Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-05-11 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
9 1

Oława miastem sparaliżowanym komunikacyjnie


Po dzisiejszym dniu poruszania się po mieście, dochodzę do wniosku, że trzeba chyba zawiązać jakąś społeczną akcje mającą na celu uzmysłowienie naszym rządzącym, zarządzającym, tak zwanym specjalistom od dróg i stróżom prawa, co się dzieje na naszych drogach. Miasto stoi. Stoi w każdym możliwym miejscu. A problematycznych punktów przybywa - Lipowa, światła przy PKS, światła przy moście, skrzyżowanie Strzelna/Lipowa/Kilińskiego, skrzyżowanie w Godzikowicach blokowane przez ciężarówki, przejazd kolejowy na Wiejskiej, gdzie kolejki spowodowane opuszczonymi rogatkami i przepuszczaniem po kilku pociągów na raz, sięgają połowy Strzelnej i połowy Lipowej. Jedyne zauważalne działania ludzi od organizacji ruchu jest stawianie znaków zakazów ruchu w Godzikowicach tak, by nie dało się tej wąskiej krzyżówki, gdzie ciężarówki muszą zakręcać przez dwa pasy, objechać przez wieś. Czyli kolejny raz utrudniać, kolejny raz szykanować. Idea chyba jest taka - nie każdy musi się poruszać autem, a jak musi, to niech cierpi. Chyba pora zorganizować jakiś protest, akcję, która pokaże, że cierpliwość nam się kończy! Gdzie w końcu zapowiadana i konieczna obwodnica? Gdzie rondo na Lipowej? Dlaczego ktoś sprzedał teren pod stację paliw, a nie zbudował ronda u zbiegu PIĘCIU ulic? Czemu nie ma planów budowy wiaduktu/mostu nad torami w kierunku Strzelina? Miasto zaczęło się rozrastać i w tamtym kierunku, a ruch na linii kolejowej E30 wzrósł na tyle, że pociągi jeżdżą, co kilka minut i po zamknięciu przejazdu przejeżdża ich 3 - 4. A kolejka aut sięga setek metrów. Na dzień dzisiejszy sprawa ma się tak, że nie oferuje się kierowcom żadnej alternatywy, a tylko wciąż utrudnia i tak ciężkie poruszanie się po drogach miasta. Jak długo jeszcze ?? ?
ilość ostatnich komentarzy: 24.
2018-05-30 ~ wiech ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z tego co pamiętam to jedynie pan Turek wprost powiedział w trakcie kampanii, że budowa obwodnicy to musi być inwestycja rządowa, bo jej koszt to około 200 mln złotych i samorządów nie stać na taką inwestycję i jedyne co miasto może to starać się o sfinansowanie takiej budowy przez rząd, a pozostali obiecywali cuda, że wybudują, że są środki.

2018-05-30 ~ wyborca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gdzie są ci co tak walczyli o obwodnicę, gdzie jest stowarzyszenie, gdzie politycy którzy obiecywali budowę obwodnicy ?? ?? ? Za rok wybory parlamentarne i znowu będą obiecywać, ale teraz to już nikt się na to nie nabierze .

2018-05-30 ~ mieszkanka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A czy ktoś wie w czyjej gestii jest ewentualna budowa wiaduktu nad naszym kochanym przejazdem kolejowym. Wczoraj jechałam do galerii i stałam 20 min w korku który ciągną się od kauflandu. Rogatki zamykały się i otwierały, pociągi jeden za drugim. Przecież to jest jakiś koszmar. Dlaczego do tej pory nikt się nie pochylił na tym tematem. Nie wiem czy to burmistrz czy starosta, ale ktoś powinien.

2018-05-18 ~ Ania ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Obwodnica dużo pomogłaby :(

2018-05-17 ~ Pracuś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Waldek - ja mam 20 samochodów służbowych na firmie i dwa prywatne.
P.s.

Kup sobie też ..... , nie żałuj sobie.

2018-05-17 ~ Waldek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na razie mam 2 samochody, więc jakie 120 miejsc na 100 mieszkań?
200 miejsc parkingowych na 100 mieszkań.
Trójka dzieciaków dorasta, każdemu kupię samochód, czemu zakupy mają nosić w rękach, więc będzie 5 samochodów na jedno mieszkanie w bloku.
Trzeba budować parkingi, gdzie będą stały moje samochody?2018-05-16 ~ Pracuś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Waldek napisał:
..... i rozsądku mieszkańców, którzy do sklepu mają 100 m a jeżdżą samochodem.

________
Nie pierdziel , proszę.
Pracuję 6 dni w tygodniu po 14 godzin.
Grubsze zakupy robię raz w tygodniu ( sobota).
Do sklepu mam może i 100 metrów , ale nie mam zamiaru tachać tego towaru jak mam auto i bagażnik.

P.s.
Jak chcesz - odstawie auto , ale ktoś musiałby mi robić za wielbłąda ..... , masz ochotę (?)

2018-05-16 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Waldek. 100m do sklepu ...i po to do cholery jest auto z bagażnikiem. Targanie siatek z zakupami przez gospodynie domowe już se ne wrati. Teraz to mamusie podwożą pociech do szkoły nr 8 przy ul. Iwaszkiewicza z ul. Paderewskiego (jakieś 200 m) !! I co ?? Takie czasy, taki klimat, jak żyć panie / -i Waldek ?? :)

2018-05-16 ~ sobieski do waldka i innych ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podnieść cenę paliwa do 10 zł. !! !! !! Nic nie kapujesz. Cena paliwa ma wpływ na wszystkie ceny pozostałych towarów i usług.Kierowcy/właściciele aut oraz alkoholicy i palacze papierosów płacąc akcyzę , utrzymują to państwo polskie .Przy cenie 10 zł za 1 litr paliwa ,to cena chleba 8 zł za mały bochenek, mięso 100 zł za kg, leki 3 razy droższe, bilety 5 razy droższe , itd. Wyjście jest tylko jedno dla Oławy: obwodnica dla tranzytu, parkingi w mieście pod budynkami i parkingi wielopiętrowe, No i zasada budowania nowych budynków wielorodzinnych: 100 mieszkań- 120 miejsc parkingowych. Nie ma miejsca na parking- nie ma pozwolenia na budowę !! !! PS Rowery do transportu to się przyjęły np. w Chinach czy innym Vietnamie. U nas rower ( ang. bicykle) służą do rekreacji . Amen. :D

2018-05-16 ~ Waldek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jestem z Wami za obwodnicą, ale sama obwodnica nas nie wyleczy, bo brakuje parkingów i rozsądku mieszkańców, którzy do sklepu mają 100 m a jeżdżą samochodem.

2018-05-15 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Zdziwiony bo pojawiają się tu trolle pokroju silnego, który by cały świat przewiózł rowerem. Tylko nie jest w stanie niczego zabezpieczyć, ani określić na ile razy i ile czasu by mu to zajęło. Albo frustraci pokroju waldemara, który pewnie nie ma własnego samochodu, a "bogactwo" sąsiadów go w oczy kłuje. To ja zapraszam ich, by poruszali się za mną, dowolnie wybranym środkiem komunikacji, ale nie samochodem. I nadążyli obładowani taką samą ilością sprzętu i materiałów, jak ja.
Bo, z tego co wiem, to mało kto jeździ samochodem dla przyjemności i samego faktu jeżdżenia.

2018-05-13 ~ Zdziwiony ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dziwię się, że pomimo iż każdy z nas doświadcza uciążliwości zakorkowanej Oławy, to tu zamiast wspólnie wspierać inicjatywę budowy obwodnicy, wiaduktu na ul. Wiejskiej itd, to widzę same kłótnie i obelgi, porażka :(

2018-05-13 ~ LPG ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Waldek , ja mam auto na LPG , wiec mi to lotto :D

2018-05-13 ~ Waldek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podnieść paliwo do 10zł to wyleczy ludzi z poruszania się tylko samochodami.
Przesiąść się na rowery.
Ludzie po 3 i więcej samochodów na mieszkanie posiadają i ciągle im mało.
Parkingi pękają w szwach, szczególnie widać to na tych nowych osiedlach.

2018-05-13 ~ zdziwiony ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK napisał; ,,.... Gdzie rondo na Lipowej? ...."

-----------
Byłem dzisiaj w opolskim i jechałem autem przez kilka rond.
..... , są proste , funkcjonalne i nie ma przy nich żadnych tablic , wieńców , itd. jak w Oławie
..... , o co tu chodzi?

2018-05-13 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No właśnie ~ Silny, rusz mózgiem! I mam zostawiać przyczepkę rowerową wypełnioną sprzętem za kilka dużych tysięcy na chodniku? Czy jak ją zabezpieczać, jak muszę wyjść z pojazdu na dłużej? Czekam na propozycję...

2018-05-13 ~ Silny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rusz mózgiem o ile go posiadasz i zamontuj przyczepkę

2018-05-13 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Silny, to wytłumacz mi jedną małą rzecz - JAK mam załadować na rower kilka skrzynek narzędzi i pudła z materiałami ?? ? Bo bardzo chętnie przesiądę się na rower...

2018-05-12 ~ Kolo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Glosujmy tylko na Bezdenia, a będzie żyło nam sie lepiej. Ostatnio starosta nawet pojechał do premiera aby ulżyć mieszkańcom Oławy niedogodności komunikacyjne.Tak tylko Brezden troszczy się o Oławę.

"Starosta Zdzisław Brezdeń mówił podczas spotkania z premierem o pilnej konieczności budowy obwodnicy Oławy i dodatkowej przeprawy mostowej przez Odrę pomiędzy Oławą i Brzegiem oraz wsparcia tych przedsięwzięć z budżetu państwa. Potrzebę tego zadania niezmiennie potwierdza nasilający się od lat ruch tranzytowy przez powiat oławski, z czym wiążą się olbrzymie niedogodności dla mieszkańców naszego powiatu i sąsiednich miejscowości"

Zatem chcemy mieć obwodnicę Oławy, mosty, wiadukty, trasy rowerowe - głosujmy tylko na Brezdenia

2018-05-12 ~ XXX ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak pamięć Moja sięga, to cały czas w Oławie rządzą Ci sami......i tych samych wybieramy, a później narzekanie...Przecież lokalne PO też się chwaliło pismami....a to ich radny zagłosował przeciwko obwodnicy...dalej głosujcie na te same twarze.

2018-05-12 ~ Silny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fajna pogoda, to na rower a nie się kisić w spalinach. Później taka (...) jedna z drugą blokuje drogi. 2 km do pracy? Rower! Ciemnogród!

2018-05-11 ~ Fakt ( gość forum ) zgłoś naruszenie
olo - 30 lat temu miałem 20 wiosen.
...... i jak pamiętam nic w tym temacie w Oławie się nie działo.

2018-05-11 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Od 18 lat rządzi BBS. Rozwiązanie jest proste, jak masz ochotę na schabowego to jesz schabowego, a nie ponownie wybierasz suche ziemniaki i narzekasz, że nie smakują jak schabowe.

2018-05-11 ~ Fakt ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Obecna władza nie jest temu winna.
Oni tylko kontynuują tandetną politykę i sposób zarządzania wcześniej rządzących.
W Oławie obwodnicy nie będzie w życiu - zapomnijcie ludziska.


Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin