Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2017-12-30 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 1

zanieczyszone powietrze


W smierdzacej Olawie powietrze jest bardzej zanieczyszone niż we Wroclawiu .Ostatnie dane na interi !! KOSZMAR Zalecenia ,nie wychodzic na spacer !! No to kisimy się w tych smrodach trujacych !!
ilość ostatnich komentarzy: 102.
2019-03-18 ~ do KOD ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Marna prowokacja.

2019-03-18 ~ KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
propozycja ... organizujmy demonstracje na ostro -- z paleniem opon ... koniec z tym kaczystowskim systemem --- kto jest za ...? na manifie zapewniamy darmowy katering ... koce ... i wszystko co potrzebne do obalenia systemu kaczystowskiego --- niech żyje Mateusz Kijowski !

2019-03-17 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Olawie nigdy nie bedzie czystego powietrza.Po pierwsze ze wzgledu na geograficzne polozenie czyli, Olawa lezy w dziurze, a po drugie pali sie nie tylko zima ,ale tez latem ogrzewana jest woda we wszystkich blokach,ktorych ilosc narasta a zieleni ,drzew coraz mniej.Kto moze ,to niech ucieka ,tak jak za niemca ludzie przeprowadzali sie z tej dziury wlasnie ze wzgledu na polozenie !!

2019-03-17 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Olawie nigdy nie bedzie czystego powietrza.Po pierwsze ze wzgledu na geograficzne polozenie czyli, Olawa lezy w dziurze, a po drugie pali sie nie tylko zima ,ale tez latem ogrzewana jest woda we wszystkich blokach,ktorych ilosc narasta a zieleni ,drzew coraz mniej.Kto moze ,to niech ucieka ,tak jak za niemca ludzie przeprowadzali sie z tej dziury wlasnie ze wzgledu na polozenie !!

2019-03-16 ~ (...) ( gość forum ) zgłoś naruszenie
najwięcej w Oławie jest blokowisk większość czynszu to ogrzewanie .... grzejniki bez regulatorów w piwnicach na klatkach w domach na przykład żadna łazienka nie ma regulatora wszystkie zawory pootwierane ... gorąco bo to się opłaca większość mieszkańców blokowisk to emeryci ... nimi można pięknie manipulować


wystarczy sprawdzić jaka ilość energii zużywana jest na jednostkę powierzchni w bloku .... to czyste bandyctwo ekologiczne .

2019-03-13 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zapewne dla nowobudowanych domów będzie zakaz palenia węglem, co jest oczywiste bo przy nowym ocieplonym domu można sobie pozwolić na ekologiczne grzanie.


2019-03-12 ~ od 1 września 2019 w Krakowie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Od 1 września 2019 na obszarze Krakowa całkowity zakaz palenia węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi w kotłach, piecach i kominkach. Jako dopuszczalne do stosowania wskazane zostały paliwa gazowe oraz lekki olej opałowy.

Czy znajdzie się jakiś odważny naśladowca w Oławie? Pytam retorycznie :(

2019-02-23 ~ Salomon Morel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dla czego latem powietrze jest czyste ? czy to nie jest kwestia ogrzewania ... spaliny nawet wszystkie najbardziej kopcące auta to ułamek procenta spalin w mieście

2019-02-18 mrjacob909 mrjacob909 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Wystarczyłoby, żeby straż miejska pojeździła po mieście kilka minut i powlepiałaby kilkadziesiąt mandatów. A tak zanim ktoś zgłosi, zanim się ruszą, to śladów smrodzenia już brak... Trzeba przyłapać na gorącym uczynku. Kto może ich zmusić do patroli miasta? BTW dzisiaj w drodze do Wrocławia Stolarnia po lewej paliła jakimś gównem (zakładam, że odpadami - sklejką najpewniej) a kawałek dalej jakiś zakład po prawej...

2019-02-18 ~ olga ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chelmonskiego.Wiejska , Nowy Otok ,czarna dziura !! KOSZMAR !! !

2019-02-18 ~ sąsiad ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wczoraj wieczorem na Osadniczej i jej przyległych ulicach była tragedia. Wszystko wisiało w powietrzu.

2019-02-17 ~ UWAGA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie wychodzcie z domow qsmog !! Mimio ladnej pogody powietrze w Olawie najgorsze !!

2019-02-04 ~ Zenek flustrat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Flustracja Zenka spowodowana jest faktem, że na większości osiedlowych śmietników zamontowali kłódki. Chłopina określił się na 200 litrowy pojemnik i teraz ma problem ze śmieciami. Do lasu nie da rady za bardzo bo nie ma liści i prześwity, wypadałoby na zasmrodzoną Lipową wywozić ale tam można bęcki zebrać. Jak żyć ?

2019-02-04 ~ do Zenka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pajacu tępy na Lipowej nie ma centralnego, przecież sam to napisałeś głąbczasty głąbie. Dym z komina przy ogrzewaniu z ciepłowni ? Czytaj ze zrozumieniem.

2019-02-04 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zatruwasz sąsiadów swoim kopcącym kominem, a teraz odwracasz kota ogonem jaki to ekologiczny jesteś, bo na Lipowej masz ciepło z ciepłowni.
Wolę zapach grilla niż codziennie wąchać wyziewy z twojego komina.
Tacy jak ty powodują właśnie zanieczyszczanie powietrza, potrafią tylko cwaniakować zamiast zainwestować w miarę ekologiczne ogrzewanie.


2019-02-03 ~ do Zenka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pisałeś o ciepłowni więc ci napisałem o ciepłowni. Od kilkunastu lat grzeję tyłek ciepłem z ciepłowni ale potrafię zrozumieć tych ludzi. Takiego buca jak ty powinno się walić w łeb za rozpalanie grilla, bardziej drażni mnie zapach podpałki do grilla niż zapach z komina.

2019-02-03 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Domki jednorodzinne nie przyłącza się do ciepłowni, tutaj trzeba korzystać z gazu.
To gazownia wykonuje przyłącza więc nie twój interes jak pokonają drogę krajową, są metody przecisków i przewiertów więc to żaden problem.
Zakładasz piec gazowy i przynajmniej sąsiedzi nie wyzywają Ciebie od trucicieli.
Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na przyłącza kupujesz piec na węgiel 5 generacji i możesz palić z nadmuchem i podajnikiem miałem i innym ekogroszkiem, tak że prawie dymku nie będzie.
Można..., można, tylko trochę chęci trzeba wykazać i parę złotych zainwestować.
Najlepiej oczywiście nic nie robić i na forum się mądrzyć i zatruwać nas tym rakotwórczym dymem.
Później pokazywać wskaźniki i narzekać na władzę, Burmistrza, prezesa, prezydenta i nie wiadomo jeszcze kogo.2019-02-01 ~ do Zenka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przyłącz chłopie do ciepłowni budynki na Lipowej. No którędy mają iść rury z ciepłowni? Skrzyżowaniem na Strzelnej, pod drogą( Lipowa ) ? Walnij się w łeb zanim coś napiszesz. Nawet z podłączeniem do gazu był problem bo " Gagarina - teraz Kutrowskiego to główna droga i nie można jej zamknąć aby się bawić w podłączenie gazu".
Każdy by chciał włączyć kaloryfer i mieć wszystko gdzieś a nie jeździć po składach opału i kupować qówno w postaci miału które przy rozpalaniu w piecu kopci jak smok, ku pożywce tępaków mówiących, że ci ludzie palą czym popadanie.

2019-02-01 ~ autorka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czarny dym z cieplowni taki sam syfiasty jak kopciuchy !! Na Wiejskiej nie mozna zima otworzyc okna,smrod spalonego asfaltu dobija!Podobnie w Otoku,czarny dym wali na osiedle Sobieskiego,wiejska Otok !! Moje dzieci cala zime sa chore koszmar,my tu poumieramy i nic sie nie robi!Obiecuja ,ze za 10-15 beda wymienione piece!Rocznie umiera 40 tys. ludzi z zatrutego powietrza,policznie ile jeszcze musi umrzec ,zeby cos sie zmienilo !Jesli wogole cos sie zmieni!W Olawa powinna byc pod szczegolnya opika,bo mieszkamy w dziurze ,caly syf zatrzymuje sie W Oawie!Ktos powie wyprowadz sie,ale nie kazdego stac na dom w Bystrzycy,czy zmiane mieszkania w innym miejscu !! !

2019-02-01 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wszyscy jesteście wygodni, najlepiej palcem nie ruszyć, samo się zrobi albo ktoś inny zapłaci.
Z tego co wiem to przy remoncie Rynku wszyscy dostali skrzynki gazowe na ścianę budynku.
Wystarczy majstra wziąć i w 15 sek. zrobi wam przyłącze do mieszkania.
Trochę chęci trzeba wykazać.
Z tego co wiem to ciepłownia sama robi przyłącza trzeba się tylko do nich zwrócić.
Niektóre Wspólnoty tak robią.
Tylko Wy wszystko za darmo chcecie, aby ktoś inny zapłacił za Wasz komfort.

2019-01-31 ~ do Zenka drewniaka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bo Zenek powiedział, że można się podłączyć! Łbie, masz ty pojęcie o czym piszesz ? To nie prąd, że przyjdzie majster i w 15 sekund zrobi przyłącze z klatki schodowej do mieszkania. Pół miasta trzeba rozkopać aby zrobić przyłączą ciepła z ciepłowni do tych mieszkań w centrum miasta. Jeśli pokryjesz to z własnej kieszeni to luz.

2019-01-31 ~ koszmarnie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dzisiaj, 20.30

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2019-01-23 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wyprowadź się do lasu tam czyste powietrze.
To twój sąsiad ciebie truje bo pali w kopciuchu. Bogacze mają gaz założony i palą ekologicznie.
Zabronić ustawowo używania węgla i po krzyku. 100 % Oławy posiada gaz więc z opalaniem nie ma problemu.
Całe centrum może podłączyć się do ciepłowni ale nie chcą, wolą w kopciuchach palić.

2019-01-23 ~ kasa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
my umieramy a co na to władze miasta co na to Frischmannn ?? ?? my umieramy a oni w klimatyzowanych pokojach filtry im działają nawet w domach pozakładali a my umieramy !! !!

2019-01-23 ~ olga ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jaka trucizna ,chodze sobie z piekiem w Bystrzycy ,spaceruje pod lasem ,cicho powietrze marzenie,mrozne ale czyste.Dawno zapomnialam jak smierdzi syf Olawski ,jak sie wyprowadzilam,przestalismy chorowac,cala moja rodzina !Owszem tam w wiosce czasami czuc dymek,ale co mnie to obchodzi,piekne lasy wszystko oczyszczja,i powietrze jest super !!

2019-01-23 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ludzie czytaliscie ostrzezenie,nie wychodzcie z domu bo ten pyl nas zabija !!

2019-01-23 ~ autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podjec wieczorem okolice strazy pozarnej,tylko wez maske !

2019-01-22 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Adres poproszę zaraz podjadę poproszę aby nie dymił

2019-01-22 mrjacob909 mrjacob909 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
ART, na pewno notorycznie jakieś gospodarstwo w Nowym Gorniku na przeciwko McDonald’s. Dym tak czarny, że po ciemku go w tym smogu widać.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2019-01-22 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dowiem się w końcu co tak dymi w Oławie ?

2019-01-22 ~ koszmarnie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oława, wtorek, 22.01.2019, godz.19ta

2019-01-22 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
nie widze na mapach co dymi ?? ?

2019-01-22 ~ Do ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty naprawde jestes glupi,nawet dane z map ci nie wystarcza ,dalej swoje !! Czlowieku przebudz sie halo tu ziemia !!

2019-01-22 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ktoś w końcu ustałił przyczynę zanieczyszczenia powietrza ?

2019-01-22 ~ Kolejny rekord ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No noc z niedzieli na poniedziałek wspaniała - norma to 100 a było...

2019-01-22 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
... małomiasteczkowi celebryci :) więc ... Oława to taka metropolia pełna drapaczy chmur zatrzymującyc ruch
powierza :) a smugi na niebie widzicie ... białe smugi .... rozpylają gaz z samolotów i co nie przeszkadza wam to ? :)

2019-01-21 ~ do do Art ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zamień staremu 25 letniego diesla na nowego benzyniaka a nie graj celebrytę, że w masce chodzisz.

2019-01-21 ~ do do Art ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zamień staremu 25 letniego diesla na nowego benzyniaka a nie graj celebrytę, że w masce chodzisz.

2019-01-21 ~ Do ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty chyba naprawde pod wplywem smogu masz jakos jazde, jesli piszesz ,ze we Wroclawiu jest gorzej !! Ja wracam wieczorem z Wroclawia z pracy i jak wysiadam w Olawie to maske musze zakladac tak smierdzi i dusi,we Wroclawiu wcale nie jest gorzej a moze nawe lepiej !! Bo Olawa lezy w dziurze i caly syf z okolic wlasnie wpada do Olawy i tu sie kisi ,a my w niej !! Zadne oczyszczacze powietrza nie pomoga,bo musielibysmy z domu nie wychodzic od pazdziernika do marca !! I tu sie nigdy nie zmieni,zawsze bedziemy mieli najgorsze powietrze!

2019-01-21 mrjacob909 mrjacob909 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
A dzisiaj nie lepiej... Wystarczy przejechać się po mieście i widać kto pali byle czym. Niestety w tym mieście nikt z władz nie jest skory do tego, aby o to zadbać. Pozostaje kupić sobie i rodzinie maski, nie wychodzić z domu bez potrzeby, w domu postawić oczyszczacz, nie wietrzyć mieszkania, bo wietrzy się miasto, a nie mieszkanie. W ciążę lepiej nie zachodzić, bo PM 2.5 i mniejsze cząsteczki przechodzą przez łożysko, a dzieci z domu lepiej nie wypuszczać. Ostatnie poziomy stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia, ale alarmu nie będzie, bo WIOŚ monitoruje tylko pyły PM 10, a poziom alarmowania jest kosmiczny. Przykre. A najbardziej przykre jest to, że kilka „kominów” jest w stanie zasmrodzić całe miasto. Współczuję sąsiadom takich smrodzących sąsiadów. Oni powinni ich zgłaszać gdzie trzeba.

2019-01-21 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kto truje ? czy to jakieś wyziewy wulkaniczne ? --- kto w oławie zużywa najwięcej opału ?

2019-01-21 ~ tymczasem we Wrocławiu... ( gość forum ) zgłoś naruszenie
bardzo źle ale dużo lepiej niż w Oławie!

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2019-01-21 ~ na zdrowie ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
noc z 20 na 21 stycznia 2019

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2019-01-02 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ja tam lubię powietrze w Oławie nawet mi służy ....w porównanie z Wrocłąwiem to Oława jak w uzdrowisku :)

2019-01-01 ~ airly.eu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dobre te wskaźniki airly, pokazują nawet dym z fajerwerków :)

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-02-20 ~ do Urzędu Miasta Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu ogłosił 19 lutego 2018 ALERT POZIOMU I (!) m.in. dla Oławy. Może jakiś komunikat w tej sprawie Urząd Miasta by popełnił?
www.wroclaw.pios.gov.pl/pliki/komunikaty/Powietrze_ryzyko_01-2018.pdf

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-02-17 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale na stronie miasta na FB jeszcze nie dawno pisali jakie to mamy doskonałe powietrze w Oławie. Kpina, nieudolna propaganda skompromitowanej władzy BBS-PO.

2018-02-17 ~ ciemno już ( gość forum ) zgłoś naruszenie
zgasły wszystkie światła, ciemno już pora palić śmieci...

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-02-15 ~ Oxygen ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sugeruję przeprowadzić sie do Spalonej.
(...) tam ..... , ale tlenu pod dostatkiem.

2018-02-15 ~ wiech ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Był ERG i HUTA i nic ponadto w okolicy. A teraz? W Stanowicach fabryka na fabryce.

2018-02-15 ~ oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
teraz takich mini Ergów jest pełno: Otok, Stanowice, Wiejska... i dużo więcej samochódów niż za komuny.

2018-02-15 ~ Wieżowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co wy wiecie o truciu.
Jak za komuny , w nocy Erg puszczał dymy to dopiero śmierdziało.

2018-02-14 ~ smutny wąs ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wczoraj latał dron nad kominami i nad jednym z go zassało.

2018-02-10 ~ strach się bać ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kolejna doba trucia (!)

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-02-10 ~ Mucha ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po porannym spacerze z psem śmierdzimy jakbyśmy wrócili z ogniska.Niech moc będzie z Wami, bo inaczej się nie da...

2018-02-09 ~ oceńcie sami ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a tutaj trochę inny obraz - oceńcie sami

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-02-09 ~ oceńcie sami ( gość forum ) zgłoś naruszenie
tym wskaźnikiem oławscy oficjele na fejsie chwalą się jaką to jesteśmy zieloną oazą z doskonałą jakością powietrza

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-02-09 ~ Burmistrz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
czytajcie oficjalnego oławskiego fejsa - tam zawsze jakość powietrza doskonała

2018-02-09 ~ Bajdełej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niech burmistrz zrobi tak, że ludzie nie będą palić śmieciami. Niech zrobi tak, że ludzie nie będą ludzi truć. Niech zrobi tak, że ludzie przed wrzuceniem do pieca plastikowej butelki pomyślą o innych. Niech myśli, żyje, pracuje za nas. Bo my nie musimy i nie chcemy sami.

2018-02-09 ~ airly ( gość forum ) zgłoś naruszenie
strach się bać

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-02-09 ~ UM Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wrocław dzisiaj najbardziej zanieczyszczonym miastem świata.
W Oławie tak śmierdzi, że nie da się żyć.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-02-02 ~ do ja p -le jak śmierdzi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie wywieszaj prania na balkon to przeżyjemy.

2018-02-02 ~ ja p-le jak śmierdzi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
k-źwa, syf taki, że można umrzeć. opamiętajcie się k-źwa bo śmierdzi tak, że można paść (!)
Oława, 02.02.2018 godz. 20.16

2018-01-31 ~ UM Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przypominamy o fatalnej jakości powietrza w naszym mieście.

Już wkrótce dogonimy Wrocław pod względem przekroczenia dopuszczalnej liczby dni z przekroczeniem 24-godzinnego poziomu dopuszczalnego dla pyłu zawieszonego PM10.

Łącznie, do dnia 22 listopada przekroczenie normy 24-godzinnej pyłu zawieszonego PM10 dla 2017 roku zanotowano na stanowisku pomiarowym w Oławie, Żołnierzy AK - 38 dni.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-26 ~ zaczadzony ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dzisiaj zaparkowałem w tej zatoczce przy Młyńskiej 9 i myślałem, że umrę khe, khe, khe

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-26 ~ olga ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olawa to jest czarna dziura !! !

2018-01-25 ~ wiech ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czujnik, który połowy rzeczy nie mierzy.

2018-01-25 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
zamontowli czujnik w takim miejscu zeby bylo dobrze i wciskaja kit matolom !!

2018-01-23 ~ lichu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widzę, że członkowie Kukiz'15 potrafią celnie wypunktować obecną władzę.

2018-01-18 ~ do UM Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a Urząd dalej swoje.
może w końcu znajdzie się jakiś paragraf na zablokowanie tej propagandy?

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-18 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
walczą ze smogiem ( zaczynają po 3 minucie )!
youtube.com/watch?v=WKOeM6wCdgI&t=105s

2018-01-13 ~ grant ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Polsce również w ciągu roku umiera 20,30 tys.ludzi !! !! !! !! !! !! !! !! !! !!

2018-01-12 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
male swiatelko.

ruch samochodowy ma 10-20 procentowy wplyw na powstawanie smogu i generuje go nie tylko paliwo spalane przez auta ale rowniez ruch aut ( podnoszenie zanieczyszczen z drog )

niestety, srednie temperatury miesieczne u nas sa duzo nizsze niz na zachodzie a energie generujemy glownie z wegla ktorego przez ostatnie 30 lat nie udalo nam sie niczym sensownie zastapic, jezeli nie chcemy sie uzaleznic energetycznie nie mamy wyboru, musimy uzywac tego paliwa.

ciekawostka, szczyt wielkiej plyty to lata 70, ale ostatnie budynki wg. gus to rok 2012

co do smieci, jezeli dysponuje ktos wiarygodnymi badaniami jak duzy maja one wplyw na powstawanie smogu chetnie sie zapoznam bo nie znam, tak samo jak dobrego zaklinacza pogody
2018-01-12 ~ do ciemność widzę ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie chcę cię straszyć ale idź do okulisty. Jedyne na co odpowiedziałeś to to, że walnąłem babola dotyczącego lat 90 - tych ( i to nie do końca bo Iwaszkiewicza ta od Kauflandu do sp 8 powstawała pod koniec lat 80 tych )... Jeszcze coś ?

2018-01-12 ~ dalej ciemność widzę ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dalszy popis inteligencji. wielka płyta lata 90te? chyba 70te ale już pisałem, że ciemność widzę. szkoda, że muszę się powtarzać

2018-01-12 ~ do ciemność widzę ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oczywiście, że się nie kupowało bo takiego dziadostwa do palenia było wszędzie od cholery za friko. Wtedy nie było OLX - ów , mebelki szły do pieca nie na aukcje. Lata 90 to wysyp węgla z wałbrzyskich biedaszybów - ten był wyjątkowo podły ale tani. Rozumiem, że wychowywałeś/aś się na jednym z osiedli mieszkaniowych ogrzewanych kotłownią miejską ? To usprawiedliwia twoje denne myślenie.
160 samochodów na 1000 mieszkańców - racja ! Szkoda, że nie bierzesz pod uwagę, że w samym POM-ie było około 50 pojazdów, nie wspomnę o Rejonie Dróg I Mostów w którym było lekko 80 różnego rodzaju do tego Rosyjskie " ekologiczne" pojazdy wojskowe ( do 1992 ). Nie pamiętasz już łbie, że lata 90 to budowa bloków z wielkiej płyty i ciągły ruch " ekologicznych" Jelczów, Starów i Kamazów ? Wykazałeś się już wiedzą, teraz biegnij na PKS odczytaj wyniki i klepnij co słychać " na mieście"...

2018-01-12 ~ umiejący czytać ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wielki smog londyński – utrzymywał się w Londynie od 5 do 9 grudnia 1952 roku i został utworzony z wyemitowanych do atmosfery gazów, pochodzących głównie z kominów mieszkań i fabryk oraz spalin samochodowych. Smog doprowadził do środowiskowej katastrofy oraz śmierci tysięcy londyńczyków. Większość ofiar wielkiego smogu zmarła na skutek niewydolności płuc oraz hipoksji. Oprócz tego bardzo wysokie stężenie dwutlenku siarki w atmosferze prowadziło do silnych uszkodzeń układu oddechowego oraz trwałego uszkodzenia oskrzeli, które w konsekwencji zebrało śmiertelne żniwo wśród mieszkańców Londynu.
Na początku grudnia Londyn został nawiedzony przez gęstą mgłę, która doprowadziła do znacznego ochłodzenia się powietrza. W konsekwencji mieszkańcy Londynu zużywali dużo większe niż zwykle ilości węgla do ogrzewania swoich mieszkań. Rezultatem tego było skażenie powietrza, podczas którego doszło do drastycznej inwersji temperatury. Powietrze zostało skażone wielkimi ilościami gazów oraz pyłu węglowego. Dodatkowym problemem była niska jakość używanego węgla, przez co do atmosfery dostawało się więcej szkodliwych substancji. W wyniku smogu odwołano przedstawienia na wolnym powietrzu oraz większość przedstawień teatralnych i kinowych.

Ze względu na fakt, że Londyn jest znany z mgieł, paniki wśród mieszkańców nie odnotowano, jednakże tylko pomiędzy 5 a 9 grudnia naliczono ponad 4 tys. zgonów wywołanych komplikacjami oddechowymi powstałymi w wyniku wdychania smogu. Większość ofiar stanowili ludzie młodzi lub osoby w podeszłym wieku. W ciągu kolejnych tygodni na ostrą niewydolność oddechową zmarło dalsze 8 tys. osób, przez co łączna liczba ofiar wielkiego smogu, według współczesnych badań, wyniosła około 12 tys.

Wieści o wielkim smogu odbiły się szerokim echem na świecie i przyczyniły się do wybuchu paniki na punkcie smogu. W Wielkiej Brytanii wielki smog był powodem uchwalenia ustawy o czystym powietrzu z 1956 roku, co doprowadziło do znacznej poprawy warunków życiowych w Londynie oraz redukcji emisji szkodliwych gazów w pozostałych miastach Wielkiej Brytanii.

źródło:
pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_smog_londy%C5%84ski

2018-01-12 ~ ciemność widzę ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kiedyś.
takiego popisu inteligencji dawno już nie widziałem.
kiedyś kolego, wcale nie tak dawno bo w 1991r. na 1000 mieszkańców przypadało 160 samochodów. dzisiaj trzy razy więcej.
kiedyś. nie kupowało się starych okien, sklejek, płyt pilśniowych, starych mebli i przepracowanego oleju, żeby palić tym w piecach.

2018-01-12 ~ Po prostu nie wierzę ... ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ludzie ja nie wierzę w to co czytam ! Wychowywaliśmy się w mieście w którym w czasach naszego dzieciństwa ( 35 + ) prężnie działała Huta bieli cynkowej, 15 km dalej w Siechnicach do 1995 działała Huta stali chromowej , kto jeździł do Wrocławia w tamtych czasach doskonale pamięta białe dachy siechnickich domów. Nie było katalizatorów ani innych pierdół, Stary,Nyski, Żuki, Jelcze - wszystko smrodziło niemiłosiernie , jakoś wtedy nikt się tym nie przejmował. Teraz w dobie życia Fit, blogów w których pełno powalonych wypocin wszyscy nagle zaczęli się martwić o to czym oddychamy ? 10 lat temu jak mówiono o smogu w Krakowie znakomita większość miała to w (...), z resztą połowa myślała że chodzi o smoka Wawelskiego, ba, mało tego, jakby nie tablica na oławskim PKS to dalej wszyscy mieli by to z tyłu ! Teraz można grać chojraka na necie, jedzie taki jeden z drugim korposzczurek do " łorku", zerknie na tablice i się podnieca nieziemsko wypisując swoje żale. Większość z was i tak nie wychodzi na dwór tylko klepie w brudne klawiatury najpierw w "korpo" później w domu więc czym się przejmujecie ?
Pozdrawiam "piąteczkowo" zwłaszcza te panie które unikały wszystkich lekcji wychowania fizycznego przez 4 lata liceum teraz w dobie fit, diet i brudnego powietrza biegają ... bo modne.

2018-01-12 ~ Prondzik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Smogu w Oławie nie doświadczyłem, ale jak sąsiad w oknie w domu lub na klatce albo w windzie papierochy ćmi to mam dość i żaden smog mi nie przeszkadza...

2018-01-12 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ok, jeszcze jedna ciekawostka

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-11 ~ majka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dla tych co nie wierza ze smog nas zabija a w Olawie jest dobre powietrze !! DISIAJ MOCNO YANIECZYSCONE,RACZEJ NIE WZCHODZIC Z DOMU !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! OLAWA ZATRUTA !! !

2018-01-11 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
i na koniec może coś znów poważnie,
energetyka24.com/725490,brudne-poczatki-kryzysu-energiewende-burzone-koscioly-wypedzenia-komentarz

tak Niemcy odchodzą od węgla ( tu brunatnego )

ps. ze specjalnym pozdrowieniem dla tych co czytają ze zrozumieniem ;)

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-10 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
przypadek?

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-10 play play aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Kto i dlaczego straszy nas smogiem? :

wgospodarce.pl/opinie/44782-kto-i-dlaczego-straszy-nas-smogiem

wgospodarce.pl/opinie/44917-znowu-w-powietrzu-wisi-ekologiczne-klamstwo

2018-01-10 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
//m.youtube.com/watch?v=H2Vm2Y7vZgk

propaganda, zielona propaganda...

2018-01-10 ~ do UM Oława, do play i do morza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
tutaj macie dobry przykład.
Legnica ma pecha, że mierzy PM10 i C6H6. gdyby mierzyli to co w Oławie to też na fejsie by mogli się chwalić doskonałą jakością powietrza. pozdrawiam wszystkich odpornych na propagandę

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-10 ~ do morza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kolega już wcześniej pisał, że dość już tej propagandy i wklejania mapek świecących na zielono, wystarczy, że UM Oława spamuje nas tego typu propagandą.
najpierw sprawdź gdzie jest ten miernik jakości powietrza i co on mierzy a czego nie a później wyjdź na spacer np. w okolice Kauflandu - tam nie trzeba żadnych mierników.
poza tym, wystarczy kliknąć głębiej i świat jest zupełnie inny niż na zielonych obrazkach - syf taki sam jak we Wrocławiu (w granicach błędu statystycznego)

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-10 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
gdzie ja napisałem, że w ogóle nie ma problemu? wydaje mi się, że podałem przyczyny... jaki dziś mamy wpływ na poprawę? zamknijmy kopalnie a domy ogrzewajmy miłością?

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-10 ~ do morza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nikt nam nie będzie mówił, że białe jest białe. Poniżej kolega Ci wyjaśnił ile warte są te świecące na zielono mapki. Czytaj ze zrozumieniem.

2018-01-10 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ok, ale umówmy się palenie liści czy trawy to nie ten kaliber i nie ten okres roku

smog to głównie warunki pogodowe, położenie geograficzne, sezon grzewczy

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2018-01-10 ~ do morza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
mentalności nie zmienisz - oto prawdziwy obraz Oławy:
www.youtube.com/watch?v=ehIu8088mjw

2018-01-10 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ekolodzy, proponuję przyjrzeć się umowom na mocy których gaz jaki kupujemy jest ok. 1/3 droższy od średniej ceny europejskiej, które rządy umarzały długi Gazpromu wobec Polski i kontraktowały niekorzystne ceny?

przy obecnej technologii budowy domów, kotłów i odpowiedniej zasobności portfela ogrzewanie gazem sprawdza się, niestety wielu ludzi zrezygnowało z tego paliwa z powodu wysokich kosztów

inna sprawa to budowa elektrowni atomowej od lat 90 zatrzymywana przez ekologów, w ostatnich latach "prowadzona" przez spółkę Grada oraz radosna twórczość planów zagospodarowania pod deweloperów ( głownie miast ) niszcząca korytarze powietrzne

blokować alternatywy dla węgla i krzyczeć, że smog... ot, filozofia

2018-01-10 ~ do Play i UM Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeszcze taka refleksja.
Następnym razem jak ktoś się będzie skarżył, że Oława jest np. zakorkowana to warto poszukać mapki pokazującej natężenie ruchu samochodowego z tym, że w Oławie do pomiarów byłby brany parametr uwzględniający wyłącznie ilość samochodów elektrycznych - w porywach jedna Tesla model S (DOA) i przejezdna Tesla model X (DSW).
Play nam chętnie wklei zielonego screena i będzie cacy.

2018-01-10 ~ do Play i UM Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Witam wszystkich myślących!
Chciałbym zaprotestować przeciwko żenującej propagandzie oławskiego UM o rzekomo doskonałej jakości powietrza. Na oławskim fejsie regularnie pojawiają się obrazki jaką to niby zieloną wyspą jesteśmy pod względem jakości powietrza. Zapraszam na domki: Broniewskiego, Lipowa, Nowy Górnik itd. Nie trzeba mierników - w Oławie nie oddychamy tylko trujemy się!
Te zielone wskaźniki w Oławie to wynik wyłącznie dwóch pomiarów NO2 i SO2. A gdzie PM10, PM2,5, C6H6 i inne? Zresztą, wystarczy kliknąć głębiej w tą wspaniałą stronę (zakładka komunikaty), którą UM regularnie się chwali i co widzimy?
"Łącznie, do dnia 22 listopada przekroczenia normy 24-godzinnej pyłu zawieszonego PM10 dla 2017 roku :
Oława - 38 dni" (!)

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2017-12-31 ~ olga ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olawa ze względu na swoje geograficzne polozenie ma fatalne powietrze,poprostu mieszkamy w dole.I wszystko opada wlasnie na Olawe.juz za Niemca ludzie przesiedlali się co kilka lat ,wlasnie ze względu na zle powietrze,taka jest historia miasta Olawa i taka rzeczywistość,tu nigdy nie będzie dobrze.Te mapy to pic na wode.W Polsce rocznie przez smog umiera ponad 20 tys.ludzi.Takie sa oficjlne dane,nie jakiś wymysl,tak wiec jeśli ktoś pisze ,ze jest dobrze,to albo nie zdaje sobie sprawy z zagrozenia ,albo nie wiem,moze jest nieświadomy,jak większość polskiego środowiska. !! !Duzo ludzi ucieka z Olawy wlasnie ze wzglegu na syf !! !

2017-12-31 play play aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Majka, i inni drodzy forumowicze. Smog to temat zwyczajnie naciągany, medialnie ma wzięcie. Media informują o fatalnej wręcz jakości powietrza w Polsce, smog zabija tysiące Polaków, a jak sprawdzisz dane ze stacji pomiarowych, to okazuj się, że nie jest tak źle.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - zanieczyszone powietrze

2017-12-31 ~ majka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To prawda w Olawie często powietrze jest bardziej zanieczyszcczone niż w niektorych częściach Wrocka,wczoraj rzecszwiscie przekroczylo normy i bylo niebezpieczne.To oczywiście się zmienia w zaleznosci od pogody ,wiatru itp.ale Olawa to raczej czarny punkt.I nie ma co udawac ,ze jest inaczej !! !! !!

2017-12-31 ~ odra ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Powietrze

Witam ,
Na budynku dworca PKS jest tablica świetlna, która pokazuje jaki jest stan powietrza w Oławie i prognozuje jaki będzie, można zobaczyć i odczytać, a nie pisać że jest gorsze jak we Wrocławiu.

2017-12-31 ~ Obserwator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To dziwne, bo ja nie zauważyłem duszącego mnie smogu w Oławie, co potwierdza inna mapa zanieczyszczeń dostępna w necie - oceniając jakość powietrza jako dobrą. Pamiętam też, że swego czasu ekipa działająca w ramach kampanii prowadzonej przez Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE), badała stan zanieczyszczenia powietrza cząstkami stałymi i stwierdziła, że nie ma większego z tym problemu (podczas konferencji dobrą jakość powietrza w mieście także potwierdził burmistrz Oławy). Komu więc wierzyć, o co tak na prawdę chodzi z tym smogiem?

2017-12-31 ~ smog ( gość forum ) zgłoś naruszenie
olo - jak nic nie robią(?)

,,...Burmistrz Tomasz Frischmann mówił, że miasto dba o swoich mieszkańców – mogą dowiedzieć się o poziomie stężenia szkodliwych pyłów w oławskim powietrzu w internecie lub z tablicy wywieszonej na dworcu autobusowym. Podjęto także uchwałę o dopłatach do wymiany pieców. Ma się to przyczynić do poprawy jakości powietrza.''

(...)

2017-12-31 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Potwierdzam, ostatnio jak przyjechałem z Wrocławia to myślałem, że się uduszę, a myślałem, że we Wrocławiu jest złe powietrze. W Oławie burmistrz i jego świta nic z tym nie robią.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin