika twarzy skoszoną na bok. :D

2018-07-27 ~ walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wielu ludzi w PiSie popiera Pańskie poglądy Panie Rolf Michałowski , Będzie zmiana właściciela biura poselskiego na Pana Mariusza Oriona Jedryska , mam nadzieję , że rozgoni tych pseudo PiSowcow , którzy zawłaszczyli Oławski PiS .Pozdrawiam ..

2018-07-27 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przeciętne wynagrodzenie (według danych GUS) rośnie nieprzerwanie od 1999 roku (GUS publikuje dane na ten temat co 2 lata) i nie było przypadku w którym przeciętne wynagrodzenie by zmalało. Od 2008 roku jest to wzrost o około 200-300 złotych co 2 lata. Być może dane, które zostaną opublikowane w październiku 2018 r. będą pozwalały jakoś dokładniej się do tego odnieść. Niewątpliwie wpuszczenie pieniędzy na rynek w postaci 500+ przekłada się zwiększenie konsumpcji i obrotów w gospodarce, ale tańszym rozwiązaniem byłby np: ujemny podatek dochodowy, a nie świadczenie, które generuje dodatkowe koszty (w postaci np: zatrudnienia dodatkowych urzędników do obsługi).

W kwietniu 2016 roku przy okazji wprowadzania programu 500+ pani Szydło wypowiadała się w telewizji, że nie będą wprowadzane nowe podatki ani podnoszone już obowiązujące. Tak samo pan Morawiecki w czasie kiedy obejmował urząd premiera.

Oczywiście, wyższą stawkę VAT wprowadził rząd PO/PSL, od tamtej pory PiS bardzo to krytykował, ponadto pani Szydło obiecywała w kampanii wyborczej obniżenie VAT, krytyka ucichła jak doszli do władzy. Do obniżenia stawki VAT z 23% do 22% wystarczy jedna zmiana ustawy, PiS ustawy potrafi przepchnąć w jedną noc, a tu potrzeba lat?


2018-07-27 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
APEL !! !nie oglądajcie tvinfo,bo naokraglo pokazują wczorajsza demonstracje przed palacemjak jeden młody facet skacze,wrzeszczy popycha policjantów a w tyle wizji pokazali córkę Pauliny Młynarskiej jak wije się i wyje jak opętana też przed pałacem a dzień prędzej Stalinowi jak wrzeszczy że piwo wnet będzie chrzczone. Jest to przerażające ,pokazują nas w złym świetle.

2018-07-27 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W roku 2017 urodzeń było o około 15-20 tysięcy więcej niż w 2016 roku (około 5%). To oczywiście nie jest efekt wyłącznie programu Rodzina 500+. Spory wpływ ma również duży spadek bezrobocia i wzrost płac, związane z dynamicznym rozwojem gospodarki, na co jednak duży wpływ ma również program Rodzina 500+ (wzrost konsumpcji).

Wszelkie próby dezawuowania tego programu są po prostu nikczemne, szkodliwe dla Polski i mające tylko jeden cel – pieniądze przeznaczone na ten program mają znowu trafić do kieszeni przestępców i skorumpowanych przez nich polityków.

Co do podatków, to te, które zostały wprowadzone przez PiS służą albo zablokowaniu bezpodatkowego wyprowadzania olbrzymich zysków za granicę, albo służą bardziej sprawiedliwemu rozłożeniu opodatkowania, albo są wdrożeniem przepisów unijnych, których nie wdrożyła PO. Bardzo istotne obniżki podatków dotyczą średniej klasy społeczeństwa, która była regularnie okradana przez PO/PSL. Podwyżkę podatku VAT, podobno tylko na dwa lata, wprowadziła koalicja PO/PSL. Żeby to odkręcić, trzeba trochę więcej czasu, jak na wiele innych działań naprawczych gospodarki demolowanej i zwijanej przez postkomunistów przez prawie 30 lat.

Twierdzenie, że PiS w kampanii wyborczej obiecał, że nie wprowadzi nowych podatków, jest bezczelnym kłamstwem jakiegoś załganego anonimowego postkomucha. Wręcz przeciwnie, PiS obiecał opodatkowanie zysków wyprowadzanych za granicę przez banki i koncerny i słowa dotrzymał.

Polityka fiskalna PO/PSL służyła mafiom, zagranicznym koncernom i bankom oraz skorumpowanym politykom tej formacji, jednocześnie bardzo szkodząc polskiej gospodarce. Polityka fiskalna PiS służy społeczeństwu i dynamicznemu rozwojowi gospodarki. Międzynarodowe agencje ratingowe to potwierdzają. Żadne demagogiczne wywody o jakichś wyrwanych z kontekstu szczegółach i manipulacje danymi GUS tego nie podważą.

I jeszcze raz powtarzam, bo do tego załganego komucha to najwyraźniej nie dociera. Nie jestem dla jakiegoś anonimowego postkomunistycznego hejtera żaden Rolfi. Czasy komuny minęły bezpowrotnie i komunistyczne chamskie zwyczaje zwracania się do osób występujących publiczne pod własnym imieniem i nazwiskiem przez „ty”, nie mają już prawa bytu.

2018-07-27 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dzisiaj na konferencji PIS dokładnie p.Szydlo obiecała że,będą budowane świetlicę nareszcie będzie się można zabawić!ale skąd mają na wszystko pieniądze?

2018-07-27 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja myślę, że nie ma co PiSiorków na tym forum uciszać. Każdy ich wpis pokazuje, że to zgraja nieudaczników i frustratów, którym w życiu się nie udało i winią za to wszystkich wokół tylko nie siebie.

2018-07-27 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proszę.Stalinska aktorka mówiła że,nawet w bliskim czasie piwo będzie chrzczone że PIS dobiera się do piwa !! na ostatniej demonstracji!

2018-07-27 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PiS w kampanii wyborczej obiecywał niewprowadzanie nowych podatków, a wprowadzono.
-podatek bankowy
-opłata mocowa
-opłata emisyjna
-danina solidarnościowa
-opłata paliwowa
-opłata recyklingowa
-wprowadzono nawet podatek za deszcz dla właścicieli dużych budynków
Ponadto dalej utrzymano podwyższoną stawkę VAT (która była tymczasowo podwyższona na 2 lata bodajże 8 lat temu).
Co do wpływu 500+ na urodzenia wystarczy spojrzeć na dane GUS.
w latach 2015-2017 urodziło się znacznie mniej dzieci niż np w latach 2008-2010 (średnio o ponad 20 tys. rocznie mniej (a wtedy to nawet chyba becikowego nie było, ani tzw. kosiniakowego). Przyrost naturalny w latach 2011-2016 utrzymywał się na podobnym poziomie ( z niewielkim spadkiem w latach 2013 i 2015). W trakcie rządów PiS co prawda liczba urodzeń wzrosła (do około 400 tys. urodzeń w roku 2017), ale nawet w 2017 roku nie osiągnęła poziomu z lat 2008-2010 (około 415 tys. urodzeń) natomiast ten wzrost urodzeń bardziej wiązałbym z tym, że aktualnie w wiek zakładania rodzin wchodzi końców wyżu demograficznego przełomu lat 80/90 gdzie rodziło się 500-600 tys. dzieci, ponadto należy to powiązać z tym, że część osób zdecydowała się na dzieci dopiero po wyjściu Polski z kryzysu finansowego (który wybuchł w 2007 roku w USA) i po tym jak od 2013 roku zaczęła poprawiać się koniunktura. Powiązałbym to też ze spadającym od 2013 roku bezrobociem. Nikt normalny nie zdecyduje się na dziecko tylko dlatego, że mu rząd do 500 złotych (z jego własnych pieniędzy).
Słucham zatem Rolfi jak to rząd dba o młode osoby zakładające rodziny, jakie są wprowadzone przez rząd PiS rozwiązania i na co w tym kraju może liczyć pracujące małżeństwo dwudziestoparolatków (oprócz tego, że na siebie), którym rodzi się pierwsze dziecko? Tylko konkretnie.

2018-07-27 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wszyscy wiemy, że zmieniasz podpis aby po chamsku komuś dowalić. Nie dość , że używasz języka rodem rynsztoka to jeszcze kaleczysz nasz język ojczysty. W twoim wieku już tylko pozostaje siusiu, paciorek i lulu a nie dyskusja na internecie , ale jak ci to sprawia przyjemność , czy też czujesz się dowartościowany to dalej ,,zawijaj te swoje sreberka" o teorii dobrej zmiany. Jestem pewien , że nikt na tym forum ciebie i twoich wywodów nie traktuje poważnie.

2018-07-26 ~ Do skomuszałego zniesmaczonego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jest „innym zdaniem” publiczne oskarżanie rządu PiS o to, co robił rząd PO z PSL, czyli o rozkradanie Polski na kilkaset miliardów złotych. Oszczerstwo, że nowy rząd podnosi podatki, kiedy faktycznie je obniża, też nie jest „innym zdaniem”. Takie „inne zdanie popełnił wiech. Mamy go za to szanować?

2018-07-26 ~ zniesmaczony internauta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Cyt.,,Wiechu, albo lepiej – towarzyszu Wiesławie, wystaw głowę z tej kupki gnoju, w której siedzisz, rozejrzyj się i zobacz, co dzieje się w Polsce. Określenie dojną zmianą tego, co dzieje się w kraju w ogóle, jest zwykłym postkomunistycznym chamstwem, jest hasłem złodziei, którzy krzyczą: łapać złodziei!

Oławski PiS, a w dużej mierze też wrocławski, to fragment tej kupki gnoju, w której siedzisz. Poza kilkoma osobami płynącymi pod korupcyjny i złodziejski prąd, oławski PiS nie jest żadnym PiS-em, lecz przystawką panoszącej się tutaj postkomunistycznej mafii. Tak jest jeszcze w wielu samorządach w Polsce, ale już niedługo.

Brawo dla portalu OSI za przyzwolenie na tego typu określenia, pełne kultury i poszanowania tych którzy mają inne zdanie!
;( :* :-/ :s

2018-07-26 ~ Roman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi anonimowy Internauto piszący „do Romana”. Niestety, Twoje twierdzenie, że obecny rząd, tak samo, jak poprzedni, ma w d… rodziny i politykę prorodzinną, jest bezczelnym kłamstwem. Tyle, co obecny rząd zrobił w prorodzinnej polityce socjalnej i gospodarczej przez te trzy lata, nie zrobiły poprzednie rządy przez prawie 30 lat. Rząd PO/PSL działał wg hasła „polskość to nienormalność” a wielodzietne rodziny traktował, jak patologię społeczną. Rząd PO/PSL doprowadził do rozbicia przynajmniej 2 mln polskich rodzin, zmuszając ich głowy do emigracji za chlebem.

Poprzedni rząd zwijał gospodarkę i dlatego płace były tak żenująco niskie. Nowy rząd rozwija gospodarkę i płace już bardzo urosły i dalej rosną w dużym tempie, więc Twoje rachunki są niewiele warte. Ludzie chcą zakładać rodziny, chcą mieć dzieci, a państwo ma im w tym pomagać i robi to, ale dopiero od trzech lat, bo wcześniej państwo było tylko teoretyczne, to było tylko h.., d… i kamieni kupa. Zapomniałeś już te słowa?

Nieprawdą jest też, że program rodzina 500+ ma podobno tylko minimalny wpływ na zwiększenie dzietności w Polsce. Statystyki narodzin potwierdzają gwałtowny wzrost narodzin w niecały rok po wprowadzeniu tego programu. Przyjdzie też wkrótce czas na dodatek rodzinny na pierwsze dziecko. Nie da się zrobić naraz wszystkiego, co było demolowane przez prawie 30 lat.

Już sam sposób myślenia, że „państwo ma pożytek z rodzin …” świadczy o tym, że rozumiesz rolę państwa na opak, czyli tak, jak to rozumie PO/PSL. To rodziny mają mieć i dzisiaj mają pożytek z państwa. Cały Naród ma mieć pożytek z państwa, a nie odwrotnie.

2018-07-26 ~ do Romana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Program 500+ ma marginalny wpływ na zwiększenie się dzietności w Polsce. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że rodziny decydujące się na pierwsze dziecko, w których obydwoje rodzice pracują (chociażby za minimalną krajową, ale odprowadzają podatki, składki na ZUS itd, więc państwo ma z takich osób pożytek) od państwa dostaną jedynie 1000 złotych becikowego, a i to i tak pod warunkiem jak zarabiają mniej niż 1922 złotych na osobę. Więc 500+ w ogóle nie dotyczy osób zakładających rodziny, ba nie dotyczy nawet rodzica samodzielnie wychowującego pierwsze dziecko, bo też nie łapie się do kryterium dochodowego.
Nikt normalny nie zdecyduje się na dziecko tylko dlatego, że mu państwo da 500 złotych.
Rodzina jest najwyższą wartością, ale ten (i poprzednie rządy) mają bardo głęboko w miejscu gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę osoby zakładające rodziny.

2018-07-26 ~ Roman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ktoś tu napisał o rozdawnictwie PiS w nawiązaniu do programu Rodzina 500+. Trzeba tu sobie raz na zawsze wyjaśnić, że program ten jest niczym innym, jak dodatkiem rodzinnym stosowanym już od dziesiątek lat we wszystkich krajach Europy Zachodniej i w wielu krajach poza Europą i to znacznie wyższym, niż nasze 500+. Nie zrobiliśmy nic innego, jak dorównanie do innych krajów i jak krok w kierunku zmniejszenia naszego zacofania społecznego w stosunku do krajów lepiej rozwiniętych.

Czemu służy ten dodatek? Głównie walce z niżem demograficznym, bowiem wychowywanie dzieci jest bardzo kosztowne i bardzo pracochłonne. Dlatego lenie i wygodniccy, którym nie chce się poświęcać nakładu pracy i pieniędzy na wychowywanie dzieci, ani łożyć na ich wykształcenie, muszą podzielić się tym, co na tym lenistwie i wygodnictwie zaoszczędzili, z tymi, którzy mają dzieci, ponoszą wysokie dodatkowe koszty i muszą rezygnować częściowo z pracy zarobkowej, żeby poświęcić się wychowaniu dzieci.

Dlaczego walczymy z niżem demograficznym? Z kilku powodów. Po pierwsze, zmniejszanie się populacji bardzo szkodzi gospodarce i jej rozwojowi. Po drugie, młodych ludzi, którzy wypracowują budżet i tym samym zasoby kas emerytalnych, jest coraz mniej. Po trzecie, systematyczne zmniejszanie się młodej kadry powoduje brak rozwoju technologicznego. Po czwarte, starsi ludzie, którzy nie mają dzieci i wnuków, są skazani na samotność i brak jakiejkolwiek opieki na starość.

Poza tym, w kulturze chrześcijańskiej rodzina jest najwyższą wartością, a wielodzietne rodziny powinny być otoczone szczególną opieką całego społeczeństwa, a państwo powinno dbać o to, żeby społeczeństwo było solidarne.

2018-07-26 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiechu, albo lepiej – towarzyszu Wiesławie, wystaw głowę z tej kupki gnoju, w której siedzisz, rozejrzyj się i zobacz, co dzieje się w Polsce. Określenie dojną zmianą tego, co dzieje się w kraju w ogóle, jest zwykłym postkomunistycznym chamstwem, jest hasłem złodziei, którzy krzyczą: łapać złodziei!

Oławski PiS, a w dużej mierze też wrocławski, to fragment tej kupki gnoju, w której siedzisz. Poza kilkoma osobami płynącymi pod korupcyjny i złodziejski prąd, oławski PiS nie jest żadnym PiS-em, lecz przystawką panoszącej się tutaj postkomunistycznej mafii. Tak jest jeszcze w wielu samorządach w Polsce, ale już niedługo.

Poza tym, nie jestem dla jakiegoś anonimowego hejtera żaden Rolfi. Fakt publicznego zwracania się przez „ty” do osoby występującej publicznie pod własnym imieniem i nazwiskiem, jest prostactwem i świadczy o braku elementarnych podstaw kultury. Ale czego można się spodziewać po postkomunistycznym hejterze?

2018-07-26 ~ wiech ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolfi, ale wiesz, że z PiSu na burmistrza będzie startował twój ulubiony Zdzisław. A co do PiSu, to jest jedno i to samo co PO, tamci kradną i ci też kradną i ci jeszcze są tak bezczelni, że mówią, że im się należy. Zamiast dobrej zmiany jest dojna zmiana.

2018-07-26 ~ do Antka kolegi szwagra brat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chłopie idź już spać , bo takie SMUTY walisz , że nie dobrze się robi. :*

2018-07-25 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moja kochana Ktosiu nie bój się tego PISu my tu w Oławie damy radę będziemy robić to na co będziemy mieli ochotę jak to mówią hulaj duszo piekła niema,bądź spokojna,wspieram Ciebie bądź dobrej myśli nie będzie aż tak

2018-07-25 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kogo PO wystawia na burmistrza Oławy?

2018-07-25 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie jestem sympatykiem PO i tutaj muszę bronić Panią Ktoske,jak ona boi się o swoją przyszłość po prostu może jest słaba psychicznie bo ona mysli że niedługo nie będzie mogła iść do teatru,filmy oglądać ,kazać będą się jej modlic bo ludzie za dużo oglądają TVN a on robi pranie mózgu!

2018-07-25 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Komunistyczna propaganda Ktośki osiągnęła zenit. Więcej nałgać już się nie da. Wprawdzie opisała ze szczegółami stan, jaki przejął rząd Zjednoczonej prawicy po postkomunistycznych złodziejach i zdrajcach, ale przypisała ten stan rządowi Zjednoczonej prawicy.

Dokładnie to, co ta komusza szczekaczka opisała o władzy absolutnej, dotyczy ostatnich dwudziestu paru lat, do roku 2015. To właśnie władza postkomunistów PO/PSL/SLD i jakich tam jeszcze szyldów używają, przejęła przy „okrągłym stole” wszystkie najgorsze komunistyczne mechanizmy, czyli trzymanie olbrzymiej większości Polaków w nędzy; komunistyczne programy nauczania w szkołach mające na celu wypranie Polaków z własnej tożsamości, zapomnienie o własnych korzeniach, o własnej historii i o bohaterach, którzy walczyli i oddawali życie za Polskę wolną od komunistów; walka z wiarą katolicką i z Kościołem Katolickim, czyli z podstawą całej naszej cywilizacji; finansowanie z zagranicy mediów, reprezentujących interesy zagranicy, a nie nasze; szerzenie wierutnych kłamstw za pomocą rzekomej sztuki, czyli niektórych filmów i niektórych spektakli teatralnych. Wszystko dokładnie tak, jak za rządów komunistów pod sowieckim buciorem. Toczka w Toczkę.

Jednak postkomuniści z PO/PSL/SLD poszli jeszcze dalej, dużo dalej. Mianowicie zbratali się z gangami przestępczymi i razem z nimi rozkradali Polskę i okradali Polaków na setki miliardów. Zbratali się też z obcymi koncernami, którym za marne grosze wyprzedali gros naszego przemysłu ciężkiego i spożywczego. Komuniści jednak mimo wszystko jakoś tam rozwijali najważniejsze gałęzie polskiej gospodarki, jak górnictwo, stocznie, rolnictwo. Postkomuniści zrujnowali nawet to, co zostało po komunistach. Za rządów PO/PSL/SLD polska gospodarka była zwijana. Polska miała być kolonią z tanią i głupią siłą roboczą.

Nowa władza wszystko to odkręca, naprawia, rozwija, a nader wszystko ukróciła masowe rozkradanie Polski przez postkomunistyczną mafię. I tak, wierutną bzdurą jest, że nowa władza rzekomo rozdaje biednym to, co zarobili bogaci. Nowa władza nie zabiera bogatym, lecz złodziejom, całym potężnym mafiom wspieranym przez rządy PO/PSL/SLD. Za sam tylko ukradziony VAT można finansować program 500+ przez 10 lat!

Wbrew załganej propagandzie postkomunistycznej heterki Ktośki, nowa władza nie ma wszędzie absolutnej większości. Jak wszyscy doskonale wiemy, sądownictwo prawie w całości jest opanowane jeszcze przez postkomunistów, a nawet przez starych komunistów, prokuratura na niższych szczeblach też stoi na postkomunistach i to samo jest w wielu służbach specjalnych, w policji a nawet w wojsku.

Ktośka też sądząc po sobie i po swoich kompanach twierdzi, że każda władza deprawuje. Jeśli ktoś ma w genach, albo w wychowaniu z domu, nieuczciwość, pazerność, chamstwo i pomiatanie innymi, to on już jest zdeprawowany, a w władza, do której się dorwał w sfałszowanych wyborach, albo na podstawie fałszywych obietnic wyborczych, jest tylko narzędziem do dalszej deprawacji.

Kto jest z gruntu uczciwy i ma z domu odpowiednie wychowanie, to nic nie jest w stanie go zdeprawować, ani władza, ani niewola.

2018-07-25 ~ Do o Ktoski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kradli na miliardy !! !!

2018-07-25 ~ Do o Ktoski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kradli na miliardy !! !!

2018-07-25 ~ Do Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jedni kradli ...... , drudzy rozdawali .
.... ups - rozdają.

:/ /www.se.pl/wiadomosci/polityka/ojciec-premiera-dostal-300-tys-zl-od-rzadu-aa-4WMB-oENw-aKUL.html

2018-07-25 ~ Do tego co dostaje kasę z pis ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Masz szczęście że dali , bo jakby nie dali to przepadłbyś w przeręblu.

2018-07-25 ~ Pytajaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kToska z tego wniosek że nie masz dzieci dlatego pytam czy nie możesz mieć dzieci czy jest inna przyczyna

2018-07-25 ~ wiech ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co z tego jak dali 500 niektórym, jak masło po 7 złotych, a benzyna po ponad 5 złotych. Podnieśli podatki, dołożyli nowe, ale nieświadomi są zadowoleni, bo on dostał 500 złotych.

2018-07-25 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dali Ci? Tak z Twoich własnych pieniedzy. Wystarczy jak nie będą mi zabierać z tego co zarobię, a nic nie muszą mi dawać. Ponadto trzeba utrzymać armię urzędników, którzy zajmują się 500+. Kto myśli że państwo mu dało jest nieukiem. Państwo zabiera nam w kolejnych podatkach a potem niby rozdaje nam nasze własne pieniądze. Tak się kupuje głupi lud.

2018-07-25 ~ Do KToski! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co tak boisz się PISu,bo ja jestem zadowolony,dostaje kasę a za PO Ni MA PIENIĘDZY na wszystko i co? Łyso ci KToska ?? ?uważaj schowaj się bo jeszcze cię zamkną bo ja nie mam nic na sumieniu i się nie boje !! !!

2018-07-25 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PiSiory to krętacze jakich mało.

Mówią, że "reformują" sądy, bo społeczeństwo tego oczekuje, ale proszę pokazać mi przepis który cokolwiek poprawiałby dla zwykłego Kowalskiego. Jest taniej? Może szybciej? NiE!

Władza ma w nosie zwykłego Kowalskiego. Ważne by sądy chroniły ludzi związanych z władzą.

Kiedy będziecie się sądzili ze skarbem państwa o swoje racje, albo pozwiecie urzędnika państwowego, albo polityka obecnej władzy, to jak myślicie, czy będziecie mięli szansę na sprawiedliwy wyrok?

Dalej....

Ta władza wiele razy pokazała, że chce nam układać życie. Mówi nam jak mamy myśleć, jak wychowywać dzieci, kto jest prawdziwym Polakiem a kto nie, jakich mamy mieć bohaterów, w co mamy wierzyć, kiedy robić zakupy, które media oglądać, które filmy oglądać i na które spektakle chodzić do teatru, a na które nie!

Pamiętajcie. Ta władza ma władzę absolutną: większość w sejmie i senacie, prokuraturę, policję, służby specjalne, wojsko, prezydenta, telewizję "państwową" (partyjną), Trybunał Konstytucyjny, zaraz Sąd Najwyższy

Każda władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie !! !2018-07-24 ~ wummbat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sąd Najwyższy nie jest od oceniania stanu faktycznego, a od oceny pod kątem stanu prawnego. Stan faktyczny oceniły wcześniej już 2 składy sędziowskie zanim sprawa dotrze do Sądu Najwyższego. Ale zdaniem Rolfa i jego podobnym do takiego miejsca pasują osoby "które mogą doczytać" albo były poszukiwane przez policję (bo taki kandydat też się trafił).

2018-07-24 ~ Do Antonii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ławnicy nie mają być prawnikami, a jedynie uczciwymi ludźmi, jednak o takiej inteligencji, żeby potrafili ocenić stan faktyczny. Nie stan prawny!

2018-07-24 ~ Antka kolegi szwagra brat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
UBewatelu! Właśnie dałeś paradny popis obrażania innych i kompletnie niemerytorycznej wypowiedzi, zupełnie nie na temat. Gratulacje.

2018-07-24 ~ obywatel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Antek - po niemiecku Anton - czy czasami Stasi nie wypłukało ci mózg w DDR ?
Między nami herr Anton jest taka różnica, że jestem obywatelem RP, szanuję Konstytucje jako najwyższy akt prawny w naszym kraju a ty , no cóż, potrafisz tylko obrażać, kpić sobie i nie zasługujesz na merytoryczną dyskusję.

2018-07-24 ~ Antonii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ktoś słyszał przesłuchanie na nowych łąwników w Sądzie najwyższym?

Kandydatka pierwsza: "Chcę zostać ławnikiem, bo mam czas i chęci. Powiem od razu: jeśli chodzi o prawo, to ja mogę doczytać. Ale ja wiem, co jest dobre i złe. Mnie tego nauczyły dzieci. Pracuję w takiej grupie trzylatków.

Kandydat drugi: "Mnie tu złoszono, nie wiem dlaczego być może ma to jakiś sens"

Kandydatka trzecia: (Aby kandydować)"Przekonała mnie chęć zdobycia doświadczenia"

Kandydat trzeci (Dlaczego Pan kandyduje) "Nie ukrywam, że jest to pokłosie moich zainteresowań z lat młodzieńczych. Mam wykształcenie ekonomiczne, ale rozważałem kiedyś bycie prawnikiem"

Przedszkolanka, Ekonomista, Pani która pragnie zdobyć doświadczenie i gość który przyszedł bo ktoś go zgłosił, choć on nie wie czy ma to sens....


Po co władzy takie miernoty w najważniejszym sądzie w kraju ?? ?
Żeby sąd działał sprawniej, szybciej?
Sami sobie odpowiedzcie !! !

2018-07-24 ~ Antka kolegi szwagra brat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
UBewatelu! Może już nie pisz, co? Kompromitujesz się, bo nawet polskiego nie znasz jak trzeba. Marzy ci się Polska, w której przestępcy nie boją się prokuratora? Pogięło cię? Konstytucję łamała koalicja PO/PSL masowo zwalniając z pracy dziennikarzy piszących prawdę i trzymając w sądach komunistycznych sędziów. Nowy rząd i Parlament przestrzegają Konstytucji, choć jest częściowo postkomunistyczna. Dziś każdy może mieć własne zdanie. Świadczą o tym medialne występy totalnej opozycji, również te szkalujące Polskę i Polaków. Powinieneś jednak wiedzieć, że świadome publiczne kłamstwo i hejt, nie są innym zdaniem. lecz przestępstwami.

2018-07-23 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanuje Konstytucje ha ha ha ile osób tak naprawdę ją przeczytało, sam jej nie znasz.

2018-07-23 ~ obywatel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Antek , jak widać nie źle masz zryty beret przez tą propagandę, czy ty czasami nie ukrywasz się pod kilkoma nickami a szczególnie z takim tekstem kojarzysz mi się z pewnym jegomościem , nawet nie warto go wskazywać.
W przeciwieństwie do ciebie, ja kocham Polskę wolną, gdzie szanuje się Konstytucję , gdzie każdy może mieć własne zdanie , gdzie nikt nikogo nie straszy prokuratorem.

2018-07-23 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bo Mieszkaniec to zwykły Platformers, co kłody we własnym oku nie widzi.

2018-07-23 ~ Ewa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To chyba zła diagnoza. Nasza oławska PO się nie wypaliła tylko się nachapała kosztem społeczeństwa i wyślizgane społeczeństwo chyba się wreszcie zorientowało, że jest dla PO dojną krową.

Nie jest to też kwestia samej tylko PO ale wszystkich dotychczasowych oławskich ugrupowań politycznych od BBS przez WS, LZS aż po PiS. Prawdziwa opozycja dla tego układu dotychczas nie miała szans.

Dopiero zmiana rządu w Warszawie otworzyła ludziom oczy. Trzeba postawić na zupełnie nowych ludzi i na tych, którzy faktycznie byli w opozycji do tego układu. Głosowanie w ciemno na nasz lokalny PiS, bez dokładnego sprawdzania nazwisk kandydatów nie ma żadnego sensu.

Zobaczymy, jakie nazwiska pojawią się na listach wyborczych i dopiero wtedy możemy dyskutować o tym, kto będzie nami rządził. Każdego, kto jest dziś w oławskim samorządzie i będzie znowu kandydować trzeba będzie najpierw dokładnie rozliczyć z jego wcześniejszych obietnic wyborczych i z jego działań. Myślę, że tego audytu nie wytrzyma żaden oławski rajca a tym bardziej burmistrz.

2018-07-23 ~ Irena ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mieszkańcu! Co chcesz ulepić? Demokrację komunistyczną, czy kolejną mafię okradającą Polaków? Idąc twoim tokiem myślenie ja zagłosuję na PO jak usuną ze swoich szeregów wszystkich, co do jednego, a tych, którzy dopuścili się przestępstw wsadzą do więzień.

2018-07-23 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na PiS lub jego przystawki chętnie zagłosuję jak tylko usuną ze swoich szeregów Kaczyńskiego, Macierewicza, Piotrowicza, Kamińskiego, Szydło, Pawłowicz, Jakiego, Tarczyńskiego, Waszczykowskiego, Szyszkę, Brudzińskiego, Terleckiego, Kuchcińskiego, Asta, Suskiego, Sasina, Błaszczaka, Zalewską, Krynicką, Sobecką.

To takie minimum z minimum !! !

Z pozostałych może się coś ulepi.

2018-07-23 ~ Antek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ubewatelu! Ty też jesteś takie 3 w jednym: hejter, wielbiciel komunistycznych sędziów i wróg wszystkiego, co polskie.

2018-07-23 ~ obywatel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Piotrowicz powinien zostać Ministrem Sprawiedliwości , Prokuratorem Generalnym i I Prezesem SN, takie 3 w jednym!

2018-07-22 ~ Do Darek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
HA hA HA! Ot żródło: WIKIPEDIA :) )))))))))
No to mnie przekonałeś :) )))))

2018-07-22 ~ zniesmaczony internauta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanowna Redakcjo!
W dalszym ciągu dajecie przyzwolenie na aroganckie obrażanie tych którzy mają inne zdanie, dalej tolerujecie komentarze nie na temat!

2018-07-22 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moja biografia nie jest w tym miejscu tematem do dyskusji. Tematem jest tutaj PO, jej antypolskie działania, rozkradanie przez nią budżetu i majątku państwa na setki miliardów, utrzymywanie przez nią za wszelką cenę postkomunistycznego sądownictwa, które zapewniało jej bezkarność, zwijanie przez nią polskiej gospodarki i polskiego rolnictwa, rozbrajanie przez nią Polskiej Armii, jej działania na korzyść obcej agentury i tym podobne przestępstwa i draństwa. Komuś widać brakuje rzeczowych argumentów w dyskusji, więc próbuje dezawuować osoby, które wskazują na te niepodważalne fakty i obnażają kłamstwa bezczelne postkomunistycznych hejterów.
Insynuacje, jakobym miał być współpracownikiem SB, traktuję jako pomówienie i skieruję odpowiednie zawiadomienie do prokuratury.

Co do „działacza młodzieżówki socjalistycznej”, to jest to równie bezczelne pomówienie. Nigdy nie byłem „działaczem ZMS”. Mając już prawie 30 lat stanąłem na czele dużej grupy zbuntowanych polskich pracowników w NRD-dowskim kombinacie „VEB Kabelwerk Oberspree” w Berlinie (wówczas Wschodnim), żeby walczyć o nasze prawa do godziwej płacy i godziwych warunków pracy. Nie wolno nam było założyć związku zawodowego, a istniejący nie chciał mieć z nami nic wspólnego, więc nazwaliśmy naszą organizację ZMS, żebyśmy mogli być podmiotem do rozmów z dyrekcją. Poza nazwą, wykorzystaną dla potrzeb de facto związkowych, nie mieliśmy ze strukturami ZMS w Polsce żadnego związku. Również za to pomówienie skieruję odpowiednie zawiadomienie do prokuratury.


2018-07-22 ~ Nas troje ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olo! Z okazji komunistycznego święta 22 lipca składamy ci gratulacje, że aż tak długo potrafisz tkwić w komunie! Stań przed lustrem i krzyknij sobie po staremu trzy razy – Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje! My do tych okrzyków się nie przyłączymy, bo życzymy ci czego innego. Nie! Nie śmierci! Życzymy ci 100 lat … ciężkich robót.

2018-07-22 ~ Darek nie Rolf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wikipedia podaje: „Głos związany z tą sprawą zabrał też Aleksander Bentkowski, który jako minister sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego powołał Stanisława Piotrowicza w 1990 roku na szefa prokuratury rejonowej w Krośnie. Wspominając kulisy owego powołania Aleksander Bentkowski ujawnił, że w związku z tym zasięgnął opinii Stanisława Zająca właśnie, który o Stanisławie Piotrowiczu miał wyrażać się pozytywnie i powiedzieć, że spokojnie można go powołać na to stanowisko, bo to porządny człowiek. Rozbieżne wersje przedstawił sam A. Pikul, który w 2015 stwierdził, iż Piotrowicz wobec niego zachowywał się przyzwoicie a jego mowa oskarżycielska na rozprawie sądowej bardziej przypominała mowę obrońcy[6], a w 2016 powiedział, że Piotrowicz w jego sprawie palcem nie kiwnął".


No i co? Jak wyglądzasz?

2018-07-22 ~ do olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za to Ty się trzymasz kupy. Wielkiej śmierdzącej komunistycznej kupy. FUJ!

2018-07-22 ~ Olo do Rolfa vel Darka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Weź się chłopie normalnie podpisuj. Masz jakieś problemy z określeniem tożsamości, że raz jesteś Rolfem, raz Darkiem, raz Anną? Co do sprawy pana Pikula to wielka szkoda, że on sam zaprzeczył tym rewelacjom i powiedział wprost, że Piotrowicz mu nie pomógł. Ale to pewnie jak z tą sprawą księdza, który macał dzieci a Piotrowicz umorzył, bo ksiądz miał rzekomo zdolności terapeutyczne. Pomagał opozycjonistom i awansował za to do egzekutywy partii. Ciekawe. Rolf zawsze może przedstawić orzeczenie lustracyjne i wtedy będzie wiadomo czy to zbieżność nazwisk czy nie, bo tego nie wykluczam.
Mnie tam nie ma, nie ma tam ludzi urodzonych po 1972 roku.
Nie opowiadaj bzdur, na łapówkę też trzeba było mieć, a wybitny opozycjonista by nie był działaczem młodzieżówki socjalistycznej. Z resztą tak czy siak żeby dostać paszport trzeba było lojalkę podpisać, a dla opozycjonistów w tamtych czasach to było więzienie a nie paszport. Czemu np takiego Kornela Morawieckiego nie deportowano tylko wsadzono do więzienia? Ta historia Rolfa to się kupy nie trzyma.

2018-07-22 ~ Do Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf używa ostrego języka i ma rację, bo pewne rzeczy i pewnych ludzi trzeba w końcu nazwać po imieniu. Nie można przechodzić do porządku dziennego nad świadomymi kłamstwami, które mają omamić ludzi. Jeśli ktoś celowo szkaluje nowy demokratycznie wybrany rząd mający wielkie poparcie społeczeństwa, to taki nie ma innego zdania tak jak złodziej nie ma innego zdania o własności. Tacy jak ten „Jakiś” anonimowo szkalujący PiS i aktualny rząd należą do postkomunistycznej mafii, która nie może pogodzić się z utratą władzy i próbują oszczerstwami, kłamstwami i demagogią poderwać zaufanie ludzi do aktualnego rządu a tych, którzy pokazują ich zakłamanie próbują ostemplować jako awanturników. Nie będzie w Polsce spokoju i swobodnego rozwoju dopóki całego tego postkomunistycznego pomiotu nie wdepczemy w ziemię. Oni nie mają innych poglądów czy innego zdania. Oni szkodzą Polsce na zlecenie i za pieniądze obcych - wrogich Polsce mocarstw bo kasa z polskiego budżetu i majątku już się dla nich skończyła.

2018-07-22 ~ Darek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olo! Wyłazi z Ciebie komuna jak słoma z butów sowieckiemu żołdakowi. Powinieneś pracować w TVN, albo w GW, bo tylko tam kłamią i manipulują tak jak ty. OSI jest poważnym portalem i nie ma tu miejsca na zakłamaną komunistyczną propagandę.

Piotrowicz nigdy nie przyczynił się do skazania choćby jednego opozycjonisty. W sprawie Antoniego Pikula, o którym zapewne tu piszesz Piotrowicz wprawdzie musiał podpisać pierwszy akt oskarżenia jednak podjął tajną współpracę z obrońcą Pikula mec. Stanisławem Zającem i doprowadził do umorzenia śledztwa. A Ty jak komunistyczna szczekaczka napisałeś tylko o podpisanym pierwszym akcie oskarżenia, ale o działaniach Piotrowicza na rzecz Pikula i o umorzeniu postępowania, ani słowa. Tak właśnie działa TVN i GW.

Zastanów się lepiej nad tym, czym ryzykował Piotrowicz, wchodząc w tajną współpracę z obrońcą opozycjonisty w stanie wojennym. Nie tylko utratą stanowiska i źródła utrzymania rodziny. On ryzykował życiem, a Ty go teraz opluwasz?

Pan Rolf Cię nie obraził tylko wygarnął Ci prawdę. Za to Ty oczerniasz Pana Rolfa, bo Zbigniewów Michałowskich jest w Polsce cała masa. Działają już wyszukiwarki IPN, w których można już ustalić dokładną tożsamość TW po dacie urodzenia. Pana Rolfa wcześniej Zbigniewa w tych spisach nie ma. Znam jego datę urodzenia i sprawdziłem.

Kłamiesz też o niemożliwości dostania paszportu w czasach głębokiej komuny. Nie słyszałeś nigdy o paszportach w jedną stronę dla opozycjonistów wydawanych całymi tysiącami. A o paszportach za łapówkę też nie słyszałeś.

Pan Rolf bardzo trafnie Cię określił. Podaj swoje personalia, to też sprawdzę Cię w IPN.

2018-07-22 ~ zniesmaczony internauta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlaczego administrator tego portalu daje przyzwolenie na używanie wulgarnych określeń , wyzwisk , insynuacji w przestrzeni publicznej, dlaczego nie skorzystacie z doświadczeń sąsiedniego portalu GP, było jedno ostrzeżenie nie poskutkowało , zapadła decyzja jednoznaczna ; zakaz wypowiedzi nie na temat , zakaz wulgaryzmów.
;(

2018-07-21 ~ Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mam nieodparte wrażenie, że Pan Rolf jest idealnym przykładem zwolennika obecnej władzy.. Każdy kto ma inne zdanie niż On jest kanalią, złodziejem, komuchem itd..... Nie zdziwiłbym się gdyby w rozmowie z kimś kto ma inne zdanie niż on użył nie tylko siły argumentów ale i argumentu siły.


2018-07-21 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlatego też jedyną słuszną decyzją by było że, nikt nie powinien zasiadać na stanowiskach państwowych kto w tamtych czasach należał do PZPR bez wyjątku. Jak ktoś był w PZPR ,a mimo to po cichu wspierał w tamtych czasach Solidarność itp. to to zrozumie.

2018-07-21 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W IPN to są akurat dowody, że podpisał się pod aktem oskarżenia przeciwko jednemu z działaczy. Bronił działaczy i za to awansował w partii i w prokuraturze. Normalnie cud, prawie taki sam jak u Rolfa, który był gnębiony przez komunę i dostał paszport. A może niech Zbigniew vel Rolf wytłumaczy co to za przypadek, że na liście Wildsteina widnieje Zbigniew Michałowski jako TW. Zbieżność nazwisk?
Taki to jest ten PiS i jego fanatycy komunistyczny prokurator, który oskarżał działaczy opozycji będzie teraz reformował wymiar sprawiedliwości, a facet, który dostał paszport w czasie głębokiej komuny i obecnie jest obywatelem obcego kraju będzie nas teraz pouczał na forum i obrażał.

2018-07-21 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olo! Postkomunistyczna załgana kanalio! Moralność kalego jest wtedy, kiedy cała potężna mafia krwawych zbrodniarzy, oszustów, zdrajców i złodziei, odsunięta od władzy przez Naród w demokratycznych wyborach, blokuje rozliczenie ich zbrodni i oskarża o własne zbrodnie i złodziejstwo nowy rząd. To jest twoja moralność! Mojej moralności twój zgniły komunistyczno-ubecki mózg w ogóle nie jest w stanie pojąć, bo tobie nie mieści się w głowie, że można żyć nie okradając, nie wyzyskując i nie mordując innych.

Piotrowicz, będąc prokuratorem w PRL, ścigał przestępców, a nie działaczy antykomunistycznych, wręcz przeciwnie, wykorzystując swoje stanowisko, bronił opozycjonistów przed fałszywymi oskarżeniami komunistów i to bardzo skutecznie. W IPN są na to dowody.


2018-07-20 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Oławie warto patrzeć na nazwiska, a nie na zasadzie PO czy PiS lub BBS. Najlepiej jak by wymienić wszystkich 21 radnych, co niektórzy wiecznie tam siedzą i nic nie robią, 80 lat będą mieli i będą się nadal pchać ?

2018-07-20 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A tak naprawdę teraz jestem w kropce czy popierać PIS czy PO !! !! !

2018-07-20 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No i proszę wały w przyszłym tygodniu zostaną wykoszone do ktoski i jakiejś dało się ? dało się !! !

2018-07-20 ~ Jakiś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A PiS to dobra zmiana która nie kradnie? Ha Ha Ha Żart Jakiś !! !

2018-07-20 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty Ulka nie wiesz w ogóle o co tu chodzi. Rządzenie nie polega na wytykaniu komuś błędów tylko na sprawiedliwym i mądrym gospodarowaniu w interesie obywateli. PO potrafi tylko kraść i pluć na tych, co ścigają ich przestępstwa. Takich rządów chcesz?

2018-07-20 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dajcie spokój już PISowi niech nareszcie w przyszłości PO rządzi bo nawet w takiej małej Oławie potrafi wytykać błędy PiSu jak. Na Młyńskiej lub pod sądem !! !

2018-07-19 ~ do Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak byś znał historię stowarzyszenia, to byś nie dziwił się utajnieniu członków, a tak na marginesie, też piszesz anonimowo w odróżnieniu od pana Rolfa :) . Co do PiS, mam mieszane uczucia, radny od sklepu chemicznego raczej dba o interes sklepu, niż PiS-u taki "ukryty" radny burmistrza :) . Czy się mylę panie Rolfie ?

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin