Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-04-04 ~ OŁAWIANKA. ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
8 7

Spółdzielnia Mieszkaniowa " Odra" pddnosi czynsze


Jest to karygodne, że Spółdzielnia Mieszkaniowa "Odra" w Oławie podnosi opłaty czynszowe o 15% jeżeli nie wywiązuje ze swoich świadczeń w stosunku do lokatorów. W blokach panuje nieład i nieporządek ,smród na klatkach schodowych, bloki są brudne i porastają mchem.
Mieszkańcy bloków, które są w zarządzie "Odry" powinni powiedzieć dość nie będziemy tolerować samowoli zarządu spółdzielni, nie zgadzamy się na żadne podwyżki i nie będziemy przyjmować pism zawiadamiających nas o podwyżkach, ani nie będziemy płacić podwyższonych czynszy.
ilość ostatnich komentarzy: 64.
2018-06-10 ~ Hieronim ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widocznie nie rozumiesz po co są uchwały. Czy jest potrzebna uchwała o koszeniu trawników? Gdyby nie podjęto takiej, skutkowałoby to zakazem ich koszenia? To samo dotyczy strony internetowej. Z tych ponad trzydziestu wniosków (bo trudno to nawet nazwać projektami uchwał), może z dwa, trzy mogły być w ogóle procedowane przez Walne. Cała ta inicjatywa była nastawiona przeciwko członkom spółdzielni, była działaniem na ich szkodę. Nie da się obronić projektów składanych bez jakiejkolwiek podstawy prawnej, bez przygotowania merytorycznego itd. Byle narobić smrodu na zasadzie totalnej opozycji.

2018-06-09 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za dużo było tych uchwał, chociaż wiele z nich bardzo dobre, to jednak niezrozumiałe dla wielu ludzi. Postawcie na 2 max 3 uchwały, nadal róbcie co robicie, bo warto aby ktoś patrzył na ręce, bo bez dwóch zdań jest wiele zastrzeżeń do tego co się dzieje w SM.

2018-06-09 ~ Do Hieronim ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Strona SM jest a jak głosowała większość ? przeciwko......Czyli teraz trzeba by było ją zlikwidować ? Działalność nadal będzie prowadzona bo daje nam na to prawo, jako członkom SM nawet jak Cię to boli. Pozdrawiamy pracownika SM

2018-06-09 ~ Hieronim ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do do Hieronim. Przecież nawet nie wiecie,gdzie podniesiono opłatę eksploatacyjną i dlaczego. Te wnioski były poronione. Kto wymyślił, że były pracownik spółdzielni nie może później zasiadać w RN? To jakby pracownik UM nie mógł być później radnym. To ma być zgodne z prawem?! Skąd bierzecie te pomysły? Albo że walne miałoby zabronić prezesowi zatrudniać palacza czy kierowcę na pół etatu albo osobę, która ma uprawnienia emerytalne. Trudno o coś bardziej idiotycznego. To samo tyczy się remontów garaży. Ci co je mają, niech je sobie remontują. Szkoda, że sami wnioskodawcy nie potrafili obronić tych uchwał. Może dlatego, że to było nierealne... Albo uchwała o prowadzeniu strony internetowej, która dr facto istnieje. Albo uchwała o nagrywaniu walnego, ale o kosztach, przetwarzaniu danych osobowych, archiwizacji itd., ani słowa. Jeżeli macie zbyt dużo wolnego czasu, spożytkujcie go gdzie indziej, niż w SM.

2018-06-09 ~ Marta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobrze, że są ludzie którym chce się działać społecznie, i w kwestii Odra podejmują jakiekolwiek działania.

2018-06-09 ~ do Hieronim ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na jakiej podstawie twierdzisz, że uchwały były niezgodne z prawem ? Bo Ci radca prawny spółdzielni tak powiedział ? Przecież sam prezes raptem co drugą podważył ? A na pewno nie podważył tej odnośnie obniżenia opłaty eksploatacyjnej......ale w końcu Ty jesteś najmądrzejszy, nawet wiesz jak działają wspólnoty mieszkaniowe....WSZYSTKO WIEDZĄCY HIERONIM...nie martw się dobrze, że są ludzie co patrzą na ręce.....a falstarty tylko i wyłącznie wzmacniają......nie ma to jak pracownik SM broni SM he he he

2018-06-08 ~ Hieronim ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do "sobieski". Wspólnoty są tanie?! Nie rozśmieszaj mnie. Zobacz jak wygląda podwórko między ul. 1 a 3 Maja. Przed blokiem wspólnoty syf, śmieci, trawa po pas. We wspólnocie się nie remontuje, nikt nie zarządza majątkiem, nie ma księgowości, itd.? Skończcie z bredniami o uchwałach o podwyżkach opłaty eksploatacyjnej. Nawet nie wiecie, dla których nieruchomości podniesiono tę opłatę, bo jesteście leniami i nie potraficie czytać. Dlaczego zarząd miałby być wybierany przez Walne, co miałoby to przynieść pozytywnego? Przecież rada nadzorcza jest wybrana przez Walne i dostała mandat do podejmowania decyzji.
Zgłoszono ponad 30 idiotycznych, niezgodnych z prawem projektów uchwał, pod którymi podpisały się osoby niemające pojęcia o prawie spółdzielczym i in. To mają być pomysły na poprawę w spółdzielni? Bez żartów!
PS. Czy ten quasiradca prawny, który aprobował te poronione projekty uchwał, wziął za to pieniądze?!

2018-06-08 ~ Do Sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wszystko OK, można zmienić, tylko siedząc w domu tego nie zrobimy.....a tak zawsze hest przy Walnym. ZnalaŁo sie kilka osób, co próbuje, ale to stanowczo za mała liczba.

2018-06-08 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Teoretycznie władze SM można odwołać i powołać nowy zarząd z"ludzi" członków Spółdzielni. To jednak teoria. Tak naprawdę to nie pamiętam, a jestem w S-lni 43 lata, żeby członkowie sami wybrali zarząd. Taki system to dziedzictwo ery słusznie minionej, czyli kom-socjalizmu. Zawsze prezes i zarząd , albo byli z powołania PZPR albo jak obecnie z "towarzystwa wspierajacego" się. nadzieja była w Sejmie, kiedy próbowano zmienić Ustawę o Spółdzielniach. Nic z tego nie wyszło. Opór materii, jak się mawia. Zostaje tylko , a jest to możliwe, rozwalenie molocha z armią urzędasów i powołanie wspólnot. Małe jednostki, tanio zarządzane. Jednak mam obawy. Tu chodzi nie tylko o władzę, ale setki milionów zł. Ruszenie tego to niemal pewna wojna domowa. Post komuna ma się dobrze. Rządzący nie mają czasu na takie sprawy. Oni walczą , ale tylko z opozycją. Pensje pracowników S-lni nie spadają z nieba. To nasze pieniądze. Dlatego musimy to wszystko zmienić. Miłego dnia. :-/

2018-06-07 ~ do Azazel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Azazel ma racje, był projekt uchwały o obniżenie opłaty eksploatacyjnej.....i jak zagłosowano ? Za utrzymaniem obecnych stawek. jak będziemy siedzieć w domu....to zagłosują za nas inni.....i zagłosowali.

2018-06-06 ~ odra ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Witam
Do "Gościa'jest dzisiaj tj. 6.06.2018 godz 17 dla osiedla Chrobrego w klubie "Parnas", jest to co roczne zebranie lokatorów, nie jest to zebranie w tej sprawie .

Do "Oławianki"

Jak komuś śmierdzi na klatce, to trzeba dzwonić do administracji osiedla, i po sprawie, a nie robić aferę.

2018-06-05 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Witam, podobno jest jutro jakieś spotkanie w tej sprawie w Parnasie. Czy ktoś wie o której? Bo były ogłoszenia na klatce ale bardzo szybko ogłoszenie zniknęło.

2018-05-09 ~ Azazel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proszę Forumowiczów o spojrzenie do Prawa spółdzielczego (art. 3. Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków). Z tego zapisu wynika, że Spółdzielnia, to nie jakaś tam "władza", tylko my, członkowie spółdzielnie. To nie nam podnoszą czynsze, tylko my je podnosimy. Zarząd spółdzielni to nie "Zarządca", lecz władze spółdzielni działające w naszym imieniu i pochodzą z wyboru. Naszego wyboru. Nie trzeba więc narzekać i się oburzać ale chodzić na zebrania, korzystać z biernego i czynnego prawa wyborczego.

2018-05-07 ~ Śmieci ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ze śmieciami to jest taki problem, że każdy chce płacić mniej i deklaruje segregację, a jak przychodzi co do czego, to w BIO odpadach znajduje się plastik, a kosze na zmieszane odpady resztkowe są przepełnione, a powinny stanowić najmniejszą objętość... Świadomość ludzi jest na bardzo niskim poziomie, a nikt nie egzekwuje prawidłowej segregacji nawet od firmy wywożącej odpady (mieszanie odpadów).

2018-05-06 ~ Maciej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sobieski, urwałeś się z choinki? Jak to ktoś źle obliczył? Przecież spółdzielnia niczego nie oblicza, tylko wywóz odpadów związany jest z deklaracjami składanymi przez mieszkańców.

2018-05-06 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O innej sprawie , aczkolwiek dotyczącej "zarządcy" jakim jest SM "Odra" WYWÓZ ODPADÓW KOMUNALNYCH !! ! To co obecnie się dzieje to woła o pomstę do Nieba !! !! Zapewne "ktuś" źle wyliczył ile tych odpadów "produkują" mieszkańcy Osiedla Sobieskiego. Ulica Chopina 18-19. Horror śmierdzący !! !! Państwo Zarząd SM - do jasnej cholery, albo zadbacie o to za co my płacimy wam, albo was wymienimy na innych, Przekaz jest chyba jasny. :-/

2018-04-30 ~ do Pioter ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wtakim razie chylę czoła i przepraszam.

2018-04-30 ~ Pioter ( gość forum ) zgłoś naruszenie
@ do piotera , widzę, że masz klapki na oczach i wszystkich mierzysz swoja miarą. Do sprzątaczek zawsze się grzecznie i uprzejmie zwracam, kurierowi co tyra cały dzień pomogę wnieść paczkę na wysokie piętro (a podpowiem Ci, że zapłaciłem za dostarczenie do domu - jesteś w szoku?). Dalej nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, bo i tak nic do Ciebie nie dotrze. Na koniec tylko przypomnę raz jeszcze, że przymusu pracy nie ma.

2018-04-30 ~ do piotera ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pioterze ja wiem, że takich jak Ty którzy zarabiają 500 - 600 zł więcej od pani sprzątaczki cechuje mania wielkości. Lubisz czuć się lepszy i patrzeć z pogardą, prawda ? Mam ten obraz przed oczami jak wracasz z rodzinką z Biedronki a na klatce sprzątaczka leci na miotle. Mijacie Ją dumnie a podniecona żonka powtarza do córki " Jak nie będziesz się uczyła skończysz jak ta Pani ! " Tatuś jest magazynierem w DS a ja pracuję w Lidlu , wystarczyło się uczyć "

2018-04-29 ~ pioter ( gość forum ) zgłoś naruszenie
@do członka i innych, ty zapewne już tak robisz, ale nie wiem czy wiesz komuna się już skończyła, a jak komuś się nie chce pracować za 1300 pln, to w powiecie jest pełno pracy np. elektrolux, DS, essity oraz biedronki i lidl, wszędzie potrzebują do pracy i zapewniam Cię, że na start dostaniesz więcej niż 1300 za miesiąc.

2018-04-29 ~ do członka i innych ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Powinno być jak u Anioła na Alternatywy 4. Syfisz to sprzątaj w czynie społecznym... Fit matki wariatki, zamiast biegać i udawać Amerykę to szmata w rękę i jechana z 4 piętra na dół, panny z parteru w odwrotną stronę. Brzuchacze piwni w tym czasie sprzątają pod klatką i dbają o przynależną do klatki zieleń. Będzie czysto, będzie pachnieć nie będzie żali, że babka która zarabia 1300 zł ma to w d**ie i w tym czasie lata i załatwia swoje sprawy. Jaka płaca taka praca mawiają.

2018-04-29 ~ członek sm ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W cywilizowanym świecie wszyscy pracownicy są w widoczny sposób identyfikowani poprzez ubiór służbowy czy identyfikatory. Zapewne urzędnik nie musi, ale pracownicy od Odry po Islandię, szczególnie pracujący poza budynkami, w terenie, na ulicy itd. ubrani są w odblaskowe kamizelki lub kurtki.Posiadaj również oznaczenia firmy , dla której pracują. Wszędzie , tylko nie w SM Odra. Jest opr materii bo wiadomo dlaczego. Jest się widocznym szczególnie poza miejscem pracy. Ważne są też względy bezpieczeństwa. Ludzie ci są widoczni szczególnie na ulicach. No i oto cały problem. Ubrać w kmizelki ikontrolowa pracę. :-/

2018-04-28 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ha, ha, ha, ależ oczywiście, we wspólnocie jest wszystko za darmo, mieszkańcy nie niszczą, nie śmiecą, nie trzeba nic remontować, zasoby się nie starzeją, idealnie...

2018-04-28 ~ mieszkaniec 50+ ( gość forum ) zgłoś naruszenie
moi drodzy, to bardzo proste zeby mieszkancy w bloku czy klatce dogadywali sie i tworzyli swoje wspolnoty mieszkaniowe i wtedy bada mieli szanownego pana prezesa i cala swite przezerajacych i troniacych wasze pieniadze z oplat eksplatacyjnych,przebudowy balkonow na sobieskiego,remont tunelu pod wiezowcem i inne prace remontowe za wasze oplaty ,,,wszyscy dokladacie do wszystkiego co robia w zasobach spoldzielni,,,

2018-04-28 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pytanie końkursowe, kto robi syf na klatce schodowej Oli:
A)sprzątaczki,
B)krasnoludki,
C) Ola i jej stary?
Nagrodą jest podróż z mokrą szmatą po piętrach.

2018-04-27 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brudno na klatkach ha ha co się dziwić jak sprzątaczki w czasie pracy robią zakupy,gotują obiad wnuki odbierają i jeszcze ze dwie godzinki na kawkę i plotki w kantorku :P :P :P :P

2018-04-27 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brudno na klatkach ha ha co się dziwić jak sprzątaczki w czasie pracy robią zakupy,gotują obiad wnuki odbierają i jeszcze ze dwie godzinki na kawkę i plotki w kantorku :P :P :P :P

2018-04-27 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brudno na klatkach ha ha co się dziwić jak sprzątaczki w czasie pracy robią zakupy,gotują obiad wnuki odbierają i jeszcze ze dwie godzinki na kawkę i plotki w kantorku :P :P :P :P

2018-04-26 ~ Sobieskiego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podnoszą czynsz bo stworzenie systemu e-bok też kosztuje:

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa „ODRA”
w Oławie informuje,że od miesiąca września 2018 roku będzie istniała możliwość sprawdzenia salda opłat eksploatacyjnych za pośrednictwem portalu internetowego e-BOK.

Dzięki temu rozwiązaniu Spółdzielnia zyskała możliwość bezobsługowego przekazania niezbędnych informacji wszystkim zainteresowanym mieszkańcom. e-BOK pozwali na kontrolę salda opłat eksploatacyjnych bez konieczności wizyty w siedzibie Spółdzielni.Podstawowe informacje

Właściciele lokali po zgłoszeniu chęci posiadania dostępu do swoich danych, otrzymują hasło do aplikacji webowej, nadane przez operatora ZSI. Przy logowaniu z przygotowanego linku ze strony www.smodra.pl, poprzez dowolną przeglądarkę internetową, istnieje możliwość swobodnej zmiany nadanego hasła. Od tego momentu hasło jest znane tylko temu właścicielowi - użytkownikowi e-Aplikacji. W przypadku zagubienia hasła, z poziomu ZSI może zostać nadane nowe. Dane prezentowane dla właścicieli lokali zawierają minimalną, potrzebną ilość informacji (saldo, rozrachunki, parametry, dokumenty itp.).

Zainteresowanych korzystaniem z elektronicznego Biura Obsługi Klienta prosimy o kontakt z Działem Czynszów pok. nr 3 w biurze Spółdzielni przy ul. 1 Maja 22 lub pod numerem telefonu 71 303 93 58.Zasady korzystania

1. Spółdzielnia nie posiada informacji o indywidualnym haśle i nie może go odtworzyć.
W przypadku utraty indywidualnego hasła Spółdzielnia może jedynie ponownie wygenerować nowe losowe hasło (likwidując wcześniejszy dostęp).

2. Na pisemne żądanie właściciela lokalu Spółdzielnia zablokuje dostęp do konta e-BOK i usunie dane z listy użytkowników e-BOK.

3. Spółdzielnia ma prawo zablokować dostęp do konta w przypadku stwierdzenia korzystania z niego w sposób sprzeczny z jego przeznaczeniem.

4. Saldo rozliczeń dotyczące danego lokalu na dany dzień może nie uwzględniać operacji z kilku minionych dni, które nie zostały jeszcze zaksięgowane.

5. System e-BOK działa w oparciu o cykliczny, automatyczny przesył informacji. Uzyskane przez właściciela lokalu - użytkownika za pośrednictwem systemu e-BOK dane mają charakter informacyjny.

6. W przypadku stwierdzenia niezgodności należy skontaktować się z Działem Czynszów
tel. 71 303 93 58.

7. Spółdzielnia nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z udostępnienia
identyfikatora i hasła przez właściciela - użytkownika osobom trzecim.

2018-04-24 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tadeusz, nie pitol farmazonów. Windę miałeś w bloku 4-piętrowym? Co składało się na czynsz? Porównaj wszystkie pozycje, które wchodziły w opłatę. Jakie awarie zgłaszałeś do tut. spółdzielni? Akurat montowanie paneli fotowoltaicznych jest głupotą. Ten temat już był kiedyś poruszany na forum.

2018-04-24 ~ tadeusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie dawno przeprowadziłem się do Oławy z Wrocławia. We Wrocławiu (SM Wrocław - Południe) czynsz za mieszkanie z piwnicą plus czynsz za dodatkową komórkę lokatorską (która była do mojej wyłącznej dyspozycji), blok z windą 10 minut od rynku spacerkiem i płaciłem 50 złotych niższy czynsz niż w Oławie w mieszkaniu w zasobie SM Odra (a tu nie mam windy ani dodatkowej komórki lokatorskiej). Tam zawsze czyściutko, coś się zepsuło to wystarczyło zadzwonić (telefon do zgłaszania awarii działał całodobowo) i do godziny ktoś był żeby naprawić. Już nie wspomnę o tym, że tam władze spółdzielni zaczęły montować na dachach panele słoneczne w celu obniżenia kosztów eksploatacji.

2018-04-23 ~ olan ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ktoś chce bardzo robić karierę w naszej spółdzielni. Jestem członkiem spółdzielni od 40 lat i mieszkam na Chrobrego.Uważam, że w porównaniu do wspólnot w mieście ( moja mama w takiej mieszka) mamy o wiele niższe opłaty a wielu mieszkańców wcale nie dba o nasze mienie. Bałagan robią najczęściej ci, którzy taka nagonkę robią na władze spółdzielni. Właśnie ekipa remontowa maluje nasze klatki schodowe : porządnie, solidnie, sprzątają po sobie. Wynoszą zasyfiałe manele naskładane latami w pomieszczeniach wspólnych, o śmietnikach nawet nie chce mi się wspominać - sami robimy syf i niektórym się wydaje, że pracownicy spółdzielni za darmo powinni nas obsługiwać. Zawsze można kupić dom i dopiero wtedy przekonać się ile kosztuje jego utrzymanie.

2018-04-18 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
przecież 8% to jest ogromna podwyżka biorąc pod uwage jakość usług świadczonych przez sp.Odra ... skamielina postkomunistyczna zachowanie kobiety w administracji rodem z serialu alternatywy 4 .... a kobieta zachowuje się jak samozwańczy administrator Anioł ... kto pamięta film wiem o czym napisałam ...

nie widze możliwości jakich kolwiek na porozumienie z tą klika ... osobiscie co nawet wynika z moich postów miałam kilkakrotnie kontakt z kobietą w administracji --- opryskliwa rozkazujaca ... widać przyzwyczajona do kontaktu z pracownikami po ,których trzeba jecjhać jak po burym kocuie ...a tu bęc wchoodzi lokatorka a kobieta pyskuje jak do podwładnego sceny jak z czasów PRL

2018-04-18 ~ CHŁOPINA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oławianka skąd ty wzięłaś te 15% podwyżki czynszy.Mieszkam na osiedlu Chrobrego, czynsz za rok 2017 wynosił 1,85 za metr kwadratowy, w tym roku czynsz wynosi 2,00 zł.To jest różnica 8% a nie 15%. Nie należy nikogo oczerniać bez powodu.Ja ci obliczyłem czynsz, za podwyżkę wody, ścieków i nieczystości spółdzielnia nie ma wpływu. :P

2018-04-17 ~ Ronin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie dziwi Was sytuacja, że przetargi na malowanie klatek wygrywa ciagle ta sama firma. Własścicielem jest gruby cygan kumpel Witusia sprytusia....reguralnie remontuje mu mieszkanko i znajomkom z urzedu miasta.

2018-04-17 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeżeli nie znasz własnych praw to czegoo oczekujesz ?
sp Odra to bazowanie na nieświadoosci ... nie oni sa właścicielami budynków --oni są przez nas czyli włascicieli wynajeci do utrzymania ich w odpowiednim stanie 000 i bezczelne zachowanie tak administracji jak pracowników sprzatających ... wynika z biernosci lokatorów --- trudno napisać skarge wysłać poleconym do prezesa ? Być może nie wie o nieprawidłowościach ? nie pomoze wezwać sanepid.że bródno i istnieje zagrozenie zdrowia.... jesteśmy konsumentami więc skarga do żecznika praw konsumenta ... zeczoznawcę wezwać stwierdzi czy jest posprzątane ... jak bardzo brudno ...a rachunek za ocenę czystości przez niezależnego...do prezesa sp Odra ... nie zareaguje ... zawsze wszelkie kontakty pisemnie żadnych słownych uzgodnień --- a administracją sp Odra ---ostrzegam

2018-04-09 ~ ddd ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mnie osobiście interesuje fakt dlaczego mając mieszkanie własnościowe z księgą wieczystą płacę za metraż to tylko w Pl , chore ja rozumiem za wodę ,fundusz remontowy, ścieki ,ogrzewanie ale za swoje metry kurwa chore .

2018-04-09 ~ lokator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spółdzielnia podnosi czynsze,a powinna racjonalnie gospodarować funduszami:
Zwrot za co- ok tylko za jaki metraż.Kilkanaście lat temu SP.MIESZ.ODRA robiła przegląd mieszkań,lokatorzy którzy
powiększyli metraż lokalu wyburzając ścianę pomiędzy pokojem a balkonem , tym samym wzrosła powierzchnia ogrzewanego
lokalu o 2 m2.Teraz w skali całej OŁAWY jest to nagminne.

2018-04-08 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy założyciele OSI Oława, też się wpisują w Twoje znieważanie innych osób ? A używanie słów: frajerzy, idioci do tego zapewne należą.

2018-04-08 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tutaj przykład kłamstwa dotyczącego ustawiania przetargów. Jeżeli komuś się wydaje, że tego typu wypowiedzi są dobrą zabawą, to niech wie, że taka zabawa może słono kosztować.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Spółdzielnia Mieszkaniowa " Odra" pddnosi czynsze

2018-04-08 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I przykład kolejnego bezprawnego szczucia


Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Spółdzielnia Mieszkaniowa " Odra" pddnosi czynsze

2018-04-08 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I kolejne

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Spółdzielnia Mieszkaniowa " Odra" pddnosi czynsze

2018-04-08 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Poniżej wrzucam przykładowe wypowiedzi, stanowiące naruszenie dóbr osobistych. Są to oszczerstwa i kłamliwe sugestie, w które włącza się założyciel profilu.


Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Spółdzielnia Mieszkaniowa " Odra" pddnosi czynsze

2018-04-08 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie obrażaj ludzi......nawet komentować im zabraniasz ? Przecież montaż podzielników ciepła wcześniej, jak i teraz sterowanych radiowo liczników wody nikt z SM nie konsultował z członkami, efekt co do podzielników był taki, że rezygnowano z nich.....więc ogarnij się, domaganie się konsultacji z członkami....tak jak to się ma we Wspòlnotach nie jest żadnym ła aniem prawa, a rzeczą naturalną.....wydatki podawane są na podstawie rozliczenia funduszu remontowego....

2018-04-08 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To przetrzyj sobie okulary! Liczba kretyńskich komentarzy na tamtej stronie przeraża. Ludzie nie wiedzą ile płacili dotychczas i co składa się na wysokość opłat. Nagle znajdują się idioci, co sami chcą montować wodomierze, remontować kominy, stawiać wiaty śmietnikowe. Istny psychiatryk. Wracajcie lepiej do swoich codziennych zajęć, a nie zajmujecie się czymś, o czym nie macie zielonego pojęcia.

2018-04-08 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O i wyszła prawda, wulgarny język i obrażanie....nie dopatrzylem się na stronie, aby zarzucono Zarządowi korupcje, więc po co te kłamstwa ?

2018-04-08 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Mira, Ediego itp. Zobaczymy frajerzy, jacy będziecie mądrzy na sali sądowej, w sprawie o naruszenie dóbr osobistych spółdzielni i zarządu! Oskarżenia korupcyjne i inne, jakie padają na waszej stronie, to poważna sprawa. Nie macie natomiast żadnych dowodów na oszustwa w przetargach, zawyżanie cen itp. Spółdzielnia zaś posiada dokumentację przetargową, specyfikacje itd., a wy macie tylko gęby pełne oszczerstw.

2018-04-08 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Piszesz pod trzema nickami to samo, daruj sobie......jest na to prosty sposób, wiele nieruchomości to zrobiło.....po prostu zrezygnowali z tzw. podzielników ciepła I tyle....to ten system tworzy patologie w zwrotach.

2018-04-08 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Absolutnie nie powinno być czegoś takiego jak zwrot za ogrzewanie w kwocie większej niż jeden czynsz, bo to znaczy, że się nie grzało w ogóle i inni musieli ogrzewać dookoła takiego janusza cebulaka. Ja mieszkam w bloku jednej ze spółdzielni we Wrocławiu i w zeszłym roku (wyjątkowo lekka zima) to od czasu do czasu włączyłem kaloryfer tak żeby się zagrzał tylko i grzałem jedynie jak był taki tydzień ostrych mrozów, czyli prawie w ogóle i miałem 300 złotych zwrotu. Nie rozumiem, jak można mieć ponad 1000 złotych zwrotu? To chyba ciepłej wody dolewał z kranu do kaloryfera.

2018-04-08 ~ ddd ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zgadzam się z postem poniżej sobieskiego masakrajak można się chwalić ze ma się zwrot za ogrzewanie 1600 kurcze nie grzali w ogóle ?

2018-04-08 ~ Alf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bardzo dobrze, skończy się sranie po krzakach i radość na wiosnę, że jest zwrot za ogrzewanie. Środek zimy a w co drugim mieszkaniu pootwierane okna i śmieją się z tych na dole , że im blok ogrzewają. Sam mam znajomych na Sobieskiego i każdy potwierdzi, że 3 i 4 piętra nie grzeją wogóle .Teraz powinni im tak czynsz dowalić, żeby jeszcze tych z dołu spłacali.

2018-04-08 ~ Edi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
he he albo z Rady Osiedla :) obrońca Zarządu za 100 zł .

2018-04-08 ~ Miro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z Roman nie ma co dyskutować, przecież widać po tym co pisze, że jest albo pracownikiem Spółdzielni....albo z Rady Nadzorczej....co typuje bardziej.

2018-04-08 ~ do Roman (...)coś tam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
tylko na tyle Cię stać ? Odważny anonimowo ? Zapraszam na FB...na stronę o SM...gdzie dyskusja już nie jest anonimowa....masz odwagę ? czy fachowiec z Ciebie taki typowo kanapowy ?

2018-04-07 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
He, he, he, znalazł się specjalista od inwestycji. Siejesz gościu tylko ferment, takich domorosłych fachowców można znaleźć na pęczki pod budką z piwem.

2018-04-07 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Anonimowi obrońcy działań Zarządu SM, fakkty są takie, że nasze pieniądze wydaje się lekko na różne inwestycje w moim mniemaniu przepłacane......strona FB,polecam, są fotki I ceny.

2018-04-07 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nawias wstawiłem w złym miejscu, miało być "Gdzie niby będzie podniesiony (poza dwoma blokami - wzrost opłaty eksploatacyjnej)? "

2018-04-07 ~ Roman Biurwa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale co wy wymyślacie za podnoszenie czynszu? Gdzie niby będzie (podniesiony poza dwoma blokami - wzrost opłaty eksploatacyjnej)? "Oławianka" na pewno nie śmierdziałoby na klatce, gdybyś wietrzyła mieszkanie otwierając okna, a nie drzwi. Zmieniła się też metodyka obliczania opłat za ogrzewanie i nie będzie teraz opcji, że ktoś dostanie 1500 zł zwrotu, bo to oznacza, że inni ogrzewali jego mieszkanie.

2018-04-07 ~ ddd ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja ogrzewam mieszkanie ale niektórzy faktycznie tego nie robią pięć swetrów i jest dobrze zimą ale co tam wspólnego z podnoszeniem czynszu uważam że jak na warunki Polskie i Oławę są i tak już wysokie .

2018-04-06 ~ ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja mieszkam na Chrobrego i nie mogę się nadziwić jak mieszkańcy sami robią śmietnik na klatkach, postawili ładne domki na pojemniki na śmieci - biedne panie sprzątające codziennie ten chlew sprzątają. Miłośnicy dokarmiania gołębi wiadrami wywalają jedzenie na trawniki, o dzieciach nie wspomnę, bo jak zwróciłam uwagę, to mamuśka przy dziecku wydarła się "od czego są sprzątaczki". Jeszcze trochę to nie będzie nikt chciał pracować za takie pieniądze. Pozdrawiam panią,która dba o moją klatkę schodową. Mam szczęście też do wspaniałych sąsiadów. Widzę jednak co się dzieje wokół. Zanim zaczniecie wywalać zarząd i pracowników, najpierw weźcie się za siebie i swoje obowiązki (np. segregowanie, zgniatanie śmieci).

2018-04-06 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co to za obrońca ? pracownik SM czy co ? Bo jak Nie, to nie masz zielonego pojęcia co się dzieje w SM, jak są wydawane pieniądze itp. itd.

2018-04-06 ~ Alf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co się dziwisz ? Za ogrzewanie macie zwroty bo nie grzejecie ( wielka płyta ma to do siebie, że "parterowcy" ogrzewają cały blok) to wam dowalili czynsz, żebyście się nie czuli jak na zielonej wyspie. Tym na parterze bym nie obniżał, wystarczy , że dogrzewają wszystkich.

2018-04-06 ~ Miki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Akcja już trwa....nie ma o czym mówić nawet, Zarząd robi sobie co chce....Rada Nadzorcza klepie wszystko. Oburzonych zapraszam na FB na stronę Mieszkańcy SM "ODRA" Oława.

2018-04-04 ~ max ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a może właśnie dlatego wam śmierdzi bo za obecne opłaty są rzadziej wykonywane obowiązki itp. myślicie że sprzątanie klatek wykonuje się samo i za darmo? podwyżki są czymś normalnym ale za nimi muszą iść konkretnie realizowane zadania...

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin