Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-06-15 play play aktywność:wiarygodność edytuj swój post
Dobry temat?
9 0

Nieudana manipulacja burmistrza


I niestety nie udało się.

Burmistrz Tomasz Frischmann złożył odwołanie od decyzji Wód Polskich, które to zatwierdziły coroczne podwyżki cen wody i ścieków, przekazując w ten sposób iż miasto nie decyduje już o ustalaniu stawek! Niestety kłamstwo ma krótkie nogi, i szybko okazało się iż duże podwyżki cen wody to propozycja prezesa Pękali !! ! Postawa burmistrza, jako tego który interweniuje w obronie interesu mieszkańców, okazała się zwykłym kłamstwem, na potrzeby wyborów samorządowych !! !

Informacja podana na wrocławskiej stronie Wód Polskich:
"Stawki za wodę i ścieki ustalają przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. To one decydują o cenie, jaką mieszkańcy zapłacą za wodę. Wody Polskie pełnią jedynie rolę regulatora tych cen. Sprawdzają, czy przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne uwzględniło rzeczywiste koszty zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odprowadzenia ścieków. Dostarczenie wody mieszkańcom to nadal zadanie własne gmin.

Wody Polskie mogą interweniować tylko tam, gdzie z wniosków taryfowych wynika, że do stawek doliczane są dodatkowe koszty niezwiązane z wodą. O tego rodzaju nieprawidłowościach informowała m.in. Najwyższa Izba Kontroli w raporcie z 2016 r. NIK stwierdził, że niektóre spółki wodno-kanalizacyjne tworzyły sztuczne koszty. Ukrywały w nich np. dofinansowania dla wydarzeń kulturalnych i sportowych, np. koncertów i festynów. Zadaniem Wód Polskich jest przeciwdziałanie takim sytuacjom."
ilość ostatnich komentarzy: 36.
2018-06-21 ~ Do tadeusza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie obrażaj sołtysów

2018-06-20 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dziękujemy burmistrzowi OŁAWY za jedną z najdroższych wód w okolicy.....miasto poprzez 26 mln. na basen będzie miało podejrzewam problemy finansowe.....więc dywidenda ze ZWiK przydadzą się. Nieźle kombinują nasze władze lokalne.

2018-06-20 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobrze że rządzi u nas platforma w Oławie, bo przynajmniej nie kradnie i nie rozdaje nagrody !! !

2018-06-20 ~ Kol ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podobno dodatkowe wpływy ze sprzedaży wody maja byc przeznaczone na stworzenie Wydziału Selfi w Urzędzie Miejskim.

2018-06-20 ~ tadeusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W mojej ocenie jest bardzo słabym burmistrzem miasta powiatowego i nadaje się co najwyżej na sołtysa od organizacji festynów i dożynek.

2018-06-20 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I tak burmistrz wygra bo ludzie wiedzą że jest dobrym burmistrzem i żeby tylko chciał startować bo podobno ma większe ambicje.

2018-06-19 ~ Miki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nic się nie dzieje w Oławie bez wiedzy burmistrza i o tej podwyżce myślę że też wiedział, tylko czekać jak będą dywidenda spływać do budżetu. Mieszkańcy Oławy, zrzucicie się w opłacie za wodę, za nierozważne gospodarowanie w mieście.

2018-06-19 ~ Lol ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ludzie kochani !! Plejjj chłopie a ile ty masz lat,15? Bo strasznie dziecinny jesteś

2018-06-19 play play aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Kibic na 102 plej nie musi wygrać ;) Ważne by mieszkańcy na jesień postawili na młodych, kompetentnych ludzi. Leśne dziadki już za długo rządzą.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Nieudana manipulacja burmistrza

2018-06-19 ~ Kibic na 102 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
i tak burmistrz wygra wybory a plejjj znowu nie. Szkoda czasu ludzie na pisanie tu, lepiej oglądajcie mecz. Czy nasze Orły dzisiaj będą najlepsze?

2018-06-19 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jest mi wiadomo, że na artykuł jaki ukazał się w ostatnim wydaniu GPWO, będzie bardzo mocna riposta i ponoć na tym nie koniec.

2018-06-19 play play aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Derek, już pisałem. Może trzeba obciąć pensję prezesa?

2018-06-18 ~ Derek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To dlaczego jest drożej !! ! Jeżeli w listopadzie radni podejmowali nowe ceny to co przez te 5 miesięcy tak wzrosła wartość ZWiKU? We wszystko mogę uwierzyć ale nie w to,byłby to cud ekonomiczny. Trzeba jasno powiedzieć, że nowe zasady to drogie ceny.Oby jak najmniej takich reform.

2018-06-18 play play aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Gaskon, wniosek (projekt taryfy) utworzył prezes Pękala (dysponuję tym dokumentem), więc nie wprowadzaj oławian w błąd.

CMyslacy, nie manipuluj. Ceny wcześniej nie były zaniżone. Wraz ze wzrostem majątku firmy, wzrastają także pensje załogi, w tym przede wszystkim prezesa (niczym nie uzasadnione jeżeli chodzi o wysokość). A wszystko to ma przełożenie na ceny wody. Wody Polskie nie stwierdziły żadnych uchybień tzn. wniosek został złożony i utworzony zgodnie z obowiązującym prawem.

2018-06-18 ~ Kolo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za niekoszone trawy to podziekuj wodom polskim

2018-06-18 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dzień koguta nie długo a nawałach chwasty i trawy jak w Mandżurii.

2018-06-18 ~ Olek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pozdrowienia do fanatyków burmistrza......pogłoski ha ha z list Platformy chyba.....ale fakt do tej partii mu najbliżej.

2018-06-18 ~ Oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oczywiście ze za to odpowiada burmistrz, w życiu prezes spółki takiego wniosku by nie złożył bez jego wiedzy, bo by stracił stanowisko. Fakty są takie, miasto wrypało się w drogi basen i szuka pieniędzy.....więc za basen zapłacimy My mieszkańcy, a ceny będą takie, że będziemy go oglądać z wałów Oławki......czas pokazuje, że po za ścieżkami i światłami to burmistrz nic więcej pożytecznego nie zrobił.

2018-06-18 ~ Spoko ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Plejjowi czy jak mu tam nie wyszło ze swoją manipulacją. Ludzie są mądrzy i nie wciśniesz im kitu, że to wina burmistrza.Burmistrz jest bardzo w porządku.Mam nadzieje, że będzie kandydować na drugą kadencję, bo słuchy dochodzą że chce startować wyżej.

2018-06-18 ~ do Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Burmistrz nie odpowiada za spółki miejskie? A o czymś takim jak nadzór właścicielski nie słyszałeś? A może twój idol Tomasz tez nie słyszał?

2018-06-18 ~ Traf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A skąd masz taką pewność , że wygra te wybory ?
..... ,burmistrz dostał wyłącznośc na rządzenie?

2018-06-18 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zbliżają się wybory i ktoś a wiadomo kto chce wrobić burmistrza w coś za co on nie odpowiada. A to jest żałosna zagrywka i nieudana manipulacja. Niestety nie udało się , bo każdy wie jak jest.Burmistrz wygra wybory a niektórzy nie mogą się z tym pogodzić i piszą bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.Im szybciej pogodzisz się z tym że burmistrz wygra bo jest najlepszy tym lepiej dla ciebie. I przestań przypisywać komukolwiek czegoś za co nie odpowiada! Bez odbioru!

2018-06-18 ~ do Gaskona ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wniosek był zgodny z prawem i podlegał zatwierdzeniu, ale nie musi być koniecznie powiedziane, że był uzasadniony ekonomicznie. Z resztą skoro wniosek był dobry to czemu burmistrz złożył odwołanie? Jakby na to nie spojrzeć, to źle to wygląda i spory minus dla burmistrza, tuż przed wyborami.

2018-06-18 ~ Gaskon ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za co za zmianę prawa? Po to powstały Wody Polskie aby ktoś z zewnątrz nad tym trzymał łapę. Jeżeli zatwierdzili taryfę to znaczy , że wniosek był dobry. A jaki miałby być skoro same Wody go opracowały.

2018-06-18 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pełna odpowiedzialność bez dwóch zdań spada na burmistrza i ZWiK. A najbardziej skandaliczne to było manipulowanie mieszkańców, jakoby to Oni nic nie wiedzieli o tym....a sami oto zawnioskowali.

2018-06-17 ~ Do Markaaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jest taka instytucja Wody Polskie tzw. regulator i widać jak reguluje.Podoba mi się komentarz CMyślącego - coś jest nie tak !! ! Rozumiem że jeżeli regulator zatwierdził to cena jest sprawdzona i zasadna. Tylko dlaczego tak drogo - czyżby nowe podatki i opłaty? Stary system był lepszy wszystko odbywało się u nas w mieście a teraz instytucje państwowe za nas decydują no bo jak zatwierdzili to się z tym zgadzają .

2018-06-17 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Koszt wody jest wymyślany sztucznie, generalnie chodzi o to jakie największe zyski mogą osiągnąć wodociągi.
Pozyskanie wody i jej przesył to sprawy groszowe, awarie to może z 5 na rok się trafi.
Reszta to tak zwane frajerskie płacenie, ewentualnie inwestycje wodociągów.
CZy nie ma organu który kontrolowałby finanse wodociągów?2018-06-17 ~ CMyślący ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Play czegoś tu nie rozumiem, bo tak na logikę - Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie stwierdziła ,że spółki wod.-kan. doliczały sobie nieuprawnione koszty. Rozumiem, że teraz Wody Polskie jako zatwierdzające taryfy ( jak to nazwałeś – regulator ) do takiej sytuacji nie dopuszczają i propozycję nowych stawek dokładnie prześwietliły uznając, że są one zgodne z prawem i raportem NIK. Więc nie powinniśmy narzekać na ich wysokość. To także oznacza ,że ustalane w „stary” (dotychczasowy) sposób ceny wody musiały być zaniżone. No bo jak wytłumaczyć obecny nagły ich wzrost , jeżeli zatwierdziła je instytucja rządowa Wody Polskie (a jej powinniśmy ufać) i nie stwierdziła żadnych uchybień. Nie mogę tego pojąć coś tu jest nie tak - albo dotychczasowe były zaniżane albo obecne tworzone są na podstawie idiotycznych ustawowych założeń? W tej sytuacji nie dziwie się, że burmistrz się odwołał.

2018-06-17 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak prezes ZWiK sam o zrobił bez konsultacji z burmistrzem to jeszcze gorzej, po co nam burmistrz, który nie panuje nad tym co się dzieje w spółkach miejskich.

2018-06-17 ~ Olaviak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Burmistrza wygnać za odszukanie wyborców i wiercić studnie

2018-06-16 ~ Zzz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Powątpiewam aby prezes ZWiK, czyli spólki podległej miastu zwrócił sie o te podwyżki bez burmistrza.....niezależnie jak było to czas na Nowego burmistrza.

2018-06-16 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeżeli panowie burmistrz i prezes ZWiK się "ułożyli" to źle. Jeżeli to pan prezes sam harcuje, a to inna bajka. Burmistrz przed wyborami wraz ze swoimi BBS-owcami i z Platformy Obywatelskiej, powinien wykonać "ruch" nieco szybszy niż szachowy i "przewietrzyć" atmosferą, mając na uwadze swoją reelekcyję.JAK TO ZROBI, SAM TO WIE. METODA JEST JEDNAK TYLKO JEDNA....."jesień i ziemniaki" , czyli wykopki.... Pozdrawiam.

2018-06-16 ~ sobieski do walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Cytat od ciebie "czas na młodych". Koniec cytata... Pan burmistrz , obecny, to pewnie "staruszek" . Ja liczę ,że ma gdzieś 43-44 lata. Wiek akurat do rządzenia. ( Podkreślam..Nie jestem jego kumplem ani króliczkiem !! !! i nic mi do niego). Może chodzi o "młodych" , absolwentów np. z oławskich LO ?? Tzn. 19-20 lat> No ,to dzieciaki - do roboty, idźcie w politykę, tam jest kasa. po co wam wyższe uczelnie !! !! :-/

2018-06-16 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pani Magda nie pozwoli na podwyżkę !! !

2018-06-15 ~ walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brawa dla Burmistrza , oby tak dalej , może w końcu ludzie przejrzą na oczy i w nadchodzących wyborach wyeliminują wszystkich tych , którzy są przy wladzy . Czas na młodych, kompetentnych samorządowców ! Kaczyński i jemu podobni nie jest w stanie kontrolować wszystkich. Miejscowy PiS idzie ręka w rękę z obecnym układem , wystarczy prześledzić jak głosują te Mikosiaki ...

2018-06-15 ~ Kogut ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niedługo Dzień Koguta ...... , Pan burmistrz pewnie będzie obecny.
Podziękujmy mu za opisany numer z tą wodą.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin