Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-05-10 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
2 1

Znowu malowanie pasów


I znowu obowiązkowo w godzinach dziennych, w godzinach dojazdów, w godzinach szczytów komunikacyjnych. Dziś przejechanie od Urzędu Skarbowego w stronę miasta, to było kilkadziesiąt minut. Kilkadziesiąt minut stania w spalinach, warczenia silnikami, podnoszenia się ciśnienia... Czy do jasnej cholery nie można tego zrobić tak, jak to ma miejsce w cywilizowanym świecie, czyli w nocy? Odgłosy maszyny malującej pasy, to odgłos małego skutera, a reszta ekipy, to kilka aut, czyli natężenie hałasu znikome. Już odkurzać ulice da się nocą, bo wtedy jeździ "odkurzacz". Więc czemu pomalować się nie da?
ilość ostatnich komentarzy: 6.
2018-05-11 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Holandia. Na kilkanaście dni przed planowanymi pracami wiszą tablice z informacją, że w dniach od..do droga będzie zamknięta w godzinach 19 - 5. Od wyznaczonego terminu, o godzinie 19.00 ekipa zamyka drogę, zdziera dokładnie tyle nawierzchni, ile jest w stanie położyć przez noc. I robi to. O godzinie 5 rano, otwierają drogę, która częściowo jest już wyremontowana. Tyle tylko, że tam remont drogi, to nie grzebanie łopatą w dziurze przez jednego, kiedy siedmiu mu się przygląda. Tam przyjeżdża ekipa i zapieprzają! Wymiana nawierzchni na rondzie wielkości tego koło poczty, to maksymalnie trzy noce. I ludzie tam są dużo normalniejsi. Są gotowi przecierpieć te kilka nocy i nie ma pikiet i blokad, bo akurat on śpi i to jest najważniejsza sprawa, co najmniej wagi powiatowej.

PS. Holandia, to w ogóle "dziwny" kraj. Bo np w przypadku wypadku na autostradzie, przyjeżdża policja i to ona sama ZAWRACA kierowców do pierwszego możliwego zjazdu. U nas jest to niewykonalne, a nasza krajowa policja jedyne co, to zapowiada skierowanie spraw do sądów przeciw kierowcom, którzy odważyli się zawrócić. Bo mają czekać i już. Bo polska policja nie jest od tego, żeby pomagać. Ona jest od karania. I nie mieści się to w ich głowach, że można ułatwić życie obywatelowi. I przypomnij obie wypadek z okresu zimowego u nas w kraju, kiedy to autostrada była nieprzejezdna od około 21 przez 9 godzin. I pomyśl, co byś zrobił - ciemno, zimno, jedziesz z małym dzieckiem, nie masz jedzenia i picia. Ale masz te 9 godzin czekać, bo tak i już!

2018-05-11 ~ Wódz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie wierzę.
Malowanie jest jeszcze ciche, ale remont i młoty pneumatyczne hałasują co niemiara.
Już widzę jakbyś się na to zgodził.

2018-05-11 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Wódz, to dziwne, że w krajach cywilizowanych prace przy drogach - malowanie pasów, naprawy, wymiana nawierzchni, itd... są wykonywane w nocy. Jak chcesz, to mogę ci kilka przykładów, jak to jest zorganizowane.

2018-05-10 ~ Wódz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W nocy się śpi i farba nie schnie.
Proste jak drut.
Masz gdzieś jechać to wyjedź wcześniej aby zdążyć lub korzystaj z roweru.

2018-05-10 ~ Pędzel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Logistyki brak.
O myśleniu nie mówię ..... , bo przy nim trzeba mieć coś pod czapką.

2018-05-10 ~ jaś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Właśnie dziś również się nad tym zastanawialiśmy.. dlaczego nie robią tego w nocy? Cały dzień ul. Kutrowskiego jest sparaliżowana :-/

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin