Pod naszym patronatem: Patriotyczny Bieg Sztafetowy 100 na 100 | IV Bieg Kresowy
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2017-05-19 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 1

Ursus/ ale jak to?


Unia Europejska to obszar swobodnego handlu i wymiany usług. Teoretycznie. W praktyce bowiem istnieje cały szereg możliwości blokowania ekspansji kapitału czy usług pochodzących z określonych krajów. Daleko nie musimy szukać. Prezes polskiego URSUS-a potwierdził nie tak dawno, jak wygląda to u naszych zachodnich sąsiadów. Formalnie każdy ma prawo wejść na niemiecki rynek. Często jednak niemieccy urzędnicy, widząc, że dany produkt może stanowić realną konkurencję dla rodzimych wyrobów, żądają dostarczenia dodatkowych certyfikatów. A to może oznaczać bardzo skuteczne embargo.

Fakty są następujące: mimo istnienia wielu unijnych regulacji dotyczących swobodnego handlu, przepływu kapitału i usług na terenie Wspólnoty, Niemcy są krajem, który wyjątkowo dokładnie chroni swój rynek wewnętrzny, rynek pracy, a przede wszystkim rynek zamówień publicznych. Gdyby podobnych praktyk chcieli dopuszczać się Polacy, natychmiast zostaliby przez sąsiadów zza Odry zaskarżeni do Brukseli.

Aby osiągać cel Niemcy wykorzystują cały wachlarz możliwości. W efekcie powyższego funkcjonująca na terytorium UE swoboda przepływu ludzi i usług, wcale nie jest taka oczywista.

Przekonał się o tym prezes polskiego URSUS-a Karol Zarajczyk. Maszyny oferowane przez polskiego producenta okazały się być tańsze od maszyn produkowanych w Niemczech, a dodatkowo prezentowały porównywalną jakość. W wywiadzie dla Money.pl prezes URSUS-a stwierdził, że w takich okolicznościach niemieccy urzędnicy blokują wejście na rynek poprzez żądanie dostarczenia dodatkowych i kłopotliwych w uzyskaniu certyfikatów. Efekt? URSUS musiał znaleźć obejście. Firma zaczęła zatem rejestrować swoje maszyny w Polsce i jako używane (ale z zerowym przebiegiem) sprzedawała je na rynek niemiecki.

I pomyśleć, że jeszcze do niedawna wmawiali nam, że kapitał nie na narodowości, a gdy w to ostatecznie nie uwierzyliśmy próbowali wcisnąć kit, że kapitał, co prawda, posiada narodowość, ale nie ma to żadnego znaczenia dla współczesnych relacji gospodarczych…
ilość ostatnich komentarzy: 5.
2017-05-21 play play aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Tematy tego "typu" jak najbardziej powinny pojawiać się na lokalnych forach, w tym na osi. Niektórzy widać są tak oderwani od rzeczywistości, że próbują innym wmówić, iż temat ten nas nie dotyczy, jakby Oława leżała poza granicami Polski. Polskie przedsiębiorstwa są dyskryminowane na unijnym rynku, natomiast niemieckie, francuskie itd przedsiębiorstwa czy sieci handlowe poczynają sobie odważniej niż na własnym podwórku. Co róż jesteśmy oszukiwani (jak chociażby ostatnio "polski tydzień" w lidlu, gdzie sieć promowała zachodnich producentów produkty. Kolejna rzecz. Wielu z nas (sprawa dotyczy także kobiet) pracujemy na granicy wytrzymałości, zarzucani co raz to nowymi celami, obowiązkami, normami przez naszych zachodnich pracodawców! O tego typu sprawach, o tym jak Polacy są traktowani, w środku Europy należy więc jak najbardziej pisać, mówić, dyskutować!

2017-05-20 ~ Dgjh ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kolego - temat OK , dobrze piszesz i mi się podoba.
Problem w tym , że nieodpowiednie forum do tej dyskusji wybrałeś.
.... , z b**** trudno się dogadać. :/

2017-05-20 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Temat tylko z pozoru wydaje sie oderwany od tego gdzie zyjemy. Kilka razy bralem tu maly udzial w dyskusji jaki wplyw ( +/- ) ma dla nas to, ze jestesmy w UE, jak powinnismy sie w niej odnajdywac w obecnej sytuacji...

Przyklad Ursusa ( wczesniej np. Fakro ) jest malo omawiany w mediach a to jak nasze firmy sa traktowane przez aparat unijny, jej urzednikow ma wplyw ile zarabiamy i bedziemy zarabiac tu... inna sprawa o ktorej cicho, to porazka naszej gospodarki opartej na weglu ( handel CO2 ) w starciu np. z niemiecka ktora kroczkami prawnymi swoje elektrownie opalane weglem brunatnym ( bardziej zanieczyszczajacym srodowisko ) wpisala jako "rezerwowe"...

Jezeli ktos nie czuje sie na silach, nie musi zabierac zdania, temat wrzucilem, bo ciekaw jestem kto czyta to forum... jak narazie wychodzie, ze "fanatycy" ortografii, Olawy i proktologii ( panu gratuluje hobby )...

Dobrej soboty.

2017-05-20 ~ proktolog ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chłopie ( do autora tematu ) kogo obchodzą twoje wypociny i to co się dzieje z warszawskim Ursusem ? Równie ciekawy i równie zaśmiecający to forum byłby temat - " Wpływ siły wydawania gazów na stan zwieracza odbytu a nowoczesne możliwości wykrywania prawo skrętu jądra "

2017-05-20 ~ ale jak to? ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co to ma wszystko do Oławy? To forum o mieście, a nie ekonomiczne itp.

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin