Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-03-22 ~ kasza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
2 5

Pierwsza Komunia - jakie macie koszty składkowe?


Witam.

Chciałam poruszyć temat kosztów Pierwszej Komunii Świętej.Napiszcie proszę z jakiej jesteście parafii ,ile dzieci przystępuje do sakramentu i jaką macie składkę?Ciekawi mnie jak to u Was wygląda.Ile płacicie za organistę, ile lub co kupujecie/dajecie dla księdza itp.
ilość ostatnich komentarzy: 31.
2018-06-23 ~ antyplatfus ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Muzeum "Pamięć i tożsamość", prezentujące ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski ze szczególnym uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i świata - koszt 70 mln zł.
Muzeum Historii Żydów Polskich Polin - 320 mln zł.

2018-06-22 ~ Dolar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ten biznes to pikuś.

..... Tak sie kase robi

:/ /wiadomosci.onet.pl/kraj/ojciec-tadeusz-rydzyk-krytykuje-andrzeja-dude-pis-i-tvp/4scvd25

:/ /wiadomosci.onet.pl/kraj/70-mln-zl-na-muzeum-dla-ojca-rydzyka-od-ministerstwa/91vygkw

2018-06-14 ~ max ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jesteście durni, biedni mentalnie i naiwni to płaćcie i utrzymujcie sektę oprócz tego dostają jeszcze z budżetu pastwa olbrzymie pieniądze czy chodzicie czy nie i tak płacicie... każdy szuka w życiu swojego frajera... brawo ksiądz

2018-06-13 ~ Do Chlopina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co to znaczy nie chcecie ,nie chodzce to kosciola,kosciol nie jest ksiedza ani twoj biedny CHLOPINO,chcesz to rzucaj nawet po 100 zl,ksieza z kosciola zrobili sobie biznes ,a nie co laska !! !! !Chodze do kosciola i bede chodzila bo jest MOJ!Ale nie zycze sobie ,zeby z modlitwy i wiary robic sobie biznes,moge to dam a nie ,ze jakis ksiadz wymaga i dopomina sie o kase ,co to ma byc !! !,zeby za modlitwe im placic !! !!

2018-06-12 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Witam, Ostatnio byłam na komunii, która była w małej wiosce i byłam w wielkim szoku jak mi koleżanka powiedziała, że składali się dla księdza i dostał do łapy 2 000 zł (od wszystkich dzieci których było zaledwie 11). Nie wiem czy tak jest wszędzie , że tyle kasy dostają czy nie ale wydaje mi się, że to dużo za dużo.

2018-06-11 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hendryk napisał, że ksiądz kasy z tacy nie zabierze ze sobą tylko wszystko w parafii zostanie... A jaką masz pewność, że proboszcz rozlicza się z tacy, ile idzie na parafię ile na "przelew", paragon wystawia...?
Dawajcie więcej, tylko później nie narzekajcie, że ksiądz zły i muzeum na plebani urządził ;)

2018-06-11 sisi01 sisi01 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
W Bystrzycy Oławskie nie jest ksiądz tylko zarządca !! Leń i nierób. Sam nic nie robi tylko zarządza! Komunia to dla bystrzyckiego księdza wielkie żniwo. Zapłacić trzeba za wszystko . Różaniec ok.8zł - ksiądz zbiera po 25, obrazek i książeczka - ok. 30 - on żąda 70zł. Prezent ? Wszystkie dzieci komunijne się składają na prezent ale tu ksiądz jeszcze zbiera haracz na wymyślone przez siebie prace zlecone za które trzeba słono zapłacić lub rodzice mają wykonać bo .. no właśnie co? Bo komunii nie będzie ? Mało prac zleconych to jeszcze w tym roku zasugerował zbórkę na dodatkowy prezent jakby mało dostał -jeszcze wymyślił naczynie na wodę śwęconą a potem powiedział że to rodzice od siebie dali..Ksiądz a tak kłamie...Koniec ? Nie tu jeszcze trzeba posprzątać 2 kościoły nie jeden ale dwa , salkę katechetyczną i kosić trawę wokół dwóch kościołów i jeszcze na plebani ! Tak ma pan ksiądz Rogacki wielki tupet.Ale puki wszyscy mimo gadania potulnie wszystko wykonają to tak będzie. Wielu myślało , że jak wynajmie mieszkanie po organiście ukraińcom to te pieniądze przeznaczy na panią dbającą o kościół.Ale gdzie tam? Dalej nawet stare babcie zagania do sprzatania i kupowania kwiatów bo tu ksiądz jeszcze nigdy kwiatów sam nie kupił.! Ksiądz jest zawsze niezadowolony opryskliwy nawet na mszy komunijnej potrafi ciągle besztać ludzi . Zarządca i ekonom !! I dlatego do parafi Piotra i Pawła do Oławy jeżdzą rzesze ludzi z Bystrzycy - dobrze że mamy wybór !! W oławie w jednej parafii ksiądz sam bierze kosiarkę i kosi trawę ten nigdy nie pokazałó ,że coś sam zrobi tylko narzeka . Na os. Sobieskiego komunia skadka wynosiła 100zł. w tym ubranie kościoła i prezent .W Bystrzycy 255zł. i jeszcze wielka praca ludzi przy sprzątaniu dwu kościołów , salki i trawników za co otrzymali oschłe , wymuszone wręcz niechętne podziękowania .

2018-04-04 ~ CHŁOPINA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ludzie po co to ujadanie na kościół,nikt was nie zmusza do chodzenia na mszę i nie słyszałem żeby ksiądz kogoś straszył że ja nie da na tacę to go wyprosi z kościoła.Zauważyłem że najwięcej do powiedzenia mają ci co nie chodzą na mszę i nie łożą na utrzymanie kościoła.Ludzie nie mają pojęcia jakie są koszty utrzymania kościoła. :)

2018-03-28 ~ lewar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ja nie mam pretensji do nikogo ale dziwne praktyki stosowane w bystrzycy mnie przerażają i nie tylko mnie... większa część bystrzycy i janikowa jeżdżi do Oławy między innymi do piotra i pawła... wioska bystrzyca jest największą wioską w gminie Oława i jak by ludzie przychodzili to stać by było na sprzątaczkę i inne tematy np. z remontami ... w niedziele są tylko 3 msze 8-10-12godz. na tyle tyś mieszkańców to stanowczo za mało... wracając do tematu komunii to ksiądz potrafi wyczytać kto jeszcze nie uregulował jakiś należność publicznie z ambony... i jeszcze jedno sam byłem świadkiem kiedy ksiądz na mszy powiedział poruszył bardzo ładną kwestie cyt. JAKA OFIARA TAKA WIARA...no i po tych słowach jeżdże do Oławy do kościoła... proszę popytać ludzi z bystrzycy czy to moja fantazja kłamstwo itd pozdrawiam Lewar

2018-03-27 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie

młodzi, piękni i inteligentni... naprawdę, męczące są te komentarze w tym wątku, w ogóle, czy wszyscy wszystko muszą komentować w kontekście negatywnym... księża źli, nauczyciele źli, urzędnicy...

może trochę spojrzenia na siebie, autokorekty? respektu dla przyszłości...

trochę do myślenia może da wypowiedź ( całość do odnalezienia w sieci ) Kality byłego polityka SLD, partii raczej antyklerykalnej...

"Co ciekawe Tomasz Kalita pochwalił też... Radio Maryja. Okazuje się, że gdy trafił do szpitala, to w Polsce odbywały się Światowe Dni Młodzieży. Mama polityka przyniosła mu do szpitala radio, żeby był na bieżąco z wizytą papieża. Jak wspomina Kalita, gdy budził się w środku nocy z bólem, to włączał Radio Maryja, bo inne stacje proponowały tylko muzykę: - Zrozumiałem fenomen tego radia i naprawdę doceniłem. Zwłaszcza o tej porze dzięki Radiu Maryja ludzie mogą kogoś posłuchać, mogę się wspólnie pomodlić, nie są sami, opuszczeni. To wielka rola ewangelizacyjna - podkreśla Kalita. I dodał, że szczególnie wartościowe jest radio ojca Rydzyka dla tych, którzy są samotni: - Są ludzie uwięzieni w swoich domach i oni mają tylko Radio Maryja. I bardzo dobrze, że je mają - ocenił szczerze."

dużo zdrowia i dobrych świąt

2018-03-27 ~ Do hendryka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co do wieśniaka i wystającej słomy z butów to przemilczę, bo sam wspaniały katoliku dajesz świadectwo swojej inteligencji, jak również wiary poprzez swoje wpisy.
Co do tacy na mszę świętą, to dobrze, że uświadomiłeś mi, że ksiądz nie modli się za darmo, bo kto jak kto ale ty to wiesz najlepiej.
O mój pogrzeb nie musisz się martwić. Nie będzie na nim hypokryzji, obłudy, fałszu i tacy, ponieważ nie będzie tam księdza. Moja rodzina wie, że takie jest moje życzenie i ostatnie pożegnanie ma być uroczystością świecką.
Zapraszam cię serdecznie, zobaczysz jak wygląda świat ludzi, którym mózg nie został wyprany przez kler typu rydzykowatego.

2018-03-26 ~ Hendryk ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do "do hendryka": gdybyś wieśniaku błota nie wnosił i słoma z butów by ci nie wylatywała, nie byłoby kwestii sprzątania.
"Do do lewara". Nie wiedziałeś, że za tacę z pogrzebu będzie odprawiona msza w miesiąc po pogrzebie? Ile buraku rzuciłeś, że cię tak zabolało? Ciekawe ile też na twoim pogrzebie będą rzucać na tacę.
Do "centa". Tak, latam i sprawdzam, jaki jest wkład finansowy tych obłudników, którzy najgłośniej szczekają.

2018-03-26 ~ Do hendryka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A dlaczego mają robić zrzutkę na sprzataczkę i głupie pytanie kto ma sprzątać. Jak to kto: ksiadz, a co ma do roboty? W realnym życiu każdy pracownik utrzymuje porządek na swoim stanowisku pracy.

2018-03-26 ~ Do Lewara ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciężko mi uwierzyć, że taki wyzysk przez kler ma miejsce w XXI wieku.
Dopuszczam taką możliwość tylko wtedy, gdy jest to dobrowolna zgoda parafian, a ci którzy nie wyrażają chęci,nie są w żaden sposób szykanowani.
Opisz proszę jak to wygląda.
A swoją drogą ostatnio byłam na pogrzebie, a często nie bywam i zaszokował mnie fakt zbierania na tacę w trakcie takiej specyficznej mszy. Bez żadnego skrępowania podsuwa się tace udręczonej, złamanej i zaplakanej najbliższej rodzinie i czeka aż wygrzebią gdzieś z kieszeń gotówkę. Skandal i wstyd. Pazerność kleru nie zna granic.

2018-03-26 ~ lewar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jeśli chodzi o sprzątanie co tydzień to są wyznaczone rodziny mają posprzątać zakupić kwiaty i przy oddawaniu kluczy księdzu trzeba mu wręczyć jeszcze ofiarę ... natomiast ja pisałem że przed komunią trzeba malować tynkować wykonywać prace stolarskie jak montaż podłogi itd zakup materiałów sponsorują rodzice no i oczywiście trzeba wręczyć księdzu po 50zł ofiarę na dar ołtarza taka jest pariafia bystrzyca

2018-03-25 ~ Cent ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hendryk - a ty tak latasz po parafiach , siadasz z tyłu i sprawdzasz ile wierni na tace dają?
Przy okazji - jaki banknot tam włożyłeś?

2018-03-25 ~ Hendryk ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do lewara itp. Kto niby ma posprzątać? Zróbcie zrzutkę na sprzątaczkę i nie będzie problemu. Przede wszystkim posprzatajcie pod swoimi kopułami, bo nieźle macie na***ne.

2018-03-24 ~ Do Lewara ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z tego co wiem, to taki właśnie " urok "wiejskich kościołów. Parafianie są jak darmowa służba,a jak ktoś się wyłamie i np nie posprząta kościoła to go w niedzielę po nazwisku na mszy" pozdrowi "

2018-03-24 ~ lewar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
najdrożej jest w parafii w bystrzycy tu trzeba dać księdzu w łapę plus roboty przymusowe w kościele i tak jest od lat ... jak spytałem księdza co to za praktyki że trzeba jakieś prace wykonywać to mi odpowiedział że tu jest taka tradycja

2018-03-24 ~ Ronin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja jestem muslinem i żadne pośrednictwo miedzy mną a Bogiem nie jest mi potrzebne, salam alejkum.

2018-03-23 ~ Nasila ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spotkań przygotowujących jeszcze nie ma, w tej parafii zaczynają się tak gdzieś ok połowy kwietnia i tak jest co roku. Ks Bijak powiada, że nasze dzieci są takie mądre, że nie muszą się uczyć ustawiania przez pół roku😁 oczywiście nikt nie pobiera żadnych opłat.
W tych stu złotych jest też wystrój kościoła, a kamerzysta czy fotograf to osobna sprawa i ksiądz w niej nie bierze udziału.
A co do HENDRYKA to może to da się leczyć?
Najlepiej podaruj Rydzykowi Maybach lub innego konia

2018-03-23 ~ Hendryk ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale o co ci chodzi? Żalisz się czy chwalisz? Typowe pieprzenie o niczym, każdy tylko wymaga, ale od siebie nic. Ostatnio na niedzielnej mszy wyjątkowo byłem w parafii Piotra i Pawła. Siedziałem z tyłu i gdy podszedł kościelny byłem w mocnym szoku. Na tacy były same blachy, żadnego banknotu. Ludzie, dbajcie o swoje kościoły, albo przynajmniej nie wymagajcie nie wiadomo czego. Łatwo jest krytykować, że nie ma remontów itp., ale niestety wszystko kosztuje. Przecież ksiądz nie zabierze ze sobą kościoła czy plebanii. To wszystko zostaje dla wiernych i kolejnych księży.

2018-03-23 ~ kasza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dziękuję Nasila.A jakie macie koszty wystroju kościoła (kwiaty itp)?Ile płacicie za fotografa i kamerzystę?Czy te 100 zł to ostateczna suma? Czy Wasze dzieci mają w kościele spotkania z katechetą? Jeśli tak,to czy bierze on za to jakieś pieniądze?

2018-03-23 ~ Nasila ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W kościele miłosierdzia na osiedlu ksiądz bierze 100 zł od dziecka, w tym jest różaniec i książeczka. Idą dwie szkoły 4-ka a z niej chyba 3 klasy i 8-ka 4 klasy.
W każdej klasie ok 25 dzieci.
A co do opinii Pawła to wysyłam już 2 dziecko do komunii i na kilku w naszym mieście bylam i jeszcze nie widziałam tych limuzyn. Co do przesady hej strojów to obarczałabym raczej kiepski gust rodziców.

2018-03-23 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czarna mafia wspierana przez naiwnych "wiernych". Co się dziwić jeśli ludzie sami robią z komunii cyrk i wesele. Dziewczynki wystrojone jak na ślub, chłopcy co drugi limuzyną przyjeżdża, istna farsa. Rodzice nadrabiają braki wizerunkowe ze swojego ślubu i wesela, bo co inni powiedzą... Kasa płynie strumieniami. A ja się pytam gdzie sacrum, bo profanum jak widać...?

2018-03-22 ~ Muzyk ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A który to organista taki pazerny?

2018-03-22 ~ Ciekawski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
,, takie czasy"
..... a paragon fiskalny od organisty i ksiedza dostaniesz?

2018-03-22 ~ taka prawda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widzę,że jak zwykle wypowiadają się ludzie, którzy nie mają pojęcia i temat ich nie dotyczy. Niestety takie czasy.Organista za mszę komunijną bierze 150 zł, powiedziano nam wprost,że ksiądz nie chce prezentu,tylko kasę. Tak to niestety wygląda,że w dzisiejszych czasach to nie posługa,a biznes i to nie zapłata tylko ofiara.

2018-03-22 ~ taka prawda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widzę,że jak zwykle wypowiadają się ludzie, którzy nie mają pojęcia i temat ich nie dotyczy. Niestety takie czasy.Organista za mszę komunijną bierze 150 zł, powiedziano nam wprost,że ksiądz nie chce prezentu,tylko kasę. Tak to niestety wygląda,że w dzisiejszych czasach to nie posługa,a biznes i to nie zapłata tylko ofiara.

2018-03-22 ~ Fiskus ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jezus za sakramenty św. też kasiore brał?

2018-03-22 ~ Relat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Organista gra na każdej mszy .
A ksiedzu za co ?
To jest posługa a nie interes

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin