Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-06-12 ~ Ula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
7 0

Waly przy rzece olawa


Na wałach kleszczy bardzo dużo !! kto wykosi ten wał?
ilość ostatnich komentarzy: 20.
2018-06-19 ~ Gazda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Polecam panaceum na utrzymanie wałów " Burmistrza z sierpem i kosą " w herbie Oławy !! !

2018-06-19 ~ Olek ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Obowiązkiem włodarza Oławy jest utrzymanie porządku w Mieście i monitowanie do odpowiednich służb do których należy utrzymanie pasa drogowego czy wałów ,by te służby racjonalnie je wykonywały ,jeżeli władze Oławy tego nie czynią ,to są odpowiedzialne za ich utrzymanie, a Oławska władza jak spała tak śpi i mruczy i udziela nieprawdziwych wykładni praw i obowiązków Burmistrza w utrzymaniu czystości i porządku w miescie

2018-06-18 ~ hahaha ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeszcze trochę i nie będzie widać słynnego napisu OŁAWA przed Ratuszem na górce żwirowej bo utonie w zieleni...

2018-06-18 ~ eco do sobie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sobie czytaj ze zrozumieniem.Moja uwaga dotyczyła chabazi i badyli jakimi zarasta Oława nie tylko na wałach.Ale zdaje się dla ciebie to nie jest problem lub jest tak wielki,że nie do rozwiązania.A tak na marginesie dlaczego skwerek przed urzędem cieszy się wyjątkowym przywilejem i jest zadbany.Pojawiła się nawet kurtyna parowa.Podatnicy płacą za utrzymanie zieleni w całym mieście.

2018-06-18 ~ Nikon ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na pewno do obowiązków nie należy pozowanie do zdjęć ......
Poprzednikow tak nie bylo widać.

2018-06-17 ~ sobieski ponowniw do eco ( gość forum ) zgłoś naruszenie
.... szlag mnie trafia, jak czytam takie "rady" nt koszenia. Poczytaj sobie Ustawę o samorządzie gminnym,w czasie "napadu" chęci pisania bzdur i tam się dowiesz jakie obowiązki ustawowe nałożył ustawodawca (czytaj Parlament+Prezydent państwa) na wójta, burmistrza i prezydenta miasta (to takie same funkcje ustawowe). Nie ma tam nic o utrzymaniu czyli konserwacji wałów. A, prawo należy przestrzegać. Jak się tego nie czyni to się siedzi np. w Strzelinie czy innym ZK. PONIAŁ ?? ?? ?? :-/

2018-06-17 ~ sobieski do eco ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeszcze raz zapraszam do studiowania prawa administracyjnego. Tak się prawnie składa w Polsce i w Oławie tyż, że są ZARZADCY... dróg, wałów ppowodziowych, rzek żeglownych i nie żeglownych i innych obiektów, i to oni odpowiadają (czytaj: dostają posady i kasę)za utrzymanie tychże ww. w należytym porządku , mając na uwadze szczególnie bezpieczeństwo obywateli Polski, w tym Miasteczka Oława. Wójt, burmistrz, prezydent miasta nie dostają na to kasy. Jak burmistrz wyda 1 PLN na cudze zadanie i to bez udziału Rady Miasta, to jego przyszłość jest marna. Podlega osądowi sądowemu i ....może dostać wyrok za niegospodarność. :O

2018-06-17 ~ eco ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wystarczy zaprosić na oławskie imprezy o jeden zespół mniej a wystarczy pieniędzy :) na koszenie traw i zieleń miejską.

2018-06-16 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Owce ma facet mieszkający przy Oławce w Stanowicach lub troch bliżej Oławy Miasta. Trawy przy drogach: powtarzam droga nie jest miejska . Są zarządcy. Np. powiatowa-starosta; wojewódzka Wojewódzki Zarząd Dróg i Kolei we Wrocławiu ul. Krakowska, itd... Do nich pretensje. Jak wójt/burmistrz wyda publiczne na cudze cele to pójdzie siedzieć. Proponuję : zacznijcie studiować Prawo Administracyjne. daje wiedzę i uczy. AMEN ! ;)

2018-06-15 ~ edward ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie tylko wały, proszę zobaczyć na skwer ( skrzyżowanie 3 Maja z Kutrowskiego). Jadąc od Banku Zachodniego w kierunku Wrocławia praktycznie nic nie widać patrząc w kierunku świateł na Strzelnej.

2018-06-14 ~ Kandydat na b. ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja proponuję w ramach Dni Koguta zrobić na wałach zawody i kosami ręcznymi jak nasi pradziadowie skosić te metrowe trawy. Jak na takie zaradne ,nagradzane miasto za wybitne osiągnięcia widok pozarastanych wałów jest smutny.

2018-06-13 ~ Baran ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sobieski - kto teraz owce trzyma ?
Hiiii

2018-06-13 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Trzeba wrócić do starodawnego naturalnego strzyżenia trawy na wałach ppowodziowych. Mianowicie , zaprosić hodowców wraz z OWCAMI. One nie niszczą wałów racicami czy kopytami jak krowy czy konie. , przygryzają trawę na kilka cm i pozostawiają nawóz, w zasadzie mało dokuczliwy. Przy okazji: koszenie traw na wałach to podstawowy sposób na konserwacją wałów , w konsekwencji chodzi o nasze bezbieczeństwo. Trawa wiąże wały i utrzymuje stabilność. Niekoszenie powoduje, że przebijają się mocniejsze rośliny/chwasty i zioła, których korzenie rozsadzają podłoże. To stwarza zagrożenie dla stabilności i szczelności wałów. Moja propozycja dla władz miasta i powiatu: Zgłosić zawiadomienie do prokuratury o zaniechaniu działań ustawowych przez odpowiedzialną instytucję.Może wreszcie w Polsce odbędzie się proces i wydany zostanie wyrok nakazujący realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa ludności przez instytucję do tego powołaną. PS. Estetyka tu nie ma znaczenia. Tak , jak burmistrz nie odpowiada za drogi np. krajowe przebiegające przez miasto , tak, i nie odpowiada za stan wałów i rzek przepływających przez miasto. Pozdrawiam władze powiatu i miasta na parę miesięcy przed wyborami !! ! ;)

2018-06-13 ~ xoxo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kozy na wały !! ! Koza zje wszystko i jeszcze mleko zdrowe da... :D

2018-06-13 ~ OSP ( gość forum ) zgłoś naruszenie
polać benzyną i zjarać

2018-06-13 ~ tadeusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakos inne miasta i gminy sobie poradziły z tym problemem, tylko u nas władza nie potrafi albo nie chce.

2018-06-13 ~ Prondzik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podpalić i pod nadzorem straży patrzeć czy równo idzie...

2018-06-12 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Propopnuję w czynie społecznym kosy wziąć do rąk i na wały.

2018-06-12 ~ Biegacz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proponuję zorganizować jakiś bieg za różową flagą , zadeptać tą trawę i te dziadostwo ( mam na myśli kleszcze)

2018-06-12 D.S. D.S. aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Problem ten był poruszany na sesji Rady Miejskiej, niestety PGW Wody Polskie, które ma obowiązek to robić odmawiają realizacji tego obowiązku tłumacząc się brakiem pieniędzy na ten cel.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin