Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2016-03-15 ~ SPRAWIEDLIWY ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
13 14

Ukrainizacja Polski


Ukrainizacja Polski

Dzień Dobry! Na wstępie mojego listu w imieniu większości mieszkańców naszego powiatu chciałbym stwierdzić ,że nasze akcje i odezwy do władz oraz instytucji nadal są głuche na potrzeby naszego domu jakim jest POLSKA ,pomimo tego ,że nagłaśniamy problem gdzie się da to nadal nic się nie zmienia w sprawie zalewu taniej siły roboczej ze wschodu a dokładnie z Ukrainy ,władza chyba zapomniała kto ją wybiera i komu ma służyć czyli nam czy obywatelom Ukrainy.
Sprawa dotyczy wielu aspektów zaczynając od całkowitego zniewolenia naszego społeczeństwa od widzi mi się wizji urzędników a raczej ich bierności w tej dziwnej ale raczej celowej działalności poprzez pośredników oraz pracodawców oraz ludzi którzy uciekli z Polskich Kresów przed śmiercią poprzez szalejący bolszewizm i Gorący temat islamu który morduje i niszczy chrześcijańskie korzenie europy oraz multikulti która wynaradawia i demoralizuje kolejne narody świata traktując rodowitych europejczyków jak indian, jest tematem zastępczym ale też ważnym ale w skali Ukrainizacji Polskiego Rynku Pracy nie jest żadnym problemem i tu muszę odwołać się do klasyki czyli mowa moja będzie prosta tak,tak-nie,nie.Problem Ukraiński polega na tym ,że wszyscy o nim wiedzą ale nikt z nim nic nie robi.Dworzec Autobusowy we Wrocławiu posiada stacje które przywożą kolejnych Ukraińców i są tam już od razu pośrednictwa i napisy w ich języku.Pan Kluka z Oławy z Ul. Osadniczej 21 i pan Wojciechowski były wójt robią sobie biznes na pośrednictwie oraz wikcie i opierunku podczas gdy polakom nie przedłuża się umów zaniża stawki lub wcale nie przyjmuje do fabryk na strefach ekonomicznych i po za nimi (od razu zaznaczam że strefy mają służyć nam miejscowym i dlatego mają zniżki) czyli nawet sklepy albo magazyny, nasi emeryci którzy po nocach spać nie mogą po traumie z dzieciństwa muszą teraz wysłuchiwać języka oprawców, którzy są czczeni w szkołach na Ukrainie jako bohaterowie, i przeżywać wszystko od nowa, wiemy, że w dołach w lasach oraz stepach leżą tysiące naszych rodaków bez zgody na ich godny pochówek a w zamian oni chwalą zbrodniarzy i śmieją się z naszej naiwności nakładając kolejne embarga i nawet epidemia grypy nie powstrzymała tego procesu napływowego a zatem mniemam, że to jest proces wynaradawiania Polski na szeroką skalę choćby przez fakt, że nadal miliony sybiraków i nie tylko czeka na powrót do ojczyzny po 100 a nawet 200 latach i nie tylko. Dochodzi do naruszania ciszy nocnej, libacje i przestępstwa przez młodych Ukraińców, a oprócz tego różnego rodzaju akty wyśmiewania oraz obrażania a nawet przepychanek także w akademikach i na studiach, które Obywatele Ukrainy mają za darmo a my musimy za wszystko płacić co jest ciekawe(rozumiem sezon, prace polowe ale tego już za dużo powinniśmy działać już natychmiast i nie ma na co czekać).

Konkrety:
1.Praca przede wszystkim dla nas i naszych repatriantów.
2.Pośrednicy zapewniają tani wynajem dla polskich młodych rodzin oraz repatriantów i zmieniają całkowicie kierunek pomocy poprzez co nie ponoszą konsekwencji.
3.Służba Celna zaczyna sprawdzać z inspekcjami zakłady na strefach.
4.Policja i Straż Miejska bierze się za podpalenia w Bystrzycy za nożowników z Jelcza Laskowic oraz panoszących się huliganów ukraińskich na siłowniach oraz w dyskotekach a konkretnie pomaga w deportacji ich na Ukrainę ponieważ tam trzeba mocnych chłopów na wojnę a nie do zabawy.

Argumentacja:
Nam pomagano nie jest na miejscu ponieważ przez ostatnie sto lat Polska powstrzymała atak bolszewizmu - Cud nad Wisłą ,Ukrainizacji poprzez walki Małych Orląt Lwowskich, banderyzmu poprzez walki odwetowe np. 27 Brygady Wołyńskiej(żołnierze wyklęci uratowali miliony mordując tysiące), Syjońsko-Bolszewickie mordy przed w czasie i po wojnie i trzeba o tym głośno mówić, wyzwalanie islamistów z pod hitlerowskich Niemiec w Azji i Afryce oraz agresja Niemiecka i brygady ss galizien składającej się w większości z Ukraińców gdzie do dziś się to hołduje a raczej od niedawna oraz walki na zachodzie Monte Cassino, Arnhem, Bitwa o Anglię, dlatego żeby nie szkalować naszego imienia i ludzi którzy przelali za nas krew powinniśmy dziękować tylko tym którzy nam pomogli a więc kilka setek udowodnionych pomocy dla Polaków (czym jest jedna wieś prawosławna, która nas sprzedawała bolszewikom i świętowała gdy w Grodnie po Polskich studentach jeździły czołgi). Prosimy o współpracę i wsparcie, żeby ci którzy chcą tu żyć, mieszkać i pracować czuli się bezpieczne a ofiary naszych przodków nie poszły na darmo.
ilość ostatnich komentarzy: 89.
2017-09-28 ~ Lach ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przestępca stara się ukryć należy być bardzo uważnym.
Patrz artykuł :P olicjanci udaremnili kradzież pojazdu i zatrzymali sprawców
olawa.info/wydarzenia.php?p_id=16051&37498

2017-09-28 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a kto zabroni analfabecie patriotyzmu ? to przecież dzieci morderców z UB SB z PZPR wszelkiego rodzaju ukraińskich konfidentów miały dostęp na uczelnie .... nie miały szans dzieci Polaków chociażby przykład córki Pileckiego ... jakie szanse miała na wykształcenie a jakie miały dzieci morderców z PZPR jacy zamordowali Pileckiego ?

2017-09-27 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja ogłaszam akcję zero tolerancji dla "wielkich patriotów", którzy nie potrafią posługiwać się ojczystym językiem. "DLATEGO" piszemy łącznie "patrioto".

2017-09-25 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dla tego literalnie zgłaszamy każde dosłownie każde naruzenie prawa przez imigrantów .... zero tolerancji na pracę nielegalną ... głośno się zachowująz wracamy uwagę nie reagują dzwonimy na policję ... to oni do nas muszą się dopasować a nie odwrootnie

prawo ... obcy musi dostosować się do nas i zero jakiejkolwiek tolerancji

2017-09-25 ~ ziom ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja pazdrawlaju wszystkich tych którzy uważają że 1300 000 Ukraińców jest mniej niebezpieczne od 5000 uciekinierów z Afryki.

2017-07-18 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
zakłądaj nowe tematy nie rób lewackiego bagna kośka wszędzie gdzioe się pojawiasz siejesz nienawiść i ksenofobię

2017-07-18 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zajmij się wreszcie walką z realnym wrogiem, którym jest PiSlam !! ! Zrozum to chłopie wreszcie! Mały dyktatorek rujnuje państwo. Za chwilę, jak mu się nie spodoba to nawet na tych Ukraińców nie będziesz mógł narzekać i nie będziesz mógł się nigdzie poskarżyć. To jest zagrożenie dla Polski, a nie ludzie którzy przyjechali szukać pracy, dokładnie tak jak my jedziemy tej pracy szukać w całej Europie i nie tylko. Przestań wreszcie jęczeć o tych biednych ludziach i zajmij się realnymi, a nie wyimaginowanymi zagrożeniami. NO chyba, że PiS za to Ci właśnie płaci.

2017-07-18 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a co mają przepychanki do ukrainizacji Polski ? załóżcie lawacy temat o działąniach Ziobry

2017-07-18 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przestań mamrotać Agii. W sejmie Twoi kumple właśnie podporządkowują sobie sądy. Może to skomentujesz? Teraz to ja się boję z Tobą dyskutować, bo zaraz polecisz do Błaszczaka, który wyśle po mnie waszą policję, potem zarzuty postawi mi wasz prokurator Ziobro, a potem skarze mnie sąd również nadzorowany przez Ziobrę. Masz swoje państwo. O tym pogadajmy, ale nie wrzucasz tematy zastępcze.

2017-07-18 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
//www.rodaknet.com/rp_szumanski_73.htm
dla zainteresowanych tematem ... jedeno z lepszych opcacowań polecam .... otwiera oczy

2017-07-18 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
//wolnosc24.pl/2017/07/15/mocna-ocena-historyk-ukraincy-nie-asymiluja-sie-to-mlodzi-ludzie-wychowani-na-kulcie-oun-upa/

tutaj poważny artykuł ...warto przeczytać --nie są to opinie tabloidów niemieckich


Polacy, którzy opuścili w ostatnich latach Ojczyznę, to byli ludzie pracowici i operatywni, wyjechali, bo albo nie znajdowali zatrudnienia w Polsce, albo oferowano im warunki płacy niedające godnego życia, nawet poniżające – stwierdziła.

Zobacz: Podejrzana seria. Setki samobójstw wśród ukraińskich żołnierzy

Ukraińcy wbrew temu, co się uważa, mają silną tożsamość narodową, co – uważam – jest godne uznania i szacunku. Wcale nie asymilują się szybko, nie zmieniają w kolejnych pokoleniach tożsamości narodowej na narodowość kraju, w którym się osiedlili – oceniła Siemaszko.

Tak zwani polscy Ukraińcy nie utracili swojej tożsamości, mocno ją demonstrują, do czego mają oczywiście prawo. Liczenie, że wzmocnimy żywioł polski emigrantami ukraińskimi, jest błędne – ostrzegła.

Przyjeżdżają do nas młodzi Ukraińcy, wychowani w kulcie OUN-UPA i na banderowskich mitach. Podczas niedzielnego Marszu Pamięci w Warszawie podszedł Ukrainiec i zorientowawszy się, komu poświęcony jest marsz, nazwał nas „debilami” – mówiła.

2017-07-17 ~ Sgjj ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zaczęło się

//onet100.vod.pl/b/biznes/ukraincy-chca-wyzszych-zarobkow/wrs6r9

2017-07-17 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
bbb propagandę siejesz według badań wybitnych ukraińskich uczonych ludność Oławy od ponad 5 000 lat stanowili w 187% ukraińcy prastary ród riezunów ... jest udowodnione ponad wszelką wątpliwość przez tych właśnie naukowców ,że cywilizację chińską stworzył praukrainiec wasyl siekiera

2017-07-17 ~ Bbb ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ukrainizacja Oławy?.Po wojnie 47% ludności w Oławie stanowili Ukraińcy i Lemkowie, a w podlaskich wsiach ten odsetek dochodził do80%,w jednej z tych wiosek parę lat ukrywał się dowódca Upa z Krakowca, uciekł, ale jego rodzina została,i cala ta wrzawa o Ukrainizacja jest porostu śmieszna.

2017-07-12 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Polaczki to durny naród,z zazdrości drugiemu polakowi oczy by wydłubał, ale ukraińcowi pozwoli na wszystko !! A w Oławie to nienawiść kwitnie,polak polakowi najwiekszy wróg !!

2017-07-12 ~ Cwaniaczek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
agii ale ty masz (...) w głowie...

2017-07-12 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
rusz się z pod sklepu ....przetrzeźwiej ... i każdy kto był w Rumunii powie ,że lepsze drogi niższe podatki lepszy klimat .... tylko górek sporo jest tam mankamentów pozostałości po skrajnej biedize wiele ale skok cywilizacyjny zrobili dzięki dekomunizacji brutalnej ...ale współpracowałeś z okupantem ... kula w łeb ! Dokładnie tak jak w rosyjskich pieśniach patriotycznych ... a PZPR był organizacją stworzoną przez Stalina w okupowanej przez sovietów Polsce ... gieremek stalinowiec ... kuroń.... tępy agent bolek na motorówce ...oni tylko przeprowadzili transformacje .... zmodyfikowany stary soviecki układ działa nadal w Polsce

2017-07-12 ~ Cwaniaczek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Patryjota" agii porównuje Polskę do Rumunii... dobre :) coś w tym jest, u nas też tacy są, szczególnie pod sklepem z alkoholem :)

2017-07-12 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jasne towarzyszko ktośka za twoich czasów ktośka tego nie było ...
właśnie demokracja jest prawem do wpowiadania się chyba ,że demokratycznie zakażemy tego prawa a przecież możemy zakazać przynajmniej teoretycznie bo jak przegłosujemy ,że 2+2 to 5 to niestety będzie 5 według demokracji...
czy może towarzyszka ktośka chce reglamentować posty ? ... to już było towarzyszko ktośka i to za waszej władzy w czasie kiedy Ukraina była mocarstwem atomowym ,poziom życia na ukrainie był znacząco wyższy jak w Polsce zażadzanej przez ktośki z ramienia Kremla ... widzę że brak dekomunizacji odbija nam się czkawką ... a wystarczyło przeprowadzić dekomunizację jak w Rumunii ... i dziś Rumunia z kraju skranie biednego dogania nas...

2017-07-11 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rodaczja to widzę z tych wychowanych! Podejrzewam nawet, że rodaczka jest lepszego sortu. A tak swoją drogą po mojemu to jedna lub dwie osoby pod 10 nickami sztucznie nakręca antagonizmy. Dlatego jestem przeciw takim anonimowym forom. Wystarczy jeden bezrobotny troll, który sztucznie nakręca temat i robi wrażenie, że takich jak on jest wielu.

2017-07-11 ~ oławianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie potrzeba nam syryjczyków mamy ukraińców ,za jakis czas okaże sie ,ze sa gorsi od syryjczyków ,oni mają to w genach!Miedzy sobą wbijaja sobie noże ostatni przypadek w Jelczu.Są bezczelni pewni siebie,czują się w Olawie jak u siebie,w jedn ej klatce mieszka po trzy rodziny(Wiejska, Sobieskiego) są niewychowani,głosni tylko czekać ,kiedy Polacy będą bali się wyjść wieczorem !! Będzie tak jak we Francji,zabiorą nam pracę i wolność !!

2017-07-11 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
za kilka lat nie 100 ... pretensje do Rosjan ,że im wybudowali elektrownie atomowe ...pretensje ,że muszą w USA uran kupować do elektrowni bo Rosja darmo już nie daje ... pretensje do Polskie ,że zamordowaliśmy na Wołyniu setki tysięcy ukraińców , pretensje do Polski ,że okupuje Chełm ....Przemyśl ...... pretensje do ....to ich specjalność
ciekawostka w hymnie tego stalinowskiego twora o kryptinimie roboczym ukraina słuchamy o ukrainie od Sanu ...czyli nawet w ich hymnie jestesmy okupantami podobnie jak Rosjanie

2017-07-10 ~ niewierny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Teraz przyjeżdżają do roboty a później...za 100,200.. lat będą płakać że polskie pany ich wyzyskały i będą rezać.

2017-06-22 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
historia to logiczne procesy ... rozciągnięte w czasie ... Nie wolno łączyć Rusi kijowskiej z obecnymi ukraińcami czy jak powinno się ich prawidłowo nazywać z małorusinami nie mają z tamtą Rusią kijowską dosłownie nic wspólnego a i owszem Rosja ma wiele wspólnego z Rusią kijowską bo miasto Kijów założone przez Wikingów drugie pod względem wielkości miasto Europy doskonale zorganizowana cywilizacja zostałą starta na pył przez Mongołów przez Złota ordę nawet pojedynczego obiektu ... czegokolwiek technicznego nie ma . nie ma dosłownie niczego co przetrwałby najazd Mongołów resztki ludności uciekły na północ tereny chłodne i tam dały początek Rosji .... dopiero po odwrocie Złotej Ordy na zupełnie puste bez ludności tereny nad Dniestrem zaczęły napłuywać ludy koczownicze ///Cyganie ... Tutcy .. element przestępczy z Rzeczypospolitej tam nie funkcjonowało prawo ... dobre ziemie rolnicze ... i w kilka pokoleń przyrost naturalny zwielokrotnił populację małorusinów . Ciekawostka słowo KOZAK to słowo tureckie oznacza bandytę --- małorusini na małych łódkach systematycznie napadali na miejscowści tureckie ... było to przyczyną wojen Turcji z Rzeczypolspolitą ...Sułtan nie raz wysyłał listy do Królów Rzeczypospolitej aby zapanowali nad małorusinami .... listy zachowały się do dzisiaj ...

2017-06-22 ~ niewierny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ukraińcy(Rusini)mieszkali w Europie na ziemiach polskich od wieków(400 lat) a następnie w okrutny sposób zarżnęli 200 000 swoich sąsiadów.Nawet Arabom jeszcze daleko do tego.

2017-06-16 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ukraińcy czy jak ich tam zwać małorusini ... po wojnie nie przyjechali do Polski oni do Polski przywędrowali przez diesiątki lat jeszcze przed rozbiorami Rzeczypospolitej w dokładnie tak jak do dzisiejszej Oławy napływają tysiące ukraińców a pewności nie mamy czy za jakiś czas nie złapią za siekiery dokłądnie tak jak na Wołyniu w Małopolsce wschodniej ...
na ukrainie szaleje szowinizm banderowski szkoły imienia bandery ... pomniki ku czci band upa ...czyli riezanie Polaka im się opłaciło mają Lwów miasto nigdy nie było ukrańskie a mieszkało w nim mniej ukraińców jak dzisiaj w Oławie -- Stanisłąwów .. następne wielkie miasto gdzie nigdy nie mieszkali ... a to ,że ukraińcy są nacją koczowniczą widać gołym okiem ostatnie kilka lat więcej wyjechało do Rosji jak do Polski... ich nic nie trzyma z ziemią rolnictwo ukraińskie prawie nie istnieje bo w mentalności koczownika jest moigracja a nie wieloletnia uprawa ziemi --- jako pracownicy najemni ok ... jako najemnicy ok ... jest wśród nich wielu uczciwie pracujących i tutaj powinni dostać szansę w Polsce ale przejawy banderyzmu muszą być tępione przez nas z całą bezwzględnością

2017-06-16 ~ ktoś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Starzy ukraińcy którzy przyjechali do Polski po wojnie nigdy nie zintegrowali się na dobre.Źle mówią po polsku, mają swoje obyczaje,tworzą odrębne,hermetyczne kręgi znajomych,udają Polaków lecz w rzeczywistości mają wrogie poglądy i odrębne interesy.

2017-06-13 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
i jaki wpływ na emigrację miałoby mieć samoumartwiania się ?
Polacy mają też duży wpływ na Anglików ... to nie jest tak ,że jadą do Anglii litwini ... ,którzy nie mają praktyczie żadnej własnej cywilizacji poza szowinizmem półplemiennym nawet ich język podobnie jak język czechów został stosunkowo niedawno odtworzony na siłę ---

2017-06-13 ~ zatroskany ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zacznijcie martwić się o Polaków żeby nie wyjeżdżali i chcieli żyć w swoim kraju.

2017-05-23 ~ ABC ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Głupcy i zdrajcy to tacy co sr...ją we własne gniazdo.

2017-05-22 ~ Z19DTH ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Może dzięki temu w Oławie zamieszkają ludzie dużo mądrzejsi niż niektórzy rdzenni Oławianie (czytaj wpisy na forum)...

2017-05-19 ~ Nick ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wszystkim sympatykom uchodźców ekonomicznych z Ukrainy polecam rozmowę z nimi żeby się przekonać ilu z nich nie ma zamiaru opuszczać naszego kraju.Zapewniam że nie będzie ich mało.

2017-05-16 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie kolejny tylko ten sam pod innym nickiem ;)

2017-05-16 ~ Prondzik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olawiak - następny lokalny "patryjota"...

2017-05-15 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szlak mnie trafia !! ! Oława to już powoli prowincja ukraińska !! ! To już jest skandal agencje pracy żerują na taniej sile roboczej z Ukrainy !! ! Taka jest prawda jakie bezrobocie spada to jest obłudne co to jest Polska ogłoszenia po ukraińsku po słupach, za parę lat zakochani inwestorzy że stref ekonomicznych przeniesienie się na wschód bo tam tańsza siła robocza

2017-05-15 ~ Prondzik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sami "patryjoci"...

2017-05-13 ~ autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zachód jest podbijany przez islamistów a Polska jest przejmowana przez ukraińców.Islamiści trochę się odróżniają a ukraińca trudno odróżnić.Dżuma zamist cholery.

2016-12-17 ~ Jantar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Piszesz językiem nienawiści dokładnie takim samym jak lewactwo zdrajcy Polski z PO ,agentura nowoczesnej atakuje PIS ...
Nie możesz mieć pretensji do ukraińców oni po prostu tacy już się rodzą wychowywani są w nienawiści do Polski wystarczy zobaczyć ukraińskie portale internetowe pojechać na Wołyń przy drogach stoją pomniki ku czci tych ,którzy mordowali Polaków szkoły mają patronów typu szuchewycz ,bandera,... odezwy,, broszury wydawane przez twórców szowinizmu ukraińskiego doncewa kupisz wszędzie ... A to nie Main Kampf gdzie Hitler opisuje drogę do .... ,,,, odezwy doncewa ojca banderyzmu to jawna ukraińska instrukcja jak wymordować !

A Ty tu naiwnie o wstydzie piszesz .. jaki wstyd ?? Oni są dumni z wyriezania Polaków ! A To ,ze frajer Polak ich karmi daje prace darmo funduje edukację ... no frajer cechą frajera jest frajerstwo !2016-12-16 ~ ooo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wstydu nie mają, wymordowali 200 tys Polaków, spalili wsie, wycięli drzewa w sadach,aby po Polsce śladu tam nie pozostało.Teraz do tej Polski lezą drzwiami i oknami,studiują za darmo,dostają bezzwrotne, miliardowe kredyty. Knują przeciw Polsce, kolaborują z Niemcami i jeszcze mają czelność w żywe oczy łgać. Polski rząd robi wielki błąd wspomagając to pseudo-państwo.Polska do Zbrucza a nie Ukraina do Wisły.

2016-12-13 ~ igor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
sytuacja ekonomiczna na ukrainie pogarsza się ... jadą do pracy w Polsce ---wypchają młodych Polaków na emigrację to prawo rynku ---korzystają tylko urzędnicy bo ktoś na nich pracuje i emeryci ... składki ZUS ////dla tego musimy pilnować aby każdy z nich pracował legalnie i tylko legalnie !

2016-12-09 ~ uwaga ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak zniosą wizy dla ukraińców to zobaczycie jak będzie "fajnie".Już dziś rynek pracy z poziomem zarobków praktycznie nie jest dla polaków.

2016-11-25 ~ Lach ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie cieszcie się.Jeszcze trochę a nie poznasz kto ukrainiec...

2016-11-22 ~ Duch ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciekawe na czym opierasz swoje sądy.

2016-11-21 ~ Gości ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zauważyłem mniejszą ilość Ukraińców. Czy też ktoś z was to zauważył.

2016-11-11 ~ Mieszkaniec powiatu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proszę się w moim imieniu nie wypowiadać !! ! Czy to może olawski klucz pobudka wyprodukował ten list. Wygląda znajomo bardzo.

2016-11-11 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie każdy Niemiec był nazistą i nie każdy Ukrainiec mił nie tak pod sufitem.
.... są ludzie i ludziska.

2016-11-10 ~ uuu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To że się nie przyznają świadczy o sile cywilizacyjnej Polski --- Natomiast problemem jest wspieranie wszuelkiego rodzaju ludobójczych szowinistycznych banderowskich odchyleń ... zboczeń bo tylko tak można określić banderyzm szalejący na tak zwanej ukkrainie

2016-11-10 ~ internauta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Napływ ukraińców i ukrainizacja Polski trwa nie od dziś.Niestety mało kto przyznaje się do Ukraińskich korzeni.

2016-06-22 ~ spoko ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Polacy żeby godnie zarabiać muszą wyjeżdżać za granicę a ukraińcy wykonują w kraju ich pracę ale ukrainizacja Polski to nie tylko praca.Problem dotyczy także studentów, biznesu, szkolnictwa, historii, kultury... bo na swięta oczywiście barszczyk, kutia i pierogi.

2016-05-18 ~ Adam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mówić i ostrzegać należy ! :) Bo pomyślą,ze też jesteśmy banderowcami :) skoro ich tak bezkrytycznie popieramy.

Banderyzm jest prymitywnym szowinistycznym zbrodniczym ruchem ... oni muszą wiedzieć ,ze flagi czerowno-czarne jakiekolwiek oznaki banderyzmu będą tępione w Polsce z cała bezwzględnością i stosowana musi być odpowiedzialność zbiorowa -

2016-05-18 ~ Nick ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli ktoś uważa że mówienie ukraincom żeby nie uprawiali banderyzmu coś pomoże to jest w błędzie.Tu potrzebne są regulacje prawne.

2016-05-04 ~ Adam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tego typu umowy są (umowy o ulgach ... ) o ile obligują inwestora do stworzenia określonej minimalnej liczby stanowisk pracy to nie określają narodowości ani miejsca zameldowania ...z resztą Ukraińcy meldują się w Oławie ... ---naciskać należy na władze miasta Oława one i tylko one są odpowiedzialne za treść zawieranych umów z inwestorami ! Nie podobają się nam decyzje więc nie dajmy się nabrać na obietnice w następnych wyborach...

2016-05-04 ~ Wiechu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Więc określoną liczbę mieszkańców zatrudniają skoro mają ulgi, aczkolwiek nie sądzę, żeby jeszcze owe ulgi obowiązywały.

2016-05-04 ~ Adam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiechu Masz rację ale tylko po części --Zakłady o ,których piszemy dostają olbrzymie ulgi podatkowe aby zatrudniały mieszkańców wspierały region po przez zatrudnienie lokalnych mieszkańców !---gdyby panowały w Polsce prawa wolnego rynku jednak nie panują ...dotacje dla rolnika ulgi dla supermarketów ...

2016-05-04 ~ wiechu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak przyjeżdża obcokrajowiec bez języka i kwalifikacji i odbiera ci pracę to problem nie leży w nim tylko w tobie.

Co do związków zawodowych (ogólnie) to umieją zadbać, ale głównie o swój zarząd (a ten o swoje kieszenie). Nie trzeba daleko szukać, przykładów nieskuteczności czy wręcz głupoty związków zawodowych w naszym powiecie jest mnóstwo.

2016-05-04 ~ Adam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jeśli chcesz utrzymania stawek to jedyne wyjście zorganizować silne związki zawodowe !! ! Związki zawodowe walczą o prawa pracownicze do tego są powoływane i temu służą bardzo skutecznie ---w Polsce działa ponad 70 central związkowych ...

2016-05-03 ~ last minute ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ostatnia szansa to ograniczenie przepływu taniej siły roboczej co zmusi do dobrych plac ale i życia.

2016-05-01 ~ Azja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli piszecie to konstruktywnie ... co chcecie i jak to osiągnąć ?
Opinie a nie jakaś ktośka genderówka wali epitetami ...jaki to ma sens ?
Nie zgadzasz się z opinią to wyraź swoją ...2016-05-01 ~ olaviak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sprawiedliwy a czytasz Ty WO? już który numer czytam i trzy strony ogłoszenia o pracy ale nie - polaczek pracował nie będzie on będzie brał zasiłki, robił na czarno i ględził na wszystkich dookoła.

2016-04-30 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakim sfrustrowanym człowiekiem trzeba być, by pisać takie rzeczy. Zabrakło mi tylko czegoś o Masonerii, zdrajcach narodu, gorszym sorcie i np. pederastach. To już chyba byłby kompletny słownik ssprawdziwego Syna Narodu Polskiego. Ech... smutny Człowieku.

2016-04-29 ~ Azja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
i co z tego .że to co napisałem rozumie 20% ludzi reszta to tępe lemingi wspominające darmowe wczasy za komuny---sprane mózgi przez TVN żydowska TV dla Polaków (właścicielami Tvn są żydzi mieszkają z NY ) 95 % rynku prasy kolorowej należy do Niemców od 25 lat piorą mózgi lemingowni i o zgrozo robią to skutecznie !

Napisze przykłady .. po 2 wojnie w małej Norwegii za współprace z okupantem powieszono 400 osób --gdzie współpraca polegała na administrowaniu...! I dziś Norwegia jest uczciwym bardzo ale to bardzo bogatym krajem gdzie nie ma praktycznie korupcji

W Rumunii skrajnie biednym kraju gdzie dosłownie głodowano ... do lat 90 ! Rozstrzelano szefa tego zacofanego kołchozu Czauszesku rozstrzelano kilkuset członków securitate (odpowiednik naszego UB ) i dziś Rumunia po 20 latach prawie dogoniła Polskę a była miedzy nami olbrzymia przepaść na korzyść Polski !

Polska Żyd Mazowiecki ogłasza grubą kreskę komuniści przejmują majątek ..media Zomowcy nawet w Oławie są Policjantami do dziś :) oficerowie UB tworzą agencje ochrony (IMPEL... )

Jesteśmy przecwelonym narodem ! Któremu strach nie pozwolił na samooczyszczenie ! ...
I naszą siłą jest tylko liczebność ! Bo 10 milionowe Węgry mają więcej ikry jak Polska !

zobaczcie jakimi kundlami jesteśmy około 1,5 % broni na 100 mieszkańców najmniej w Europie !! ! A jeszcze kundlom strzelnice przeszkadzają ...
2016-04-29 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Azja, nie wiem skąd jesteś, Twój nick...ale mądrze mówisz/piszesz! :D

2016-04-29 ~ Azja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widzę zupełny brak zrozumienia
Absolutnie nie jestem za żadną mniejszością w Polsce nie asymilującą się ( Jeśli istnieją organizacje ... nie asymilujące się od pokoleń należy je zwalczać z całą stanowczością --jest to tworzenie państwa w państwie) --pamiętajmy Żydów w Białym-Stoku witających z orkiestrą 17-09-1939 Armię czerwoną ! )! Grodno zamieszkałe w 98% Przez Polaków i Żydów Walczyło w 1939 kilka dni z dywizjami czołgów Armii czerwonej jednocześnie z Żydami atakującymi Polskie wojsko w samym Grodnie ...

Jedyny oddział partyzancki stworzony przez Żydów wymordował kilka polskich wsi od dzieci po starców (Konichy ...Naliboki...)-- To tylko przykłady współpracy mniejszości nieasymilujących się z Wrogiem Polski ---

Należy zwalczać z całą determinacją jakiekolwiek przejawy banderyzmu ... jakikolwiek gloryfikację szowinistycznych organizacji tak zwanej u-krainy prawy sekor i jego czerwono-czarne banderowskie flagi... -- pamiętajmy jednak ,że u-kraina to nie mały kraj i tylko zachodnia część Galicja była skażona ludobójczą antypolską obsesją bandery ...szuchewycza --Nie możemy wkładać wszystkich Ukraińców automatycznie do jednego wora niestety większość z tych ,którzy szukają pracy w Oławie pochodzi własnie z terenów gdzie działały bandy upa i to tam dziś nadaje się nazwy szkół imienia bandery i innych katów Polaków

Proponuję dajmy im pracę niech pracują uczciwie płacą podatki ZUS... przecież każdy z nich pracując w Polsce jeśli pracuje legalnie utrzymuje 2 darmozjadów Polaków w urzędzie :) Ukrainiec zarabia realnie 30 % tego co wypracuje dokładnie jak i Polacy pracujący obok niego ! Realnie 70 % to podatki na bandę rozpasionych postkomunistów i ich rodzin zatrudnione na etatach widmo .

Ukraińcy mogą pracować czasowo po czym muszą wracać --czyli jest rotacja nie ma zagrożenia tworzenia się stałych enklaw ukrańskich

W naszym interesie leży kontrolowanie wszelkich grup etnicznych organizacji nie identyfikujących się z Polską racją stanu ! Dla tego bardzo dobrze ,że są ludzie zainteresowani obroną polskich interesów - i dla tego musimy ustalić metody i środki działania programowo a nie rozdawać razy na oślep...

2016-04-26 ~ yxz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie pozwolimy zukrainizować Polski,urzedów i stanowisk.

2016-04-24 ~ Azja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale dowaliłeś a w Polsce to co nie oligarchia ? Praca jest za karę bo ,,,zajmowanie stanowiska w budrzetówce to przynależność do kasty a nie praca ! Tak nikt z zewnątrz nie ma wstępu do kasty ... i pensje jakie pobierają to haracz jaki my płacimy tej rozdętej do niewyobrażalnych rozmiarów kaście cwaniaczków postkomunistycznych !

Ochrony to ty potrzebujesz przed cwaniakami urzędasami jacy doją każdego płacącego podatki w tym kraju !

Jak chcesz chronić polski rynek pracy ?

Naszym wrogiem jest rozdmuchana administracja stworzone setki tysięcy sztucznych stanowisk dla postkomuny w administracji ...


2016-04-23 ~ odp ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zwolenniku taniej siły roboczej ze wschodu.Zanim zaczniesz pitolić coś o Polsce i Polakach zobacz co dzieje się na Ukrainie.Rządy oligarchów, korupcja, banderyzm... i zastanów się kogo tu sobie sprowadzasz bo zdaje się to ci nie przeszkadza.Jak nie wiesz jak pomagać i chronić Polskę przed ukrainizacją to zamilcz.

2016-04-22 ~ Azja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Socjalizm towarzyszu mamy za sobą ! Coś nam dolega aby domagać się pomocy ? Jaka pomoc kto ma pomagać komu --zawsze należy najpierw zabrać komuś aby rozdawać w ramach pomocy ? zastanów się !Zrozumcie zaczniecie domagać się pomocy zaraz cwaniaczki komuchy z PO PIS ...PSL stworzą stanowiska do udzielania pomocy zatrudnią ciotki kuzynów i zapłacimy za to w podatkach zaciągną następne kredyty ...zadłużą nas....już się nie opłaca pracować tak wysokie są podatki ! Lepiej zostać klientem wszelkiego rodzaju pomocowni ...

Dla tego praca legalna w Polsce jest karą !! :)
2016-04-22 ~ Polak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proponuję bardziej pomagać Polakom.

2016-04-22 ~ Azja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli sobie dajecie to przejmą...selekcja naturalna słaby ginie ! Nie zezwalać obcym( i nie pisze tylko o Ukraińcach ) na cokolwiek co jest sprzeczne z prawem !! ! Wszelkiego rodzaju oznaki ..próby ominięcia prawa polskiego zgłaszać na Policję ...a Kto z nich żyje normalnie w Polsce pracuje zapewnić im spokój i bezpieczeństwo również ochronę przed bandytami ukraińskimi - bywają przypadki nadużyć ...zastraszeń kiedy cwaniaki ze wschodu wykorzystują swoich...
Uczciwie pracujący muszą czuć wsparcie ..muszą wiedzieć ,że uczciwa legalna praca w Polsce jest opłacalna natomiast nie pozwolimy na jakiekolwiek działania przeciw naszym interesom... !

2016-04-21 ~ *** ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ukraincy przejmują Polskę nie tylko na stanowiskach produkcyjnych.

2016-03-31 ~ cox ( gość forum ) zgłoś naruszenie
DO AUTORA TEMATU : żal du.. ściska że ktoś coś robi i zarabia? lepiej siedzieć w domu,z za okna obserwować,a potem pisać bzdury w necie,ten to ten tamto,a samemu to nic pewnie sie w życiu nie zrobiło... największe osiągnięcie to pewnie koreańskie auto na raty i kredyt mieszkaniowy :)

2016-03-31 ~ ~~rześki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
SIEMKA kochani nie ma co się kłócić ....prawda jest taka ,że powinniśmy pomagać także ale najpierw zadbajmy o siebie czyli pomoc młodym ,szkolenia w pracy,szkoły przyzakładowe dla mieszkańców a wtedy sobie możemy temat pozamiatać ale bardzo sensowne jest sprowadzanie najpierw potomków naszych rodaków z dalekiej np,ROSJI lub KAZACHSTANU wywiezionych wbrew ich woli oraz zaprzestanie pomagania tym krajom ,które potępiają nasze tradycje i odmawiają godnego miejsca pochówku dla niewinnych ofiar ich wybujałej ideologii antypolskiej z czasów wojny i po niej oraz wspierających i wychwalających jako bohaterów tych którzy wymordowali więcej polaków ,tj.my pomagamy islamistom a oni mordują naszych współwyznawców....zadbajmy o swoich a jak ktoś nie robi i pije i ćpa to pała i pod most bez caritasów oraz owsiaków...to jest moje zdanie ale sami musimy się ogarnąć by także naszych pogonić do roboty ale nie na banki i korporacje antypolskie...pozdrawiam/

2016-03-28 ~ Adam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Temat jest bardzo ważny - imigrantów z terenu tak zwanych Kresów Rzeczypospolitej będzie coraz więcej część z nich mimo,że u siebie głoszą hasła anty-rosyjskie jedzie do Moskwy gdzie zarobki są znacznie wyższe jak w Polsce część jedzie do Polski. jestem zwolennikiem pracy dla nich w Polsce i tylko legalnej ! pełny ZUS podatki i świadczenia dla nich wynikające z płacenia składek na ZUS z drugiej strony kary idące w miliony za nielegalne zatrudnienie obcokrajowca przez firmy lub prywatne osoby w Polsce! Jesteśmy u siebie chociaż nasi ojcowie dziadkowie też byli u siebie we Lwowie na Wołyniu... dziś obecni mieszkańcy Lwowa zamieszkujący domy wymordowanych lub wywiezionych Polaków jadą w ślad za wywiezionymi Polakami szukać u nich pracy ... Jak wyglądały Kresy kiedyś a jak dziś tam nie ma nic dosłownie kikuty przedwojennych fabryk kościołów domki jak u nas altany na działkach ...zniszczyli wszystko ! nie pozwólmy na powtórkę z historii będąc w Stanisławowie w 2015 nie raz spotkałem się z wrogim nastawieniem do Polaka... pomniki band upa przy drogach marsze z pochodniami we Lwowie krzyki śmierć wrogom ...a przecież oni tam nikogo prócz Polaka i Żyda nie widzieli w Lwowie Rosji nigdy nie było to zabór Austro-Węgier Rosjan tam nie było . To się dzieje dzisiaj historia się zaczyna powtarzać nie wierzmy ze oni są anty-rosyjscy bandera walczył tylko z polakami ! Jedyny kontakt jaki mieli z Rosjanami to w czasie przechodzenia frontu ... słyszycie okrzyk śmierć wrogom chwała upa to znaczy śmierć Lachom !

2016-03-21 ~ jaw ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mord w Hucie Pieniackiej dokonały ukraińskie oddziały SS oraz UPA. Zbrodnia wydarzyła się 28 lutego 1944 roku. We wsi, w której przebywało wtedy około 1000 Polaków, zamordowano około 860 osób.

2016-03-18 ~ Jam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Polska i Polacy zasłużyli sobie na wspieranie przez inne kraje mądrymi ludźmi kultury, nauki i walcząc "Za wolność waszą i naszą" dodatkowo musieliśmy spełnić warunki żeby mieć dostęp do pracy w UE.A Ukraińcy czym się wsławili?Gdzie są pieniądze jakie dostali od Polski,UE,USA? Do dziś bardzo słabo się integrują tworząc własne grupy.

2016-03-17 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie "Sprawiedliwy". który pewnie jesteś też "Prawy"! Dziś widziałam na przystanku koło ronda Żołnierzy Wyklętych ogłoszenie "Przyjmę do pracy od zaraz". Gdybyś szukał roboty to dzwoń szybko, bo zaraz co "straszni" Ukraińcy Cię wyprzedzą. Aha i jak zadzwonisz to zerwij kartkę.
A tak poważnie to daj ludziom spokojnie żyć, przestań się stresować i siać ferment w narodzie. Pracują, płacą podatki w tym mieście, miasto się dzięki temu rozwija. Nie chodzą po zasiłki, nie gwałcą i nie kradną (a jeśli już to na pewno nie bardziej niż Polacy.

2016-03-17 ~ gosc ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Popieram BKK w stu procentach

2016-03-17 ~ kura domowa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
do sprawiedliwego-wymieniasz nazwiska panK. panW.-PODPISZ SWÓJ ARTYKUŁ SWOIM NAZWISKIEM- co zabrakło już odwagi?zapomniałeś o rodakach pracujących na czarno w Niemczech-mieszkających po kilkanaście w jednym pomieszczeniu bez sanitariatów,a teraz co robią Polacy aby polepszyć swój byt(anglia irlandia itp)PRZYBYSZE Z UKRAINY PRACUJĄ PŁACĄ PODATKI I CO NAJLEPSZE NAWET ZAWIERAJĄ ZWIĄZKI MAŁŻEŃSKIE W NASZYM KRAJU TAK JAK TO ROBIĄ POLACY NA OBCZYŻNIE.życie jest tylko jedno-po co taka nienawiść,czy POLACY muszą żyć przeszłością-nietolerancja i nienawiść prowadzi do niepotrzebnych konfliktów SPRAWIEDLIWY-ZASTANÓW SIĘ NAD SOBĄ

2016-03-16 ~ Brawo BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Popieram BKK. Tak to już z. Nami jest. Brać Social w Anglii to super, ale dać komuś pracę, której i tak najczęściej nikt z Naszych nie chce to źle. A co do beatyfikacji Szeptyckiego to poczytaj jego biografię zanim " rzucusz kamień". Zrobi Ci się głupio, bo okaże się, że więcej zrobił dla Polaków niż Ty dla swoich rodaków.

2016-03-16 ~ pollk ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aleksander Fredro
„Wolnoć, Tomku,
W swoim domku”.

2016-03-16 ~ ass ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Od momentu gdy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej tj. od 1 maja 2004 r. podjęcie pracy za granicą nie jest już takie skomplikowane i nie wymaga posiadania specjalnego zezwolenia ponieważ wiele państw otworzyło swoje rynki pracy na polskich obywateli,na wyspach 2006.a winnych krajach pózniej,żeby wstapic do unii POLACY musieli spelniac pewne warunki,

2016-03-16 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do w sumie nie wiem kogo...
Czekaj, jak Polacy jeździli do Niemiec na winobranie i inne prace sezonowe, to oni nam jakoś wybitnie pomagali? Płacili najniższe możliwe pieniądze i cieszyli się, że mają tanią siłę roboczą. I to było na czarno. W Polsce, każdy chętny do pracy powinien pracować legalnie. W tedy każdy na tym zyska. Nawet Ty. Bo Ukraińcy wyjadą, a podatek od ich pracy zostanie tutaj. A Ukraińcy pracują legalnie, bo jakoś nie wydaje mi się, żeby firmy, sklepy zatrudniały ich nielegalnie.
Jeszcze raz zapytam - co stoi na przeszkodzie, by zgłosić się do pracy zamiast nich?
Oni są chętni do pracy, robią swoje, wyjeżdżają. Jakoś się nie słyszy, żeby siedzieli na socjalu i ciągnęli kasę z państwa. Czyli mamy taki układ - jak Polacy wyjeżdżają na zachód i "zabierają" pracę tamtym ludziom, to dobrze, a jak do nas przyjadą Ukraińcy i podejmują pracę, to już źle. Wspominałem już Kalego? I ostatnie pytanie - wolisz pracujących Ukraińców, czy "nierobnych" arabów?

2016-03-16 ~ Mieszkanka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Polacy tez pracują poza granicami kraju. Tam zakładają rodziny. Dlaczego człowiek człowiekowi wilkiem ?? ?

2016-03-16 ~ do ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak my mielismy kiepską sytuacje to oni nam nie pomogli a jak oni maja trudna sytuacje to musimy. Wiec ukraincy powinni wypadac

2016-03-16 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Marian ale kto ci broni iść do roboty tam, gdzie zatrudnia się osoby z zagranicy? W czym masz problem? Skoro pracodawca zatrudnia, to się zgłoś do pracy. Właśnie zaczynają się parce w rolnictwie, będzie wysyp prac sezonowych. No, do roboty!

2016-03-16 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ukrainizacja Polski co ty p...rzyprawiasz? Nie wiem, co bierzesz, ale odłóż to świństwo, bo cię lekarz oszukuje! Reprezentujesz tutaj postawę typową dla Kalego - dobrze jest, jak Kali ukraść, źle, jak Kalemu ukraść. Jakoś nie zauważasz, że całkiem spora grupa Polaków wyjechała w świat i też "zabiera" pracę innym narodom. A już zupełnie zapomniałeś, że przez lata rzesza Polaków wyjeżdżała do pracy na czarno na zachód. I jakoś tam nikt z tego powodu szat nie darł, nie histeryzował, nie podpierał się przy tym historią i rozbuchanym poczuciem narodowym. Akurat historia jest nauką bardzo subiektywną i zależy o punktu siedzenia, czyli od strony oceniającej. Zapytaj Czechów o Zaolzie. Zapytaj Niemców o wojnę. I tak dalej. Do tego mieszasz fakty i nie wiesz, o czym piszesz. Choćby te sankcje nałożone na nas przez Ukrainę. Nie pomyliło ci się z Rosją przypadkiem? No ale skąd możesz o tym wiedzieć, bo dla ciebie wszystko, co na wschód od naszej granicy, to "ruskie" i bynajmniej nie pierogi. Więc piszesz, co ci się pod palce nawinie, byle było tragiczniej.
Fakt, że do Polski przyjeżdżają ludzie ze wschodu, by pracować i zarabiać, świadczy tylko o tym, że granica dobrobytu przesunęła się na wschód i obejmuje już na szczęście nasz kraj. Bo to do nas przyjeżdżają po lepsze życie. I powinniśmy być zadowoleni z tego, że dla wielu stajemy się ziemią obiecaną. A jeśli przyjeżdżają i nie znając języka, nie mając znajomości, zabierają ci pracę w ciągu jednego dnia, to znaczy, że to ty jesteś do (...) i spadaj (za Jimmy'm Carrem). Sam znam ludzi, którzy zatrudniają, jak najbardziej legalnie, Ukraińca i nie chcą nikogo innego. Pracuje sumiennie, zna się na robocie, ma w umowie zapisane, że pracuje tyle godzin dziennie i nawet jak nie ma nic o roboty, to bierze się za sprzątanie, malowanie itd, by zapracować na swoją pensję. Jego odpowiednik z Polski, który tam pracował, był pijakiem, który po wpłacie znikał na dwa tygodnie.
Z drugiej strony, jeśli zobaczę na ulicy kogoś z czerwono - czarno flagą i symbolami OUN, UPA i Bandery, to będę pierwszym, który poleci w mordę dać. Jednak nie mieszaj spraw czysto ekonomicznych z historią i nie buduj na niej przyszłości, bo to droga donikąd. Historia była, jaka była, tego się nie zmieni. To są fakty, których już nie wykasujesz. Natomiast możesz pracować nad przyszłością. Ale nie w ten histeryczno bogoojczyźniany sposób, jaki prezentujesz.

2016-03-16 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli obcokrajowiec bez wykształcenia i znajomości języka zabiera ci pracę to problem leży w tobie a nie w nim.

2016-03-15 ~ wiktor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kościół grekokatolicki chce beatyfikacji ojca i braci zbrodniarza Stepana Bandery, przywódcy UPA – twierdzi prof. Andrzej Zięba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zdaniem, wstępem do tego ma być beatyfikacja metropolity Andrzeja Szeptyckiego.
polski historyk ocenia, że beatyfikacja metropolity Szeptyckiego, grekokatolickiego metropolity lwowskiego z czasów II wojny, o którą zabiegają w Watykanie nacjonaliści ukraińscy, to zły pomysł.

2016-03-15 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Popieram w 100%.
Ograniczyć przebywanie Ukraińców do prac sezonowych tj. co najwyżej 3 miesiące w roku.
Zaniżają stawki,zabierają pracę naszym pracownikom. Takim postępowaniem daleko nie zajedziemy.
Trzeba do prezesa napisać żeby zrobił z tym porządek.

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin