Pod naszym patronatem: Amore Italiano in opera - Gala Karnawałowa | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2017-11-26 ~ Wilczek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
6 2

Korki do nowej galerii quick park


Czy ktoś zdaje sobie sprawę, że do tej nowej galerii nie ma tzw. lewoskrętu od strony Oławy. To oznacza, że w okresie świątecznym korki będą do osiedla Sobieskiego. Już teraz rano trzeba stać w korku, kiedy pracownicy wykańczający galerię skręcają w lewo do pracy. Co będzie w okresie przedświątecznym?
ilość ostatnich komentarzy: 43.
2018-04-17 ~ Nienapasiony ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak to mówią , trzeba jeść z umiarem.
Oława , zapyziałe miasto udławiło się z przesytu powstałych tu galerii.


2018-04-16 ~ Bizancjum ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No i po Daichmanie w myboxie. Będzie ładny pustotan, podobno kick się przenosi do Jelcza.

2018-02-20 ~ WieśkaTico ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No to teraz jak Deichamana otwarli wszyscy będą chodzić w naszej wiosce w tych samych butach

2018-02-17 ~ Neo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Otwarcie sklepu Deichmann w Quick Parku już 22 lutego. Zapowiedzieli 20% rabatu na wszystkie nie przecenione buty.

2018-02-16 ~ x-men ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dla Domaniowa-Pasikurowice to wieś, dla Oławy-Domaniów to wieś, Dla Wrocławia-Oława to wieś, dla Warszawy reszta Polski to wieś, dla Anglików, Duńczyków itp. Polska to wieś. Ludzie opanujcie się, mam wrażenie, że najwięcej krzyczą ci co mają jakieś problemy z "wartościami" u siebie. :)

2018-02-15 ~ do " do wywrotki " ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty za to nam wstyd przynosiłeś jadąc do Wrocławia. Latałeś jak głupi za darmowymi balonami, pozowałeś z Maszą i Niedźwiedziem a w Pizza Hut pytałeś o kubełek... Taki to szanujący czereśniak jesteś.

2018-02-15 ~ Do Wywrotki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ta niby w Olawie na Lipowej to taka nowoczesna ,tam tez same wiesniaki chodzili na zakupy !! !Każdy szanujący się obywatel wali na Wroclaw ,a nie na pipidwach robi zakupy !!

2018-02-12 ~ oławiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kiedy i czy w ogóle zostanie otwarty salon TELACKES w QUICK PARKU w OŁAWIE? Od dnia otwarcia figuruje że jest otwarte . Kilkakrotnie tam podjechałem , niestety pocałowałem klamkę! Odpowiedzi od administratora strony Quick park brak! Mamy połowę lutego od konca listopada niby czynne ! Podobnie będzie z Daichmanem!

2018-02-02 ~ Wywrotka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ta galeria to taka wiejska i przaśna. W sam raz na Oławę i tutejsze agro-społeczeństwo.


2017-12-11 ~ do Piotra ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Piotrze, troszkę przesadzasz. Jest droga, chodniki, blisko sklepy, jest OK.

2017-12-06 ~ do Piotra ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Piotrze nie dramatyzuj. Ludzie kupujący mieszkania w tych blokach mieli świadomość,że w tym miejscu powstanie galeria.Ba,nawet taki zapis był umieszczony w akcie notarialnym.

2017-12-05 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
My tutaj gadu - gadu a tam ludzie dramat przeżywają. Jak można w takiej odległości postawić galerię ...

2017-12-05 ~ ~ do wywrotowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja tam śmigam teraz do Opola .
Nie krząta mi się pod nogami znajoma m*****

2017-12-05 ~ do wywrotowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Miejsc parkingowych jest pod dostatkiem , z tyłu parking pietrowy, kwestia rozumnego i przepisowego parkowania ! Nie podoba się szoruj na Bielany i wyjeżdżaj z nich teraz przed swietami 3 godziny !! ! Wiem bo byłem po rozbudowie podziemnego parkingu i bielan koszmar jazda do Oławy zajmuje ponad 1,5 godziny , powodzenia i szlifuj bruki po galeriach dalej !! Nie podoba się nie kupuj !! !!

2017-12-04 ~ LeonWywrotowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No to jak będzie OH Kino i te 10 sklepów dodatkowych, a miejsc tyle co jest (czyli co kot napłakał) to będzie jeszcze większy bałagan. Ja już tam nie pojadę, byłem, nie zdobyłem i zwątpiłem.
Wolę Bielany albo inną miejską galerię we Wrocławiu.

2017-12-04 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jasne, że ten wywrotowiec czy jak mu , ruch jest do południa średni , a popołudniami duży w krótce otwarcie oh kina i pewnie przybędzie nowych najemców , bo lokali jeszcze jest wolnych ponad 10 !!

2017-12-04 ~ Jki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I tu się mylisz, bo ruch pieszy bardzo wzrósł co w szczególności widać gołym okiem patrząc na syf na i przy ścieżce pieszo rowerowej. Przed otwarciem galerii nie było takich obrazków,a teraz mimo koszy na śmieci wszędzie walają się papierki,puszki, butelki i tym podobne śmieci.Nawet ktoś już zdążył wyrwać jeden z koszy bo pewnie był dla niego śmiertelnym zagrożeniem i musiał z nim walczyć.

2017-12-02 ~ LeonWywrotowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Byłem, po trzy poziomowym parkingu pojeździłem i do Kauflanda się wróciłem. Pierwszy i ostatni raz. Żal mi tych ludzi mieszkających w bloku, który jest otoczony przez galerię. Ciekawe o ile spadły ceny mieszkań po wybudowaniu galerii - stawiam, że ok 25%.
Nie wróżę niestety przyszłości tej galerii. Z tego co wiem, połowa sklepów zamknięta. Na oficjalnej stronie napisano, że są już z nami i tutaj sklepy, których podobno w ogólne nie ma, np. H&M czy Piotr i Paweł.
Jakoś tak po Oławsku znowu to zrobione, na łapu-capu. W Niemczech i Czechach Spar to taki nasz wioskowy Dino, gdzie Biedry są za duże to właśnie stawia się Dino. W Niemczech - gdzie Lidl za duży to dają Spara.
Bida z nędzą w tej nowej galerii. Szkoda, że nie mogłem tego zobaczyć na własne oczy, no ale z takimi małymi parkingami na 37 tyś miasto, to sami się ograniczają. Pieszo to tam chyba tylko oławskie młodociane galerianki podejdą.
Szkoda, bo mogłoby być tak fajnie i miejsko.

2017-12-02 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Korki są przez zamknięty przejazd kolejowy, tam jedzie pociąga za pociągiem.
Na Nowym Otoku pełny luz, a za parę dni ludzie zapomną o tej galerii.
Wszyscy najarani i ciekawscy już byli, ja też byłem i szału nie ma.

2017-12-01 ~ Wilk ( gość forum ) zgłoś naruszenie
...albo przez Brzeg-Nysa.

2017-12-01 ~ Wilczek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
....a nie "pisałem", nie trzeba być Einsteinem, żeby to przewidzieć. Zero myślenia, teraz na a4 w ciągu dnia roboczego i weekendy tylko przez Żórawinę, bo na pewno nie na Strzelin.

2017-12-01 ~ pewne info ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proszę podejść w okolice Kauflandu i zobaczyć co się dzieje. Korek od sądu po samą galerię ! Ulica Strzelna i Wiejska są na tą chwilę nieprzejezdne ( stan na 15 : 20 )

2017-11-30 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spokojnie. Z "zawiadukcia" najszybciej dojechać właśnie przez Jaczkowice. Przyjemne z pożytecznym, od razu wycieczka turystyczno - krajoznawcza. A tak na poważnie, to droga 396 staje się bardzo ruchliwa, a infrastruktura na niej nadal, jak w latach 60. Nowy odcinek od torów w stronę Otoku, w zasadzie wymagałby poszerzenia, by na drodze zrobić trzy pasy, jak na "łączniku" pod mc donaldsem, czy na 11 listopada, z wydzielonymi skrętami. Przejazd kolejowy wymagałby przebudowy na wiadukt, bo i pendolino tamtędy przemyka, a w określonych godzinach pociągi jeżdżą co kilka - kilkanaście minut i kolejki o przejazdu sięgają "lotniska". Brak ronda na skrzyżowaniu pięciu dróg, bo teren sprzedano pod stację paliw, wąziuteńka Strzelna i źle wyremontowany most na Oławce (było o tym zaraz po jego otwarciu). No po prostu światłe myślenie przyszłościowe specjalistów od drogownictwa. Ale pewnie jest tak, że część dróg należy do miasta, część do państwa, część do czort wie kogo i ludzie ci nigdy nie wpadli na to, by usiąść razem i pomyśleć. Bo przecież nie za myślenie się urzędnikom płaci pensje. A że kierowcy stoją w miasteczku (no nie oszukujmy się) w korkach, jak w Milionowym Wrocławiu? A kogo to tam wyżej obchodzi? Oni nie płacą za nasze paliwo i czas.

2017-11-29 ~ do kierowcy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spokojnie, ciśnienie zejdzie za kilka dni. Dziś mega podnieta dlatego tam jadą, wczoraj jeszcze narzekali, że sklepy się powtarzają oraz, że połowa galerii jest jeszcze pusta a dziś pojechali połazić ! :) Taka mentalność oławiaków cebulaków :) 2 galerie w odległości 500 metrów od siebie, z drugiej strony miasta ( Opolska ) bida z nędzą przez kraj pędzą - żadnych sklepów. Oddzieleni od reszty Oławy 3 metrowym murem niczym w getto nie mają niczego. Połowa z mieszkańców tamtej części miasta będzie się wybierała do "QP" jak inni do Wrocławia, znakomita część ich nigdy nie była w Otoku :)

2017-11-29 ~ Kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Patologia.
Od czasu do czasu jadę do Domaniowa.
Od dziś już przez Jaczkowice.

2017-11-28 ~ Wrrrrr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A skąd takie newsy?

2017-11-28 ~ ??? ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czyli co?, kino z poślizgiem ?? , i do tego deichman w lutym ?? , nie ma po co jechać !!

2017-11-28 ~ Konsument pieczywa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Ktośka
Innymi wyjątkami są cukiernie, lodziarnie i piekarnie - i to dzięki tym ostatnim sieci handlowe mogłyby obejść zakaz. Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan, Carrefour oraz Leclerc - wszystkie te markety mają własne piekarnie na terenach sklepów. Ustawa zaś nie określa, ile sprzedawanych produktów w ofercie piekarni musi faktycznie stanowić pieczywo - niewykluczone więc, że sieci podepną całe markety pod "piekarnie" i w ten sposób będą otwarte w niedzielę.

Źródło : internet

2017-11-28 ~ Obwodnica ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Obwodnica jest zaplanowana właśnie w tym pasie, tuż obok QP i ciągnie się dalej równolegle do ul. Południowej. Chcąc kupić mieszkanie od Domax, ładnie mi wszystko powiedziano. Oczywiście nie wiadomo kiedy powstanie, ale jak już powstanie, to właśnie w tym miejscu. Można zobaczyć na molawa_e-mapa_net (podkreślniki zastąpić kropkami)jak będzie przebiegać obwodnica oraz jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego dla Oławy.

2017-11-28 ~ Jożin z Bażin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ławeczek nie będzie, jeśli już to jak na lekarstwo. W takich miejscach się chodzi (!) i kupuje, a nie siedzi - patrz galerie we Wro. Sam jestem wściekły jak szanowna małżonka "dostaje oczu jak 5zł" na widok wyprzedaży, a ja nie mam co ze sobą zrobić :) . Niedzielny handel pisiory i tak zlikwidują w imię boga i dobrej zmiany, a jak rozmawiałem z inwestorem (QP) to powiedział, że jednym z warunków powstania galerii w tym miejscu miała być obwodnica przebiegająca tuż obok (za/przed galerią w tym pasie gdzie nic nie budują).

2017-11-27 ~ doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ławeczek tam nie uświadczysz, ani na zewnątrz, ani w środku obiektu,nie ma bankomatu, stojaków na rowery brak, teren w koło jeszcze nie zagospodarowany, śmieci, które rozwiał wiatr ciągną się przez ścieżkę i walają się po osiedlu, ale co tam, grunt ,że posprzątali pod swoim nosem.Cienko to widzę,pełno pustych lokali do wynajęcia, brak gastronomii, odnosi się wrażenie, że agent wynajmujący mocno zaspał.A można było ściągnąć do Oławy aptekę Gemini i każdy z miasta by tu przyszedł .Szkoda gadać.

2017-11-27 ~ Ktośka do Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Jak będzie dużo ławeczek to będzie się tam można pogrzać i tyle, zamiast w niedzielę do zimnego kościoła." Zapomnij kolego o grzaniu się tam w niedzielę. PiS już Ci w niedzielę wybije zakupy z głowy! :)

2017-11-27 ~ gość do ktośki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jest tyle luk , obejśc itd ,że jest bardzo wątpliwe aby od marca zaczął obowiązywać ten przepis !! ! PIS, nam może zakazać ? - ha ha !! ! , chcieli by . Wracając do tematu spokojnie robimy na razie zakupy do marca 2018 , jescze jest senat i prezydent to musi podpisać a furtek jest tle w tej ustawie ,że co drugie centrum handlowe bedzie czynne normalnie spoko !! !Otwarcie QUICK PARKU- oferta najemców gorzej niż na poziomie miernym ale to już było !! !Strefa gastronomiczna jak narazie nie istnieje tam !! ! Może po zakupach na plebanie do księdza na rosół? :D :)

2017-11-27 ~ Ktośka do Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Jak będzie dużo ławeczek to będzie się tam można pogrzać i tyle, zamiast w niedzielę do zimnego kościoła." Zapomnij kolego o grzaniu się tam w niedzielę. PiS już Ci w niedzielę wybije zakupy z głowy! :)

2017-11-27 ~ pinio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie ma się czym przejmować. Od jakiegoś czasu wiadomo, że Ziemia jest okrągła. Można więc śmiało skręcić w prawo i też się dojedzie do galerii. Fakt, może to zająć trochę więcej czasu, ale jak komuś bardzo zależy...

2017-11-27 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Część sklepów?,z nowych to spar,hebe smyk i kino reszta już jest.a gastronomia tam nie istnieje.zapomnij Marku o ławeczkach w Mysłowicach i Strzegomiu brak więc wątpię aby u nas były.Moze zamiast do kościoła ziemnego do kina?

2017-11-27 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Część sklepów się powtarza w mieście, więc bez sensu w te pola tam jeździć.
Na razie szału nie ma.
Jak będzie dużo ławeczek to będzie się tam można pogrzać i tyle, zamiast w niedzielę do zimnego kościoła.

2017-11-27 ~ Fakt ( gość forum ) zgłoś naruszenie
SINSAY,EMPIK,RESERVED, CCC,SPAR,T-MOBILE, HEBE,PEPCO,RTV-EURO-AGD,SWISS,MARES SPORT,BRJIU,SMYK HOUSE, CROPP, TRAFICA, I jakiś owocowy raj + och kino !! ! -To na razie wszystko , reszta lokali pusta

2017-11-27 ~ Fakt ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakie korki ,i do czego według ulotki jaką dziś znalazłem na skrzynce na listy to według planu tej MINI-GALERYJKI bo nie galerii to nic ciekawego i około 16 lokali do wynajęcia mniejszych . Z nowości dla Oławian to SPAR, HEBE, SMYK I OCH-KINO . Gastronomii praktycznie zero jakaś kafejka owocowy raj i tyle !! ! Myślę , że przed nowym rokiem tłumy ciekawskich przewalą się i wszystko wróci na swoje tory !! ! Tyle lokali pustych to jakie to jest 84% wynajęte . Razem z KINEM -według planu to 34 punkty do wynajęcia z czego około 16 jest obecnie pustych a jak bedzie faktycznie zobaczymy w środę !! !! Zero gastronomii nawet żadnej małej pizzerii ani kebaba. Chyba można liczyć jedynie na popcorn z kina :)

2017-11-27 ~ oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~do Maciek:
zaraz poswstaną wiadukty i obwodnica? chyba że dla Ciebie zaraz to 20 lat.

2017-11-26 ~ update ( gość forum ) zgłoś naruszenie
oj Marek Marek...od kiedy to obwodnice przebiegają w środku miasta ?? ??

2017-11-26 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tam będzie przebiegać obwodnica, więc zaraz pewno i jakieś wiadukty się pojawią i będzie bezkolizyjnie, nie ma się co martwić.
Poza tym policja może kierować ruchem i będzie spoko.

2017-11-26 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Już znowu Jak to wielu z was nazywa biciem piany Maciek w garnku a już kaszę gotujemy . Fakt korki będę nie da się ukryć cóż z czasem ma tam powstać sygnalizacja świetlna jak w projekcie,pewnie na wiosnę będzie.korki korki do nowego roku a potem wszystko wróci do normy ludzie nie róbcie zaraz z igły widły sami stwarzacie problemy,teraz brak lewoskrętu za chwilę coś znowu itd Wiem że jesienna handra jest zła i nikomu nie służy.Jest jeszcze coś takiego Jak kultura jazdy ale pewnie nie wszyscy o tym wiedzą. Miłego wieczoru i udanych zakupów

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin